Poslednú aktualizáciu dňa 26/09/2023 vykonal astromaïa

Urobte si sami a zadarmo – Astrológia 1. časť: Natálny horoskop

Astrológia „Urobte si sami a zadarmo“, časť 1: Natálny horoskop
.

Astrológovia sú len ľudia. Áno, viem, že to šokuje tých, ktorí si mysleli, že máme zvláštne schopnosti. Aj ja som si myslel, že mám zvláštne schopnosti, kým som si neuvedomil, že dvere do obchodu s potravinami sa otvárajú automaticky. Toľko k telekinéze. Ale aj keby som mal schopnosti superhrdinu a nezištnú oddanosť Matky Terezy, stále by som nedokázal robiť horoskopy všetkým, ktorých na svete stretnem.

Ale keďže všetci máme k dispozícii mocný nástroj v podobe smartfónu či notebooku, možno budete prekvapení, aké jednoduché je urobiť si vlastný natálny horoskop a ešte oveľa viac. Vďaka webovej stránke AstroDienst existuje rozsiahly online zdroj informácií pre profesionálnych aj amatérskych astrológov. Ponúka množstvo informácií zadarmo, ale mnohé služby sú pre tých, ktorí nemajú platené účty, obmedzené. Na skúmanie našich natálnych horoskopov nebudeme potrebovať platený účet, ale na ďalšiu lekciu v tejto sérii ho vrelo odporúčame: Tranzity.

Tu je návod, ako získať čo najviac z tohto úžasného zdroja ZDARMA:

1: Prejdite na stránku www.astro.com (dosť jednoduché na to, aby ste si ju zapamätali). TÚTO STRÁNKU SI PRIDAJTE DO ZÁLOŽIEK!

2: V hornej časti stránky kliknite na položku „Moje astro“. Potom kliknite na „Uložené astro údaje“.

3: V strede stránky kliknite na „Pridať nové astro údaje“.

4: Vyplňte textové polia so svojím menom a dátumom/časom/miestom narodenia. (Tento krok zopakujte, ak vytvárate viacero horoskopov.)

5: Kliknite na „Horoskopy“ v ľavej hornej časti stránky.

Výklad podľa príručky

Astrológia „Urobte si sami a zadarmo“, časť 1: Natálny horoskop

Teraz, keď máte uložené svoje informácie, môžete sa o sebe začať dozvedať čítaním aspektov svojho horoskopu narodenia. Váš natálny horoskop opisuje charakteristiky vašej osobnosti, ktoré vás budú sprevádzať počas tohto života. Pri čítaní jednotlivých aspektov vášho horoskopu je nevyhnutné mať na pamäti niekoľko vecí, predovšetkým koncept, ktorý astrológovia nazývajú „výklad podľa príručky“. Predstavte si svoj horoskop ako zložitý recept. Čítanie každého aspektu vo vašom horoskope je ako čítanie podrobného opisu každej ingrediencie. V jedle môže byť rozmarín, ale jedlo nie je rozmarín. A rozmarín možno ani necítite, keď sa zmieša s ostatnými prísadami.

Môžete si prečítať niečo, čo vám neznie ako že ste to vy; môže to dokonca znieť ako váš opak. Ale rovnako ako zoznam ingrediencií v recepte, aj tieto prvky si musíte v mysli zmiešať, aby ste pochopili, ako výrazne sa objavujú vo vašich vzorcoch správania. Niekedy si prečítate dva aspekty, ktoré sa zdajú byť protichodné, čo vás môže viesť k myšlienke, že astrológia nemôže byť presná, ak si informácie protirečia. Pozrite sa však okolo seba, vidíte vo svete rozpory? A veľmi úprimne sa pozrite na seba. Nie ste v niečom chodiaci rozpor? Niekedy protiklady nevytvárajú rozpor, naopak, navzájom sa vyvažujú, takže sa nevyjadruje ani jeden extrém.

AstroClick Portrét

Na stránke „Horoskopy“ v časti „Osobnosť“ kliknite na „AstroClick Portrét“. Ak ste si do svojho konta pridali viacero horoskopov, uistite sa, že máte vybraný ten správny. Horoskopy môžete zmeniť kliknutím na nový názov v rozbaľovacej ponuke v hornej časti stránky a kliknutím na „Prejsť“. Po zobrazení grafu môžete začať komunikovať kliknutím na planetárne glyfy (alebo symboly), čím sa zobrazí zoznam aspektov. Všimli ste si, ako červené a modré čiary spájajú niektoré planéty? Tieto planéty budete vo svojom horoskope vždy pociťovať ako prepojené, často spolupracujúce, inokedy pôsobiace proti sebe.

… … … … …

Môžete kliknúť na glyf ktorejkoľvek planéty v ľubovoľnom poradí, ale odporúčam nasledujúce poradie:

Slnko: ☉
Luna: ☽
Merkúr: ☿
Venuša: ♀
Mars: ♂
Jupiter: ♃
Saturn: ♄
Urán: ♅
Neptún: ♆
Pluto: ♇

Astrológia „Urobte si sami a zadarmo“, časť 1: Natálny horoskop

Môžete tiež kliknúť na „AC“ a prečítať si svoj Ascendent alebo „Vychádzajúce znamenie“ a všetky aspekty k vášmu ascendentu. Ak ste si už prečítali aspekty jednotlivých planét, uvidíte v týchto zoznamoch všetky aspekty k AC a MC (alebo Stredu neba). Keď kliknete na jednotlivé planéty vo vyššie uvedenom poradí, uvidíte mnohé aspekty opakovane. Všetky aspekty týkajúce sa dvoch planét sú uvedené pod oboma planétami. Aby ste predišli opakovanému čítaniu tých istých aspektov, čítajte len tie, ktoré začínajú planétou, ktorú ste práve vybrali.

Začnite kliknutím na symbol Slnka: ☉. Na pravej bočnej lište sa objaví zoznam s umiestnením Slnka v znamení a dome a pod ním podrobný výklad každého aspektu, ktorý vytvára s ostatnými planétami. Keď si prečítate umiestnenie Slnka v dome, môžete kliknúť na umiestnenie Slnka v znamení a prečítať si tento výklad. Keď skončíte s čítaním aspektov svojho Slnka, môžete kliknúť na symbol Luny (☽) a proces zopakovať. Ak sú Slnko a Luna v aspekte, môžete jednoducho preskočiť tie, ktoré začínajú na Slnko, pretože tie ste si už prečítali v predchádzajúcom zozname.

Spoznajte sami seba

Keď ste si prečítali aspekty jednotlivých planét a svojho Ascendentu, venujte chvíľu času tomu, aby sa vám tieto interpretácie spojili v mysli.

Astrológia „Urobte si sami a zadarmo“, časť 1: Natálny horoskop

Niekedy hovorím o natálnom horoskope ako o „návode na obsluhu“ alebo ako o „príručke majiteľa“. Nie je to však žiadny žart; je to mocný referenčný sprievodca vašimi pohnútkami a vzorcami správania, ktorý by mohol pomôcť vám a ľuďom, s ktorými komunikujete, pochopiť vaše zvláštnosti. Spoznanie aspektov nášho horoskopu je azda najviac, čo môžeme urobiť, aby sme rozlúštili tajomstvo zapísané v Apolónovom chráme v Delfách: „Poznaj sám seba.“

Svoj osobný horoskop si neprečítajte len raz, ale čítajte ho raz za čas. Keď sa ľudí pýtam na ich horoskopy, často odpovedajú: „Svoj horoskop som si nechal urobiť už dávno.“ A ja im odpovedám: „Tvoj horoskop nie je nikdy hotový.“ Náš natálny horoskop nie je nejaká hlúpa karikatúra, ktorú sme si nechali nakresliť kedysi v lete na okresnom jarmoku a potom ju zastrčili do albumu, aby sme na ňu zabudli. Môže to byť najdôležitejšia informácia, akú si kedy prečítate. Len si buďte istí, že to nie je tá najdôležitejšia informácia, ktorú ste si nikdy neprečítali.

Choďte na to ako profesionál!

Môžete si nechať vytvoriť vlastný horoskop a prečítať si výklady jednotlivých aspektov podľa príručky, čo vrelo odporúčam. Ale vždy, keď je to možné, môžete a mali by ste si dať urobiť výklad svojho horoskopu profesionálom. Žiadny výklad podľa príručky neodhalí všetky ingrediencie, určite nie tie tajné. Až keď sa úplne zmiešajú, dostaneme chuť toho, čo sme varili. Ste zložitý pokrm s množstvom bohatých chutí, ktoré zaplavujú zmysly. Ak máte chuť na výklad vášho osobného horoskopu, kliknite sem.

Váš privátny astrológ
Mgr. Ľubomír Drozd

Astrologické služby AnteAr
email: drozd@antear.com
tel.: 0944 630 062

Súvisiace témy:

Osobný horoskop, ZDARMA

„Vyveštite“ si, čo vás čaká, ZDARMA

Partnerský horoskop, ZDARMA

Cestujte a žite tam, kde vám bude najlepšie, ZDARMA

Kde to nájdem vo svojom horoskope, ZDARMA

Páčia sa vám astrologické články? Píšem ich pre vás s láskou
Podporte ich tvorbu tým, že kliknete na „Zdieľať“ alebo „Páči sa mi to“
Ďakujem za všetky prejavy vašej priazne!

Zdieľajte so svojimi priateľmi!
Categories: BlogAstro Lifestyle