Osudová príťažlivosť – V.


Osudové partnerské vzťahy

Saturn v osudových partnerských vzťahoch
Urán v osudových partnerských vzťahoch
Neptún v osudových partnerských vzťahoch

Pluto v osudových partnerských vzťahoch

Pluto je planétou posadnutosti, skazy a obnovy, premeny, transformácie. Je spojené s dohľadom, manipuláciou, mocou, skrytými činnosťami a energiou, útlakom, nadvládou, kolobehom smrti a znovuzrodenia. Ak ste vo vzťahu s niekým, koho Pluto aspektuje jednu alebo viacero vašich vnútorných planét, budete mať sklon vidieť vášho partnera ako stelesnenie týchto vlastností. Toto spojenie sa často objavuje v radixoch ľudí, ktorí sú zapojení do ničivých, posadnutosťou vynucovaných vzťahov práve tak, ako aj tých, ktorých láska zmenila beh dejín. Plutónskym vzťahom sa pravdepodobne najťažšie odoláva, vždy na nás zanechávajú svoje stopy. Po prežití takéhoto vzťahu už nikdy nie sme rovnakí, ako sme boli pred tým. Tieto milostné príbehy sa dotýkajú našej podstaty a prevracajú nás naruby, takže sa môžeme stretnúť tvárou v tvár s najhlbšími a najtemnejšími časťami nás samotných.

Boje o nadvládu sú v plutónskych vzťahoch úplne bežné. Ak budeme v týchto úvahách pokračovať ďalej, nájdeme tu aj emocionálne extrémy, silnú sexuálnu vášeň, žiarlivosť, manipuláciu, kontrolu a nadvládu. Dokonca aj keď vzťah nie je príliš dobrý, často cítime, že nechceme, alebo nie sme schopní ho prerušiť. Sme zároveň očarovávaní a odradzovaní situáciou, vlastnými a partnerovými citmi. Pokiaľ sa neponoríme do najhlbších túžob a „najnižších“ foriem plutónskeho správania, môžu nás tieto vzťahy transformovať v niečo viac, než sme boli a naučiť nás veľmi veľa jednak o nás samotných, ale aj o ľudskom správaní.

Pokiaľ Pluto vášho partnera vytvára nepriaznivý aspekt s jednou alebo viacerými vašimi osobnými planétami, budete sa ním asi cítiť sklamaní, ovládaní alebo podvádzaní. Možno to vyzerá, že ten druhý má vo vzťahu všetku moc a vládu nad vami. Obvykle prežijete silnú sexuálnu príťažlivosť a nutkavú citovú túžbu po tejto osobe. Cítite sa pripútaní k vášmu partnerovi a bez ohľadu na vaše vedomé priania nemôžete tento zväzok opustiť. V krajných prípadoch môžete citovo trpieť, ba dokonca byť fyzicky využívaní vašim partnerom, alebo sa obávať moci, ktorú nad vami má.

Ak aspektuje Pluto vášho partnera harmonicky niektorú z vašich vnútorných planét ( planéty ), budete pociťovať silnú príťažlivosť a citovú / sexuálnu túžbu, ale nebudete sa cítiť ovládaní alebo riadení. V týchto prípadoch vás vzťah môže spojiť s vami samými, s vašou vlastnou mocou, vašimi najzákladnejšími vnútornými potrebami. Taký vzťah vám pomôže pustiť sa do obtiažnych oblastí vášho života, umožní vám zbaviť sa závislostí, rozvinúť ducha alebo vašu tvorivosť. Niekedy takéto vzťahy nielen ovplyvnia príslušnú dvojicu, ale tiež zmenia spoločnosť.

Radixy anglického kráľa Henricha VIII. ( * 28 Jún 1491, Greenwich, England ) a Anny Boleynovej ( v poradí druhá zo šiestich manželiek Henricha VIII. ) sú dobrým príkladom plutónskej príťažlivosti.
Henrich VIII., už ženatý, bol ňou posadnutý, ale ona odmietala byť jeho milenkou. Bola ochotná ho prijať, jedine ak sa s ňou ožení a urobí z nej kráľovnú. Aby získal objekt svojej túžby, Henrich sa rozviedol so svojou ženou, vystúpil z rímsko-katolíckej cirkvi a vytvoril anglikánsku. Boj o moc, tvrdohlavosť a žiarlivosť boli hlavné znaky intenzívneho vzťahu, ktorý skončil tým, že Henrich VIII. dal Annu popraviť. Napriek tomu, že čas narodenia Anny Boleynovej je len predpokladaný, ak porovnáme ich radixy, vidíme, že Pluto Henricha VIII. je pravdepodobne v konjunkcii s Mesiacom Anny Boleynovej a v opozícii na jej Mars. Jej Pluto je v kvinkunxe na jeho Slnko, v trigóne na jeho Mesiac a v konjunkcii s jeho Ascendentom.

C. G. Jung hovorí: „Stretnutie dvoch osobností je ako spojenie dvoch chemikálií: pokiaľ vznikne nejaká reakcia, obe sa zmenia.“ Popísal tým to, čo nazývame osudovou príťažlivosťou, ako môže potvrdiť každý, kto prežil takýto vzťah.


Späť na prvý článok tejto série:
Osudová príťažlivosť z astrologického hľadiska


Váš astrológ
Mgr. Ľubomír Drozd

Astrologické služby AnteAr
email: drozd@antear.com
tel.: 0944 630 062

Páčia sa vám moje články? Píšem ich pre vás s láskou
Podporte ich tvorbu tým, že kliknete na „Zdieľať“ alebo „Páči sa mi to“
Ďakujem za všetky prejavy vašej priazne!