Poslednú aktualizáciu dňa 15/01/2023 vykonal astromaïa

Nov Mesiaca vo Váhach 6. október 2021

Stručný súhrn: V stredu popoludní o 13:05 hod. SELČ spojila Luna svoje vibrácie s energiou Slnka vo Váhach. Nastal lunárny Nov na 13°24’ znamenia Váh. Po jesennej rovnodennosti nám tento prvý Nov Mesiaca prináša obnovenie energie a vitálnych síl, hlboký zmysel pre naše poslanie a osviežujúci pocit nového začiatku. Tento lunárny „reset“ vo Váhach, naplnený hodnotami mieru, lásky a porozumenia, bude inšpirovať všetky znamenia zverokruhu, aby sa spojili so svojim skutočným ja.

Lunárny Nov 06.10.2021 vo Váhach je významný najmä pre tých, ktorí majú vo svojom natálnom horoskope na 12° – 15° základných znamení Barana, Váh, Raka alebo Kozorožca niektorú z osobných planét – Slnko, Lunu, Merkúr, Venušu, Mars, prípadne im týmito stupňami prechádza os Ascendent / Descendent.

Najvýraznejšie sa energie októbrového Novu vo Váhach môžu odzrkadliť u ľudí narodených v dňoch 4. – 8. októbra, 3. – 7. júla 1. – 5. apríla a 2. – 6. januára,.

Nov Mesiaca vo Váhach 6. október 2021 AnteAr

Po jesennej rovnodennosti nám tento prvý Nov Mesiaca prináša obnovenie energie a vitálnych síl, hlboký zmysel pre naše poslanie a osviežujúci pocit nového začiatku. Tento lunárny „reset“ vo Váhach, naplnený hodnotami mieru, lásky a porozumenia, bude inšpirovať všetky znamenia zverokruhu, aby sa spojili so svojim skutočným ja.

Je to krásny lunárny Nov, pretože Slnko spoločne s Lunou práve teraz prechádzajú očarujúcimi vzdušnými Váhami, ktoré sú zamerané predovšetkým na partnerské vzťahy. Nastáva skvelá príležitosť pre otvorenie nášho srdca novým záväzkom a zabezpečenie skutočnej rovnováhy v našom živote. Zatiaľ čo energia Váh je o vzťahoch s ostatnými, tento introspektívny Nov Mesiaca si žiada, aby sme sa zamerali na nájdenie spoločného základu protirečivých pocitov, ktoré existujú v našom srdci.

Pluto, planéta hlbokého vnútorného prerodu, končí obdobie svojej retrogradity v rovnaký deň ako aktuálny Nov, čo sa – v kombinácii s čerstvou energiou lunárneho Novu – odzrkadlí v pocite postupného uvoľňovania tlaku, ktorý sme vnímali počas posledných piatich mesiacov. Je načase chopiť sa našej moci, začleniť do života doterajšie kroky v našom vývoji a pohnúť sa opäť vpred.

Vďaka spojeniu vibrácií lunárneho Novu s energiou Marsu, planétou činov, budeme výrazne motivovaní k naplneniu našich cieľov. Každý Nov Mesiaca prináša nové začiatky a zapojenie Marsu do tohto lunárneho Novu nám k tomu dodáva potrebnú odvahu a rozhodnosť k ráznym činom.

Voči spojeným energiám Slnka, Luny a Marsu však stojí Chirón, známy ako „zranený liečiteľ“, ktorý by mohol rozjatriť najcitlivejšie miesta nášho vnútra zvýrazniť našu zraniteľnosť. Ak využijeme túto zvýšenú citlivosť na to, aby nás poháňala, namiesto toho, aby nás zlomila, všetko čo urobíme teraz, by mohlo nakoniec viesť k prečisteniu starých rán, následnému uzdraveniu a hlbokému pocitu harmónie.

Mars je hviezdnou planétou októbra 2021 – nielen že hrá hlavnú úlohu pri oboch lunáciách (Nov aj Spln Mesiaca), ale tiež začína svoj ďalší dvojročný cyklus obehu okolo Slnka.

Keď sa Slnko na svojej ceste stretne s Marsom, dôjde k opätovnému overeniu, korekcii a nastaveniu správnych hodnôt ducha (Slnko), s princípom akcie (Mars).

Slnko je symbolom božského účelu a Mars reprezentuje spôsob, akým tento účel napĺňame v našom hmotnom svete a ako veci realizujeme. V našom vnútri začne žiariť niečo nové. Keďže Mars je spálený Slnkom, naše obnovené zámery ešte nemusia byť celkom jasné, môžete si však byť istí, že semeno je už zasiate.

V októbri máme tiež rekordný počet štyroch planét, ktoré sa po období svojej retrogradity začínajú opäť pohybovať priamym smerom. Merkúr je v prvej polovici mesiaca stále retrográdny, ale dobrou správou je, že Pluto, Saturn a Jupiter už pôjdu priamo. Postupne deň za dňom sa mnoho záležitostí začne stále viac vyjasňovať. Pomyselný závoj sa zdvihne po 18. októbri, keď už aj Merkúr začne postupovať priamym smerom a všetkým nám prinesie pocit uvoľnenia.

Obdobia retrogradity sú dôležité, pretože prinášajú príležitosti na prehodnotenie, zmenu perspektívy a korekciu predchádzajúcich rozhodnutí … ale príležitosti pre analýzy a introspekciu už skončili, čo znamená, že teraz nadišiel čas na skutky.

Toto je veľmi účelný lunárny Nov, a aj keď sa Mars vo Váhach stále zaujíma o obojstranne výhodný výsledok, Mars vždy venuje oveľa menej času premýšľaniu o veciach a jednoducho pôjde do toho – nech už je „to“ čokoľvek, čo chcete uskutočniť.

Nov Mesiaca vo Váhach 06. október 2021 AnteAr

Záver: Nov Mesiaca vo Váhach 6. október 2021

Spojením lunárneho Novu s energiou Marsu, planétou činov, budeme výrazne motivovaní k naplneniu našich cieľov. Každý Nov Mesiaca prináša nové začiatky a zapojenie Marsu do tohto lunárneho Novu nám k tomu dodáva potrebnú odvahu ako aj rozhodnosť k ráznym činom.

Rovnako ako po dni nasleduje súmrak a noc, po lete nasleduje jeseň, ktorú zase vystrieda zima. Aj my sa potrebujeme naučiť vnímať obraz svojho opaku, aby sme sa našli. Presne takým zlomovým bodom je Nov Mesiaca vo Váhach.

Tento okamih prináša nevyhnutný obrad prechodu a cesty, ktorú stojí za to preskúmať. Môžeme v sebe nájsť nielen pocit úplnosti, ale aj pocit spolupatričnosti s ešte väčším celkom.

Váš astrológ
Mgr. Ľubomír Drozd

Astrologické služby AnteAr
email: drozd@antear.com
tel.: 0944 630 062

Páčia sa vám moje horoskopy? Píšem ich pre vás s láskou
Podporte ich tvorbu tým, že kliknete na „Zdieľať“ alebo „Páči sa mi to“
Ďakujem za všetky prejavy vašej priazne!

Súvisiace témy:

Luna v znameniach zverokruhu

Luna vo Váhach

Spln a Nov

Chcete vedieť o každom novom článku?

Potom zadajte svoj email nižšie a získajte prehľad o udalostiach na stránkach AnteAr.com

Zdieľajte so svojimi priateľmi!
Categories: Spln a Nov

Zdieľajte so svojimi priateľmi!