Poslednú aktualizáciu dňa 27/09/2023 vykonal astromaïa

Pluto v Synastrii: Pluto a Vnútorné planéty
(časť 2. z 2)

Najprv si prečítajte 1. časť tejto eseje.

Pluto spochybňuje silu a integritu druhej planéty. Keď sa Pluto niečoho v horoskope dotkne, niet sa kam skryť. Nech mám akékoľvek tajomstvá, Pluto ich odhalí. Akékoľvek nedostatky, Pluto ich nájde. Ak sa Pluto dotkne Venuše, moje hodnoty a moja sebaúcta a spôsob, akým prejavujem svoju lásku, budú spochybnené. Ak sa Pluto dotkne Marsu, bude horieť až k samotnej podstate túžby. Pluto, ktoré sa dotkne Saturna, bude pôsobiť ako už spomínané zemetrasenie a zničí všetko, čo som postavil v dome horoskopu, v ktorom Saturn sídli. Kvôli spojeniu Pluto/Luna môžem mať pocit, že bojujem o svoju dušu. Prinajmenšom budú ohrozené všetky moje predchádzajúce referenčné body a záležitosti, ktoré mi prinášali pocit bezpečia. Osoba s väčším vplyvom Pluta má tendenciu mať vo vzťahoch navrch, a preto, keď vidím silné Pluto medzi dvomi horoskopmi, vždy dúfam, že to ide obojsmerne. S Plutom sa to skutočne stáva, čo považujem za trochu záhadné. Je to ako keby ľudia, vstupujúci do Plutónskych sporov, mali vzájomnú túžbu po tomto druhu intenzívnej transformácie a Pluto je ich zbraňou.

Sex v horoskope AnteAr

Pluto má tendenciu využívať svoj prenikavý pohľad ako zbraň. Opýtajte sa kohokoľvek, kto pozná niekoho s Plutom v kvadratúre na Merkúr. Ak sú s vami nešťastní, možno celé mesiace nič nepovedia a potom zrazu vypustia tirádu bolestivých právd, ktoré vaše desaťročné analýzy nedokázali odhaliť. Pluto s akoukoľvek planétou, či už v natálnom horoskope alebo v synastrii, prináša rovnaký vzorec ticha, pozorovania, analýzy a výbuchu. Vybuchnú na vás práve vtedy, keď si myslíte, že ste v bezpečí, keď sa dokážete najmenej brániť a často odídu bez toho, aby si uvedomili, čo urobili. Pozorovacie schopnosti Pluta môžu byť prenikavé, ale nie sú to práve najcitlivejšie alebo najempatickejšie energie. „Neľútostné“ je slovo, ktoré mi opäť prichádza na myseľ.

Nevedomé Pluto má množstvo nedostatkov, medzi nimi predovšetkým túžbu a schopnosť ovládať a manipulovať. Pluto si často nie je vedomé svojej sily a neuvedomí si ani to, že z vášho pohľadu máte pocit, akoby ste sa ocitli uprostred partizánskej vojny. Niekedy sú priamo manipulatívni a pritlačia na vás, len aby videli, k čomu vás môžu prinútiť. Dokonca aj v rámci minoritného aspektu medzi dvomi horoskopmi sa Pluto môže pokúsiť manipulovať partnerovu planétu podľa svojich vlastných cieľov. Pluto je vždy o moci a nevyvinuté Plutónske typy boli často týranými či šikanovanými deťmi, ktoré boli hlboko neisté či bojazlivé. Zneužívame moc, keď sa snažíme vyrovnať s pocitom bezmocnosti. Plutónske typy majú veľkú dávku charizmy a je potrebné ich presvedčiť, aby sa vzdali týchto bezduchých manipulácií a sústredili svoju silu na dobro.

Keď je Pluto zapojené do synastrie, je vždy problémom moc. Kto ju má, kto ju používa, kto ju v rámci vzťahu ovláda. Vonkajšie planéty ovplyvňujú vnútorné, ale tie vnútorné planéty majú schopnosť prinútiť Pluto, aby si lepšie uvedomilo spôsob, akým funguje. Vnútorné planéty nie sú bezmocné proti útoku Pluta. Pretože vnútorné planéty sú také bezprostredné a vedomé, budú lepšie chápať spôsob, akým sa Pluto musí transformovať, a vnútorná transformácia je v konečnom dôsledku to, o čo Plutu ide (teda po smrti a znovuzrodení). Nie je náhoda, že Pluto je planéta, ktorá vládne analýzam a akýmkoľvek iným prostriedkom sebaskúmania. Pokusy Pluta preniknúť do vašich hlbín sú v skutočnosti motivované intenzívnou túžbou porozumieť samému sebe. V pozitívnom režime Pluto vezme vnútornú planétu za ruku a vydá sa na tajomnú, náročnú, niekedy desivú cestu k väčšej čistote úmyslov, zámerov a vzájomných interakcií. Vnútorná planéta poskytne Plutu prostriedky a perspektívu; Pluto poskytne túžbu, prudkosť, razanciu, priebojnosť a vôľu.

Plutónske vzťahy nie sú pre každého. Ak máte vo svojom horoskope veľa planét vo vzdušných znameniach alebo uprednostňujete pokojnú spoločnosť pred rozflákanou psychikou, neodporúčam vám ich. Ak chcete vášeň, ak chcete intimitu, existujú aj iné spôsoby. Ale asociácie Pluta sú jedinečné vo svojej schopnosti pomôcť nám preniknúť pod povrch pozemského sveta. Nie tým Neptúnovským, rozplývajúcim sa spôsobom, ale prostredníctvom hlbokých, chtonických tajomstiev ríše samotnej hmoty. Ak chcete spoločnosť na svojej ceste vlastným psychologickým podsvetím, Pluto je váš muž.

>> Chcete vedieť, ako vplýva Pluto na Vaše vzťahy? Vyskúšajte výklad partnerského horoskopu: poskytne Vám vysoko hodnotné informácie o tom, ako sa planéty prejavujú vo vašich vzťahoch.

Váš astrológ
Mgr. Ľubomír Drozd

Astrologické služby AnteAr
email: drozd@antear.com
tel.: 0944 630 062

Páčia sa vám astrologické články? Píšem ich pre vás s láskou
Podporte ich tvorbu tým, že kliknete na „Zdieľať“ alebo „Páči sa mi to“
Ďakujem za všetky prejavy vašej priazne!

Súvisiace témy:
Odhalia vašu pravú tvár: Sila vonkajších planét na hlavných osiach v synastriách
Jupiter v Synastrii: Aspekty so Slnkom, Lunou, Venušou a Marsom
Saturn v Synastrii: Aspekty so Slnkom, Lunou, Venušou a Marsom
Pasca karmy: Vzťahy z minulých životov, ktorým sa treba vyhnúť
Päť najlepších aspektov v synastriách pre významný vzťah
Váš profil príťažlivosti: Koho priťahujete a prečo
Sexuálna charizma z pohľadu astrológie
Karmické vzťahy a osudová príťažlivosť
Kompatibilita vzťahu a Synastrie
Partnerský horoskop
Osobný horoskop
Zdieľajte so svojimi priateľmi!
Categories: BlogAstro Vzťahy