Poslednú aktualizáciu dňa 15/01/2023 vykonal astromaïa

Nov v Blížencoch 10. jún 2021 a prstencové zatmenie Slnka

Prstencové zatmenie Slnka – 10. jún 2021 – Lunárny Nov v Blížencoch

Stručný súhrn: Vo štvrtok 10.06.2021 krátko po poludní o 12:52 hod. SELČ vytvorila Luna v znamení Blížencoch konjunkciu so Slnkom. Nastal teda lunárny Nov na 19°47’ znamenia Blížencov sprevádzaný prstencovým zatmením Slnka. V našich zemepisných šírkach však z Luna zakryla len cca. 4% slnečného kotúča. Zatmenie Slnka bolo plne viditeľné len z územia Kanady, Grónska a severovýchodnej časti Sibíri. Nov v Blížencoch nastal v blízkosti Severného lunárneho uzla (Dračia hlava), ktorý sa v astrológii spája s budúcnosťou; prichádza niečo nové, čo zmení smerovanie nášho osudu. Aktuálny Nov je významný najmä pre tých, ktorí majú vo svojom natálnom horoskope na 20° pohyblivých znamení Blížencov, Strelca, Panny a Rýb niektorú z osobných planét – Slnko, Lunu, Merkúr, Venušu, Mars, alebo os Ascendent / Descendent prípadne os M.C. / I.C.

Najvýraznejšie sa energie júnového Novu v Blížencoch môžu odzrkadliť u ľudí narodených v dňoch 10. – 13. júna, 11. – 14. septembra, 10. – 13. decembra a 9. – 12. marca.

Lunárny Nov v Blížencoch 10. jún 2021 Prstencové zatmenie Slnka AnteAr

Zatmenia spojené s Dračou hlavou (Severným lunárnym uzlom) nás tlačia von z našej komfortnej zóny, ale prichádzajú aj s príležitosťami pre tých, ktorí sú pripravení ich využiť. Pri zatmení na Severnom uzle vytvárame novú karmu.

Nemusí sa stať nič zjavné, pretože zatmenia Slnka sú – podobne ako každý lunárny Nov – pomerne jemné. Ak by sme však mali presne vysledovať najdôležitejšie body obratu nášho života, pravdepodobne by sme zistili, že vznikli pri zatmení Slnka.

Toto nie je vaše bežné zatmenie Slnka. Je to prstencové zatmenie Slnka.

V prstencovom zatmení disk Mesiaca úplne zakrýva Slnko rovnako ako v úplnom zatmení, ale pretože je Mesiac o niečo vzdialenejší od Zeme ako obvykle, okolo okraja Mesiaca je prstenec Slnka, ktorý vyzerá ako ohnivý kruh alebo svätožiara.

Svätožiara má hlboký duchovný význam, ktorý symbolizuje vzkriesenie, alebo predstavu, že to, čo je sväté a božské (svetlo), nemožno prekonať temnotou.

Prečo sú prstencové zatmenia odlišné?

Pre lepšie pochopenie prstencového zatmenia Slnka sa vráťme k anatómii Nového Mesiaca a zatmenia Slnka.

Za normálnych okolností majú Slnko a Mesiac rovnakú veľkosť (samozrejme pri pohľade zo Zeme). Takto sú možné zatmenia.

Zatmenie Slnka nastáva vždy v okamihu lunárneho Novu, keď sú Slnko a Mesiac v úplne rovnakej oblasti oblohy. V čase lunárneho Novu je Mesiac neviditeľný, pretože na oblohe je tak blízko Slnka, že sa stráca v jeho žiare a nevidíme ho.

Lunárny Nov má slnečnú alebo jangovú energiu. Preto je každý lunárny Nov spojený s novým začiatkom (energia Yang je spojená s novými začiatkami), zatiaľ čo lunárny Spln je spojený s vyvrcholením aktuálneho vývoja udalostí (energia Yin dáva veci do pohybu a vnímame ju „osudovo“).

A čo zatmenie Slnka? Zatmenie Slnka je „špeciálny“ lunárny Nov. Áno, Slnko a Mesiac sú stále spojené, stále sú v rovnakej oblasti oblohy. Mesiac by mal byť neviditeľný, pretože kvôli žiare Slnka ho nevidíme, však?

Pretože však Slnko, Mesiac a Zem sú zoradené v priamke a Mesiac je medzi Slnkom a Zemou, Mesiac zakrýva disk Slnka.

To, čo malo byť dňom, sa stáva nocou. To, čo malo byť víťazstvom svetla, sa stáva víťazstvom osudu. Mesiac zatieňuje Slnko – preto hovoríme, že Zatmenia majú osudový charakter.

Zatmenie Slnka môže byť pre nás novým osudovým začiatkom, a môžeme ho vnímať vo forme príležitosti alebo požiadavky prispôsobiť sa novej situácii.

Teraz si povedzme ešte niečo podstatné o prstencových zatmeniach (júnové zatmenie v Blížencoch je prstencovým zatmením). Prstencové zatmenie je úplné zatmenie Slnka so zvratom. Slnko, Mesiac a Zem sa zoradia rovnakým spôsobom ako pri úplnom zatmení Slnka.

Avšak pretože Mesiac je o niečo ďalej od Zeme ako obvykle, nedokáže úplne zakryť slnečný disk. Pretože je o niečo menší, dostávame ten ohnivý kruh alebo efekt svätožiary.

Stále môžeme vidieť disk Slnka. Vieme, že Slnko stále existuje. Svetlo nie je prekonané temnotu.

A v plodnom spojení Slnka a Mesiaca vzniká niečo zvláštne, niečo božské. Prstencové zatmenia so svätožiarou sú považované za okno, ktorým prúdia do nášho sveta božské vibrácie.

Aureola AnteAr

Napadlo vám niekedy, prečo sú svätí alebo dôležité duchovné alebo náboženské osobnosti zobrazené so svätožiarou okolo hlavy? Kvôli upriameniu pozornosti na ich posolstvo. Svätožiara je znakom božskej správy, veľmi dôležitej správy, ktorú nemožno prehliadnuť.


Zatmenie Slnka v Blížencoch – retrográdny Merkúr a Neptún

Zatmenie je na 19° Blížencoch a je v spojení s retrográdnym Merkúrom.

Spojenie zatmenia v Blížencoch s Merkúrom je veľmi zaujímavé, pretože Merkúr je vládcom tohto zatmenia. Keď je vládca zatmenia spojený so zatmením, zatmenie je oveľa silnejšie, pretože je na rovnakej frekvencii s energiou konkrétneho astrologického obdobia.

Merkúr je retrográdny a prináša hlboké duchovné posolstvo, ktoré nás zmení na úrovni identity. Svetlo môže pohasnúť, ale stopy svetla, ktoré zostanú, nás povedú k objaveniu toho, čo je inak pre oko neviditeľné.

Srdce Slnka nás volá hľadať odpovede z informačnej štruktúry našej bytosti.

Merkúr (alebo Hermes) je jediný boh, ktorý má slobodu cestovať cez všetky svety: nebo, zem i podsvetie.

Podobne môže naša myseľ cestovať do minulosti, súčasnosti a budúcnosti alebo z nadvedomia, cez vedomie a do podvedomia.

Keď je Merkúr v blízkosti zatmenia, naše vnímanie je vyostrené. Práve teraz máme jedinečnú schopnosť komunikovať s rôznymi časťami nášho vedomia a súčasne aj s vedomím Vesmíru, vedomím nekonečných možností.

Najdôležitejším aspektom zatmenia (okrem spojenia s Merkúrom) je kvadratúra s Neptúnom.

Kvadratúra Merkúra s Neptúnom je všeobecne známa tým, že prináša do nášho myslenia zmätok, naše myslenie nie je dostatočne konzistentné.

Merkúr je predovšetkým o faktoch, o tom, čo vidíme našimi očami, čo môžeme dekódovať našimi zmyslami. Neptún symbolizuje všetko, čo nemôžeme vidieť – naša intuícia, predstavivosť, fantázia a tvorivosť. Viaceré senzorické vstupy Merkúra sa spoja a vytvoria niečo, čo predtým neexistovalo.

Sny sú dobrým príkladom Neptúnovho procesu zmeny usporiadania existujúcich informácií a vytvorenia niečoho nového.

Sny môžu byť mätúce a zavádzajúce, všetci to vieme. Ale sny môžu prinášať aj vysvetlenie a objasnenie. To, čo nie je cez deň úplne spracované, sa objavuje v noci, aby našlo nové cesty skúmania a vyjadrovania. Sny nám pomáhajú prechádzať životom a nachádzať nové odpovede na staré problémy.

Neptún vládne predstavivosti. Mnoho ľudí tvrdí, že predstavivosť nemá nič spoločné so „skutočnosťou“. Fantázia samozrejme nie je to, čo je „skutočné“, ale veď fantáziu nikto ani za takú nepovažuje. Predstavivosť však vytvára možnosti.

Len čo sa vytvorí tento nový mentálny obraz, môžeme ho rozvíjať, pokračovať v ňom a zhmotniť ho v skutočnom svete. Najprv však potrebujeme túto Neptúnovu mentálnu možnosť.

Neptún taktiež rozpúšťa záležitosti, ktoré je inak len veľmi ťažké rozpliesť. Zoberme si opäť príklad snov. Počas dňa máme milióny myšlienok a duševných stôp. Keby sme nespali, zbláznili by sme sa a naše sily by sa vyčerpali.

Keď spíme, tie myšlienky a mentálne stopy, ktoré nie sú potrebné alebo relevantné, sú „vymazané“ alebo presunuté do pivničných priestorov našej psychiky (v našej modernej dobe ich premiestňujeme do cloudu). V prípade potreby ich môžeme získať. Momentálne ich však nie je potrebné uchovávať v našej operačnej pamäti.

Kto rozhoduje o tom, čo je dôležité a čo sa má archivovať?

Neptún. Neptún je vyššia oktáva Venuše. Na osobnej úrovni je pre nás dôležitá Venuša. Neptún je to, na čom nám záleží v kontexte sveta, v ktorom žijeme – vo všetkých možných rovinách.

Fantázia a imaginácia – vytváranie nových možností – a rozpúšťanie toho, čo už nie je potrebné, sú dve dôležité funkcie Neptúna.

Pri tomto zatmení Slnka v Blížencoch s príchuťou Merkúra a Neptúna:

  • Požiadajte Neptúna, aby rozpustil a uvoľnil z vášho života všetko to, čo už pre vás nie je potrebné – ale tiež ho pozvite, aby vás inšpiroval k vytvoreniu nových príležitostí.
  • Vypočujte si, čo vám chce povedať retrográdny Merkúr. Nie je to tak, že ste to predtým nepočuli. Ale tentoraz môžete objaviť nové nuansy a hlbšie významy.
  • Nakoniec si dovoľte, aby vás spojenie Slnka a Luny viedlo k tej časti vášho Ja, ktorú potrebujete znovu objaviť a znovu vytvoriť. Ste výsledkom miliárd rokov evolúcie, napriek tomu nie ste svojou minulosťou. Rovnako ako planéty a galaxie ste v neustálom pohybe a vývoji.

Želám nám všetkým veľa šťastia 😉

Váš astrológ
Mgr. Ľubomír Drozd

Astrologické služby AnteAr
email: drozd@antear.com
tel.: 0944 630 062

Páčia sa vám moje horoskopy? Píšem ich pre vás s láskou
Podporte ich tvorbu tým, že kliknete na „Zdieľať“ alebo „Páči sa mi to“
Ďakujem za všetky prejavy vašej priazne!

Súvisiace témy:

Luna v znameniach zverokruhu

Luna v Blížencoch

Spln a Nov

Chcete vedieť o každom novom článku?

Potom zadajte svoj email nižšie a získajte prehľad o udalostiach na stránkach AnteAr.com
Zdieľajte so svojimi priateľmi!
Categories: Spln a Nov