Poslednú aktualizáciu dňa 25/07/2023 vykonal astromaïa

Júlový lunárny Nov v Rakovi prináša podporu a zdroje, ktoré potrebujeme

Nov Mesiaca v Rakovi vynesie na povrch poryvy našich emocionálnych vĺn a zameria našu pozornosť na udalosti súvisiace s rodinou, domovom, miestom pre život, citlivými vzťahmi, starostlivosťou o blízkych, uvedomením si rodinnej kontinuity, pocitom istoty a bezpečia, hľadaním zázemia a hodnotového tradicionalizmu.

Okrem toho lunárny Nov prebehne v opozícii na Pluto. Obidva tieto momenty, opozícia Mesiaca a Slnka na Pluto, uzavrú veľkú kvadratúru s osou karmických uzlov, v kardinálnych, teda rozbehových znameniach.

Luna 04 Cancer Rak AnteAr

Ide o jeden z najdôležitejších tranzitov roka. Keď lunárne uzly zmenia znamenia, zmení sa niečo zásadné v našich prioritách a zameraní.

Lunárne uzly sú kompasom našej duše. Ukazujú nám celkový smer života (Severný uzol ukazuje na budúcnosť, a Južný uzol na minulosť). Náš život nie je nič iné ako kyvadlo, ktoré osciluje či balansuje medzi našou minulosťou a budúcnosťou.

Vždy keď lunárne uzly menia znamenia, upriamujú našu pozornosť na inú oblasť nášho života a žiadajú nás, aby sme integrovali lekcie opačných znamení – v tomto prípade Barana a Váh.

Baran a Váhy sú znameniami „Ja“ a „Ten druhý“. Nadchádzajúci 18-mesačný tranzit lunárnych uzlov nám pomôže nájsť „strednú cestu“ medzi prejavovaním sa a zdravými hranicami (Baran) a vzájomne prospešnými vzťahmi (Váhy).

Lunárne uzly zvýraznia určitú dvojicu domov vo vašom horoskope (domy, v ktorých máte Barana a Váhy), ktoré potrebujú obnoviť rovnováhu.

To, čo doteraz stagnovalo, sa dáva do pohybu. Želaným výsledkom je rozvoj. Možno bude úplne iný, než ako sme si ho predstavovali, ale – priznajme si to – naše predstavy majú od rozvoja často poriadne ďaleko, ide skôr o prestavbu súčasného stavu.

A samozrejme, bude sa vás to týkať oveľa osobnejšie, čím viac planét máte v rozmedzí dvoch stupňov na obidve strany okolo hranice základných (kardinálnych) a pevných (fixných) znamení vo vašom natálnom horoskope.

Lunárny Nov nastane v trigóne s Neptúnom (na 27° v Rybách), v sextile s Uránom (22° v Býkovi) a opozícii voči Plutu v Kozorožcovi.

Novolunie v Rakovi v opozícii s Plutom od nás bude vyžadovať, aby sme sa zaoberali témami týkajúcimi sa moci.

Opozícia je „projekčným“ aspektom. Pri novoluní v Rakovi sa budeme musieť úprimne pozrieť na to, akú úlohu hráme my ako jednotlivci, alebo ako podnecujeme mocenské boje a kde máme tendenciu premietať svoj vlastný nedostatok moci a vnútornej autority na druhých.

Našťastie má lunárny Nov v Rakovi dvoch skvelých spojencov: Neptún a Urán, čo znamená, že práve teraz je možná vyššia integrácia.

Zmeny sú tu, v dobrom či v zlom – to všetko záleží len na uhle pohľadu a na tom, či ste ochotní zmeny prijať, alebo im vzdorujete.

Maïa Leo

Astrologické služby AnteAr
email: drozd@antear.com
tel.: 0944 630 062

Páčia sa vám naše horoskopy? Píšeme ich pre vás s láskou
Podporte ich tvorbu tým, že kliknete na „Zdieľať“ alebo „Páči sa mi to“
Ďakujeme za všetky prejavy vašej priazne!

Súvisiace témy:

Horoskop na týždeň od 17. júla 2023

Luna v znameniach zverokruhu

Luna v Rakovi

Spln a Nov

Astrológia

Zdieľajte so svojimi priateľmi!
Categories: Spln a Nov