Slnečné znamenie Panna

Panna – Muž

Radšej by sme s tým mali hneď vyjsť na svetlo. Pokiaľ vaše srdce lačnie po romantických snoch a rozprávkach, neupínajte svoje nádeje na muža Pannu, lebo prejdete ostrou redukčnou diétou. Milostná romanca s Pannou môže sentimentálne založené dievča pekne schladiť a spravidla to bolí.

Tento muž žije takmer výhradne na praktickej materiálnej úrovni a pre abstrakcie rozprávkovej lásky nemá veľa pochopenia. Tento problém môže byť zhola akademický, pretože stojí mnoho úsilia priviesť ho na prah milostného vzťahu. Nie je to typ, ktorý by spieval serenády pod vašim oknom. Budete dlho čakať osamotená na balkóne zaliatom mesačným svetlom, než sa k vám začne šplhať po konštrukcii pre popínavé ruže ( alebo po požiarnom rebríku ).

V skutočnosti prichádzajú Panny do styku s láskou už od útleho detstva, ale nie je to láska ako medzi Rómeom a Júliou. Hlavný spôsob vyjadrenia tohto slova znamená pre muža v tomto znamení obetavú oddanosť rodine, priateľom a ľudom slabším alebo menej metodickým než on. Narodil sa s inštinktívnou Iáskou k práci, povinnostiam, disciplíne a pomoci bezmocným. Dokonca aj nezrelá Panna, ktorá ešte nedospela do takých výšok, sa cíti trochu previnilo, že nespĺňa tento nesebecký ideál.

Druh Iásky, ktorý sa prejavuje dramatickými citmi, sentimentálnymi sľubmi, slzavými vyznaniami a zžieravou náklonnosťou, nielenže necháva muža Pannu chladným, ale môže ho natoľko vystrašiť, že chytí najbližší autobus alebo vlak preč z mesta. ( Lietadlá sú pre neho veľmi rýchle a nákladné, ak pravdaže nie je skutočne zúfalý. ) Pri správnej teplote sa však môže začať roztápať, aj keď sa zdá byť z kombinácie oceli a ľadu. Rozhodne existujú cesty, ako sa dostať k srdcu Panny. Tajné cesty. Agresívne prenasledovanie k nim nepatrí. Ani koketéria a sex, ako sa na svoje prekvapenie a sklamanie poučila nejedna rafinovaná zvodkyňa.

V láske hľadajú Panny skôr kvalitu než kvantitu. Pretože kvalitu je ťažké získať v každej kategórii, nemajú veľa naozajstných milostných vzťahov, a tie, ktoré prežijú, sú väčšinou nejakým spôsobom nešťastné alebo smutné. Ich reakciou na takéto sklamanie je pohrúžiť sa do najobtiažnejšej možnej práce, strániť sa všetkej spoločnosti a nabudúce byť najmenej dvakrát tak opatrný. Iste vidíte, že budete potrebovať dômyselnú stratégiu a trpezlivosť. Základným Panniným inštinktom je cudnosť a od nej ho odvráti len naozaj pádny dôvod alebo neskutočne dobrá žena. Mnoho mužov – Panien, aj keď nie všetci, môže žiť v celibáte ľahšie než muži v iných znameniach. Rovnako tak sa bez reptania podrobia pravidlám, ktorým nerozumejú, pretože poddať sa osudu bez boja je pre nich prirodzené. Ak rozhodne osud, že sa takýto muž neožení, je pripravený ho prijať bez zbytočnej ľútosti alebo citových tráum, takže nájdete dosť starých mládencov v tomto znamení – napriek tomu však dokážu prežiť svojím nenápadným spôsobom veľmi poetické, až krehké milostné romániky.

Muž Panna dokáže byť majstrom v umení decentne zvádzať, aj keď to nikdy nie je zrejmé. Dve generácie žien, ktoré sa vo vnútri zachveli, keď sa na nich istý Francúz ostýchavo usmial, by vám o tom mohli rozprávať. Maurice Chevalier sa nestal legendou preto, že mal hlas ako Caruso. Nepatrí síce k mojej generácii, ale aj mne sa rozbúši srdce, keď ho vidím alebo počujem.

Tento muž je zmesou ostrého intelektu a realizmu. Dokáže byť natoľko ľahostajný, že svojim chladným flirtovaním zlomí mnoho sŕdc, ale jeho schopnosť analytickej kritiky a pedantská rozlišovacia schopnosť mu zriedka dovolia, aby tieto časté exkurzie opustili platonickú pôdu. Aby pocítil skutočnú vášeň, musí byť rozžeravený do biela. Jeho skromnosť a prieberčivosť bráni promiskuite. Samozrejme môže dôjsť k občasnému pádu k prízemnému telesnému zážitku, ale takéto indiskrétnosti sú skôr výnimkou. Pravidlom je povznesený záujem. Poznám jedného muža, ktorý prijal rolu v jednom z filmov „len pre dospelých“, ale urobil to výhradne pre peniaze – v tom čase bol úplne na mizine. Keď sa niekto o tom zmieni, ešte dnes sa červená. Prirodzene muž je muž a nie všetky Panny mužského pohlavia zostanú technicky panicmi, ale vždy si zachovajú nepoškvrnené myslenie. V láske Panny je vždy niečo čisté a cudné, čo nikdy nemožno pošpiniť – ani vo víre vášne – napriek tomu, že nešťastné okolnosti môžu zapríčiniť, že naoko vyzerá povrchne.

S hľadaním objektu lásky si muž Panna dáva na čas, pretože je pri výbere ženy rovnako kritický a dôkladný ako v jedle, vzhľade, zdraví a pracovných návykoch. Neskúšajte ho oklamať alebo klamať mu, pretože nemá žiadne ilúzie. Chce slušný, úprimný a rýdzi vzťah. Vie veľmi dobre, akú malú šancu má, aby ho našiel, ale nečakajte, že ho uspokojí niečo menej vážne. Pokiaľ ho niekedy okolnosti uvrhnú do nečestnej milostnej aféry, môžete si byť istá, že nezostane v jej pazúroch nadlho.

Nie je ľahké pohnúť jeho citmi. Vydrží dlho bez pálčivej túžby nájsť si trvalú družku. Dosť dlho na to, aby vás dohnal k plaču, pokiaľ máte na neho zálusk. Napadne vás, či je z mramoru alebo sa narodil bez srdca. Nie, nie je z mramoru a má srdce. Len buďte trpezlivá. Tá, ktorá si počká, sa nakoniec dočká úspechu.

Čas od času môže zvedavý frustrovaný muž Panna skúsiť chovať sa úmyselne promiskuitne, aby sa presvedčil, či nepostráda mužnosť. Samozrejme že nie, a akonáhle to zistí, už nehľadá ďalšie neprirodzené spôsoby, ako si to dokázať. Žiadny chladný ovládajúci sa muž v tomto znamení nedokáže vzdorovať volaniu prírody natrvalo, ale keď podľahne, bude sa hanbiť to priznať a zakryje svoje pravé pocity dôkladne hranou nonšalanciou. Panny majú totiž viac než len trochu hereckého talentu, ktorý potláčajú, ale ktorý je neobyčajne rafinovaný. Bude predstierať nezáujem rovnako šikovne ako predstiera nemoc, keď sa nebaví v spoločnosti. Nečakajte, že predvedie dramatickú kapituláciu. Zatiaľ čo sa bude stále ešte rozhodovať, či ste skutočne tá pravá, pre ktorú by mal obetovať slobodu, bude sa tváriť silne nezúčastnene.

Pravdaže akonáhle dospeje k rozhodnutiu, urobí vám vyznanie s dojemnou prostotou. Jeho láska bude stálym plameňom a nikdy nebude kolísať ako láska iných znamení. Bude vás hriať mnoho rokov s nádhernou spoľahlivosťou. Je to také zlé? Jeden rys rozprávkovej lásky muža Panny je ten, že pokiaľ sa naozaj zamiluje, vydrží na svoju družku čakať celé roky alebo bude putovať cez tisíce hôr, aby si ju priviedol domov. Pri hľadaní jedinej nôžky, ktorej sadne Popoluškina črievička, je schopný obrovských obetí. Nie je pochýb o tom, že keď sa plameň jeho lásky rozhorí, je silný. Je takmer nemožné ho uhasiť. Budete večne zbožňovaná ako samotná Popoluška. Povedal by som, že celý trik spočíva v tom, ako ten oheň roznietiť. Pre Popoluškinu črievičku sa hodí máloktorá nôžka. Muž Panna je neobyčajne vyberavý.

Až ho lapíte, len výnimočne vám zadá príčinu k žiarlivosti a bude odhodlaný prekonať akékoľvek úskalia spôsobené finančnými problémami, príbuznými alebo vonkajšími vplyvmi. V priebehu citových i materiálnych ťažkostí prejaví neuveriteľnú silu, dokým zostanete po jeho boku. Keď vám krutý svet z nejakého dôvodu zlomí srdce alebo keď ste nemocná, nemohla by ste si priať nežnejšieho a chápavejšieho spoločníka. Nezasype vás peniazmi, ale budete mať všetko potrebné a budete zahrnutá ohľaduplnosťou. Tento muž je dobrosrdečný a má v merku všetky maličkosti, na ktorých ženám záleží. Má priezračnú pamäť a pravdepodobne nezabudne na významné dátumy, aj keď sa bude asi trochu diviť, prečo ich považujete za natoľko dôležité. Nebude zúrivo a vášnivo žiarlivý, napriek tomu však si robí extrémne vlastnícke nároky. Na to by ste si mala dať pozor. Aj keď nevyvolá žiarlivú scénu, keď vám iní muži venujú pozornosť, jeho hlboko zakorenená panovačnosť by pre vás mala byť varovaním, že žiadať príliš veľa voľnosti by sa vám nemuselo vyplatiť. Manželka Panny, ktorá sa často zatúla nebezpečne ďaleko od rodinného krbu, by mohla ľahko prísť o manžela. Títo muži sú úplne verní a strašne neradi rozbíjajú rodinné putá, ale pokiaľ prekročíte medze pomyselných ohľadov a slušnosti, nebudú váhať chladnokrvne požiadať o rozvod. Žiadne komplikované odlúčenie. Keď je po všetkom, je po všetkom. Zbohom a veľa šťastia. Ani ich vynikajúca pamäť ich neprinúti prelievať sentimentálne slzy pri spomienke na minulosť, pretože ju dokážu držať na uzde rovnako pevne ako svoje city. Sebaovládanie je súčasťou ich povahy. Akonáhle sa raz rozhodnú, život ide pre nich ďalej a žiadne slzy ani ospravedlnenia ich nedonútia zmeniť názor. Nikdy sa nestanú obeťou ilúzie, že zlepením črepov možno znovu vytvoriť dokonalosť niečoho, čo raz malo vážne chyby.

Ak máte v srdci muža Pannu, radšej by ste mala vziať rozum do hrsti a používať ho v jeho prítomnosti. Panny neznášajú ignoráciu, hlúposť a neusporiadané myslenie s rovnakou intenzitou, s akou nenávidia špinu a vulgárnosť, a to znamená veľa. Dievčina, ktorá získa srdce takéhoto muža, by mala mať pod pekným, upraveným účesom mozog značných rozmerov – a všimnite si, že som povedal pod upraveným účesom. Muži v tomto znamení hľadajú ženy, ktoré majú čisté telo aj dušu a ktoré sa dobre obliekajú, avšak nie podľa posledných výstrelkov módy.

Nebuďte taká naivná, aby ste si myslela, že vám manžel dovolí kŕmiť ho konzervami. Lačná po zábavách, sebecká a duševne lenivá žena sa s týmto mužom nikdy nezhodne, ani keď z nej vyžaruje mocný sexappeal. Toto je posledný muž na svete, ktorého by ste mohla zahliadnuť na diskotéke s tanečnicou hore bez. Mohol by jej však ponúknuť svoj sveter, ak jej je zima. Keď dôjde na lámanie chleba, hľadá manželku, a nie milenku.

Muži Panny spravidla netúžia veľmi po deťoch. Zdá sa, že ich ego nevyžaduje deti pre citové naplnenie, preto mávajú málo početné rodiny. Napriek tomu sú veľmi svedomitými otcami a nikdy neberú zodpovednosť voči potomstvu na ľahkú váhu. Strávia mnoho času vštepovaním rôznych zručností deťom a odovzdávaním vlastných vysokých nárokov na správanie. Ochotne im pomôžu s domácimi úlohami a zrejme nebudú váhať podstúpiť akékoľvek obete kvôli ich koníčkom, lekciám hudby, letným táborom a hlavne vysokoškolskému štúdiu. Tento otec kladie veľký dôraz na intelekt a dôsledne vedie deti v otázkach etiky, zdvorilosti a usporiadaného občianstva. Dokonca aj rozvedený manžel Panna dohliadne na to, aby bolo o jeho potomka dobre postarané, nech je kdekoľvek, a aby sa mu dostalo patričného vzdelania. Deti týchto otcov si väčšinou vypestujú ako lásku, tak aj rešpekt ku knihám a vzdelaniu. Málokedy sú rozmaznané a vždy je u nich kladený dôraz na disciplínu. To je síce v poriadku, ale niekedy sú potrebné častejšie fyzické prejavy lásky medzi otcom a deťmi, pretože nie je zvyknutý náklonnosť prirodzene vyjadrovať. Ak sa nezameriate na tento problém už od útleho veku dieťaťa, jedného dňa môže otec zistiť, že sa medzi ním a dieťaťom, ktoré tak hlboko miluje, vytvorila neprekonateľná bariéra. Tiež máva sklon byť nadmieru kritickým, príliš od dieťaťa očakávať a byť veľmi prísny.

Manžel Panna bude čakať, že sa budete starať o jeho zdravie, ale až budete nemocná, tiež sa o vás postará. Občas môže mať mrzutú náladu, ale jedna vec je istá. Pokiaľ ho necháte na pokoji, nebude mať chuť začať hádku. Jednoducho si ho nevšímajte, dokým ho zlá nálada neprejde, a on vás potom prekvapí nečakanou nežnosťou na uzmierenie. Nechajte ho, nech si robí starosti. Je to pre neho istý druh duševného telocviku a prospieva mu. Ale akonáhle zistíte, že sa to nepriaznivo prejavuje na jeho telesnom stave, snažte sa ho odpútať tým, že mu navrhnete robiť niečo zaujímavé alebo odlišné. Duševne zaujať Pannu nie je ťažké, aj keď môže byť už ťažšie si jeho pozornosť udržať.

Teraz, keď viete, čo vás čaká, a ak ste stále zamilovaná do Panny, môžete sa tešiť na celkom spokojnú budúcnosť. Budete mať manžela, ktorý je pozorný a dobre informovaný, ktorý od vás nečaká, že mu budete vo dne v noci posluhovať a že budete neustále vyzerať sexy s ružou v zuboch a parfémom za ušami. ( Skôr bude čakať, že budete chodiť s mydlom v každej ruke. )

Ak budete taktná k jeho nedostatkom, bude spoľahlivý a príjemný. Aj tak ich nemá veľa – pokiaľ nenazývate nedostatkom zvyk každý večer prejsť prstom po nábytku, či na ňom nie je prach. Nech už robí čokoľvek, snažte sa do neho nerýpať. Pamätajte, že nie je uspôsobený prijať kritickú analýzu, ktorej podrobuje druhých. Prejdite smiechom, že vás neustále kritizuje, a uvedomte si, že si jednoducho nemôže pomôcť nebyť puntičkárom. Potom sa budete môcť uvoľniť a skutočne užívať život s múdrym a verným manželom Pannou. Nie je anjel. Z ramien mu nerašia krídla. Ale mnohé manželky vám ho budú závidieť. Koniec koncov, koľko žien je vydatých za pracovitého, pohľadného muža, ktorý je čistotný a udržiava doma poriadok, ktorý si pamätá výročia a robí zázraky so šekovou knižkou? Koľko žien má inteligentného manžela, ktorý sa dobre oblieka, málokedy si vyhodí z kopýtka s kamarátmi či zvádza iné ženy a obvykle je jemný a ohľaduplný? Pozrite sa na neho znovu zblízka. Je to svetlo okolo jeho hlavy len odrazom pouličnej lampy, alebo by to mohla byť…? Nie, to nemôže byť svätožiara. Nie potom, čo na vás tak vyletel, keď ste mu dnes v divadle vysypala do lona pukance s rozpusteným maslom. Pravdaže nie. Tento vrtošivý človek? Ale aj tak má vôkol seba istú auru. A keď sa usmeje, môžete sa uvidieť v jeho jasných očiach – no, bude stačiť…

… kým sa neobjaví niekto s naozajstnými krídlami.