Poslednú aktualizáciu dňa 06/03/2023 vykonal astromaïa

Nov Mesiaca v Rybách 20. februára 2023 – Prijmite záväzok

20. februára 2023 nastal lunárny Nov na 1° v Rybách. Nov Mesiaca je v konjunkcii so Saturnom na 28° Vodnára.

Obvykle je novolunie v Rybách príležitosťou na splnenie želaní. V nekonečnom oceáne Rýb je možné všetko.

Saturn však za želania „nekope“. Saturn chce konkrétne činy. Preto vás pri tomto novoluní v Rybách vyzýva, aby ste prijali záväzok.

Záväzok sa v priebehu času posilňuje, ale začína jediným rozhodnutím
Záväzok sa v priebehu času posilňuje, ale začína jediným rozhodnutím

Aký je rozdiel medzi želaním a záväzkom?

Želania aj záväzky sú dôležité a plnia jedinečnú úlohu.

Prianie vyslovujeme vtedy, keď nemáme odpoveď alebo keď riešenie nie je v našich možnostiach. Ak niečo chceme, ale nevieme, ako to získať, vyslovíme želanie. Ak sme vyskúšali všetko, čo bolo v ľudských silách, a nedosiahli sme očakávané výsledky – necháme to na vesmír a vyslovíme želanie.

V stanovovaní zámerných želaní je veľká sila. Keď si niečo želáme, v podstate vyradíme seba samých z rovnice. Prijímame, že odpoveď je mimo nášho dosahu. Všetko nechávame v rukách vesmíru.

Záväzok je iný. Keď si dáme záväzok, zaväzujeme sa k nejakému výsledku. Vieme, že sme to my, kto podnikne kroky, ktoré nám prinesú výsledky, aké chceme.

Ak chceme schudnúť, vieme, že vyslovením želania to nepôjde; musíme podniknúť skutočné kroky: zmeniť stravu, viac cvičiť alebo zmeniť životný štýl.

Ak sa chceme naučiť novú zručnosť, vieme, že si musíme vyčistiť časový rozvrh a vyčleniť čas na to, čo je pre nás dôležité, a ukázať sa; zaviažeme sa k učeniu a k svojej budúcnosti.

Lunárny Nov v Rybách v konjunkcii so Saturnom je výzvou, aby sme sa zaviazali k želanému výsledku („čo“) a zároveň si nechali otvorené možnosti („ako“).

Lunárny Nov je v Rybách, takže nemáme všetky odpovede. Všetko sa však začína silným záväzkom (Saturn).

Príkladom záväzku lunárneho Novu v Rybách v konjunkcii so Saturnom je napr.: „Na 100 % sa zaväzujem dosiahnuť (…) svoj cieľ. Zatiaľ neviem, ako sa k nemu dostanem, a možno budem musieť vyskúšať rôzne prístupy. Ale bez ohľadu na to, koľkokrát sa mi to nepodarí, budem mať stále otvorené možnosti a budem to skúšať ďalej. Som stopercentne odhodlaný.“

Na stopercentnom odhodlaní je niečo magické.

Nie 99 %, dokonca ani 99,9 %, ale 100 %. Keď sme oddaní na 100 %, sme v tom naplno. Zlyhanie neprichádza do úvahy. Keď sme stopercentne odhodlaní, napojíme sa na štruktúru vesmíru a všetky sily vesmíru sa spoja, aby nám pomohli dosiahnuť náš cieľ.

Nov Mesiaca v Rybách – Jupiter v konjunkcii s Chirónom

Vládca lunárneho Novu Jupiter je v konjunkcii s Chirónom. Jupiter v konjunkcii s Chirónom v Baranovi je jedným z najdôležitejších tranzitov v tomto roku. Konjunkcia Jupitera s Chirónom prináša príležitosti na uzdravenie a rast.

Aspekty Chiróna nie sú jednoduché, ale tentoraz máme našťastie podporu: Jupiter a Chirón sú na vrchole Malého trojuholníka s Merkúrom a Marsom.

Malý trojuholník je veľmi priaznivý aspektový vzor zložený z dvoch sextilov a trigónu.

Máme:

  • Jupiter a Chiron v sextile s Merkúrom
  • Jupiter a Chiron v sextile s Marsom
  • Merkúr v trigóne s Marsom

Malý trojuholník je aktívnejší ako veľký trojuholník vďaka dvom sextilom. Ak trojuholník naznačuje, že medzi dvoma planétami existuje prirodzený tok (Merkúr a Mars sú vo vzdušných znameniach), sextil predstavuje príležitosť, ktorá prichádza zvonka, z okolia.

Planéta (planéty) na vrchole malého trojuholníka (v tomto prípade Jupiter a Chirón) sú v inom živle (Oheň), čo prináša inú perspektívu.

Vaša myseľ (Merkúr vo Vodnárovi) a vaše činy (Mars v Blížencoch) sú teraz zosynchronizované a podporujú vás na vašej ceste za uzdravením (Chiron). Jupiter vám pomôže získať priezračne jasný a čistý obraz o tom, čo je potrebné uzdraviť (Chiron).

Musíte však konať (Mars), zapojiť svoju myseľ a komunikovať (Merkúr). Opäť je rozdiel medzi vyslovením želania a prijatím záväzku. Samotné želanie s vecou nepohne.

Moderný vládca lunárneho Novu v Rybách, Neptún, je stále pod vplyvom kúzla svojho stretnutia s Venušou. Venuša sa teraz nachádza na 29°59′ Rýb, v sextile s Plutom. Cítime sa posilnení (Pluto), aby sme išli za tým, čo chceme a po čom túžime (Venuša).

Vo vzduchu je cítiť silnú naliehavosť, keďže Venuša a Pluto sú na 29°, anaretickom stupni. Buď teraz, alebo nikdy.

Mgr. Ľubomír Drozd

Astrologické služby AnteAr
email: drozd@antear.com
tel.: 0944 630 062

Páčia sa vám moje horoskopy? Píšem ich pre vás s láskou
Podporte ich tvorbu tým, že kliknete na „Zdieľať“ alebo „Páči sa mi to“
Ďakujem za všetky prejavy vašej priazne!

Súvisiace témy:

Horoskop na týždeň od 27. februára 2023

Luna v znameniach zverokruhu

Luna v Rybách

Spln a Nov

Astrológia

Zdieľajte so svojimi priateľmi!
Categories: Spln a Nov