Poslednú aktualizáciu dňa 15/01/2023 vykonal astrovia

Astrologický horoskop: 15. august 2019

Spln vo Vodnárovi august 2019

Celých sedem týždňov kalendárneho leta je už za nami. Práve v týchto dňoch prechádzame vrcholom tohto ročného obdobia so Slnkom v kráľovskom znamení Leva. Ak máte radi romantiku, lásku a tvorivosť, aktuálny týždeň je na to priam ako stvorený.

Práve dnes ráno 14. augusta 2019 Venuša – planéta lásky a peňazí – vytvorila spojenie so Slnkom v temperamentnom Levovi, a spoločne šíria energiu pôvabu a štedrosti do celého nášho sveta. Je to krásny čas, mimoriadne vhodný na to, aby sme prejavili úctu sami sebe – vrátane našich silných i slabých stránok – pretože práve pre to všetko, čo z nás tvorí celok, sme jedinečným, nenahraditeľným skvostom.

Myslite na to, že aj keď život môže byť niekedy poriadne búrlivý, vždy existuje dôvod, aby sme si pripomenuli, že sme milovaní a sme hodní lásky.

Avšak nech už je pozitívna energia Venuše v spojení so Slnkom akokoľvek krásna, so zajtrajším splnom vo Vodnárovi to s nami môže predsa len trochu „hádzať“, či aspoň postrapatiť našu takmer dokonalú vizáž 😉

Tento spln nás čaká 15. augusta 2019 a je o zdokonalení našej individuality, o tom, že každý hrá vždy sám za seba a vedie vlastný boj o svoje miesto na slnku.

Možno tých, ktorí sa trochu motajú okolo astrológie, môže prítomnosť Luny v emocionálne nezaujatom vzdušnom znamení Vodnára zvádzať k úsudku, že štvrtkový spln by mohol byť predsa len o trochu ľahší, než väčšina ostatných, alebo aspoň trochu miernejší v prejavoch svojej energie. Touto úvahou sa však nenechajte oklamať.

Tento spln bude náročný kvôli tomu, že vytvorí opozíciu s Venušou. Tá by mohla stáť v pozadí situácií, plných sporov v našich vzťahoch a odhaliť tiene, ktoré sa skrývajú pod fasádou nášho spoločenského života. Dá sa očakávať, že teraz sa objavia hlboké problémy, ktoré sa týkajú lásky, partnerských vzťahov a financií.

Aj keď séria zatmení z júla 2019 už patrí minulosti, predsa len preniesla určité otrasy do nášho života. A niektorých aj prinútila k tomu, aby nečakane zmenili svoje doterajšie smerovanie. Ešte stále však môžeme cítiť, akoby sme nemali pod nohami pevnú zem. Je to preto, že Urán – planéta nepredvídateľných a náhlych zmien – vytváral napäté kvadratúry so Slnkom a Venušou. Energia Uránu v týchto napätých konšteláciách sa odzrkadlila obavami, úzkosťou a nestabilitou.

16.augusta bude Merkúr -planéta v astrológii spájaná s komunikáciou – tiež vytvárať kvadratúru s Uránom. To znamená, že konverzácia by mohla viesť kamsi na neznáme územie a niet žiadneho spôsobu, ako zistiť, ako sa naše myšlienky a plány budú vyvíjať. Jediné, čo môžeme urobiť, je pripraviť sa na prekvapenia 😉

Aktuálny spln vytvára opozíciu s Venušou, planétou lásky a krásy, ako aj s Marsom, planétou asertivity, agresivity, boja a sexuality. Všetky tieto energie spoločne vnášajú do našich vzťahov nesúlad a spolu s napätou väzbou medzi Merkúrom a Uránom môžu vytiahnuť na svetlo a odhaliť o nás pravdy, aké by sme naozaj nikdy neočakávali.

Vzhľadom k tomu, že sa do vibrácií splnu vo Vodnárovi zapája aj ohnivá energia agresívneho Marsu zo znamenia Leva, konflikty týkajúce sa našich vzťahov, lásky a spoločenského života by mohli prebiehať pomerne intenzívne.

Tento spln je však chránený a súčasne aj podporovaný harmonickým spojením s veľkorysým a optimistickým Jupiterom v znamení Strelca. Aj keď budete mať chvíľami pocit, že sa brodíte bahnom, verte, že to všetko prispieva k tomu, aby ste si uvedomili svoju vlastnú hodnotu a urobilo vás to väčších a silnejších.

A aby toho azda nebolo málo, Neptún – planéta snov a duchovnosti – bude tiež vytvárať liečivé harmonické väzby  so Saturnom. Ten je v astrológii spájaný s dlhodobými záväzkami a jeho vibrácie spolu s energiou imaginatívneho Neptúna nám pomôžu vidieť väčší obraz a zamerať sa na odpútanie sa od svojho ega.

Ak sa počas tohto splnu budete sústrediť na zbavenie sa svojej pýchy a arogancie, nič vás nedokáže zastaviť. Veď určite viete, že pýcha predchádza pád 😉

Želám nám všetkým pohodu, dobré rozhodnutia a skvelý zvyšok augusta 😉

  Váš astrológ Mgr. Ľubomír Drozd

  www.antear.com, email: drozd@antear.com, tel.: 0944 630 062

  – – – – –
  P.s.: To všetko sú však len súčasné, všeobecne pôsobiace energie. Každý z nás má však svoj vlastný rytmus, ktorý je naznačený aktuálnym postavením planét vo väzbách k prvkom v našom osobnom horoskope. Tie môžu ukazovať na situácie úplne odlišného charakteru, než ako popisujem energie konštelácií v denných horoskopoch. Je dobré, vedieť o ich možnostiach a využiť ich vo svoj prospech
  – – – – –

  Páčia sa vám moje horoskopy? Píšem ich pre vás s láskou ♥
  Podporte ich tvorbu tým, že kliknete na „Zdieľať“ alebo „Páči sa mi to“
  Ďakujem za všetky prejavy vašej priazne! ♥

  Súvisiace témy:

  Luna v znameniach zverokruhu

  Luna vo Vodnárovi

  Spln a Nov

  Zdieľajte so svojimi priateľmi!
  Categories: Spln a Nov