Poslednú aktualizáciu dňa 15/01/2023 vykonal astromaïa

Nov v Panne 17. september 2020

Lunárnym Novom na 25°00 znamenia Panny sa ukončí aktuálny vývojový cyklus, ktorý začal pred štyrmi týždňami 19.augusta 2020. Nový vývojový cyklus by mohol byť – z určitého uhla pohľadu – osudový, alebo ak chcete, tak karmický. Dôvodom k tejto úvahe nad jeho charakterom je skutočnosť, že Nov v Panne vytvorí napäté väzby s osou lunárnych uzlov, ktorá aktuálne prechádza znameniami Strelca a Blížencov.

Nov v Panne 17.09.2020 AnteAr

Najväčší význam bude mať aktuálny Nov pre tých, ktorí sa narodili v dňoch 17. – 19.septembra, 15. – 17.júna, 15. – 17.marca a 16. – 18.decembra, ako aj pre tých, ktorí majú vo svojom natívnom horoskope niektorú z osobných planét na 24°- 26° pohyblivých znamení Panny, Blížencov, Strelca a Rýb, alebo im týmto úsekom ekliptiky prechádza os Ascendent – Descendent.

Do energií lunárneho Novu sa však súčasne zapoja aj vibrácie Saturna zo zemného Kozorožca a energia Marsu z ohnivého Barana.

Astrologický Saturn symbolizuje vytrvalosť, húževnatosť, pomalý ale pritom cieľavedomý postup. Druhou stranou tej istej mince je rigidita, konzervatívnosť, obmedzenia, striktné požiadavky na dodržiavanie pravidiel a nariadení.

Voči týmto energiám konzervatívneho Saturna počas týchto dní smeruje všetko, čo je symbolizované bojovne naladeným Marsom v netrpezlivom Baranovi.

A napriek tomu, že obidve planéty sú teraz vo fáze svojho retrográdneho pohybu, napätie medzi nimi stále naberá na svojej intenzite.

Energia tejto konštelácie môže vyvrcholiť už koncom budúceho týždňa v piatok 27.septembra 2020.

Zvyčajne hovorievam, že lunárny Nov je vhodný pre nové začiatky. Teda aspoň väčšinou, ak chceme, aby tie záležitosti, do ktorých sa púšťame, mali rastúcu tendenciu a pokračovali vo svojom úspešnom rozvoji.

Tentoraz však váham, a hneď aj vysvetlím, čo ma vedie k takému rezervovanému postoju: vonkajšie planéty – Pluto, Neptún, Urán, Saturn a Mars – sú teraz retrográdne. Jedine Jupiter sa od 13. septembra pomaly začína pohybovať po ekliptike priamym smerom.

Kto z vás už skúšal rozbehnúť niečo nové za takýchto okolností, vie, že pomer medzi vynaloženou energiou a dosiahnutými výsledkami – teda efektivita resp. produktivita – je úplne o ničom.
Aby ste mali lepšiu predstavu, o čom teraz hovorím, stačí si pripomenúť obdobia retrográdneho Merkúra, a hneď budete v obraze 😉

Ďalším argumentom, ktorý by som uviedol, je práve zapojenie vibrácií Saturna do lunárneho Novu. V astrológii je Saturn pánom času. Z tohto uhla pohľadu – aj keby sa Saturn pohyboval priamym smerom – by sme si na výsledky tak či tak museli počkať.

Saturn všetko preveruje, či to obstojí z dlhodobej perspektívy. Vzhľadom k týmto skutočnostiam by sa dokonca aj nové investície mohli po čase ukázať ako krok vedľa. Ale najlepší spôsob, ako sa o niečom presvedčiť, je – presvedčiť sa o tom.

Nov v Panne: čo vlastne môžeme očakávať od vývoja v ďalších dňoch?

Napriek úvodnej zmienke o osudovom či karmickom charaktere lunárneho Novu si myslím, že to všetko , čo sa teraz bude diať, je len ďalšou etapou a pred finálnymi výsledkami budeme musieť prekonať ešte celý rad prekážok a obmedzení.

Výsledky celkom určite prídu, avšak až potom, keď zvládneme situácie, v pozadí ktorých sa znovu zopakujú napäté konštelácie medzi Marsom a Plutom okolo 9.októbra 2020. A ďalšie potom okolo 16.októbra 2020, kedy nás čaká lunárny Nov v znamení Váh.

Zatiaľ je potrebné sústrediť sa na dôkladné plnenie pracovných povinností a na každodenné rutinné záležitosti. Práve tie sú doménou znamenia Panny, v ktorom nastáva aktuálny lunárny Nov.

Váš astrológ Mgr. Ľubomír Drozd

www.antear.com, email: drozd@antear.com, tel.: 0944 630 062

Páčia sa vám moje horoskopy? Píšem ich pre vás s láskou ♥
Podporte ich tvorbu tým, že kliknete na „Zdieľať“ alebo „Páči sa mi to“
Ďakujem za všetky prejavy vašej priazne! ♥

Súvisiace témy:

Luna v znameniach zverokruhu

Luna v Panne

Spln a Nov

Zdieľajte so svojimi priateľmi!
Categories: Spln a Nov