Mars v Panne

Mars v znamení Panny

Panujúca planéta Merkúr, pohyblivé zemné znamenie.

V skratke: Je pracovitý, pokojný, opatrný, rozvážny a vytrvalý, tiež však nervózny a podráždený. Mars v Panne dáva kritickosť a analytické schopnosti, potrebuje mať v všetkom systém a poriadok. Podráždenosť a zloba sa najčastejšie vybíja slovne, kritickými a zádrapčivými poznámkami. Niekedy sa môžu obrátiť i proti slabším jedincom či proti zvieratám. Vo športe je schopný drieť, a bude mať vynikajúcu techniku.

Mars v Panne AnteAr

Mars v Panne

Energia Marsu v Panne sa sústreďuje na prácu a na praktické a užitočné veci. Duševné schopnosti človeka budú veľmi dobré, alebo aspoň dostačujúce, ale po emocionálnej stránke bude mať veľké obmedzenia. Nebude mať záujem o citové záležitosti.

Jedinec narodený s Marsom v Panne sa obvykle považuje za svedomitého pracovníka. Než sa pustí do niečoho nového, strávi mnoho času a energie na dôkladnej a starostlivej príprave. Všetko, čo robí, má praktické dôvody a všetko má vopred podrobne vypracované. Je to organizátor a puntičkár, ktorý sa snaží všetko vykonať čo najdokonalejšie. Je prísny a kritický. V práci je usilovný a príčinlivý i obetavý, ale často mu chýba predstavivosť. Nemá nadanie pre zavádzanie novôt a zlepšovacích návrhov, ale svoju prácu vždy odvedie do najmenšieho detailu. Nie je ľahké s ním pracovať práve preto, že je taký prísny a náročný, ale dá sa na neho spoľahnúť, že zverenú prácu vykoná náležite presne.

Panna sa považuje za znamenie, ktoré má vplyv na zdravie a zdravotné záležitosti. Lekári, ošetrovateľky a sociálni pracovníci často majú Mars v Panne. Energia Marsu a Panny vytvára ochotu pomáhať ostatným. Človek potrebuje byť užitočný a nenahraditeľný. Často sa venuje pomáhaniu nemocným alebo telesne postihnutým, pričom môže byť v tejto roli celkom neúnavný.

Mars je planéta hnevu, vášne a zanietenia. Panna práve naopak takou nie je. Spolu vytvára človeka, ktorý môže mať mocné sexuálne nutkanie. Bude však nepríjemne pociťovať neprítomnosť schopnosti túto stránku svojej povahy naplno vyjadriť. Mars v Panne je schopný vytvoriť aj prehnane puritánsku povahu, pretože človek sa hanbí dať svoje city najavo a bude neznášanlivý voči tým, ktorí nemajú rovnaké škrupule.

Zápornou stránkou Marsu v Panne je práve neznášanlivosť a nedostatok zhovievavosti. Toto je typ, ktorý sa citovo príliš nevzrušuje, ale súčasne je voči sebe i ostatným veľmi náročný. Často sa v ňom skrýva neočakávaná sila a útočnosť, ktoré sa ale prejavujú ako nervozita alebo popudlivá podráždenosť. Ak si nebude dávať pozor, ľahko sa z neho stane klasický workoholik.


Získajte viac informácií na tému: Mars v znameniach zverokruhu


Váš astrológ Mgr. Ľubomír Drozd

www.antear.com, email: drozd@antear.com, tel.: 0944 630 062

Páčia sa vám moje články? Píšem ich pre vás s láskou ♥
Podporte ich tvorbu tým, že kliknete na „Zdieľať“ alebo „Páči sa mi to“
Ďakujem za všetky prejavy vašej priazne! ♥