Poslednú aktualizáciu dňa 15/01/2023 vykonal astromaïa

Lunárny Nov v Rybách v marci 2022 by mohol premeniť naše najromantickejšie fantázie na skutočnosť

Keď sa blíži jar, magický lunárny Nov v Rybách je príležitosťou, aby sa do centra našej pozornosti dostala naša predstavivosť.

Len pár týždňov pred oficiálnym začiatkom jari prináša marec šťastný lunárny Nov, ktorý je zrelý na prejavenie čohokoľvek, o čom sme celú zimu snívali. Keďže Nov nastal v premenlivom vodnom znamení Rýb, ovládaných Neptúnom, planétou spirituality, atmosféra tejto konkrétnej lunárnej udalosti je naplnená mágiou a mystikou.

Nov v znamení Rýb nastal v stredu 2. marca presne o 18:34 hod. stredoeurópskeho času. Energie lunárneho Novu zvyčajne môžeme vnímať už niekoľko dní predtým, než nastanú, ako aj pár dní potom, takže je vhodné, aby sme si v tomto čase stanovili silný, duchovne uspokojujúci zámer.

Tu nájdete všetko podstatné o tom, ako môžete čo najlepšie využiť šťastné okolnosti marcového lunárneho Novu v Rybách.

Lunárny Nov v Rybách AnteAr

Čo znamená Nov Mesiaca

Najprv niekoľko základých informácií o Nove Mesiaca: Ako astrologický „kontrapunkt“ k lunárnemu Splnu nastáva Nov vtedy, keď Mesiac nie je osvetlený Slnkom – z nášho pohľadu pozorovateľa zo Zeme. Hostiteľom je hlboká, tmavá, prázdna bridlicovo temná obloha, môžete si predstaviť, že Nový Mesiac ponúka niečo ako „nástenku“, na ktorú môžete načrtnúť svoje zámery.

Lunárny Nov tradične predstavuje príležitosť ujasniť si dlhodobé sny, ciele a veľké ambiciózne projekty. A aby ste ich uzamkli, môžete vykonať rituál, ako napríklad otvoriť sa svojmu terapeutovi alebo milovanej osobe, urobiť ďalší zápis do vášho denníka, alebo len jednoducho zapáliť sviečku.

Myslite na to ako na svoj astrologický podnet, ktorý prichádza každý mesiac (a veľmi zriedkavo dvakrát za mesiac), aby ste si stanovili niečo, čo chcete dosiahnuť, a potom si zostavte svoj konečný akčný plán, ako tento zámer uskutočniť.

Každý Nov Mesiaca slúži aj ako prvá stránka úplne novej kapitoly v našom živote, ktorá dosiahne kulminačný bod, keď nastane zodpovedajúci Spln v rovnakom znamení – v tomto prípade 10. septembra 2022, keď bude Spln v znamení Rýb. Tip: Zapíšte si, o čom ste uvažovali teraz okolo Novu Mesiaca, a potom keď nastane zodpovedajúci Spln, spätne sledujte svoju cestu počas uplynulých šiestich mesiacov. Sami ľahko zistíte, ako ďaleko ste sa dostali a celkom určite si všimnete, že ste dosiahli kulminačný bod.)

Témy pre Nov Mesiaca v Rybách 2. marca 2022

Premenlivému vodnému znameniu Rýb vládne Neptún, planéta snov a ilúzií. Neptún vládne aj dvanástemu astrologickému domu spirituality, karmy, podvedomia a súkromných záležitostí. Ľudia, ktorí sa narodili so svojím Slnkom alebo inými osobnými planétami v Rybách, sú zvyčajne veľmi súcitní, empatickí, hlboko vnímaví, neraz majú aj výrazné umelecké cítenie.

Ryby môžu byť najkreatívnejšími romantikmi, akých ste kedy stretli. Majú tiež tendenciu plávať v hĺbkach nielen svojich vlastných emócií, ale aj emócií iných, pretože bežne preberajú energiu ľudí zo svojho najbližšieho okolia. A keďže sú tak nesmierne empatickí, nevedia si pomôcť, a chcú sa starať a liečiť každého, kto trpí. Práve preto je ochrana ich vlastného srdca a mysle kľúčom k tomu, aby sa vyhli silnému sklonu k sebaobetovaniu.

To znamená, že lunárne Novy, ktoré nastávajú pod vplyvom dvanásteho znamenia zverokruhu, majú emocionálnu, duchovnú kvalitu. Vo všeobecnosti sú nastavené tak, aby podnietili úvahy o vzťahoch, vzoroch a praktikách, ktoré rozvíjajú nášho ducha.

Tento rok nastal lunárny Nov v znamení Rýb v spojení s Jupiterom, planétou šťastia, hojnosti, rastu a rozvoja, ktorá má posilňujúci účinok na všetko, čoho sa dotkne. Energie Jupitera sa prejavujú mimoriadne pozitívnym a účinným spôsobom práve v znamení Rýb. Práve preto naše pocity, ktoré sa objavujú okolo tohto lunárneho Novu, vnímame výrazne silnejšie. Spojenie energií Jupitera, Slnka a Luny podporuje aj optimizmus, srdečnosť a tendenciu pustiť sa do všetkého vo veľkom alebo uskutočniť akýkoľvek zámer, ktorý si teraz stanovíte.

Ak vás však zrazu zaskočí vzrušujúca ponuka, spontánne stretnutie s blízkymi, romantický zážitok, ktorý sa objaví z ničoho nič, alebo kreatívny brainstorming, budete musieť poďakovať Uránu, planéte náhlych, nečakaných zmien a prekvapujúcich situácií. Luna tiež tvorí priateľský sextil k Uránu v Býkovi, pevnom zemskom znamení, ktoré vám môže pomôcť premeniť aj ten najromantickejší sen na niečo konkrétne a elektrizujúco vzrušujúce.

Treba tiež poznamenať, že zatiaľ čo harmonické previazanie Jupitera a Uránu má počas tohto mesiaca najvyššiu energiu, Venuša, Mars a Pluto sú teraz v postavení podporného tímu. Planéta lásky, planéta sexu a planéta sily a transformácie, to všetko sa nachádza v tesnom spojení v cieľavedomom kardinálnom zemskom znamení Kozorožca a v dňoch okolo lunárneho Novu sa budú ich energie navzájom spájať, a to všetko sa odzrkadlí v zintenzívnení našich romantických túžob a akýchkoľvek krokov smerujúcich k uplatneniu vašich nárokov presadiť svoju moc. Či už si uvedomujete, že z určitých osobných vzťahov a väzieb potrebujete viac, alebo máte pocit, že vám nejakým spôsobom bránia v rozvinutí plného potenciálu, toto silné trio môže teraz všetky tieto pocity vyniesť na povrch.

Koho najviac ovplyvní Nov Mesiaca v Rybách

Ak ste sa narodili, keď bolo Slnko v znamení Rýb – približne od 19. februára do 20. marca – alebo máte svoje osobné planéty (Slnko, Luna, Merkúr, Venuša alebo Mars) v Rybách (môžete to zistiť zo svojho natálneho horoskopu), budete energie tohto Novu Mesiaca vnímať viac než ostatní. Presnejšie povedané, ak máte osobnú planétu, ktorá sa nachádza do piatich stupňov od lunárneho Novu (12 stupňov znamenia Rýb), mohli by ste sa cítiť obzvlášť inšpirovaní vytvoriť niečo nové, položiť základy pre uspokojenie svojich najromantickejších túžob a vyhrievať sa v ich ružovej žiare.

Podobne, ak sa Ascendent vo vašom natálnom horoskope nachádza v inom pohyblivom znamení — Blíženci (premenlivé vzdušné), Panna (premenlivé zemské), Strelec (premenlivé ohnivé) — mohli by ste cítiť, ako láska prichádza do vášho života. Romantické tóny tohto lunárneho Novu na vás naliehajú, aby ste si dali pauzu od svojho pragmatizmu a dali oveľa viac priestoru dôvere. Vaša predstavivosť vám má čo ponúknuť, rovnako ako váš intelekt..

„Zasnívaný“ záver

Každý mesiac, bez ohľadu na to, v akom znamení nastal lunárny Nov, nám ponúka šancu vyjasniť si veci a posunúť sa vpred. Tento mesiac, s vibráciami zasnívaného znamenia Rýb, prichádza aj povzbudenie, aby sme sa naladili na svoju intuíciu, podvedomie a nechali sa viesť srdcom. A so šťastným Jupiterom a svojráznym Uránom, ktorí podporujú lunárnu energiu, sa môžeme spoľahnúť na spontánnosť, ohromne pozitívnu dávku optimizmu, elektrizujúce objavy a výrazný prielom vo vývoji situácií v našom živote.

Bez ohľadu na to, ako to tento rok prežívate, lunárny Nov v marci 2022 je príležitosťou odložiť na chvíľu všetko, čo vám víri v hlave, na vedľajšiu koľaj, aby ste nevedomky objavili, čo potrebujete. Ryby ako premenlivé vodné znamenie často hľadia na svet skrz optiku ružových okuliarov a najradšej by premenili aj ten najvšednejší okamih na chvíle plné romantiky, takže ak sa v týchto dňoch pohybujete svetom v tak trochu snovom stave, vedzte, že práve teraz skutočne dokážete využiť daný okamih. A keď presne viete, čo chcete a ste pripravení posunúť sa vpred v zmysle želaní, ktoré nosíte hlboko vo svojom srdci, bude pre vás ľahšie, než si myslíte, vrátiť sa späť na zem a ukotviť tieto želania v realite.

Váš astrológ
Mgr. Ľubomír Drozd

Astrologické služby AnteAr
email: drozd@antear.com
tel.: 0944 630 062

Páčia sa vám moje horoskopy? Píšem ich pre vás s láskou
Podporte ich tvorbu tým, že kliknete na „Zdieľať“ alebo „Páči sa mi to“
Ďakujem za všetky prejavy vašej priazne!

Súvisiace témy:

Luna v znameniach zverokruhu

Luna v Rybách

Spln a Nov

Zdieľajte so svojimi priateľmi!
Categories: Spln a Nov

Zdieľajte so svojimi priateľmi!