Poslednú aktualizáciu dňa 15/01/2023 vykonal astromaïa

Februárový nov 2022 vo Vodnárovi je základom pre nastavenie zámerov

Poďme na vec a premeňme svoje sny na skutočnosť.

Ak retrográdny Merkúr od 14. januára vybíja vašu energiu a zdanlivo znemožňuje dostať sa dopredu, budete nadšení, keď zistíte, že február prináša úplne novú atmosféru. A určite to pocítite hneď na začiatku, keď prvý deň mesiaca naservíruje lunárny Nový v stálom vzdušnom znamení Vodnára.

V utorok 1. februára 2022 ráno o 06:46 stredoeurópskeho času nám obloha predstaví jedinečnú príležitosť pre nastavenie pevných zámerov, ktoré sa týkajú našich priateľstiev, kolegiálnych vzťahov a skupinových projektov.

Tu nájdete všetky podrobnosti, ako sa môžete najlepšie orientovať v čase dní okolo Novu mesiaca v znamení Vodnára.

Lunárny Nov vo Vodnárovi 01.02.2022 AnteAr

Čo znamená Nov Mesiaca

Najprv niekoľko základých informácií o Nove Mesiaca: Ako astrologický „kontrapunkt“ k lunárnemu Splnu nastáva Nov vtedy, keď Mesiac nie je osvetlený Slnkom – z nášho pohľadu pozorovateľa zo Zeme. Hostiteľom je hlboká, tmavá, prázdna bridlicová obloha, môžete si predstaviť, že Nový Mesiac ponúka niečo ako „nástenku“, na ktorú môžete načrtnúť svoje zámery.

Lunárny Nov tradične predstavuje príležitosť ujasniť si dlhodobé sny, ciele a veľké ambiciózne projekty. A aby ste ich uzamkli, môžete vykonať rituál, ako napríklad otvoriť sa svojmu terapeutovi alebo milovanej osobe, urobiť ďalší zápis do vášho denníka, alebo len jednoducho zapáliť sviečku.

Myslite na to ako na svoj astrologický podnet, ktorý prichádza každý mesiac (a veľmi zriedkavo dvakrát za mesiac), aby ste si stanovili niečo, čo chcete dosiahnuť, a potom si zostavte svoj konečný akčný plán, ako tento zámer uskutočniť.

Každý Nov Mesiaca slúži aj ako prvá stránka úplne novej kapitoly v našom živote, ktorá dosiahne kulminačný bod, keď nastane zodpovedajúci Spln v rovnakom znamení – v tomto prípade 12. augusta 2022, keď bude Spln v znamení Leva. Tip: Zapíšte si, o čom ste uvažovali teraz okolo Novu Mesiaca, a potom keď nastane zodpovedajúci Spln, spätne sledujte svoju cestu počas uplynulých šiestich mesiacov. Sami ľahko zistíte, ako ďaleko ste sa dostali a celkom určite si všimnete, že ste dosiahli kulminačný bod.)

Témy pre Nov Mesiaca vo Vodnárovi 1. februára 2022

Pevnému vzdušnému znameniu Vodnára vládne Urán, planéta náhlych nečakaných zmien. Urán je tiež vládcom jedenásteho domu horoskopu, ktorý predstavuje naše nádeje, túžby a želania, ale predovšetkým je to oblasť priateľov, s ktorými nás spájajú rovnaké alebo podobné záujmy.

Ľudia so silne obsadeným znamením Vodnára – mám na mysli našu veľkú trojicu (Slnko, Lunu a Ascendent) – sú všeobecne pokrokoví, myšlienkami orientovaní na budúcnosť, spoločenskí a mimoriadne zbehlí v priateľských vzťahoch, súčasne sú aj výstrední, slobodomyseľní a odmietajúci väčšinové názory.

Dávajú prednosť svojim vlastným cestám, na každom kroku sa búria proti všetkému konvenčnému a neustále hovoria „nie“, keď sa svojim čierno-bielym spôsobom myslenia pustia do premýšľania o niečom.

Vo všeobecnosti sú teda dni okolo novu mesiaca vo Vodnárovi o spolupráci s ostatnými, zahľadení sa na cestu ktorá je pred nami, na to čo chceme dosiahnuť, a o spojení s priateľmi a blízkymi.

S dvomi retrográdnymi planétami (Merkúr a Venuša), ktoré v poslednej dobe ovplyvňujú náš spoločenský a milostný život, by tento Nov mesiaca mohol pripraviť pôdu pre opätovné spojenie s ľuďmi, ktorých sme určitý čas nevideli – s väčším cieľom otvoriť spoločne s nimi novú kapitolu alebo prehodnotiť, ako sa prejavujeme vo svojich priateľských a kolegiálnych vzťahoch.

Kľúčovým hráčom počas tohto Novu mesiaca je aj Urán, ktorý sa bráni obmedzeniam. Táto planéta nielen že vládne samotnému lunárnemu novu, keďže je vládcom Vodnára, ale tiež vytvorí napätú (aj keď aktivačnú) väzbu voči Novu mesiaca. Tento aspekt by mohol vyvolať nervozitu, úzkosť, ale tiež priniesť energiu inšpirujúcu inovácie. Budete sa chcieť vzbúriť proti status quo a oslobodiť sa od všetkého, čo vám pripadá obmedzujúce alebo konvenčné.

Ale keď už hovoríme o obmedzeniach, najsilnejšie spojenie, ktoré Mesiac vytvorí, je so strohým vážnym Saturnom, planétou obmedzení, hraníc, prekážok, ale aj zodpovednosti, záväzkov a usilovnosti. Lunárny Nov vo Vodnárovi „dosadne“ do takmer presného spojenia so Saturnom, vďaka čomu budeme motivovaní vysúkať si rukávy a pustiť sa do práce na ambicióznych projektoch. Ale mohlo by to byť skôr o pocite, že sme pod tlakom, pretože čokoľvek, na čom sa potrebujeme pustiť do práce, sa prelína s našimi ostatnými povinnosťami. No a Uránov sklon konať nezávisle a robiť si veci po svojom by tiež mohol prispieť k snahe preraziť si cestu a vymaniť sa z obmedzení.

Vzhľadom k tomu, že Merkúr je v čase Novu mesiaca ešte stále retrográdny – a o pár dní neskôr v piatok 4. februára sa chystá otočiť do priameho smeru, je možné, že odhodlanie vrhnúť sa naplno do našich ambicióznych plánov by sa aj tak mohlo ešte trochu oneskoriť. Ale s niekoľkými planétami, ktoré sú stále v pracovitom Kozorožcovi – Merkúr, Mars, Venuša – naša snaha pustiť sa do toho, čo máme teraz priamo pred očami, skôr či neskôr aj tak zvíťazí.

Koho najviac ovplyvní Nov Mesiaca vo Vodnárovi

Ak ste sa narodili, keď bolo Slnko v znamení Vodnára – približne od 20. januára do 18. februára – alebo máte svoje osobné planéty (Slnko, Luna, Merkúr, Venuša alebo Mars) vo Vodnárovi (môžete to zistiť zo svojho natálneho horoskopu), budete energie tohto Novu Mesiaca vnímať viac než ostatní.

Podobne, ak Ascendent vo vašom natálnom horoskope spadá do iného pevného znamenia — Býk (pevné zemské), Lev (pevné ohnivé), Škorpión (pevné vodné) — mohli by ste cítiť intenzitu tohto novu mesiaca, ktorý vás nabáda, aby ste s odhodlaním a jasným zámerom začali novú kapitolu. Levom zasiahne ich siedmy dom partnerských vzťahov; Škorpiónom ich štvrtý dom domáceho života; a Býkom ich desiaty dom kariéry.

„Usilovnosť a drina“ – kľúčové fakty ktoré by ste si mali zapamätať

Každý lunárny Nov je vo všeobecnosti o sebareflexii, ujasnení si našich nádejí a snov a posilnení viery v seba, aby sme si pripravili sľubnú cestu vpred. Aktuálny februárový Nov mesiaca v komunitne orientovanom Vodnárovi v spojení s energiami zdržanlivého Saturna nás vyzýva, aby sme sa zamysleli nad tým, ktoré skupinové úsilie a priateľské vzťahy sú hodné našej energie, aby sme splnili svoje záväzky a zvážili, v ktorej oblasti nášho života sa musíme oslobodiť.

Byť komunitne orientovaný znamená byť schopný vľúdne a láskavo – bez ohľadu na rozdielnosti – oceňovať odlišnosť, čo umožňuje účinne a otvorene komunikovať a spolupracovať na dosiahnutí spoločných cieľov.

Vodnár môže byť intelektuálnym spoločenským vzdušným znamením, ale ako pevné znamenie sa Vodnár zameriava na stratégiu a vidí ju. To znamená, že tento lunárny moment by mohol pripraviť cestu pre vykonanie práce, vďaka ktorej sa dlhodobé priania stanú našou každodennou realitou.

Váš astrológ
Mgr. Ľubomír Drozd

Astrologické služby AnteAr
email: drozd@antear.com
tel.: 0944 630 062

Páčia sa vám moje horoskopy? Píšem ich pre vás s láskou
Podporte ich tvorbu tým, že kliknete na „Zdieľať“ alebo „Páči sa mi to“
Ďakujem za všetky prejavy vašej priazne!

Súvisiace témy:

Luna v znameniach zverokruhu

Luna vo Vodnárovi

Spln a Nov

Zdieľajte so svojimi priateľmi!
Categories: Spln a Nov

Zdieľajte so svojimi priateľmi!