Slnečné znamenie Panna

Panna – Žena

Predstavujete si dievčinu v znamení Panny ako jemnú, panenskú devu, čistú ako čerstvo napadnutý sneh? Asi prídete o pár ilúzií. Nie je to žiadna rusalka v priesvitnom háve, ktorá kľačí na brehu jazera. Prepáčte, že som vám zničil vašu predstavu.

Žena Panna dokáže opustiť manžela kvôli mužovi, ktorého stretla kdesi ďaleko za oceánom, porodiť milencovo dieťa, než sa odhodlá ku svadbe, a čeliť nepriateľskému svetu s vzpriamenou hlavou. To nie je práve panenský prístup. Máte sa o tomto nežnom a krehkom symbole nepoškvrneného ženstva čo učiť. Okrem iného má chrbticu z nehrdzavejúcej ocele.

Je pravdou, že v zásade je ostýchavá. O tom niet sporu. Tieto dievčatá neprednášajú plamenné prejavy na verejnosti ani nerozbíjajú sekerami saloony v ťažení proti pitiu alkoholu. Rovnako sa nedostávajú do väzenia za riadenie v podnapitom stave. Ale žena Panna je žena. Pozná všetky nevyhnutné ľsti a zbrane, vrátane odhodlania dosiahnuť šťastie, nech ju cesta k nemu zavedie hoci kam. Kvôli pár pichľavým tŕňom pozdĺž cesty neomdlie ani nebude zúfalo volať o pomoc.

Pokiaľ sa dopočujete o žene Panne, ktorá prekročila zákony spoločnosti, rozhodne sa pokúste čítať medzi riadkami. Pravda je, že má v podstate čistú dušu. Ale skutočná láska je tiež čistá a Pannu iný druh nezaujíma. Kvôli nej sa vyšplhá na najvyššie hory a prekoná búrlivé moria v galošiach a lodnej kazajke, čo môže značne zakaliť predstavu slabej dievčiny v šifóne. Tiež si spomeňte, že skutočný planetárny vládca Panny, vzdialený Vulkán, je bohom hromu. Panna, ktorá je nespokojná v manželstve a nájde lásku bez chyby ( alebo si myslí, že ju našla, čo je to isté ), nebude váhať pretnúť bývalé putá. Ak použije nôž, povedie ho chladnokrvne a presne ako chirurg. Napriek tomu, že nerada rozbíja rodinný kruh, ešte viac neznáša pokrytectvo.

Ak raz prijme lásku ako naozajstnú a ideálnu, čistota vzťahu podľa jej vlastného konceptu preváži nad všetkými právnymi dokumentami sveta. Je to jediná žena zverokruhu, ktorá dokáže byť súčasne absolútne praktická a božsky romantická. Situácia s milostnou aférou za ďalekým oceánom sa na prvý pohľad môže zdať povrchná a nemorálna. V skutočnosti je to predvídateľný príklad, keď sa Panna chová v súlade so svojim charakterom, keď musí učiniť ťažké rozhodnutie. Zažije síce agóniu hanby zo spoločenského odsúdenia takéhoto vzťahu, ale to ju neodvráti od vytýčenej cesty, ani to nezničí čistotu jej motívov. Je to dokonalý dôkaz nezdolnej praktickosti zemského elementu Panny zmiešaného s duševným, vzdušným Merkúrom hľadajúcim ideál. Akonáhle je láska Panny zažatá, rozžeraví sa do biela a vášne ostatných znamení sa jej intenzite a jedinečnosti nemôžu rovnať. Samozrejme vzplanutie takejto lásky môže trvať dosť dlho.

Priznávam, že ohnivý, fyzický aspekt lásky môže byť u typickej Panny ženského pohlavia do istej miery potlačený, ale táto žena má v sebe akési tajomno, pokoj a čakanie a „vášeň ducha“ je najuspokojivejšou náhradou pre mužov, ktorí v láske dávajú prednosť delikátnosti a zdržanlivosti.

Je perfekcionistka, ale to neznamená, že je sama dokonalá. Má svoje záporné rysy, ktoré vás môžu veľmi rozčuľovať. Jeden z nich je ten, že tvrdošijne verí, že nikto nedokáže robiť všetko tak poriadne a výkonne ako ona. Čo vás ale vskutku dopáli, je, že spravidla to skutočne niekto tak dokáže. Tiež je pedant na dochvíľnosť. Už ste niekedy nechali Pannu na seba čakať na schôdzke? Keď je rozhnevaná alebo mrzutá, nebude zúriť a rozbíjať fľaše o vašu hlavu, ale keď ju naštvete, dokáže byť hašterivá a podráždená. Mal by ste byť pripravený, že vám od pľúc vynadá. Niekedy sa môže Panna značne priblížiť správaniu dračice, ale väčšina z nich nezachádza tak ďaleko. Prineste jej kvetiny. Priznajte, že je chyba na vašej strane, a nehádajte sa. Aj tak vám to na nič neposlúži, pretože s Pannou nemôžete vyhrať. Nakoľko je jej elementom zem, má rada výtvory prírody a kvetiny zmiernia jej zlobu. Pokiaľ ide o ospravedlnenia, snažte sa, aby boli stručné a k veci. Nedá sa vodiť za nos. Jej ostré videnie odhalí najdômyselnejšiu lož a najnepatrnejšiu stopu od rúžu na vašom golieri. To, že má čistú dušu, neznamená, že je naivná.

Nemyslím tým, že vám bude kontrolovať šaty, aspoň nie pred svadbou. Potom to bude v jej dome a nebude sa cítiť tak previnilo.

Keď má priznať, že chybila, dôjde u nej k mentálnemu bloku – ako kus dreva priamo pred jej mozgom – takže bude najlepšie, keď vezmete vinu rovno na seba. I keď vám to môže ísť na nervy, väčšinou bude mať pravdu. Tak prečo by ste sa s ňou maI prieť? Až sa jej vráti dobrá nálada, bude pre vás zdrojom takéhoto potešenia, že vám nebude záležať na tom, kto vyhral alebo prehral.

Ak dokážete zniesť urážku vašej mužskej pýchy, mohlo by vám prospieť riadiť sa jej radami ohľadne financií alebo ju nechajte viesť rodinný rozpočet. Má zmysel pre presnosť a praktickosť a neuniknú jej najmenšie chybičky ( ak nemá v horoskope impulzívny ascendent alebo iné vplyvy ).

Ak chodíte s dievčinou v Panne, oprášte svoje dobré spôsoby a slovník. Hrubé slová alebo pitie vody z nádoby na umývanie rúk jej nevonia. Nechrúmajte jej mrkvu tesne pri uchu a obhryzávanie kukurice by ste mal vôbec vynechať. Nie je nikdy ľahké ju jesť decentne, nie to ešte pred jej očami. Povedzte čašníkovi, nech vám ju rozkrája a servíruje na tanieri. V nedbalom oblečení tiež neprejdete jej inšpekciou. Ak ste zamilovaný do Panny, mal by ste sa zmieriť s holením dvakrát denne, a to isté platí o sprchovaní. Pred schôdzkou s ňou použite vodu po holení, vykefujte si oblek, umyte si vlasy, vezmite si čistú košeľu, buďte zdvorilý a vyčistite si topánky. A ešte jedna cenná rada: Až sa nabudúce oneskoríte, predstierajte, že neviete, koľko je hodín. Vojdite k nej rozhnevaný. Až sa vás opýta, čo sa stalo, povedzte jej, že tá prekliata knižnica ( to je asi najsilnejšie slovo, na aké sa môžete odvážiť ) zatvára päť minút pred úradnou zatváracou dobou. Keby sa to stalo len občas, nebolo by to tak hrozné, ale oni vám zavrú pred nosom každý večer, keď idete odovzdať tie ťažké vedecké časopisy. Vaše oneskorenie bude hneď zabudnuté.

Neberte ju na konské závody, kde vyhodíte týždennú výplatu na Zlatú šancu v piatej dráhe. Schovajte si šteklivé historky pre kolegov pri obede a neustále jej opakujte, ako ste rád, že nie je prelietavý a nezodpovedný typ. Veď predsa ste rád, nie? Práve tak sa na vás nelepí. Panna nikdy nejde do extrému. Dokáže sa o seba postarať. Ale nemusí sa chovať ako muž, aby to dokázala.

Nesnažte sa ju premôcť svojou fyzickou príťažlivosťou alebo ju vášnivo objímať v metre a nechcite ju bozkávať na dobrú noc hneď na prvej alebo aj na desiatej schôdzke – čakajte na lepšie veci. Jednoducho buďte veľmi zdržanlivý. Postupujte pomaly a taktne, alebo skončíte na poslednom mieste v pelotóne. Ostatne bude milovať divadlo a tiež prehliadky. Pompa a okázalé predstavenia spojené s dramatickými emóciami jej poskytujú ventiláciu pre vlastné úzkostlivo strážené city. Okrem toho je výborný kritik. Kombinácia vysoko rozvinutého intelektu a umeleckého vkusu jej umožňuje ostré videnie. Keby sa vám o tom podarilo presvedčiť broadwayských producentov, boli by ste zasypaný voľnými vstupenkami na premiéry. Žena Panna skoro zakaždým odhadne kritické recenzie vopred. Jedným z jej kľúčových slov je bystrý úsudok. Miluje hry, koncerty a knihy, ale je neobyčajne kritická k ich obsahu. Práve tak kritická je k vašej kravate a účesu a k tomu, čo robíte a čo vravíte. Kritizovať je pre ňu rovnako prirodzené ako dýchať. Panna je večná perfekcionistka a bez nej by sme boli všetci poriadne zanedbaní. Nekritizujte ju však. To je proti pravidlám. Radšej by ste jej nemali robiť to, čo robí ona vám. Jej jasnozrivosť jej dovoľuje vidieť vlastnú nedokonalosť rovnako dobre ako vašu a súdi sama seba často a bezohľadne, čo je dôvod, prečo cíti, že od vás v tomto ohľade nepotrebuje žiadnu pomoc. Dá sa o nej pravdivo povedať, že je „svojim vlastným najprísnejším kritikom“.

Príjemná stránka milostného vzťahu s touto ženou je, že všetky vaše starosti vezme na seba a dokonca jej to môže robiť potešenie. Zabráni vám v stváraní hlúpych chyb bez toho, aby vás pripravila o mužnosť, čo je umenie, ktoré by ženy narodené v iných znameniach mali napodobniť.

Pokiaľ ide o vernosť, možno ste výnimočne počuli o Panne, ktorá sa z nevysvetliteľných dôvodov rozhodla rázne odhodiť bezúhonnosť, ale v pozadí takého činu väčšinou stojí túžba niečo si dokázať a netrvá to dlho. Panny ženského pohlavia, ktoré na čas skĺznu do promiskuity, sú dostatočne múdre, aby tento lapsus zakamuflovali, a takéto správanie je rozhodne výnimkou. Za normálnych okolností, pokiaľ vás vaša partnerka naozaj miluje, jej môžete bezpečne dôverovať a pokojne ju zanechať mesiac na opustenom ostrove s najviac sexy mužom, akého poznáte. Dva mesiace? No, Panny sú tiež len ľudia, viete. Nie sú to chodiace a hovoriace počítače. Ich srdcia sú vrúcnejšie, než si ľudia myslia, a ich city môžu mať silu hromu, aj keď to obvykle neinzerujú. Síce svoje city ovládajú, ale to neznamená, že neexistujú. Pamätajte si to. Dodá vám to odvahu.

Panna je tak puntičkárska voči maličkostiam, že vám to môže ísť na nervy, ale dokáže byť tiež najvľúdnejšou, najštedrejšou a najpríchylnejšou bytosťou na svete. Považujte jej perfekcionizmus za ctnosť namiesto za neresť. Čo by sme si počali bez bystrého oka mysle Panny vo svete, kde vládne impulzívnosť? Aj keď vás svojimi kritikami dráždi, má v sebe akúsi neodolateľnú príťažlivosť. Ale to ste iste už objavili sami, inak by ste sa neholili dvakrát denne a nechodili každý večer do knižnice. Jej jemné správanie a mierne jasné oči na vás hlboko zapôsobili. Dokonca ste asi už zistili, aká je s ňou zábava, keď na nej ľudia nehľadajú chyby, a aký dôvtip sa skrýva vo vnútri tej peknej hlavy. Je zaujímavé a očarujúce, že keď sa ženy v znamení Panny smejú, často to znie ako zvonenie rolničiek.

Nemá žiadne ilúzie, preto sa jej nepokúšajte vnútiť žiadne falošné myšlienky. Pre ňu je pravda krásou – a krása je pravdou. Zvyknite si, že každé tri sekundy vysypáva popolníky, buďte dobrý na jej zatúlané mačiatka a ona za to zvládne rutinu s fajkou a papučami s ženským pôvabom. Dokáže zdieľať svoje pocity len s tým, komu dôveruje, a púhe maličkosti pre ňu veľa znamenajú. Navzdory svojej skromnosti a prirodzenej ostýchavosti je dosť silná, aby utešila druhých, keď sa im nad hlavami sťahujú čierne mraky. Jej tichá odvaha a hlboký zmysel pre zodpovednosť často pôsobí ako kúzelné lepidlo, ktoré drží rodiny pohromade. Zrejme bude dobrou kuchárkou a nikdy vás neotrávi polievkou. Váš domov bude čistý a útulný a vo veľkej mise na stole budú jablká namiesto sladkostí ( ktoré škodia zubom a vôbec zdraviu ).

Pravdepodobne nikdy neuvidíte behať svoje dieťa vonku so sviečkou pod nosom, tvárou zamazanou od marmelády alebo v roztrhaných teniskách. Tiež vám jeho prstíky nebudú rozhadzovať tabak ani vám maľovať pastelkami po súkromných listinách. Jeho matka bude prísna vychovávateľka. Tieto ženy majú málokedy viac než jedno alebo dve deti a zdá sa, že nepotrebujú materstvo na uspokojenie svojho ženstva. Ale akonáhle sa dieťa narodí, nikdy nezanedbávajú jeho telesné, morálne alebo vzdelávacie potreby. S uspokojením citových potrieb to nemusí byť také ľahké, ale ak si je Panna istá vašou láskou a vie, že si ju vážite, poskytne svojmu potomkovi spústu vrelej náklonnosti. Deti často považujú matky v tomto znamení za jemné a so zmyslom pre srandu. Aj keď sú prísne a snažia sa im vštepiť dobré návyky, majú v sebe nežnosť, ktorá dieťaťu hovorí, že je milované.

Pamätáte si báseň, ktorá hovorí, že za poslednú šesťpencu si nemáte kúpiť chlieb, ale „hyacinty pre potechu duše“? Dajte tejto žene oboje. Často ju asi pristihnete, ako šije alebo upravuje, a pokiaľ máte typickú Pannu, váš dom bude naplnený nebeskou vôňou čerstvých kvetín a horúceho domáceho chleba pečúceho sa v rúre. Opráši vaše staré sny, až znovu zažiaria. Budete mať manželku, ktorá si nikdy nepožičia váš holiaci strojček ani nepoužije vašu zubnú kefku na líčenie očí. Keď vás skláti choroba, bude sa o vás starať ako anjel a nezahanbí vás flirtovaním s vašim najlepším priateľom. Bude vždy starostlivo oblečená a bude schopná sa s vami baviť aj o iných veciach než o plienkach a klebetách z módneho salónu. Dostanete od nej všetku vernosť a oddanosť, ktorú si zaslúžite. Nebude vám robiť žiarlivostné scény, ani nebude bláznivo utrácať vaše peniaze. Nechá si vaše tajomstvo pre seba, pomôže vám zorganizovať prácu a pravdepodobne zostane dlho bez vrások. Nestojí to všetko za zdvorilé spôsoby a čisté nechty? Jej oči sú pokojné jazerá plné lásky, a keď sa usmeje, celá miestnosť sa rozžiari. Radšej sa jej držte.

Možno už nikdy nebudete mať takéto šťastie.