Poslednú aktualizáciu dňa 15/01/2023 vykonal astromaïa

Nov v Rakovi & zatmenie Slnka
21. jún 2020

Nov v Rakovi 21.06.2020 o 08:41 hod. SELČ nasleduje s odstupom deviatich hodín po okamihu letného slnovratu (20.06.2020 o 23:43 hod. SELČ) a prináša ukončenie ďalšej fázy vývojového cyklu, ktorý začal pred štyrmi týždňami 22.05.2020.

Relatívne krátky časový interval medzi letným slnovratom a lunárnym Novom v znamení Raka – sprevádzaným s prstencovým zatmením Slnka – predstavuje jedinečné vyvrcholenie kozmických energií. Tieto energie vnímame už niekoľko dní pred týmto okamihom – Spln v Strelcovi 5. júna 2020 spojený so zatmením Mesiaca odštartoval procesy, ktoré nás sprevádzajú celým týmto silovým obdobím. Doznievanie týchto energií budeme vnímať ešte dlho potom …

Aktuálny Nov je spojený so zatmením Slnka, ktoré však u nás nebude pozorovateľné. Znamená to, že všetky tie málo príjemné sprievodné záležitosti, o ktorých sa zvykne hovoriť v súvislosti so zatmením, sa odzrkadlia vo vývoji situácií v krajinách mimo našich zemepisných šírok.

Navyše z astrologického hľadiska júnový lunárny Nov nastáva za harmonických konštelácií. Dá sa teda očakávať, že aj nasledujúce obdobie bude prebiehať tomu zodpovedajúcim spôsobom.

Nov v Rakovi Jún 2020 AnteAr

Rovnako ako pri predchádzajúcom Nove v Blížencoch, aj teraz môžeme hovoriť o vzostupe energie, šťastných a pozitívnych okolnostiach. Tie sa priaznivo odzrkadlia najmä v súvislosti s rodinou, rodičovstvom či opatrovateľstvom. Rak je znamenie spojené s našim domovom, domácnosťou, rodinou a starostlivosťou o našich najbližších.

Hoci aktuálne planetárne konštelácie prinášajú dostatok energie, aj teraz platí, že vo všetkom treba zachovať pravú mieru a v ničom zbytočne nepreháňať. V opačnom prípade môžeme veľmi rýchlo zistiť, že naozaj nie sme nikomu na osoh, ak by sme vyčerpali zdroje svojich vlastných síl.

Nov v Rakovi : Planetárne konštelácie

Dvojsečný kvinkunx reštriktívneho Saturna

Strohý a nekompromisný Saturn zo vzdušného Vodnára vytvára s lunárnym Novom vo vodnom znamení Raka aspekt kvinkunx – 150°. Týmto aspektom sa spájajú prvky v dvoch znameniach, ktoré sú navzájom odlišné svojou polaritou a príslušnosťou k živlu. Saturn je v aktívnom mužskom znamení Vodnára, Slnko s Lunou v pasívnom ženskom Rakovi.

Veľa astrológov radí kvinkunx k hlavným aspektom, ale pri tranzitoch má väčšinou menší význam než ostatné hlavné aspekty. Kvinkunx súvisí so situáciami, ktoré akoby vznikli náhodne a ktoré nás nútia k tomu, aby sme vykonali významné zmeny. Akým spôsobom sa tieto zmeny odzrkadlia v našom živote, to zistíme až neskôr.

Zvyčajne tieto konštelácie súvisia s ohrozením zdravia, prípadne s nehodami. Z tohto uhla pohľadu je teda opodstatnené opäť pripomenúť: „Všetkého s mierou!“, v ničom nepreháňať a zachovať striedmosť (Saturn je spojený s obmedzeniami a nutnosťou dodržiavať pravidlá) ako v jedálničku (znamenie Raka ovláda – okrem iného – žalúdok), tak aj pri fyzickej aktivite 😉

Nov v Rakovi : Príležitosti pre rozvoj

Jupiter v spojení s Plutom – dvojicu planét v znamení Kozorožca harmonicky podnecuje Mars zo znamenia Rýb. Jupiter je povestný nielen svojim optimizmom, ale aj expanzívnosťou a ak ho pozitívne motivuje Mars, môžeme sa spoľahnúť, že na dosiahnutie cieľov budeme mať dostatok síl.

Rovnako je to aj v prípade kombinácie energií Marsu a Pluta – toto sú energie, ako keď sa buldozér pri urovnávaní terénu zaprie svojou radlicou do kopy balvanov, aby ich odhrnul niekam do preč. Viete si to celkom dobre predstaviť, však? 😉

Marsom harmonicky aspektovaná dvojica expanzívneho Jupitera s mocným Plutom v Kozorožcovi, v znamení orientovanom na dosahovanie vytýčených cieľov – to je potenciál, ktorý sa naozaj dá využiť. Nekompromisnú úpornosť Pluta podnecuje Jupiter, takže ak vieme, kam smerujeme a vieme, čo chceme, výsledky na seba nenechajú dlho čakať.

Treba sa do toho pustiť čo najskôr, kým trvajú tieto harmonické konštelácie. Najlepšie je využiť čas dorastajúcej Luny, určite by však bolo vhodné stihnúť to do konca júna 2020. Teraz mám na mysli dôsledne premyslené a naplánované projekty, ktoré už majú prípravnú fázu úspešne za sebou, určite nie nejaké úplne nové koncepcie.

Len pripomínam, že Merkúr je teraz vo svojej retrográdnej fáze, takže do celkom nových záležitostí by som sa práve z tohto dôvodu teraz nepúšťal.

Nov v Rakovi zatmenie Slnka jún 2020

Nov v Rakovi : Záver

Luna v kvinkunxe so Saturnom vzbudzuje rešpekt ako veľká šéfka, ktorá však napriek tomu, že napĺňa atmosféru svojou autoritatívnou osobnosťou, rezervovanosťou a striedmym prístupom k životu, má aj svojrázny zmysel pre humor.

Asi ako keby jej napadlo v určitom okamihu hodiť po vás šikovným pohybom „spinovanú“ loptičku (ten výraz som si požičal zo slovníka hráčov stolného tenisu). Jednoducho povedané, myslíte si, že vás tá loptička zasiahne, ale dráha jej letu je vďaka rotácii iná, než ste čakali, a netrafí vás.

Devil wears Prada AnteAr

Šéfke išlo len o to, aby vás tým prekvapila, upútala pozornosť a spolu so svojim typickým úsmevom pozrela na vás pohľadom, ktorý nikoho nenechá na pochybách, pretože aj bez slov hovorí „budete poslúchať!“.

Mars v harmonickom aspekte s dvojicou Jupiter & Pluto prináša ohromnú energiu, odvahu a schopnosť dosiahnuť ciele. Využiť tieto priaznivé energie by bolo vhodné čo najskôr, kým je Luna vo fáze dorastania, najlepšie je stihnúť to do konca júna 2020.

Odzrkadlenie energií aktuálneho lunárneho Novu v spojení so zatmením Slnka však budú určitým spôsobom pretrvávať ešte počas ďalších šiestich kalendárnych mesiacov, až do 21. decembra 2020.

A … len tak mimochodom: čaká nás ešte jeden Nov v Rakovi, o štyri týždne v pondelok 20. júla 2020 … bude však mať výrazne odlišný charakter, než ten aktuálny.

Želám nám všetkým, nech v tejto novej etape vývoja máme dostatok odhodlania, odvahy a vytrvalosti … a nech nám šťastie praje 😉

Váš astrológ Mgr. Ľubomír Drozd

www.antear.com, email: drozd@antear.com, tel.: 0944 630 062

Páčia sa vám moje horoskopy? Píšem ich pre vás s láskou ♥
Podporte ich tvorbu tým, že kliknete na „Zdieľať“ alebo „Páči sa mi to“
Ďakujem za všetky prejavy vašej priazne! ♥

Súvisiace témy:

Luna v znameniach zverokruhu

Luna v Rakovi

Spln a Nov

Zdieľajte so svojimi priateľmi!
Categories: Spln a Nov

Zdieľajte so svojimi priateľmi!