Mars v Blížencoch

Mars v znamení Blížencov

Vládnuca planéta Merkúr, pohyblivé vzdušné znamenie.

V skratke: Predstavuje nepokojnú, aktívnu energiu, ktorá sa prejavuje predovšetkým na úrovni duševnej. Preto často dochádza k hádkam, slovnej agresivite, ironickým a kritickým poznámkam. Mars v Blížencoch je rozptýlený, povrchný a môže znamenať veľké problémy pri sústredení sa na jednu činnosť. Prináša záujem o cestovanie, pohyb, šport – tenis, cyklistiku, loptové hry.

Mars v Blížencoch AnteAr

Mars v Blížencoch

Mars v Blížencoch vytvára duševnú energiu najvyššieho rádu, sebavedomé správanie a schopnosť sa presadzovať. Aj keď sa na prvý pohľad zdá, že toto sú žiadúce vlastnosti, praktická stránka povahy, ktorá sa zaoberá všednými každodennými záležitosťami, obvykle nie je príliš dobre vyvinutá a z hľadiska citov môže byť tento človek nestály alebo náladový.

Jedinec narodený s Marsom v Blížencoch je aktívnej mysle, schopnej veci vyhodnocovať a vytvárať logické závery. Má sklon sa vydávať niekoľkými smermi súčasne. Rád debatuje, diskutuje a rád sa zúčastňuje kvízov či podobných súťaží. Často je to zábavný figliar, obdarený dôvtipom a satirickým zmyslom pre humor.

Ľudia narodení v tejto kombinácii znamenia a planéty sa nezriedka stávajú novinármi, spravodajcami alebo kritikmi. Je to nevyrovnaná a nestála povaha, ktorá opakovane mení zamestnanie alebo vyvíja niekoľko aktivít súčasne. Veľký „táraj“, ktorý spotrebuje veľké množstvo svojej energie na duševnú činnosť a ústne dorozumievanie.

Túto nepokojnú energiu možno dobre využiť v povolaniach ako napríklad učiteľ, docent alebo kazateľ, alebo v podobnej činnosti, ktorá človeku umožňuje uplatniť nadanie pre dorozumievanie a vyjadrovanie. Tento typ je hrdý na svoje duševné schopnosti a obratnosť v reči. V ostatných tiež oceňuje ich inteligenciu a sám by najradšej bol rešpektovaný ako úctu budiaci mysliteľ.

Jeho prvé milostné vzťahy sú často povrchné. Vyhľadáva v nich nové zážitky a nedokáže sa usadiť s jedným partnerom. Často je to nenapraviteľný koketér. Jeho myseľ je jeho najaktívnejšou erotogénnou zónou.

Mars v Blížencoch je nervóznou a napätou povahou s prebytkom duševnej energie, ale často mu chýba fyzická odolnosť. Tiež jeho charakteristická neustála duševná záťaž ho môže vyčerpávať. Preto sa musí snažiť o viac telesného pohybu a cvičenia, aby tak kompenzoval nevyváženosť duševnej a fyzickej záťaže.


Získajte viac informácií na tému: Mars v znameniach zverokruhu


Váš astrológ Mgr. Ľubomír Drozd

www.antear.com, email: drozd@antear.com, tel.: 0944 630 062

Páčia sa vám moje články? Píšem ich pre vás s láskou ♥
Podporte ich tvorbu tým, že kliknete na „Zdieľať“ alebo „Páči sa mi to“
Ďakujem za všetky prejavy vašej priazne! ♥