Poslednú aktualizáciu dňa 22/09/2023 vykonal astromaïa

Neptún v Synastrii: Podvody alebo Vyššie prepojenie?

Neptúnove kontakty medzi dvoma ľuďmi môžu vytvoriť niektoré z najčarovnejších a srdcervúcich spojení. Ak ste to už niekedy zažili, viete, že nepreháňam. Ako planéta transcendencie a snov môže Neptún spustiť všemožné prejavy blaženého romantizmu. To všetko je úžasné, až kým nezasiahne realita. Potom tú bolesť z pádu na zem môžete cítiť ešte horšie než ten najbrutálnejší tranzit Pluta. Toto je stránka Neptúna, na ktorú vás upozorní väčšina astrológov. Ale je Neptún iba všetko zlé? Určite je možné, že táto planéta prejaví v láske aj svoju pozitívnu stránku.

Neptún v Synastrii: Skresľovanie skutočnosti, klam a zvádzanie

Začnime konvenčnou múdrosťou o Neptúne. V mnohých vzťahoch vás môže a aj bude zvádzať. Ak ste osobou Neptúna (váš Neptún aspektuje osobnú planétu v horoskope vášho partnera), s najväčšou pravdepodobnosťou ste to vy, kto bol zvedený. Neptún je miesto, kde ste zraniteľní voči fantázii a kde sú vaše hranice najslabšie. Prichádza slečna Rozkošná a jej Venuša v Škorpiónovi sa spojí s vaším Neptúnom. Intenzívny spôsob, akým sa vyjadruje a prejavuje ako žena, zapadá do vašich predstáv. Stane sa stelesnením vášho romantického ideálu, Dokonalého Škorpióna. Váš Neptún rozmazáva jej ostré hrany Škorpióna a dodáva jej vzhľad temného a vzácneho drahokamu. Ako to dopadne, závisí od ďalších spojení medzi vami. Vy dvaja by ste mohli vstúpiť do vzťahu, v ktorom si myslíte, že ona nemôže urobiť nič zlé (teda aspoň na začiatku). Môže využiť vaše neexistujúce hranice a vysať vás do sucha. Alebo ona môže byť nevinným príjemcom vašich horúčkovitých projekcií. Nie je úžasné, aká je silná?! Nikto nikdy nebol mocnejší. Jej všeobjímajúca láska ťa uzdravuje. A tak ďalej, a tak podobne.

Neptún v Synastrii AnteAr

Ale Neptúnove ilúzie sa dajú udržať len dočasne a nakoniec zistíte, že vás využíva. Alebo, ak je to slušný človek, môžete jednoducho skončiť sklamaní, keď si uvedomíte, že v skutočnosti nemá magické schopnosti. V skutočnosti jej intenzita môže byť z času na čas trochu priveľká. Akokoľvek to znie drsne, sklamanie, ktoré zažívate, je väčšinou spôsobené vašimi očakávaniami. Alebo presnejšie vaším Neptúnom. Neobviňujem obeť. Je zrejmé, že ak je v tom s vami, ak vás využíva, nesie tiež časť zodpovednosti. Ale váš Neptún pripravil dymovú clonu, aby sa za ňu skryla. Považujte to za medzeru vo vašej obrane, ktorá si bude vyžadovať starostlivý dohľad v budúcich vzťahoch.

Ďalšou vecou, ktorou je Neptún povestný, je jeho schopnosť odhaľovať potenciál. Aj keď to môže znieť ako dobrá vec, v nezdravom vzťahu môže byť potenciál často jedovatý. Ako osoba Neptúna môžete „vidieť“, čo by mohlo byť, pokiaľ ide o druhú osobu. Vidíte, že alkoholik má potenciál vytriezvieť. Vidíte potenciál ženatého chlapa opustiť svoju ženu a zaviazať sa vám. Vidíte potenciál muža (ktorý o vás nemá žiadny romantický záujem) prebudiť sa a uvedomiť si, že ste jeho spriaznená duša. Časť tohto potenciálu sa môže rozvinúť, pretože Neptún vám umožňuje zvážiť všetky možnosti. Tento pohľad do budúcnosti je však často fatamorgána.

Neptún v Synastrii: Vyššie prepojenie

Takže kde sú tie dobré veci, ktoré som predtým naznačil? Skutočne existujú. Po prvé, vedzte, že veľa závisí od toho, ako používate svoj natálny Neptún. Ak ste uzemnený človek so silným zmyslom pre sebazáchovu a Slnko vášho partnera v Panne vytvára kvadratúru s vašim Neptúnom v Strelcovi (napríklad), toto spojenie môže byť relatívne neškodné. Možno nerozumiete jeho sklonom k obsedantno-kompulzívnej poruche, ale ste tolerantní k jeho nekonečnému hľadaniu drobných bezvýznamných chýb, najmä preto, aby zbytočne kritizoval. Veľmi mu tým uľavíte, a keďže máte toho veľa spoločného (nie je závislý ani podvodník), prospieva mu to. Zbavíte ho jeho starostí, a keď o sebe pochybuje, pripomeniete mu potenciál, ktorý vidíte. Ale ste dostatočne uzemnený na to, aby ste z neho neurobili niečo, čím nie je.

Ak odhliadneme od vyššie uvedeného príkladu, ľahké aspekty (trigóny a sextily) Neptúna s väčšou pravdepodobnosťou ukážu jeho pozitívnu stránku. Napätie tvrdých aspektov zdôrazňuje priepasť medzi fantáziou a realitou. Ľahké aspekty vytvárajú zmes medzi Neptúnovým idealizmom a realitou. Napríklad trigón Neptúna na Lunu vášho partnera môže vytvoriť krásne emocionálne prepojenie. Vy vytušíte, čo Luna potrebuje, a Luna zareaguje otvorením sa a hravo vás zaplaví prúdom starostlivosti. Ľahké aspekty Neptúna nevyžadujú žiadne úsilie a dodávajú vzťahom jemný dotyk gracióznosti a súcitu. Keď vy a váš partner prechádzate ťažkým obdobím, tieto jemné dotyky vám môžu zachrániť situáciu.

Sú kontakty Neptúna v synastrii dôkazom spojenia spriaznenej duše? Nuž, určite to tak môžete cítiť, pretože vy (ako osoba Neptúna) zdieľate so svojím partnerom vedomie toho, čo leží za touto realitou. Aspekty k Plutu alebo Saturnu, Uzlom a 12. domu viac naznačujú karmický príbeh medzi dvoma ľuďmi. Ale za určitých okolností môžu interaspekty Neptúna urobiť hranice medzi dušami priepustnejšími. Samozrejme, ak Neptún vládne alebo ovplyvňuje váš Severný alebo Južný uzol alebo váš 12. dom, je to priamo spojené s karmickým príbehom medzi vami a vaším milencom.

Neptún môže do vzťahu prispieť pozitívnou energiou, či už v ťažkom aspekte (keď s ním viete zaobchádzať vhodným spôsobom) alebo v ľahkom aspekte. Všetky negatívne prejavy majú aj svoju odvrátenú stranu. Priepustné hranice umožňujú intímne spojenie, odpustenie uľahčuje situáciu, ktorá by mohla byť nahlodaná pocitom horkosti, a záblesk potenciálu môže (pri rozumnom využívaní) podporiť partnera, ktorý potrebuje povzbudenie. Keď máte pochybnosti, vedzte, že Neptún aj v malých dávkach má výrazné účinky. Pár kvapiek jeho silného elixíru je všetko, čo potrebujete na osladenie vzťahu.

>> Chcete vedieť, ako vplýva Neptún na Vaše vzťahy? Vyskúšajte výklad partnerského horoskopu: poskytne Vám vysoko hodnotné informácie o tom, ako sa planéty prejavujú vo vašich vzťahoch.

Váš astrológ
Mgr. Ľubomír Drozd

Astrologické služby AnteAr
email: drozd@antear.com
tel.: 0944 630 062

Páčia sa vám astrologické články? Píšem ich pre vás s láskou
Podporte ich tvorbu tým, že kliknete na „Zdieľať“ alebo „Páči sa mi to“
Ďakujem za všetky prejavy vašej priazne!

Súvisiace témy:
Odhalia vašu pravú tvár: Sila vonkajších planét na hlavných osiach v synastriách
Jupiter v Synastrii: Aspekty so Slnkom, Lunou, Venušou a Marsom
Saturn v Synastrii: Aspekty so Slnkom, Lunou, Venušou a Marsom
Pasca karmy: Vzťahy z minulých životov, ktorým sa treba vyhnúť
Päť najlepších aspektov v synastriách pre významný vzťah
Váš profil príťažlivosti: Koho priťahujete a prečo
Sexuálna charizma z pohľadu astrológie
Karmické vzťahy a osudová príťažlivosť
Kompatibilita vzťahu a Synastrie
Partnerský horoskop
Osobný horoskop
Zdieľajte so svojimi priateľmi!
Categories: