Poslednú aktualizáciu dňa 26/09/2023 vykonal astromaïa

Neptún v Synastrii: : Aspekty so Slnkom, Lunou, Venušou a Marsom

Tiež známy ako Boh mora – Neptún je ako obrovský, vzdialený oceán fantázie s mnohými skrytými hĺbkami, takže je úplne prirodzené, že každý má s touto planétou jedinečný zážitok.

V synastrii sú Neptúnove kontakty o jemnej rovnováhe medzi fantáziou a realitou. Harmonické aspekty Neptúna stoja v pozadí nadpozemských a súcitných milostných zážitkov, zatiaľ čo negatívne aspekty môžu pôsobiť ako emocionálne dištancované a iluzórne spojenia.

Aspekty SLNKO-NEPTÚN v synastrii (konjunkcia, sextil, trigón, opozícia, kvadratúra)

Slnko a Neptún je pár, ktorý rád sníva a tvorí spoločne. V ťažkých aspektoch sa osoba Neptúna môže správať vyhýbavo alebo si idealizovať osobu Slnka až do bodu popierania pravdy, zatiaľ čo Slnko môže mať tendencie k okázalému spôsobu, ako vyjadriť Neptúnovi svoju osobnosť. Súboje ega sú bežné.

Neptún v konjunkcii so Slnkom naznačuje obrovský potenciál pre duchovný a tvorivý rast oboch partnerov. Slnko priťahuje nezvyčajná a mystická aura Neptúna a Neptún túto pozornosť zbožňuje. Neptún si môže dokonca myslieť, že Slnko je ich ideálnym milostným partnerom, ale občas môže odmietať vidieť chyby osoby Slnka. Môžu si navzájom povzniesť a rozšíriť myseľ, ak medzi nimi existuje vzájomné porozumenie a dôvera.

V prípade Neptúna v opozícii so Slnkom, podobne ako v konjunkcii, osoba Slnka stále pociťuje nevysvetliteľnú náklonnosť k osobe Neptúna, ale problémy môžu nastať, ak Neptún postaví Slnko na nereálny piedestál. Dôvera je najväčším problémom, ktorý tu treba vyriešiť, pretože môže dôjsť k určitým lžiam, podvodom a nedorozumeniam.

Neptún v kvadratúre so Slnkom je tvrdý aspekt, ktorý vytvára bariéru nedorozumenia a nerovnosti či nevyváženosti v dávaní a prijímaní. Neptún sa často môže zdať príliš vzdialený dosahu slnečného svetla, aby pochopil, čo sa deje v mysli Neptúna. Zablokované energie sa dajú vyriešiť, ak sú obaja partneri k sebe úprimnejší a vnímavejší.

Neptún v trigóne alebo v sextile na Slnko je obojstranne príjemný aspekt plný harmonických výmen, ktoré sa prejavujú v kreativite, spiritualite a romantike. Slnko aj Neptún sa navzájom podporujú, aby si splnili svoje osobné sny, a možno si tieto sny plnia navzájom. Tieto aspekty naznačujú aj podobné záujmy o filozofiu, umenie a hudbu.

Aspekty LUNA-NEPTÚN v synastrii (konjunkcia, sextil, trigón, opozícia, kvadratúra)

Luna a Neptún je vysoko citlivé duo s mnohými vrstvami hlbokej emocionálnej príťažlivosti, ktorá sa môže pociťovať takmer ako psychické puto alebo nájdenie “toho pravého“. Ak obaja partneri dokážu jeden druhému ukázať svoje najpravdivejšie ja a pracovať na budovaní zdravých základov namiesto úteku do sveta fantázie, keď ide do tuhého, tieto aspekty majú veľký potenciál dlhodobého vzťahu.

Neptún v konjunkcii s Lunou je intenzívne a súčasne aj rovnako krehké emocionálne spojenie. Osoba Luny môže nájsť emocionálnu istotu, ako aj tajomné nástrahy s Neptúnom. Neptún môže mať pocit, že chápe Lunu na hlbokej duchovnej úrovni. Môže to naznačovať psychické spojenie. Ako sa Luna ponára hlbšie a hlbšie, občas sa stratí v Neptúnovej hmle. Zmätok a bludy sú tu bežnými problémami.

Aspekty Neptúna v trigóne a sextile s Lunou naznačujú vzájomné intuitívne porozumenie, pokiaľ ide o tie najoriginálnejšie nápady. Neptún aj Luna môžu spolu ľahko hovoriť o svojich najhlbších pocitoch, životných záhadách a kreatívnych nápadoch. Spoločne sa ponárajú do sféry intuície, ktorá okamžite vytvorí nerozbitné citové puto.

Pri Neptúne v kvadratúre s Lunou sa často osoba Neptúna môže cítiť nedostupná alebo emocionálne dištancovaná pre osobu Luny. Keďže obe planéty sú veľmi citlivé, každá hádka sa môže zmeniť na hlboké emocionálne zranenie. Tento aspekt symbolizuje hmlu zmätkov, klamstiev a nedorozumení, ktoré možno vyriešiť jemne a so súcitom.

V prípade Neptúna v opozícii s Lunou, vždy, keď sa Neptún javí ako oddelený či osamotený, alebo mu chýba jasnosť v jeho sebavyjadrení, myseľ Luny má tendenciu uniknúť do sveta fantázie, často plného nerealistických očakávaní a myšlienok plných sebaklamu. Táto bublina iracionality a náladovosti, ktorá obklopuje Lunu aj Neptún, často vedie k únikovému alebo pasívnemu agresívnemu správaniu.

Aspekty Neptún v Synastrii AnteAr

Aspekty VENUŠA-NEPTÚN v synastrii (konjunkcia, sextil, trigón, opozícia, kvadratúra)

Vzťah Venuše a Neptúna sa vyznačuje vrúcnosťou, jemnosťou a zmyslom pre zasnenú romantiku. Tvrdé aspekty medzi nimi zvyčajne naznačujú nereálnu idealizáciu, únik a neprijatie.

S Venušou v konjunkcii s Neptúnom pôsobí Venušina energia ako krásny nástroj zmyslového potešenia Neptúna. Vzťah je očarujúci, ideálne romantický, takmer “až príliš dokonalý“, než aby to bola pravda. Kvôli tejto všeobecnej zasnenosti a idealizácii môžu mať obaja ľudia tendenciu navzájom ignorovať svoje menej žiadúce vlastnosti.

S Venušou v opozícii / kvadratúre s Neptúnom, aj keď je spojenie „nadpozemsky“ stále silné, môže to tiež pôsobiť ako romantický tanec v nepreniknuteľnej hmle. Je to preto, že najmä zo strany Neptúna existuje veľa ilúzií a vyhýbania sa, keď sa veci pokazia. Tieto ťažké aspekty sa dajú vyriešiť realistickejším pohľadom na vzťah a skutočným akceptovaním jeden druhého – so všetkým dobrým, zlým i škaredým.

Aspekty Venuše v trigóne a sextile s Neptúnom naznačujú, že obaja sú k sebe navzájom naladení na záujmy, potreby a túžby. Energie prúdia ľahšie a medzi nimi je viac spoločného. Toto sú úžasné aspekty pre dlhodobé vzťahy a manželstvá.

Aspekty MARS-NEPTÚN v synastrii (konjunkcia, sextil, trigón, opozícia, kvadratúra)

Kontakty Mars-Neptún často závisia od toho, ako dobre dokážu spolupracovať. Mars často udáva tempo vo vzťahu. Mars je ohnivá planéta zameraná na akciu, zatiaľ čo Neptún je o snívaní a ponorení sa hlboko do nepreskúmaného. Tvrdé aspekty môžu vyvolať to najhoršie u oboch partnerov, kde obaja konajú inštinktívne namiesto toho, aby vedome harmonizovali svoje protichodné názory.

Mars v konjunkcii s Neptúnom zvyčajne pociťuje osoba Neptúna, ktorý je napájaný vášnivou, zmyselnou energiou Marsu. Ak sa im podarí dobrým spôsobom splynúť, obaja cítia, že sa môžu bezpečne oddávať svojim fantáziám. Mars sa však vo vzťahu často pohybuje príliš rýchlo, a preto môže spustiť vyhýbavé, mätúce prejavy Neptúnovej psychiky. Neptún by si tiež mal dávať pozor, aby sa vo vzťahu príliš neobetoval, len aby si získal Marsovu pozornosť.

S Marsom v trigóne alebo sextile s Neptúnom je osoba Neptúna pre Mars lákavá a podmanivá. Keďže trigóny a sextily sú harmonickejšie ako ostatné aspekty, energie medzi nimi sa viac dopĺňajú a konflikty sa riešia ľahšie. Mars môže pomôcť osobe Neptúna uskutočniť jeho/jej sny v realite a Neptún na oplátku rozširuje obzory Marsu a upokojuje ich.

Mars v opozícii alebo v kvadratúre s Neptúnom sú ťažké aspekty, pri ktorých osoba Marsu zvyčajne považuje Neptúna za príliš submisívneho alebo pasívneho. Neptún kritizuje Mars za to, že je príliš nezrelý alebo unáhlený. Energia Marsu môže byť pre jemnú povahu Neptúna príliš agresívna. Aj keď je medzi nimi silní príťažlivosť, zvyčajne je ťažké nájsť spoločnú reč kvôli extrémnym rozdielom, pokiaľ v synastrii nie je viac súcitnejších aspektov

Neptún môže do vzťahu prispieť pozitívnou energiou, či už v ťažkom aspekte (keď s ním viete zaobchádzať vhodným spôsobom) alebo v ľahkom aspekte. Všetky negatívne prejavy majú aj svoju odvrátenú stranu. Priepustné hranice umožňujú intímne spojenie, odpustenie uľahčuje situáciu, ktorá by mohla byť nahlodaná pocitom horkosti, a záblesk potenciálu môže (pri rozumnom využívaní) podporiť partnera, ktorý potrebuje povzbudenie. Keď máte pochybnosti, vedzte, že Neptún aj v malých dávkach má výrazné účinky. Pár kvapiek jeho silného elixíru je všetko, čo potrebujete na osladenie vzťahu.

>> Chcete vedieť, ako vplýva Neptún na Vaše vzťahy? Vyskúšajte výklad partnerského horoskopu: poskytne Vám vysoko hodnotné informácie o tom, ako sa planéty prejavujú vo vašich vzťahoch.

Váš astrológ
Mgr. Ľubomír Drozd

Astrologické služby AnteAr
email: drozd@antear.com
tel.: 0944 630 062

Páčia sa vám astrologické články? Píšem ich pre vás s láskou
Podporte ich tvorbu tým, že kliknete na „Zdieľať“ alebo „Páči sa mi to“
Ďakujem za všetky prejavy vašej priazne!

Súvisiace témy:
Odhalia vašu pravú tvár: Sila vonkajších planét na hlavných osiach v synastriách
Jupiter v Synastrii: Aspekty so Slnkom, Lunou, Venušou a Marsom
Saturn v Synastrii: Aspekty so Slnkom, Lunou, Venušou a Marsom
Pasca karmy: Vzťahy z minulých životov, ktorým sa treba vyhnúť
Päť najlepších aspektov v synastriách pre významný vzťah
Váš profil príťažlivosti: Koho priťahujete a prečo
Sexuálna charizma z pohľadu astrológie
Karmické vzťahy a osudová príťažlivosť
Kompatibilita vzťahu a Synastrie
Partnerský horoskop
Osobný horoskop
Zdieľajte so svojimi priateľmi!
Categories: BlogAstro Vzťahy