Poslednú aktualizáciu dňa 07/07/2021 vykonal astrovia

Lunárny Nov v Rakovi 10. júl 2021

Stručný súhrn: V sobotu nadránom o 03:16 hod. SELČ spojí Luna svoje vibrácie s energiou Slnka v znamení Raka. Nastane lunárny Nov na 18°01’ znamenia Raka. Aktuálny Nov bude sprevádzaný doznievajúcimi energiami napätých planetárnych väzieb uplynulého týždňa.

Lunárny Nov 10.07.2021 v Rakovi bude významný najmä pre tých, ktorí majú vo svojom natálnom horoskope na 16° – 20° základných znamení Raka, Kozorožca, Váh alebo Barana niektorú z osobných planét – Slnko, Lunu, Merkúr, Venušu, Mars, prípadne im týmito stupňami prechádza os Ascendent / Descendent.

Najvýraznejšie sa energie júlového Novu v Rakovi môžu odzrkadliť u ľudí narodených v dňoch 8. – 12. januára, 7. – 11. apríla, 8. – 12. júla a 9. – 13. októbra.

Nov v Rakovi 10. júl 2021 súmrak AnteAr

Ďalší mesačný cyklus začína Novom Mesiaca v znamení Raka 10. júla 2021. Začiatok tohto nového cyklu prináša vítaný oddych od energií zatmení, s ktorými sme doteraz pracovali, a predstavuje prvých pár krokov na novej ceste, na ktorú nás zatmenia nasmerovali.

Zatmenia sú mocné portály, predstavujú nový začiatok. Môžu za našou minulosťou zatvoriť dvere a otvoriť dvere nové. Môžu otriasať našimi životmi v snahe dostať nás na cestu vyššieho vedomia.

Táto nová a vyššia cesta, ktorú vytýčili zatmenia, je teraz už pripravená. Nadchádzajúci júlový lunárny Nov predstavuje na tejto ceste prvú etapu a je skvelou príležitosťou na stanovenie našich zámerov, ktoré máme v úmysle uskutočniť.

Aké energie si želáte privolať? Podľa čoho sa chcete orientovať a zvládnuť výzvy tejto novej kapitoly, ktorú máte pred sebou?

Skúste na chvíľu zavrieť oči a predstavte si energie, ktorými sa chcete obklopiť, aby vás sprevádzali a pomáhali vám nájsť tú najvhodnejšiu trasu. Predstavte si, že tieto energie prúdia vašim telom a vnárajú sa hlboko do Zeme.

Energia tohto lunárneho Novu v znamení Raka môže slúžiť aj ako sprievodca, ktorý nám pomôže zorientovať sa v počiatočných fázach tejto novej cesty.

Domov a pocit bezpečia

Znamenie Raka je súcitné a starostlivé, ale aj nebojácne lojálne a ochranárske. Rak má tvrdý vonkajší pancier, ktorý mu dáva schopnosť chrániť nielen seba, ale aj tých, ktorých miluje. Mäkké vnútro predstavuje citlivé a láskavé srdce, ktorým je Rak často motivovaný.

Ako nájsť rovnováhu medzi jemnosťou srdca a tvrdým pancierom, ktorý je potrebný na to, aby ste sa cítili chránení?

Krab pustovník AnteAr

Podobne ako krab pustovník, ktorý si svoj domov nosí na chrbte, znamenie Raka symbolizuje túžbu po pocite istoty a bezpečia. V rámci týchto energií lunárneho Novu môžeme tiež premýšľať o spôsoboch, ako sa cítiť bezpečnejšie a „doma“ všade, kde sme sa ocitli.

Cítiť sa doma je skutočne o prijatí. Ide o prijatie toho, že práve tu potrebujeme byť, aj keď okolnosti naznačujú, že to môže byť pre nás určitá výzva, alebo že odmietame prejsť tým, čo je pred nami, pretože jednoducho máme strach.
Júlový Nov prináša kľúčovú myšlienku: domov nie je miesto, domov je pocit. A tento pocit domova môžete nájsť len vo svojom vnútri.

A ako sa môžete posunúť do stavu lásky a mieru vo svojom vnútornom aj vonkajšom svete? No predsa neochvejnou starostlivosťou o seba. Tým, že budete k sebe láskaví a postavíte sa sami za seba. Ďalším krokom je stanovenie hraníc a napokon aj to, že prestanete ľutovať seba i ostatných. To všetko sú nástroje, ktoré nám teraz dobre poslúžia, pretože sú v plnom súlade s vibráciami lunárneho Novu v Rakovi.

Spolu s krásnymi, citlivými energiami lunárneho Novu, ktoré znamenie Raka prináša, je potrebné vziať do úvahy aj ďalšie záležitosti.

V týchto dňoch ešte stále pracujeme s mocnými vibráciami napätej T-kvadratúry. T-kvadratúra je konfigurácia troch planét, v tomto prípade pracujeme s energiami Marsu, Saturna a Uránu.

Napriek tomu, že energia tejto konfigurácie je niečo, s čím sme už pracovali v týždni pred lunárnym Novom, ešte stále môžeme vnímať jej doznievajúce napätie.

T-kvadratúry môžu inšpirovať k činom, ale v pozadí týchto činov je frustrácia, alebo pocit, že ste zahnaní do kúta.

T-kvadratúry nás môžu viesť k dosiahnutiu bodu zlomu a nakoniec nás prinútia prejaviť sa a zmeniť spôsob nášho správania. T-kvadratúry skutočne fungujú ako štartér, a môžu spustiť celý sled udalostí, ktoré nakoniec vedú k obrovskému prielomu.

Ďalšou aktívnou energiou, ktorá sprevádza aktuálny lunárny Nov, je Chirón. Chirón je asteroid známy ako “Zranený liečiteľ”. Hovorí sa tiež, že predstavuje most medzi jedným stavom vedomia a ďalším.

Chirón vnáša do tohto lunárneho Novu liečivú kvalitu. Je to jemná a podporujúca energia, ktorú môžeme použiť na zmiernenie bolesti svojich starých rán.

Možno zistíme, že sa na tieto rany pozeráme v novom svetle a skôr než bolesť a smútok vidíme silu a múdrosť, ktorú nám poskytli. Možno sa dokonca ocitneme v situácii, keď sa z našich rán stanú silné prostriedky uzdravenia pre nás i ostatných.

Ak hľadáte liečivú energiu vo svojom živote z akýchkoľvek dôvodov, privítajte energie tohto lunárneho Novu. Stanovte si zámer, aby tieto liečivé energie prúdili cez vás od temena hlavy až po špičky vašich nôh. Budete môcť vnímať postupnú zmenu vášho stavu.

Celkovo je júlový lunárny Nov v Rakovi vítanou zmenou intenzity energií predchádzajúcich lunárnych cyklov, s ktorými sme pracovali.

Aj keď to môže podnietiť určité napätie a znovu otvoriť staré rany, ponúka nám aj liečivý prielom, ktorý nás inšpiruje k tomu, aby sme prekonali svoje obavy a nechali sa viesť láskou.

Nech už budete vnímať energie tohto lunárneho Novu akýmkoľvek spôsobom, myslite na to, že sebaláska, starostlivosť o seba, pocit domova vo vašom vnútri a táto nová cesta, ktorá sa teraz otvára, to všetko vás podporuje a hrá vo váš prospech, aby ste mohli plynúť s týmto lunárnym cyklom.

Želám nám všetkým veľa šťastia počas lunárneho novu v Rakovi 😉

Váš astrológ
Mgr. Ľubomír Drozd

Astrologické služby AnteAr
email: drozd@antear.com
tel.: 0944 630 062

Páčia sa vám moje horoskopy? Píšem ich pre vás s láskou
Podporte ich tvorbu tým, že kliknete na „Zdieľať“ alebo „Páči sa mi to“
Ďakujem za všetky prejavy vašej priazne!

Súvisiace témy:
Luna v znameniach zverokruhu
Luna v Rakovi
Spln a Nov

Chcete vedieť o každom novom článku?

Potom zadajte svoj email nižšie a získajte prehľad o udalostiach na stránkach AnteAr.com
Categories: Spln a Nov

AnteAr | astrologické horoskopy | Ľubo Drozd | Košice