Poslednú aktualizáciu dňa 15/01/2023 vykonal astrovia

Nov v Škorpiónovi 15. november 2020

Stručný súhrn: V nedeľu 15. novembra 2020 sedem minút po šiestej hodine ráno Luna a Slnko spoja svoje vibrácie na 23°07 v znamení Škorpióna. Nastane teda Nov, ktorým sa ukončí aktuálny lunárny cyklus so začiatkom 16.10.2020. Súčasne týmto okamihom vstupujeme do novej vývojovej fázy v určitých oblastiach nášho života.

Aktuálny Nov bude významný najmä pre tých, ktorí majú niektorú z osobných planét – Slnko, Lunu, Merkúr, Venušu, prípadne Mars vo svojom natálnom horoskope na 23° – 24° pevných znamení Býka, Leva, Vodnára a Škorpióna, alebo majú na týchto stupňoch os Ascendent / Descendent.

Najvýraznejšie sa energie októbrového Novu vo Váhach môžu odzrkadliť u ľudí narodených v dňoch okolo 16. novembra, 16. augusta, 14. mája a 12. februára.

Nov v Škorpiónovi 15. november 2020 AnteAr
Nov v znamení Škorpióna 15.11.2020

Horoskop novembrového Novu v Škorpiónovi nadväzuje a dopĺňa Horoskop na týždeň od 9.11.2020. V texte týždenného horoskopu som sa zmienil o viacerých významných astrologických udalostiach. Najvýznamnejšou z nich je tretia, finálna konjunkcia Jupitera s Plutom, ktorá naznačuje ekonomické zmeny, intenzívne uchopenie moci, odhalenie skrytých zdrojov, fanatizmus a potenciálne reformy.

Novembrový lunárny Nov v Škorpiónovi prináša silné posolstvo o možnosti transformácie

Zo všetkých znamení je Škorpión jediný, ktorý sa môže transformovať, regenerovať a meniť z jednej formy existencie na druhú. Je to veľmi potrebná energia, ktorá prichádza spolu s nárastom sily planetárnych energií.

Popri tomto transformačnom novembrovom Nove v znamení Škorpióna sa Mars – tradičný vládca Škorpióna – práve prebúdza po viac než dvojmesačnom spánku. Navyše, Jupiter a Pluto – súčasný vládca Škorpióna – vytvárajú svoju tretiu a poslednú konjunkciu.

Iba jedna z týchto astrologických udalostí je skutočne významná – ale svojou energiou spája všetko dohromady s lunárnym Novom v znamení Škorpióna a prináša vzácnu príležitosť vdýchnuť nový život všetkému, čo postupne stále viac pohasínalo.

Obklopuje nás túžba a želanie posunúť veci na radikálne inú úroveň

Nastáva vzácna chvíľa, aby sa z niečoho obnoseného, ošúchaného a obtrhaného opäť stalo niečo nové. Stanovte si svoje zámery týkajúce sa obnovy a verte v to, že možné je naozaj všetko.

Aktuálny lunárny Nov v Škorpiónovi je veľmi zvláštny. Je iný než väčšina tých predchádzajúcich, ktoré nastali v tomto znamení. Dáva príležitosť pre zvrat vo vývoji udalostí – a možno prináša aj niečo tak trochu magické. Vibrácie Neptúna, planéty intuície, mágie a viery budú dôležitým prvkom, ktorý nám pomôže uveriť, že je skutočne možné dosiahnuť niečo lepšie.

A je tu ešte niečo, čo treba mať na pamäti: Škorpión je o niečom úplne inom, než „o paráde“. Mám tým na mysli všetko to, čo intenzívne cítime vo svojom vnútri, v hĺbke svojho srdca.

Nov v Škorpiónovi 15. november 2020 AnteAr

Čo sme videli už dávno, nie je totožné s tým, čo vidíme teraz

Náš svet a vzťahy sú pod neustálym tlakom zmien. Skúškam budú teraz vystavené naše hodnoty. V pozadí týchto náročných situácií je Venuša vo Váhach v napätej pozícii s Plutom, Jupiterom a nakoniec aj so Saturnom v znamení Kozorožca.

Prichádzajú otázky, ktoré sa týkajú toho, čo stojí za to … a čo už do nášho života nepatrí. Najviac zo všetkého budú preverované partnerské vzťahy a milostné záležitosti.

Disharmonické konštelácie Venuše s Plutom, Jupiterom a so Saturnom naznačujú, že ak veríte v niečo, čo je vášmu srdcu blízke, bude pravdepodobne potrebné urobiť určité zmeny, aby sa to prinavrátilo k životu. Ak však nie ste ochotní investovať aspoň trochu svojej energie, možno teraz nadišiel čas ísť ďalej.

Merkúrpo svojej nedávnej retrogradite – teraz už postupuje priamo cez znamenie Škorpióna a bude smerovať do finálnej opozície s Uránom. Komunikácia je aj naďalej rozháraná, ostrá, príkra, prudká a strohá. Naše myšlienky sa síce môžu zaskvieť novým leskom – ale popri tom ich môže sprevádzať komunikačný chaos.

Nech už to bude prebiehať akokoľvek, energia Škorpióna bude všetko ovplyvňovať svojou intenzitou. Je to katalyzátor nášho najhlbšieho rastu a sily, ktorá nás motivuje, aby sme opäť vstali po každom svojom páde.

Samozrejme, je pravdou, že niečo z toho bude vždy musieť zostať tajomstvom. Ale treba zvládnuť aj pohľad na to, čo zvyčajne skrývame dokonca aj sami pred sebou. A práve tieto záležitosti je potrebné riešiť počas novembrového lunárneho Novu v znamení Škorpióna.

Bez ohľadu na to, aký bude náš osobný pohľad na „niečo nové“, bude nevyhnutné vyjasniť si svoje zámery v určitej oblasti nášho života.

V prípade novembrového Novu v Škorpiónovi musí byť každý náš zámer naplnený odhodlaním a transformačnou energiou Škorpióna.

Aj keď nie všetci sme sa narodili pod týmto znamením, jeho malú časť máme niekde v našom osobnom horoskope. Tento lunárny Nov odhaľuje presne, kde to je. Keď na budúci rok 27. apríla 2021 bude vrcholiť Spln, uvidíme práve v tejto oblasti nášho života výsledky toho, čo teraz zasejeme.

Želám nám všetkým veľa šťastia a odhodlanie urobiť všetko pre to, aby sa náš život začal meniť k lepšiemu 😉

Váš astrológ
Mgr. Ľubomír Drozd

www.AnteAr.com
email: drozd@antear.com
tel.: 0944 630 062

Páčia sa vám moje horoskopy? Píšem ich pre vás s láskou ♥
Podporte ich tvorbu tým, že kliknete na „Zdieľať“ alebo „Páči sa mi to“
Ďakujem za všetky prejavy vašej priazne! ♥

Súvisiace témy:

Luna v znameniach zverokruhu

Luna v Škorpiónovi

Spln a Nov

Zdieľajte so svojimi priateľmi!
Categories: Spln a Nov