Poslednú aktualizáciu dňa 15/01/2023 vykonal astromaïa

Lunárny Nov v Levovi 8. august 2021

Stručný súhrn: V nedeľu popoludní o 15:50 hod. SELČ spojila Luna svoje vibrácie s energiou Slnka v znamení Leva. Nastal lunárny Nov na 16°14’ znamenia Leva. Keď týmto kráľovským ohnivým znamením prechádza Slnko, Luna a teraz aj Merkúr (planéta komunikácie), požaduje sa od nás, aby sme dali najavo svoju vášeň. Je čas odvážne nasledovať hlas svojho srdca a etablovať sa ako mocný vládca vlastného osudu.

Lunárny Nov 08.08.2021 v Levovi je významný najmä pre tých, ktorí majú vo svojom natálnom horoskope na 15° – 18° pevných znamení Leva, Vodnára, Býka alebo Škorpióna niektorú z osobných planét – Slnko, Lunu, Merkúr, Venušu, Mars, prípadne im týmito stupňami prechádza os Ascendent / Descendent.

Najvýraznejšie sa energie júlového Novu v Levovi môžu odzrkadliť u ľudí narodených v dňoch 4. – 8. februára, 5. – 9. mája, 7. – 11. augusta a 7. – 11. novembra.

Nov Mesiaca 8. august 2021 AnteAr

Napriek tomu, že dni Novu Mesiaca sú spravidla tiché a introspektívne, tento honosný lunárny Nov v znamení Leva nás bude počas nasledujúcich dvoch týždňov napĺňať sebavedomím a nadšením, keď sa rozhodneme napredovať za svojimi cieľmi.

Ako jediné znamenie, ktorému vládne žiarivé Slnko, je Lev vládcom zverokruhu – a jeho kráľovská energia nás žiada, aby sme svoju jedinečnosť prejavovali bez akýchkoľvek ospravedlnení či zbytočného vysvetľovania.

Kreatívne projekty, romantické vášne, oddávanie sa potešeniam, to všetko je pre nás v tejto mesačnej atmosfére priaznivé. Buďte odvážni a bez obáv sa vydajte za tým, čo chcete získať či dosiahnuť.

Vesmírny súboj medzi novoluním a nespútanou energiou Uránu (planétou náhlych zmien) pridáva do tohto už aj tak okázalého zážitku ešte väčšiu dávku drámy – pustite sa do hľadania neobvyklých výziev, ktoré stavajú do centra našej pozornosti nutnosť nájsť alternatívne cesty.

Keď dáme priestor dôvere a optimizmu, ktorou je povestné znamenie Leva, dokážeme prekonať prekážky, elegantným spôsobom pokračovať na svojej ceste a dosiahnuť výnimočne skvelé výsledky. A tých pár nepredvídateľných okolností robí veci aj tak zábavnejšími, však?

Aktuálny lunárny Nov v znamení Leva je o tom, ukázať sa v živote a predviesť, čím sme výnimoční.

Naše sebavyjadrenie však môže naraziť na určitý odpor, pretože tento Nov opätovne aktivuje kľúčovú planetárnu konšteláciu roku 2021, v ktorej Saturn vo Vodnárovi vytvára napätú väzbu s Uránom v znamení Býka. Tento aspekt preveruje našu trpezlivosť a v súbehu s Novom Mesiaca v Levovi tiež testuje našu vášeň a hrdosť.

Možno vám hovoria, aby ste sa zmierili s aktuálnym stavom vecí a tvrdia vám, že to všetko je len pre vaše dobro. Alebo možno je to len tým, že v našich súčasných podmienkach je ťažšie prejaviť svoju kreativitu. Našou úlohou je však pozerať sa na tieto prekážky a obmedzenia ako na príležitosti, namiesto toho, aby sme boli frustrovaní a vzdali sa svojich snov.

Kvadratúra Saturn – Urán je prinajmenšom náročná. A má to svoj dôvod. Sú to práve tie veci, voči ktorým máme najväčší odpor (Saturn), avšak ktoré môžu viesť k našim najväčším prielomom (Urán). Veď to všetci dobre poznáme: bez práce nie sú koláče 😉

Zvládnuť kvadratúru Saturn – Urán nie je jednoduché. Nov Mesiaca v Levovi ale prináša veľmi potrebné vykúpenie. Dobrou správou je, že lunárny Nov sa vzďaľuje od napätých energií Saturna a Uránu a smeruje k Merkúru.

Separačné a aplikačné aspekty majú odlišnú energiu. Separačné aspekty hovoria o veciach, ktoré sa už stali v minulosti (aj keď sú energie kvadratúry Saturna s Uránom ešte stále citeľné). Aplikačné aspekty sa stanú v budúcnosti. Nov Mesiaca v znamení Leva „bol tam a zvládol to“, a to „to“ je práve tá napätá väzba Saturna s Uránom.

Aktuálny lunárny Nov v Levovi sa týka predovšetkým spojenia s Merkúrom. To znamená, že teraz sme už pripravení začleniť lekcie z kvadratúry medzi Saturnom a Uránom do nášho osobného mentálneho rámca (Merkúr).

Konečne pochopíme, o čo vlastne v tejto napätej konštelácii Saturn – Urán išlo, a aké dôsledky má táto kvadratúra pre nás, na individuálnej úrovni.

Merkúr symbolizuje našu myseľ. Všetko, čo sa stane v našom živote, musí nakoniec prejsť filtrom Merkúra. Bez Merkúra by sme nikdy neboli schopní porozumieť, premýšľať a poučiť sa zo svojich skúseností.

Ak ste sa cítili odpojení od sveta, Nov Mesiaca v Levovi je tu, aby vám pripomenul, že všetko začína u vás. Keď dávate, svet vám dáva späť. Keď sa usmejete, svet sa bude usmievať na vás.

Nov Mesiaca 8. august 2021 AnteAr

Spôsob akým dáva Lev, nie je prejavom služby znamenia Panny, ani charitou ktorou sú povestné Ryby. Spôsob dávania Leva znamená jednoducho byť sám sebou, vyžarovať to najlepšie, čo v nás je, ale predovšetkým – tvoriť.

Kreativita je predsa naše právo od narodenia. A trigón Luny v znamení Leva s Chirónom v Baranovi nás teraz podporuje pri náprave následkov a zahladzovaní všetkých nežiadúcich zásahov, ktoré nás doteraz obmedzovali.

Obavy z odmietnutia, zosmiešnenia alebo výčitiek nás mohli v minulosti prinútiť hrať sa na bezvýznamných, akými ale v skutočnosti naozaj nie sme. Pri tomto Nove Mesiaca sa už nemusíme skrývať.

Slovami Levieho kráľa: „Pamätajte si, kto ste“ – a neuspokojte sa s ničím menším!

Zvlášť dôležité je, aby sme rozprávali sami o sebe, pretože tento lunárny Nov smeruje do spojenia s Merkúrom v Levovi. Venujte preto zvýšenú pozornosť slovám, ktoré používate, a tónu, akým hovoríte o svojich osobných vášňach.

Ak znevažujete, podhodnocujete alebo odmietate samých seba a veci, ktoré milujete, urobte všetko pre to, aby ste vedome pozdvihli spôsob svojej komunikácie. Ukážte rešpekt voči tomu, čo vás vo vnútri rozžiari, a ostatní to budú ochotnejšie rešpektovať tiež.

Záver

Lunárny Nov v Levovi vám pripomína, že bez ohľadu na to, čo vám život prinesie, váš duch je nezlomný. Áno, musíme urobiť určité zmeny, a áno, je potrebné sa prispôsobiť, aby sme šli s dobou. Ale tá vaša časť, ktorou ste skutočne VY, je nezlomná, nezmeniteľná a s časom a skúsenosťami žiari len jasnejšie a jasnejšie.

Keď prijmete energiu svojho vnútorného Leva, automaticky sa spojíte s nekonečným zdrojom svetla, tepla a radosti. Tento zdroj prekypuje hojnosťou a je pripravený pomôcť vám zmeniť svet vašou tvorivosťou a vášňou.

Váš astrológ
Mgr. Ľubomír Drozd

Astrologické služby AnteAr
email: drozd@antear.com
tel.: 0944 630 062

Páčia sa vám moje horoskopy? Píšem ich pre vás s láskou
Podporte ich tvorbu tým, že kliknete na „Zdieľať“ alebo „Páči sa mi to“
Ďakujem za všetky prejavy vašej priazne!

Súvisiace témy:

Luna v znameniach zverokruhu

Luna v Levovi

Spln a Nov

Chcete vedieť o každom novom článku?

Potom zadajte svoj email nižšie a získajte prehľad o udalostiach na stránkach AnteAr.com

Zdieľajte so svojimi priateľmi!
Categories: Spln a Nov