Poslednú aktualizáciu dňa 27/09/2023 vykonal astromaïa

Pasca karmy: Vzťahy z minulých životov, ktorým sa treba vyhnúť

Hmmm, lákadlá karmického vzťahu. Nie je to len magnetické spojenie, ktoré nás vťahuje dovnútra, je to vedomie, že sme boli v nejakom spojení. Sme osudoví milenci? Nie. V tomto živote sme sa znova spojili, pretože (ako to všetci karmy znalí ľudia vedia), musíme dokončiť nedokončené. Je to viac ako vzájomná príťažlivosť; je to naša karmická povinnosť. Ale čo ak je to celkom inak?

Pasca karmy

Takmer každý významný vzťah v našom živote je založený na spojení z minulého života. Dôvod, prečo sa znova spájame je ten, že sa niečo stalo v minulom živote, ale s najväčšou pravdepodobnosťou to nebolo príjemné. Partneri z minulých životov, s ktorými sme mali idylické spojenie bez väčšieho napätia, nebudú mať dôvod vstupovať nám do života. To, čo sa medzi nami mohlo stať – vieme: Jeden z nás zomrel, jeden z nás bol opustený druhým, a tak ďalej… Niekedy sú tieto nedokončené záležitosti mimoriadne bolestivé. Možno sme boli obeťou (niekoho).

Pasca karmy AnteAr

Stretneš svojho partnera, príťažlivosť je ohromujúca, ale vzťah je neustála bolesť a dráma. Je to v poriadku, pretože sme pripravení, aby sme zviazali tie voľné konce z predchádzajúceho života. To je to, čo nazývam „pasca karmy“ – byť oddaný súčasnému životnému vzťahu, ktorý nám spôsobuje bolesť, pretože veríme, že je to osud. Nestretli by sme sa, keby to tak nebolo, však?

Takýto spôsob uvažovania je však celkom mimo. Len preto, že sa stretneš s partnerom z minulého života, ešte neznamená, že musíš pokračovať v tomto vzťahu. Pri niektorých ľuďoch máš pocit znechutenia v priebehu niekoľkých minút po stretnutí; nemusíš ani pozerať spoločný horoskop aby si vedel, že (v minulom živote) to bolo nanič. Teraz ste viac než šťastní, že sa jeden druhému vyhýbate. Ale s ostatnými to nie je také čierno-biele. V niektorom z minulých životov mohlo medzi vami existovať romantické spojenie, ale to nebol celý príbeh. Možno tvoj partner z minulého života (do ktorého si bola beznádejne zamilovaná) jednoducho nebol milý človek … a ani teraz nie je príjemný.

Keďže si nevieme spomenúť na svoje minulé životy, nemôžeme vedieť, čo sa presne stalo. Stále cítime spojenie, a to je to, čo nás poháňa vpred. Ale toto spojenie nie vždy znamená, že je v našom najlepšom záujme pokračovať vo vzťahu.

Stále rovnaký príbeh

Veľkou otázkou teda je, ako viete, či karmický vzťah stojí za váš čas a energiu? V prvom rade vedzte, že dynamika minulého života sa bude v tomto živote opakovať. Bude sa znova rozprávať ten istý príbeh, aj keď niektoré slová budú odlišné. Partnerský horoskop, čiže synastrie, vám môžu poskytnúť nejaké stopy či náznaky toho, aká táto dynamika bola a bude. Konjunkcie alebo kvadratúry medzi Marsom, Saturnom, Uránom a Plutom a natálnym alebo zloženým (kompozitným) Južným uzlom naznačujú dynamiku minulého života, ktorá bola mimoriadne drsná.

Tieto príklady však nie sú absolútne. S väčšou pravdepodobnosťou poukazujú na nepríjemné spojenia z minulých životov (ktorým sa možno budete chcieť vyhnúť), ale ako sa tieto spojenia prejavia, závisí od zúčastnených ľudí.

Jasné, že to nie je fér! Nebola to tvoja vina, že zomreli, a ty si sa snažil, aby si ich zachránil. Spojenia z minulých životov však vôbec nie sú o férovosti alebo logike. Ozveny pocitov ešte aj teraz pôsobia. Všetko, čo váš partner bude vedieť, je, že cíti zmes hnevu a strachu, kedykoľvek ste nablízku; vyvolávate spomienky z minulých životov na ich smrť. Ak vynaložili úsilie potrebné na svoj vývoj, možno sa im to podarí prekonať. A možno nie.

Spojenie (konjunkcia) Saturn/Južný uzol medzi partnermi naznačuje zodpovednosť a obmedzenia v niektorom z minulých životov. Povedzme, že váš partner v predchádzajúcom živote bol nútený vziať si vás (dohodnuté manželstvo). Mal peniaze a moc a toto manželstvo bolo vašou vstupenkou k lepšiemu životu. Vaše finančné zabezpečenie, vaše postavenie a vaše prežitie bolo ich zodpovednosťou. V tomto živote budú stále cítiť túto povinnosť. Ale ak je zvyšok ich horoskopu nastavený tak, že záväzky im nedovolia voľne dýchať, aj vy sa budete cítiť ako olovené závažie na ich krku. Nie sú pripravení znovu na seba prevziať túto zodpovednosť, a preto radšej bez vysvetlenia odídu, hoci bez úmyslu utiecť, keď nadhodíte tému záväzku.

Ďalším krokom je pozrieť sa na to, čo sa medzi vami v skutočnosti deje v tomto živote. Je to samozrejmé, ale ľudia to prehliadajú, keď im napadne myšlienka karmy. Ak vás súčasný životný vzťah ťahá nadol alebo roztáča svoje kolesá bez toho, aby ste napredovali, nie je určený na to, aby ste ho skúmali. Ak vám objekt vašej túžby hovorí, že chce byť len priateľom, alebo sa vám nechcú zaviazať, je to jasný náznak toho, ako zvládajú dynamiku minulého života. Žiadny z týchto kontaktov v Južnom uzle nie je tým, kto by porušoval dohodu. Nezáleží však na tom, na akom stupni vývoja ste, alebo koľko lásky vlievate do vzťahu. Druhá osoba musí byť pripravená a ochotná prepracovať sa s vami cez karmu. Ak nie je, je to najvýznamnejší znak toho, že tohto vzťahu by ste sa mali vzdať.

Váš astrológ
Mgr. Ľubomír Drozd

Astrologické služby AnteAr
email: drozd@antear.com
tel.: 0944 630 062

Páčia sa vám astrologické články? Píšem ich pre vás s láskou
Podporte ich tvorbu tým, že kliknete na „Zdieľať“ alebo „Páči sa mi to“
Ďakujem za všetky prejavy vašej priazne!

Súvisiace témy:
Päť najlepších aspektov v synastriách pre významný vzťah
Váš profil príťažlivosti: Koho priťahujete a prečo
Sexuálna charizma z pohľadu astrológie
Karmické vzťahy a osudová príťažlivosť
Kompatibilita vzťahu a Synastrie
Partnerský horoskop
Osobný horoskop
Zdieľajte so svojimi priateľmi!
Categories: BlogAstro Vzťahy