Mars v Baranovi

Mars v znamení Barana

Vládnuca planéta Mars, základné ohnivé znamenie.

V skratke: Predstavuje ohromné množstvo energie, ktorá sa potrebuje fyzicky vybiť. Táto energia je impulzívna, výbušná, niekedy až so sklonmi k agresivite. Často unáhlenosť, bezhlavé riskovanie, pohŕdanie nebezpečenstvom. Mars v Baranovi je dominantný a chce zvíťaziť. Pri jednaní s druhými si neberie pred ústa obrúsky a môže byť netaktný a bezohľadný. Vybiť sa môže v akčných športoch – napríklad v akrobatickom lyžovaní.

Mars v Baranovi AnteAr

Mars v Baranovi

Mars je v Baranovi najmocnejší, pretože Baran je jeho prirodzeným domovským znamením. Táto poloha v horoskope predstavuje ráznosť, silu, odvahu a vznietlivosť. Väčšina vydanej energie je telesná alebo citovo založená, ale v Baranovi je Mars veľmi činný, sebavedomý a dôrazný, takže bude vyžarovať energiu všetkých štyroch živlov. Mars v Baranovi je vo veľmi mocnej polohe.

Človek má neobmedzenú hybnú silu, ktorá mu umožňuje rozbiehať nové projekty, zvládnuť akúkoľvek prácu a súčasne mu dodáva na rozhodnosti. Jeho zápalisté nadšenie je nákazlivé. Je to svojrázny a sebecký typ, ktorý vždy chce, aby bolo po jeho. Podľa polohy samotného Marsu nebude mať dobrú schopnosť sa dohodnúť alebo spolupracovať v tíme.

Podstatná časť tohto jedinca sa bude neustále pokúšať, aby sa hnal vpred pred ostatnými a bol im vodcom. Napriek tomu, že má zjavné vodcovské schopnosti, obvykle pracuje najlepšie samostatne, pretože je príliš neprispôsobivý. Keď pracuje v skupine, usiluje o vedúcu rolu. Je to svojhlavý a nezávislý tvor, ktorý neznáša, keď sa niekto pokúša mu odporovať alebo sa mu miešať do jeho vecí. Jeho vznietlivosť mu môže spôsobovať nepríjemnosti. Mars je v Baranovi veľmi súťaživý, čo sa prejavuje v najrozmanitejších situáciách. Toto je najodvážnejšia, najpriebojnejšia a najpodnikavejšia poloha Marsu.

Mars v kombinácii s Baranom vytvára v človeku veľmi silné sexuálne nutkanie a vzrušivosť, ktoré nie je možné vždy ľahko ovládnuť. Aj po citovej stránke bude tento jedinec bezuzdný a náročný. Zlou stránkou Marsu v Baranovi je nedostatok trpezlivosti a vnútornej disciplíny. Musí mať snahu sa naučiť nie len lepšej sebadisciplíne, ale aj skromnosti a pokore. Nie je to súčasť jeho prirodzenosti a pravdepodobne tu nedokáže byť úplne úspešný.


Získajte viac informácií na tému: Mars v znameniach zverokruhu


Váš astrológ Mgr. Ľubomír Drozd

www.antear.com, email: drozd@antear.com, tel.: 0944 630 062

Páčia sa vám moje články? Píšem ich pre vás s láskou ♥
Podporte ich tvorbu tým, že kliknete na „Zdieľať“ alebo „Páči sa mi to“
Ďakujem za všetky prejavy vašej priazne! ♥