Mars v Rakovi

Mars v znamení Raka

Vládnuca planéta Luna, základné vodné znamenie.

V skratke: Je opatrný, subjektívny, ovplyvnený svojimi citmi, čo prináša vzťahovačnosť, urážlivosť, výbuchy zlosti vo chvíli, keď sa ho niečo dotklo. Často sú tieto výbuchy oneskorené a okolie nechápe, čo sa deje. Mars v Rakovi sa najviac presadzuje doma, v rodinnom kruhu, v vonkajšom svete je skôr pasívny, nepriebojný. Toto vodné znamenie láka kanoistika alebo rybárčenie.

Mars v Rakovi AnteAr

Mars v Rakovi

Energia Marsu je v znamení Raka prevažne emocionálneho typu. Hoci telesné výkony a všedné každodenné záležitosti človek ľahko zdolá, duševná práca ho viac vyčerpá.

Mars v Rakovi vytvára akcie, ktoré sa vyznačujú citlivosťou. Jeho energia je vyjadrená veľmi emocionálnym spôsobom a bude sa uplatňovať najmä v domácom prostredí. Je to opatrný ochranný jedinec, ktorý nie je po telesnej stránke energický alebo súťaživý ani nie je duševne alebo telesne nijako mimoriadne bojovný.

Toto je povaha, ktorá má veľké klady. Je tichý a mierumilovný. Napriek tomu, že bude vždy chrániť svoje, nikdy sa nestane príliš výbojným a nebude klásť na ostatných premrštené nároky. V zamestnaní sa pridŕža svojich zásad a zo všetkého najradšej pracuje na voľnej nohe, aby mohol ovládať svoje vlastní záležitosti. Pritom je to usilovný pracovník, ktorému nechýbajú ambície.

Pretože nie je od prírody príliš priebojný, ide za svojimi cieľmi nepriamo okľukou. Pokojne si počká na príhodnejší čas alebo svoje úmysly zmení. Snaží sa dosiahnuť lepšie zabezpečenie a za tým účelom vydáva značné množstvo svojej energie. Je v tomto zmysle veľmi ochranný. Oddane a nebojácne sa snaží chrániť nie len svoju rodinu, ale aj spolupracovníkov, zamestnávateľa alebo nejakú inú organizáciu. Je obvykle veľmi vlastenecký a lojálny.

Pretože ide o človeka mocných a hlbokých citov, je tiež sexuálne a eroticky založený. Vo svojich osobných vzťahoch je veľmi verný a očakáva od svojho partnera na oplátku to isté. Neznáša neveru, ktorá v ňom vyvoláva pocit neistoty a nebezpečenstva.

Jeho emócie svojou prudkosťou a intenzitou môžu vyvolať náladovosť alebo nesúlad v domácnosti. Ovplyvňujú tiež jeho trávenie. Emócie posilňované energiou Marsu vytvárajú sklon prechovávať skrytý vnútorný hnev. V prípade, že tento hnev nenájde patričné vyjadrenie a je dlhodobo potláčaný, môže spôsobiť žalúdočné vredy alebo iné onemocnenie zažívacieho ústrojenstva.


Získajte viac informácií na tému: Mars v znameniach zverokruhu


Váš astrológ Mgr. Ľubomír Drozd

www.antear.com, email: drozd@antear.com, tel.: 0944 630 062

Páčia sa vám moje články? Píšem ich pre vás s láskou ♥
Podporte ich tvorbu tým, že kliknete na „Zdieľať“ alebo „Páči sa mi to“
Ďakujem za všetky prejavy vašej priazne! ♥