Mars v znameniach zverokruhu

Mars je mužská planéta. V horoskope symbolizuje bojovnosť, agresivitu, statočnosť či zbabelosť, odhodlanie, vôľu, schopnosť presadiť sa, aktivitu, impulzívnosť, fyzickú energiu, sexualitu. Môže mať vplyv na nehody a úrazy.

V horoskope ženy je doplnkom Slnka a poukazuje na jej nevedomú predstavu ideálneho partnera, milenca. U muža je obrazom toho, ako sa muž bude správať ako partner. Všeobecne je Mars tiež obrazom mladého muža, milenca, prípadne súrodenca – brata. Podľa Marsu môžeme usudzovať aj na šport, ktorý bude určité znamenie najviac priťahovať.

Mars v osobnom horoskope

Znamenie, v ktorom stojí Mars v osobnom horoskope, odhaľuje spôsob, akým bude človek vyjadrovať svoju energiu a ako sa povaha tejto osoby bude javiť navonok. Túto energiu je potrebné vyhodnotiť štyrmi odlišnými spôsobmi podľa živlu znamenia. Znamenie Marsu do značnej miery naznačuje mieru energie každého zo štyroch astrologických živlov.

Prvá je telesná energia (oheň), ktorá poukazuje na to, do akej miery bude tento jedinec pracovitý, ako bude disponovaný pre šport a vôbec, koľko bude mať fyzickej hybnej sily.

Druhou je energia duševná (vzduch); energia strávená myslením, dorozumievaním a honbou za intelektuálnymi cieľmi a ambíciami.

Tretia energia sa vzťahuje na praktické záležitosti (zem), ktoré sú potrebné jednoducho pre cestu životom. Sú to plánovanie a vybavovanie, schopnosť udržať sa v zamestnaní, šetrnosť, sporivosť a všeobecná spoľahlivosť a zodpovednosť.

Štvrtá energia je emocionálna (voda). Mars určuje mieru sexuálneho nutkania a citov, vymedzuje emocionálne schopnosti a tiež aj energiu zameranú na umelecké snahy.

Poloha Marsu teda ukazuje na to, či bude energia človeka prevažne telesná (ohnivé znamenia), materiálna (zemské znamenia), duševná (znamenia vzdušné) alebo emocionálna (znamenia vodné).

Mars v znameniach zverokruhu AnteAr

Mars v znameniach zverokruhu:

Mars v znamení Barana

Mars v znamení Býka

Mars v znamení Blížencov

Mars v znamení Raka

Mars v znamení Leva

Mars v znamení Panny

Mars v znamení Váh

Mars v znamení Škorpióna

Mars v znamení Strelca

Mars v znamení Kozorožca

Mars v znamení Vodnára

Mars v znamení Rýb


Váš astrológ
Mgr. Ľubomír Drozd

www.antear.com
email: drozd@antear.com
tel.: 0944 630 062

Páčia sa vám moje články? Píšem ich pre vás s láskou
Podporte ich tvorbu tým, že kliknete na „Zdieľať“ alebo „Páči sa mi to“
Ďakujem za všetky prejavy vašej priazne!

Zdieľajte so svojimi priateľmi!