Poslednú aktualizáciu dňa 15/01/2023 vykonal astromaïa

Nov v Baranovi 12. apríl 2021

Apríl 2021 – Lunárny Nov v Baranovi

Stručný súhrn: V pondelok 12.04.2021 pred úsvitom o 04:31 hod. SELČ vytvorí Luna v znamení Barana konjunkciu so Slnkom. Nastáva teda lunárny Nov na 22°25’ znamenia Barana a bude výrazne podporovaný energiami Marsu a Jupitera. Aktuálny Nov je významný najmä pre tých, ktorí majú vo svojom natálnom horoskope na 23° základných znamení Barana, Váh, Raka a Kozorožca niektorú z osobných planét – Slnko, Lunu, Merkúr, Venušu, Mars, alebo os Ascendent / Descendent prípadne os M.C. / I.C.

Najvýraznejšie sa energie aprílového Novu v Baranovi môžu odzrkadliť u ľudí narodených v dňoch 11. – 13. apríla, 13. – 15. júla, 14. – 16. októbra a 12.  – 14. januára.

Lunárny Nov v Baranovi 12 Apríl 2021 AnteAr

Využite príležitosť začať odznova

Bez iskry nemôžete založiť oheň. Našťastie počas aktuálneho lunárneho Novu iskry lietajú! A keď Luna a Slnko iskria v kardinálnom ohnivom Baranovi, zapaľujú oheň aj v nás, v našej duši. Ak sme túžili po novom začiatku, na to skutočne niet lepšieho času ako teraz.

Usilujte sa získať všetky relevantné informácie skôr, ako sa vrhnete do niečoho nového!

Baran je ovládaný priebojným Marsom a je predovšetkým o akcii. Ale s Marsom, ktorý je v súčasnosti v intelektuálnych Blížencoch, vkladáme do mentálnej aktivity práve toľko energie, koľko súčasne dávame aj fyzických činností. Harmonické prepojenie Luny v Baranovi s Marsom podporuje vedomé podstupovanie rizika: snažte sa získať všetky relevantné informácie skôr, ako sa vrhnete do niečoho nového.

Čo znamená lunárny Nov v Baranovi

Mesiac a Mars tiež harmonizujú s Jupiterom vo Vodnárovi, čo uľahčuje udržanie pozitívneho a otvoreného prístupu. S podporou vesmíru môžeme veriť sami sebe – a veriť, že je tu veľa dobrých vecí, ktoré môžeme získať. Malé priateľské súboje môžu byť samozrejme zábavné, ale počas tohto lunárneho Novu to nemusí byť hra, ktorá by skončila remízou.

Ohnivú energiu tohto Novu zvyšuje prítomnosť ďalších štyroch planét a asteroidov v Baranovi: Chirón, Merkúr, Venuša a Ceres.

Chirón v Baranovi sa dotýka našej neistoty a akýchkoľvek obáv z odmietnutia, ktoré si stále prenášame z minulosti. Toto by nemalo spôsobovať viac bolesti, ale skôr pomôcť uzdraviť a znovu vybudovať naše sebavedomie. Tým, že čelíme svojim obavám a riskujeme zraniteľnosť, môžeme sami sebe dokázať, akí sme statoční a odvážni.

Merkúr nám pomáha vyjadriť naše názory spôsobom, ktorým prejdeme priamo k veci. Ale pokiaľ nebudeme opatrní, komunikácia v tomto štýle „rýchlej paľby“ sa nám môže vypomstiť. Skôr než počas tohto Novu vyhŕknete zo seba svoje zámery – alebo niečo iné – uistite sa, že ste si to poriadne premysleli. Práve teraz majú naše slová a nápady mimoriadne silný efekt.

S Ceres v znamení Barana je naším hlavným záujmom starostlivosť o našu vlastnú potrebu prežitia. Dokážeme sa však nebojácne zastať aj ostatných, ak ide o ich zdravie a bezpečnosť – najmä tých zraniteľnejších a rizikovejších než sme my sami.

Venuša nás povzbudzuje, aby sme boli nestranní voči tomu, kto sme a čo chceme. Jej disharmonická väzba s Plutom (presne hodinu po tomto lunárnom nove) napriek tomu spochybňuje našu schopnosť uspokojiť túžby nášho srdca. Venuša v Baranovi vie, čo chce – a chce to hneď. Ale s Plutom v Kozorožcovi sa želania plnia podľa duchovného harmonogramu, nie tak ako by sme chceli my sami. Naše spaľujúce túžby v okamihoch plných vášne nemusia byť v súlade s našimi najlepšími dlhodobými záujmami. Takže zdržanie uspokojenia, aspoň o deň alebo dva, by v konečnom dôsledku mohlo byť v náš prospech.

Po 14. apríli, keď sa Venuša usadí v stabilnom, ​​zemskom znamení Býka, získame lepší prehľad o tom, čo skutočne chceme. O niekoľko dní sa môžete vrátiť späť k svojim pôvodným zámerom, stanoveným počas lunárneho Novu. Stále vo vás horí ten oheň? Ak je vašou odpoveďou nadšené hlasné „áno!“, potom je načase to pomenovať a vziať si, po čom vaše srdce túži.

Baran je iniciátorom

Baran je iniciátorom, je to znamenie, ktoré si užíva vzrušenie z nového začiatku. Skutočne si oveľa viac užíva začiatky než konce. Ak potrebujete začať odznova, Baran je znamenie, ktorého energia vám to umožní. Len raz za rok nastáva lunárny Nov v Baranovi, ktorý sa neformálne rúti vpred. Či už máte zmysel pre dobrodružstvo alebo nie, tento Nov na vás nalieha, aby ste vyskúšali niečo nové.

Eruption Islande geyser Strokkur - astrologické štúdio AnteAr

Aprílový Nov v Baranovi je tiež vhodným časom na osvieženie niečoho a oživenie úplne novým spôsobom. Je tiež čas znovu objaviť samých seba a možno aj svoj pohľad na určité veci. Keď vás Jupiter vo Vodnárovi vedie k tomu, aby ste „mysleli inak“, môžete počítať s tým, že dostanete všetku potrebnú podporu, aby ste do toho šli. Bude v tom však značné riziko – ako to u Barana musí byť vždy. Ale napriek všetkým rizikám je to správny okamih pre naladenie sa na vlastnú vnútornú silu a na nový prístup k schopnosti presadiť sa.

Všetko bude smerovať vpred, či už chceme alebo nie

V okamihu tohto Novu v Baranovi, ktorý vyvrcholí 12. apríla, sa všetky planéty budú pohybovať plnou rýchlosťou a priamym smerom. Aktuálne je to len teraz: počas všetkých nasledujúcich mesiacov až do konca roku 2021 to už bude inak. Každý ďalší Nov bude sprevádzaný najmenej jednou, ak nie viac retrográdnymi planétami. Je to skutočne jeden z najzrelších okamihov, kedy môžete „naštartovať motor“ a jednoducho šliapnuť na plyn.

Buďte si vedomí vlastných tienistých stránok

Nakoniec vždy budú nejaké výzvy. Tento lunárny Nov bude vyžadovať úprimný rozhovor o tom, čo máte pod kontrolou a čo nie. Nie je to dokonalý obraz, nech už sa na to pozerám z akejkoľvek stránky, ale stále sa oplatí využiť ho. Pluto bude v napätom postavení voči Lune vo fáze Novu, aj voči Venuši a odhalí určité spory. Niekto môže byť príliš panovačný alebo sa môže usilovať ovládnuť veci. Alebo možno budete musieť akceptovať, že určité veci zostanú mimo vašu kontrolu.

Buďte k sebe úprimní a nezabudnite sa pozrieť na fakty. Neptún, planéta ktorá dokáže skresliť naše vnímanie, bude stáť v napätej pozícii voči Marsu – vládcovi tohto lunárneho Novu. Bude sa vynárať odkiaľsi z pozadia a bude veci zahmlievať presne tam, kam bude smerovať to, čo robíme.

Vytvorte zámer spojiť sa so svojím vnútorným bojovníkom

Baran je nebojácny a presne smeruje energie na to, čo je v tomto období roka potrebné. Vesmír nám skutočne vždy dáva to, čo potrebujeme. Vďaka spôsobu, akým je nastavená planetárna scéna, všetci v sebe pocítime trochu viac bojovnosti. Uvedomte si, kde a čo ste ochotní vyriešiť a zamerajte tam svoju energiu.

Väčšina z nás teraz nebude len tak sedieť a nič nerobiť. Planetárne sily nás budú lákať, aby sme sa pustili do niečoho úplne nového. Buďte však úprimní sami k sebe a priznajte si, akej miery máte kontrolu nad budúcim výsledkom.

Prijmite Baranovu energiu

Baran je prvým znamením zverokruhu a pozerá sa na veci z novej perspektívy. Je pripravený a ochotný a nedočkavý začať znova. Toto je niečo, čo je mne osobne na tomto znamení sympatické. A je to dobrá energia, aby sme sa naladili na ňu práve teraz. S týmto aprílovým lunárnym Novom v Baranovi je možné tešiť sa na veľa vecí – vrátane získania nového pohľadu na každú z našich súčasných situácií.

Kliknite sem a získajte viac informácií o tom, čo prinesie aprílový Nov v Baranovi pre vás osobne:
Akým témam vo vašom živote bude potrebné venovať pozornosť a ktoré záležitosti budú aktivované silnými energiami Pluta s Venušou a Lunou počas nasledujúcich týždňov roku 2021.

Využime novú perspektívu Barana, aby nám pomohla ponoriť sa do toho ohromného množstva inšpiratívnej energie, ktorá nás tento rok obklopuje!

Želám nám všetkým veľa šťastia 😉

Váš astrológ
Mgr. Ľubomír Drozd

Astrologické služby AnteAr
email: drozd@antear.com
tel.: 0944 630 062

Páčia sa vám moje horoskopy? Píšem ich pre vás s láskou ♥
Podporte ich tvorbu tým, že kliknete na „Zdieľať“ alebo „Páči sa mi to“
Ďakujem za všetky prejavy vašej priazne! ♥

Súvisiace témy:

Luna v znameniach zverokruhu

Luna v Baranovi

Spln a Nov

Zdieľajte so svojimi priateľmi!
Categories: Spln a Nov

Zdieľajte so svojimi priateľmi!