Poslednú aktualizáciu dňa 30/07/2021 vykonal astrovia

Partnerský horoskop

„Hodia sa k sebe Býk s Rybami?“
„Áno.“
„Hodia sa k sebe Lev so Strelcom?“
„Áno.“
„Hodia sa k sebe Vodnár s Rakom?“
„Áno.“
„A hodia sa k sebe…“
„Áno, áno, áno! Hodia sa k sebe každý s každým.“

(Praktická ukážka toho, ako „odpinkať“ otravné otázky typu: „A hodíme sa k sebe, keď ja som krtko a on je ježko?“)

Keď som začínal písať tento článok, napadla mi taká zaujímavá myšlienka. Odteraz na konci každého článku vám napíšem odporúčanú literatúru k danému problému. Ja svoj „pokec“ o astrológii veľmi zjednodušujem a koncipujem ho výrazne pre laikov. Fajnšmekri a „hviezdopraveckými“ víchrami ošľahaní astrológovia mi môžu mať za zlé, že z nich robím hlupákov a nič nové sa odo mňa nedozvedia. Toľko na okraj. Teraz k veci.

Začnem od konca. Presne od toho konca, ktorý bol na začiatku. Čo bolo skôr, vajce alebo sliepka? Čo bolo skôr, muž alebo žena? Upozornenie: týmto nechcem vyvolať diskusie o zrovnoprávnení pohlaví. Nemám rád extrémizmus v žiadnej forme (extrémne športy vo mne vyvolávajú chvenie v kolenách blízke pocitu: „Bože, musím bežať do kríčkov, len nech ma nikto neuvidí!“ a extrémne sufražetky a feministky pocit hlbokej ľútosti). A niekde vo vnútri svojej osobnosti hlboko sympatizujem s matriarchálnym rodovým spoločenstvom.

Prečo tento obsiahly a zdanlivo trochu „od veci“ úvod? Pretože ako autor si to môžem dovoliť? To nie! Pretože žiaden horoskop vám neprezradí, či je o mužovi alebo o žene. Horoskop je obojpohlavný alebo bezpohlavný.

Pár na pláži AnteAr

Dôležitá informácia pre prácu v oblasti partnerských horoskopov: pre astrológiu neplatia škatuľky sexuálnej orientácie – heterosexuálne, bisexuálne, homosexuálne, lesbické – pre astrológiu je partnerský vzťah školou, v ktorej sa učíme.

Učíme sa o jednote so samým sebou, so svojím partnerom, s celým bytím. Bytím na univerzálnej úrovni. Prečo nás potom stále tak vytáčajú naše vzťahy? Náš manžel, manželka, otec, matka, deti, sestry, bratia, šéf a prezident (mňa osobne predseda vlády), psi a mačky, mravce a pavúky? (Čo myslíte, ak budem pokračovať ďalej, skočí mi niekto po krku, napríklad preexponovaný čitateľ?) Pretože každý vzťah predstavuje istú formu partnerstva a to blbé na našom partnerstve je „Dark Side Of The Moon“ („Temná strana…“) našej osobnosti. V psychológii s obľubou hovoria o neintegrovanej časti osobnosti. Takže asi toto je to niečo, čo sa rado zadiera v našich vzťahoch.

Partnerský horoskop: Čo na to astrológ?

Čo na to astrológ? Čo na to horoskop? Odmietam partnerské odporúčania z istého typu literatúry, hovoriace – hodia sa k sebe znamenia identického živlu: oheň – oheň, vzduch – vzduch (nepíšem o raketovej výzbroji lietadiel typu vzduch – vzduch, zem – zem, voda – voda, astrológ – astrológ), prípadne liberálnejšie orientované, ktoré „ponuku“ rozšíria na pólovo (kladne a záporne) rovnako nasmerované znamenia (oheň – vzduch, zem – voda). A neodporúčajú spojenia protikladných živlov, napríklad voda – oheň. Nastupuje moja obľúbená otázočka: Prečo? Pretože si máte opäť prečítať prvý odsek tohto článku. Prečítali ste si ho ešte raz? No dobre, budeme pokračovať.

Partnerský horoskop – Synastria

V astrológii sa pravdepodobne najviac rozšírilo partnerské porovnávanie horoskopov, ktoré dostalo názov synastria. Jeho podstatou je finta spočívajúca v tom, že máte horoskop svoj a horoskop svojho partnera, tieto dva horoskopy položíte na seba a zrovnáte ich v znameniach (znamenie Barana leží na znamení Barana vášho partnera a tak to pokračuje až k Rybám).

Rozvinieme fantáziu a predstavíme si, že papiere, na ktorých sú horoskopy nakreslené, sú dostatočne priesvitné. Pozrieme sa s takto prekrytými papiermi proti svetlu a čo nevidíme! Slnko v sieti! To je sila! Prípadne vidíme akýsi nový horoskop, ktorý má dvadsať planét (to preto, lebo desať vo vašom horoskope vám bolo málo). A týchto dvadsať planét sa má k sebe ako rybičky v akváriu. Čo všetko sa v takom akváriu môže udiať, je obsahom niekoľko stostranovej knihy. Preto ma, prosím, ospravedlňte, o tom písať nebudem.

To, že sa majú planéty k sebe, znamená, že po premeraní ich uhlových vzdialeností (pohybujeme sa na platforme matematiky, k meraniu nám dobre poslúži 360 stupňový uhlomer alebo astrologický aspektomer) zistíme, že niektoré moje planéty s planétami či už partnera alebo partnerky nadviazali harmonické alebo napäté vzťahy. Z tejto analýzy máme orientáciu v tom, kde bude váš raj na Zemi a kde, povedzme, si budete spievať (skôr hulákať). Grafické znázornenie tohto astrologicko-partnerského zrovnania vám spraví každý lepší astrologický program v priebehu niekoľkých sekúnd.

Partnerský horoskop: Nasleduj inštinkt

Tým, čo som písal, som hovoril o situácii, keď sú obaja partneri ochotní diskutovať s astrológom. Čo ale, keď ten môj vyhlási, že nejakého debila s hviezdičkami počúvať nebude, veď aj tak všetci patria na uzatvorené oddelenie psychiatrie? A vy tušíte, že takáto konzultácia by vám pomohla? Nič jednoduchšie! Imidž je nanič, nasleduj inštinkt a preto choď, hoc aj sama, za astrológom!

V osobnom horoskope je viac prvkov, ktoré trochu hovoria o type vašich partnerov a partneriek. Výrazne však rozprávajú o prežívaní partnerstva.

Ak si pamätáte, v článku o Panne, čo vyzerá ako Váhy, som rozoberal líniu Ascendent – Descendent. Zjednodušene povedané – Ascendent a s ním úzko súvisiaci prvý astrologický dom, akoby hovorili o mojom JA. A Descendent, akoby predstavoval zrkadlo, kde sa stretne Ja s TY. Descendent súčasne tvorí počiatočnú hranicu siedmeho astrologického domu. Pre znalcov: píšem o Kochovom systéme domov. Pre laikov: sľubujem, že v niektorom pokračovaní sa budem venovať problematike astrologických domov.

Partnerský horoskop, Venuša, Váhy, 7. dom… Partnerské vzťahy

Siedmy dom má priamy vzťah ku znameniu Váh. A dom i znamenie má úzku súvislosť s planétou Venušou. Preložené do astrologična: Venuša vládne znameniu Váh, ktorého analógiou je 7. dom. Ak astrológ sleduje Venušu a jej vzťahy k ostatným planétam (v horoskope sú to čiary, ktoré symbol planéty Venuše spájajú s ostatnými symbolmi iných planét), pozrie sa, ktoré planéty „zaparkovali“ v znamení Váh a kam sa posunul Descendent a 7. dom a môže začať rozprávať. O tom, ako asi zažívate partnerské vzťahy, akí v nich chcete byť, prípadne čo si vydobyť.

Príklad: Venuša sa prikmotrila tesne k planéte Mars (sú v konjunkcii). Intenzívne sa miesi mužská a ženská energia. Tento človek chce v partnerskom vzťahu zažívať raz dominantnú, inokedy zas podriadenú úlohu. Jeho partner z toho môže mať pekné vetry, pretože ráno stretáva anjela nebeského a večer veliteľa tankového práporu. Pritom tento vojensky orientovaný anjelik si svoje správanie nemusí ani uvedomiť.

Iný príklad: Descendent je v znamení Kozorožca. Zrodenec sa pravdepodobne tvári veľmi, veľmi citlivo. Rád sa materinsky stará o druhých. Rád sa stará aj o partnera. Rád sa však oňho oprie celou váhou svojho bytia. Čo partnera môže pekne naštvať. Úlohou človeka, ktorý bude mať Descendent v Kozorožcovi, je okrem iného nájsť tú správnu oporu sám v sebe. Nemať potrebu večne sa „opierať“ o partnera. Naučiť sa oprieť sám o seba.

Verte či nie, niekedy z pohľadu do horoskopu odporučím svojím klientom, aby sa hádali. Česi tomu hovoria: „Co se škádlívá, to se rádo mívá.“ Pre spokojnosť rodiny vie aj malá škriepka pomôcť.

Kedy stretnem toho pravého?!

Dlho som sa tomu vyhýbal, ale prichádza. Otázka otázok: „Tak mi už teda povedz, kedy stretnem toho pravého?! Kde a ako bude vyzerať?“ Prosím, prosím, nestrieľajte na astrológa! Robí, čo môže! Bedákam preto, lebo na túto žiadosť vám seriózny astrológ neodpovie. Ani ja odpoveď nepoznám. Aj ja by som rád vedel, či (a či vôbec) stretnem tú, ktorej by som sa opýtal: „Vydáš sa za mňa?“ Vo hviezdach to napísané nie je.

Astrológ, ktorý vám povie niečo o tranzitoch (pohyby planét vo vzťahu k vášmu horoskopu narodenia), vypočíta vám vhodné dni, zatvári sa múdro a… Vy čakáte. A keď náhodou (hoci náhody neexistujú) dva dni pred termínom alebo tri dni po termíne stretnete toho naj, naj, tak… je to na vás. Toto je môj osobný názor. Skôr sa prikláňam k jednému jogistickému „rčení“ (tento výraz som si z češtiny dlho nevedel preložiť, ale teraz už viem, že je to „úslovie“): „Keď je žiak pripravený, učiteľ príde.“ Parafrázujem: „Keď ste pripravení, partner príde.“ A tá pripravenosť je o veľkej úprimnosti k sebe samému.

Váš astrológ
Mgr. Ľubomír Drozd

Astrologické služby AnteAr
email: drozd@antear.com
tel.: 0944 630 062

Páčia sa vám moje články? Píšem ich pre vás s láskou
Podporte ich tvorbu tým, že kliknete na „Zdieľať“ alebo „Páči sa mi to“
Ďakujem za všetky prejavy vašej priazne!

Chcete vedieť o každom novom článku?

Potom zadajte svoj email nižšie a získajte prehľad o udalostiach na stránkach AnteAr.com

Súvisiace témy:

Karma v horoskope

Ascendent v znameniach zverokruhu

Astrológia – skrytá pravda o človeku, alebo číry nezmysel?

Categories: Blog

AnteAr | astrologické horoskopy | Ľubo Drozd | Košice