Poslednú aktualizáciu dňa 15/01/2023 vykonal astromaïa

Nov vo Váhach 16. október 2020

Stručný súhrn: V piatok 16. októbra 2020 o pol desiatej večer Luna a Slnko spoja svoje vibrácie na 23°53 vo Váhach. Nastane teda Nov, ktorým sa ukončí aktuálny lunárny cyklus so začiatkom 17.09.2020. Súčasne týmto okamihom vstupujeme do novej vývojovej fázy v našom živote.

Aktuálny Nov bude významný najmä pre tých, ktorí majú niektorú z osobných planét – Slnko, Lunu, Merkúr, Venušu, prípadne Mars vo svojom natálnom horoskope na 23° – 24° základných znamení Barana, Váh, Raka a Kozorožca, alebo majú na týchto stupňoch os Ascendent / Descendent.

Najvýraznejšie sa energie októbrového Novu vo Váhach môžu odzrkadliť u ľudí narodených v dňoch okolo 17. októbra, 16. júla, 13. apríla a 14.januára.

Horoskop októbrového Novu vo Váhach nadväzuje a dopĺňa Horoskop na týždeň od 12.10.2020. V texte týždenného horoskopu som sa zmienil o tom, že piatkové lunárne konštelácie budú stáť v pozadí situácií, v ktorých môže narastať napätie, nepokoj a nervozita.

V pozadí týchto situácií je lunárny Nov vo Váhach, ktorý nastane večer po pol desiatej. Novu však bude predchádzať viacero náročných aspektov Luny s Jupiterom, Marsom a Plutom.

Novom sa začína nový vývojový cyklus. Vplyv na charakter tohto nastávajúceho obdobia majú planéty, s ktorými Luna a následne aj Slnko uzatvoria niektorý z piatich majoritných aspektov. V tomto prípade bude prvým aspektom kvadratúra Luny so Saturnom. Táto disharmonická väzba sa uzatvorí po polnoci z piatka na sobotu a po nej sa bude Luna pohybovať po prázdnej ceste „mimo kurzu“ poslednými stupňami znamenia Váh.

Vzhľadom k tejto skutočnosti sa dá očakávať, že počas nasledujúcich štyroch týždňov bude potrebné počítať so situáciami, v ktorých sa odzrkadlia typické vibrácie napätej väzby medzi Lunou a Saturnom. Kľúčovými slovami tejto konštelácie sú: posudzovanie, tvrdá kritika, nepružnosť, obmedzenia …

Ľudia sú sami k sebe veľmi tvrdí a zároveň kritizujú ostatných. Pocity osamelosti a nedostatočnosti sú všadeprítomné a je veľmi ťažké prejaviť súcit s problémami inej osoby alebo aspoň sa pokúsiť pozerať z jej uhla pohľadu. Momentálne sa necítime veľmi tolerantne, ani nie sme ochotní odpúšťať.

V skutočnosti sa môžeme cítiť, akoby sme boli v roli nejakého prísneho, strohého sudcu. Sudcu, ktorý sa striktne drží len samotných faktov. A dáva iba minimum priestoru pre obhajobu. Netreba dodávať, že to nie je najlepší čas na riešenie náročných emocionálnych problémov.

Nov vo Váhach 16.10.2020 AnteAr
Nov vo váhach 16. október 2020

Celá situácia sa navyše komplikuje ďalšími skutočnosťami: lunárny Nov nastáva v čase retrográdneho pohybu Merkúra, ktorý sa pomaly vracia do opozície s Uránom. Môže sa to odzrkadliť tým, že rozhodnutia prijaté v tomto období budú „šité horúcou ihlou“ bez toho, aby boli premyslené do svojich dôsledkov. A to znamená, že v krátkej dobe ich bude potrebné korigovať, alebo celkom zmeniť.

Ďalšou málo príjemnou skutočnosťou je fakt, že aktuálnemu Novu vo Váhach vládne Venuša. Táto planéta je teraz na 16° v znamení Panny a postupne uzatvára opozíciu s Neptúnom na 18° Rýb. Vibrácie Neptúna sa odzrkadľujú v situáciách, v ktorých máme tendenciu unikať do sveta snov a fantázie, ak sa realita stáva pre nás neúnosnou.

Ak v tejto úvahe spojíme všetky uvedené skutočnosti do jedného celku a porovnáme to s aktuálnym dianím u nás … zrejme sa nám sotva podarí nájsť niekoho, kto by bol schopný pozerať sa na vývoj v najbližšom období výrazne optimisticky.

Ak by som chcel nájsť niečo skutočne pozitívne na horoskope aktuálneho Novu vo Váhach, upriamil by som pozornosť opäť na Venušu. Hneď potom, keď Venuša v Panne prejde opozíciou voči Neptúnu v znamení Rýb, dostane sa do krásneho trigónu s Jupiterom v Kozorožcovi.

Táto príjemná a vľúdna harmonická konštelácia môže celkom dobre pôsobiť ako protiváha tomu všetkému, čo prinášajú vibrácie Saturna do lunárneho Novu.

V každom prípade treba mať na pamäti, že nič netrvá večne a všetko má svoj koniec. Počas nasledujúcich štyroch týždňov sa 3. novembra 2020 skončí retrográdna fáza pohybu Merkúra. A jeden deň pred začiatkom nového lunárneho cyklu sa 14. novembra 2020 skončí aj retrográdny pohyb Marsu v Baranovi.

Navyše pohľad na novembrové konštelácie prináša celkovo nádejnejšie vyhliadky.

Týmito tromi pozitívnymi informáciami by sme mohli tému aktuálneho lunárneho Novu vo Váhach uzavrieť.

Želám nám všetkým veľa šťastia a pevnú vieru, že bude lepšie 😉

Váš astrológ
Mgr. Ľubomír Drozd

www.AnteAr.com
email: drozd@antear.com
tel.: 0944 630 062

Páčia sa vám moje horoskopy? Píšem ich pre vás s láskou ♥
Podporte ich tvorbu tým, že kliknete na „Zdieľať“ alebo „Páči sa mi to“
Ďakujem za všetky prejavy vašej priazne! ♥

Súvisiace témy:

Luna v znameniach zverokruhu

Luna vo Váhach

Spln a Nov

Zdieľajte so svojimi priateľmi!
Categories: Spln a Nov