Poslednú aktualizáciu dňa 15/01/2023 vykonal astromaïa

Nov v Býkovi 11. máj 2021

Máj 2021 – Lunárny Nov v Býkovi

Stručný súhrn: V utorok 11.05.2021 večer o 20:59 hod. SELČ vytvorila Luna v znamení Býka konjunkciu so Slnkom. Nastal teda lunárny Nov na 21°17’ znamenia Býka a bude výrazne podporovaný energiami Neptúna a Pluta. Aktuálny Nov je významný najmä pre tých, ktorí majú vo svojom natálnom horoskope na 21° pevných znamení Býka, Škorpióna, Leva a Vodnára niektorú z osobných planét – Slnko, Lunu, Merkúr, Venušu, Mars, alebo os Ascendent / Descendent prípadne os M.C. / I.C.

Najvýraznejšie sa energie májového Novu v Býkovi môžu odzrkadliť u ľudí narodených v dňoch 10. – 13. mája, 12. – 15. augusta, 12. – 16. novembra a 9. – 12. februára.

Luna Nov Býk 11. máj 2021 AnteAr

V dobe lunárneho Novu v znamení Býka siahame po hviezdach – a zároveň stojíme nohami pevne na zemi. Nadišiel čas, aby sme naše praktické ciele uskutočnili prostredníctvom konkrétnych zámerov a zlepšili tak kvalitu svojho života.

Ak chceme, aby sa niečo stalo skutočnosťou v materiálnej rovine, tento lunárny Nov je tou správnou chvíľou. Ale Býk nás tiež učí vážiť si to všetko, čo už máme, a lepšie sa starať o svoje existujúce zdroje.

Patria sem nielen peniaze a majetok, ale aj naše fyzické a energetické telá. Ak žijeme alebo pracujeme dlhodobo neudržateľným tempom, naším zámerom počas tohto lunárneho Novu môže byť jednoducho spomalenie nášho postupu.

Nemusí to však znamenať, že by sme to mali hrať na istotu. So zapojením Čiernej Luny Lilith nás tento Nov skutočne nabáda vydať sa po divokejších, drsnejších a tak trochu čarodejníckych chodníčkoch. Všetci v sebe máme svoju vnútornú „bohyňu zeme“ – a Lilith v Býkovi nás vyzýva, aby sme jej umožnili prejaviť sa. To všetko v súlade s našimi prirodzenými inštinktami, našim vlastným rytmom a na znovuzískanie práva cítiť sa sexi a bezpečne vo svojej vlastnej koži.

Lilith je tiež o našich najvnútornejších túžbach – najmä tých, ktoré nás naučili vnímať ako hanebné alebo neprijateľné. Nie vždy sa cítime dobre, keď sami sebe priznáme, čo naozaj chceme, alebo čo by sme si skutočne mohli dovoliť. Ale v čase tohto lunárneho Novu to všetko môžeme s istotou nielen pomenovať, ale aj nárokovať si to!

Význam lunárneho Novu v Býkovi

Vibrácie Neptúna v Rybách harmonicky podporujú energiu lunárneho Novu v znamení Býka, takže budeme mať dostatok príležitostí na prácu so zákonom príťažlivosti. Všetky naše afirmácie, kúzla, rituály, modlitby môžu byť práve teraz obzvlášť silné. Jednoducho udržujte svoje očakávania pevne zakotvené v realite – a vaše zámery zosúladené s duchovnými hodnotami.

S retrográdnym Plutom v Kozorožcovi prechádzajú teraz naše hodnotové systémy generálnou opravou. A keď je Luna podporovaná Plutom, môžeme zo svojho života ľahko odstrániť všetko, čo nám už prestalo slúžiť. Pripravíme takto cestu lepším veciam, aby si nás našli.

Nejde predsa iba o to, čo je pre nás najlepšie. Keď sa Luna v Býkovi dostáva do disharmonického postavenia s Jupiterom na poslednom stupni znamenia Vodnára, bude našou úlohou zvážiť aj dobro skupiny. Odolajte pokušeniu zhromažďovať zdroje a vytvárať príležitosti len sami pre seba, a radšej sa snažte v dobrej viere zdieľať svoje znalosti i to, čomu vy sami prikladáte určitú hodnotu.

V týchto dňoch sa Mars v Rakovi dostáva do napätého postavenia s Chirónom v znamení Barana, takže možno budeme ťažko veriť, že je všetkého dostatok pre všetkých. Ale Mars tiež harmonicky spolupracuje s energiami Uránu v Býkovi, čo nás povzbudzuje k tomu, aby sme sa vyhli úvahám o obmedzených zdrojoch. Zamyslite sa nad tým, čo pre vás znamenajú slová hojnosť a dostatok, a znova si predstavte, ako by mohla vyzerať bezpečnosť a stabilita.

Je pravda, že Luna v znamení Býka môže byť svojim spôsobom trochu konzervatívna. Ale s jej vládkyňou Venušou v Blížencoch je momentálne naše srdce otvorenejšie prijímať nové myšlienky. A keďže v Blížencoch je aj Merkúr, všetky komunikačné kanály sú teraz dokorán. Keď Merkúr vytvára harmonické spojenie so Saturnom vo Vodnárovi (12. mája), naše úsilie spojiť sa prostredníctvom spoločných hodnôt s ostatnými bude odmenené želaným výsledkom pre nás všetkých.

Teraz máme naozaj skvelú príležitosť nahliadnuť do svojho vnútra a dať priestor tichému, vľúdnemu hlasu nášho srdca. Je to príležitosť dôverovať múdrosti a intuícii vlastného tela. Je taktiež čas privítať vlny tvorivého prúdu energie, ktoré nám umožňujú posunúť sa vo svojom vývoji opäť na vyššiu úroveň a prijať každú zmenu s láskou a ľahkosťou.

Privítajte tieto energie akýmkoľvek spôsobom, ktorý sami považujete za vhodný. Vedzte, že máte dostatok podpory, aby ste mohli stáť pevne nohami na zemi a pritom mohli harmonicky plynúť s prúdom.

Želám nám všetkým veľa šťastia 😉

Váš astrológ
Mgr. Ľubomír Drozd

Astrologické služby AnteAr
email: drozd@antear.com
tel.: 0944 630 062

Páčia sa vám moje horoskopy? Píšem ich pre vás s láskou ♥
Podporte ich tvorbu tým, že kliknete na „Zdieľať“ alebo „Páči sa mi to“
Ďakujem za všetky prejavy vašej priazne! ♥

Súvisiace témy:

Luna v znameniach zverokruhu

Luna v Býkovi

Spln a Nov

Chcete vedieť o každom novom článku?

Potom zadajte svoj email nižšie a získajte prehľad o udalostiach na stránkach AnteAr.com
Zdieľajte so svojimi priateľmi!
Categories: Spln a Nov