Slnečné znamenie Rak

Rak – Muž

Je to málovravný odborník na rozvláčnosť a okľuky. Nie je popleta a táraj. Neočakávajte od tohoto muža, že vám pri prvom stretnutí odhalí dušu. Raci sa nikdy nezdôverujú neznámym ľuďom a o niektorých veciach nevedia ani ich najlepší priatelia. Poznať dobre Raka vyžaduje mnoho času i trpezlivosti. A ak sa nachádza práve v jednej zo svojich protivných nálad, nemusíte byť práve dychtivá spoznať ho. Ale nevzdávajte sa tak ľahko a skúste to znovu.

Vie byť rozmarný a sukničkár, ale aj citlivý a verný. Jeho zamračené čelo môže bez výstrahy rozjasniť nežný úsmev. Jeho mrzuté sťažnosti a strohé správanie sa môžu pomaly premeniť na nežný tón a potom sa ozve potláčaný smiech alebo hlasný, hysterický mesačný chichot. Keď je smutný a zadumaný, máte chuť ho objať a zahnať jeho melanchóliu. Keď sa blysne svojim dôvtipom a intuitívnou mysľou, hľadíte na neho s posvätnou bázňou. Jeho obozretnosť vám imponuje. Jeho pesimizmus vás bude deprimovať.

Dokáže byť tak uhladený, galantný a ohľaduplný, že takmer čakáte, že vás vyzve do tanca z dôb pionierov na Divokom západe. Niet pochýb o tom, že je romantickým rojkom, napriek tomu je však tak rozumný a praktický, že ho nepriatelia asi za chrbtom prezývajú „suchár“. Čo si s takým mužom počnete?

Pokúste sa mu porozumieť. Toto nie sú zmeny osobnosti. Sú to jednoducho nálady, ktoré prichádzajú a odchádzajú zo dňa na deň. Počas aj medzi jednotlivými náladami je muž Rak stále sám sebou. Jeho povaha sa nikdy neodchýli od svojej základnej formy navzdory meniacim sa výrazom tváre. Snažte sa mať stále na pamäti, že aj keď sa Rakovo správanie môže zdať neurvalé a povýšené, jeho srdce je mäkké a také plné náklonnosti a citu, že si často pripadá príliš zraniteľný. V takom prípade sa stiahne do svojej príhodnej ulity ( ktorú so sebou neustále nosí ) a na chvíľu je v bezpečí pred vlastnými emóciami. Myslíte si, že je to skutočný rak, a keď sa uchýli do urazeného ticha, vzdáte sa. Ale keď nabudúce opatrne vyzerá slnečné lúče, znovu budete v pokušení sa mu dostať na kožu. Nanešťastie tento muž dokáže občas pohaniť všetko a každého a obklopiť vás svojou beznádejou. Inokedy je zase zábavný ako orangutan, ktorému sa začne čkať. Nečudo, že neviete, či ho máte prehliadať, alebo objať. Zmeny Rakovej teploty udivujú každého. Najskôr sa chvejete pod jeho ľadovým pohľadom a potom vás rozpáli jeho oddanosť. Najneznesiteľnejšiu náladu má, keď sa bojí, že niečo stratí. Napríklad vás. Tisíckrát ho uistite, že ste jeho. Slová lásky lahodia jeho ušiam.

Samozrejme ho môže niekedy v noci za splnu pochytiť „švihnutý“ záchvat priamo uprostred nežnej scény. Práve keď ste sa pohrúžili do nádherného sna, môže chcieť, aby ste si vypočula jeho obľúbenú báseň. Vzdychnete, opriete sa mu o rameno a zavriete oči. A on zakrákorí nejaký nezmysel. Nepochybne vás to vytrhne z vášho magického rozpoloženia, ale spln dokáže postvárať Rakovým citom pekné kúsky. Myslím tým, že Rak sa môže chovať ako šialenec, aj keď je natoľko šikovný, že zarobí milión dolárov a udrží si ich.

Som rád, že sme sa dostali k peniazom. Vy budete tiež. Ak ste typ ženy, ktorá rada platí nájomné včas, zamilovala ste sa do toho pravého. Má rád finančné zabezpečenie skoro rovnako ako vás. Možno ste mierne vo výhode, ale môžete bezpečne považovať peniaze za hlavného rivala, ktorého bude prenasledovať so zanietením a istým náboženským zápalom po väčšinu dní ( noci môžu poskytnúť iné veci na prenasledovanie ). Nie je to najhorší osud, aký vás mohol stretnúť. Financie ho fascinujú od detstva a sporenie je pre neho omnoho príťažlivejšie než utrácanie. Nie je práve lakomý, ale povedzme, že nie je pravdepodobné, že ho niekedy uvidíte, ako si pre pobavenie ostatných zapaľuje fajku dolárovou bankovkou. Rakov zmysel pre humor sa zriedka vzťahuje na peniaze. Tie pre neho nie sú na smiech. Iste dokázal sčítavať skôr, než sa naučil abecedu, a v jedenástich si už zarábal roznášaním novín. Nebuďte prekvapená, keď zistíte, že má naďalej svoju prvú pokladničku, ktorú nikdy neotvoril. Cinkanie mincou a šušťanie bankoviek mu upokojuje nervy, ale nebude sa svojimi finančnými úspechmi vystatovať. Raci málokedy zhromažďujú peniaze pre upevnenie svojho postavenia. Robia to pre vlastné potešenie. V skutočnosti asi bude váš partner svoje úspechy v tejto sfére bagatelizovať. Je len „chudobný chlapec, ktorý sa skúša uživiť, ako najlepšie vie“. Dokonca vo vás možno vzbudí takú ľútosť, že mu ponúknete, že si pre neho vezmete pôžičku v banke. Nerobte to. Istotne mu časť tej banky patrí.

Ascendent v ohnivom znamení v ňom môže vzbudiť túžbu po výstrednosti, ktorej bude odolávať s obdivuhodnou gurážou. Aj keď občas podľahne a začne utrácať, aby si zlepšil zlú náladu, nestane sa z toho zvyk. Než si začnete mrmlať „držgroš“, mala by ste vedieť, že muž Rak má zaujímavú koncepciu hospodárnosti. Radšej vás vezme do najlepšej reštaurácie, kde dostane, čo si zaplatil, než aby riskoval, že jeho citlivá povaha utrpí tuhými jahňacími kotletami a nevalnou obsluhou na podradnom mieste. Myslí si, že kupovať látkový plášť je vyhadzovanie peňazí, pretože taká norka alebo činčila sa rokmi nosenia zaplatí. Konzervatívny Cadillac alebo Bentley je podľa jeho názoru istejšia investícia než lacné auto, ktoré sa znehodnotí, sotva s ním dôjdete za roh. Kvalita a šetrnosť sú pre neho synonymami. Povedal by som, že vám to vráti iskru do očí!

Aj tí najpoetickejší a najzasnenejší Raci, ktorí strávia život ponorení do hudby či iných druhov umenia, majú prenikavý zmysel pre hodnotu peňazí. Umelec v tomto znamení možno maľuje v podkrovnom ateliéri, ale rozhodne mu nemusíte posielať podporu. Pravdepodobne má medzi trámami schované nejaké cenné papiere. Taktiež svoje obrazy nikomu nedá zadarmo. Ak je profesionál, predá ich za pekný obnos. A budú za to stáť. Keď sa Rak do niečoho pustí, mieri na vrchol. Má nadmieru umeleckého talentu. Mohla by ste navrhnúť, aby váš partner vymyslel vianočné vinše. Určite budú krásne, aj keď je možno len amatér.

Pokiaľ je naozajstným Rakom, nebude práve nadšený športovým oblečením. V jeho vzhľade prevláda istá formálnosť. Či už má milióny alebo úbohých pár tisíc, dáva prednosť konzervatívnemu strihu a dobrej krajčírskej práci. Často má rád gombíky do goliera ( áno, naďalej ich predávajú – Rakom ), francúzske manžetové gombíky a drahé košele, obvykle bez monogramu ( radšej je nenápadný ). Aj keď zarába zatiaľ len svoj prvý milión a prechodne nemá veľa peňazí, topánky sa mu blýskajú a ponožky mu nepadajú ku členkom. Počas neistého finančného obdobia ( ktoré bude len dočasné ) napriek tomu pôsobí dojmom drahej elegancie alebo niekoho, kto pamätá lepšie časy. A pokiaľ nepamätá, čoskoro bude. Jedného dňa tento muž dostane nemalé sumy peňazí alebo bude mať príležitosť si ich zarobiť. Nebude vždy bohatý, ale Rak vo fronte nezamestnaných je vzácny ako ananás na Sibíri. Jeho tajným sloganom je: „Hra bez práce znamená vychudnutú peňaženku“ a on dáva prednosť príjemne nabitej peňaženke.

Dúfajme, že si s jeho matkou budete rozumieť. Skôr by sme sa za to mali modliť. Je skoro isté, že sa často vynorí v jeho reči poznámkami typu: „Moja matka sa nikdy veľmi nelíči a je to krásna žena. Nemyslíš, že si to s tými očnými tieňmi trochu prehnala, miláčik?“ Alebo: „Ty používaš zmrazený hrášok a instantnú zemiakovú kašu? Keď som bol malý, moja matka piekla domáci chlieb.“ Tento vzor dokonalosti sa zrejme práve tak často objaví osobne, keď to najmenej čakáte. „Miláčik, musím zrušiť našu dnešnú návštevu divadla. Veziem mamičku na pár dní na vidiek.“ Mierne povedané, muž Rak sa môže dosť rozpakovať zosadiť matku z trónu a korunovať vás za svoju novú kráľovnú. Napriek občasným tuláckym sklonom je neobyčajne domácky, a pokiaľ mu matka vytvorila útulný domov, nebude sa ponáhľať ho opustiť. Raci buď silne priľnú k svojim matkám, alebo sa im úplne odcudzia. Tento vzťah nikdy nie je bezvýznamný. Tí, ktorí neuctievajú matku, sú buď adoptovaní, alebo u nich žiarlivosť na matkinu lásku k otcovi vytvorila emočný blok. Potom môže dôjsť k neprirodzenému chladu a izolácii.

U typického Raka je však omnoho častejším problémom veľmi tesný vzťah. Nemá cenu skrývať životné fakty. Pokiaľ milujete tento bežnejší typ, budete si musieť jeho matku nakloniť, a zatiaľ čo ju budete zahŕňať komplimentmi, zostanete jej sokyňou. Nie je ľahké získať si niečiu náklonnosť a zároveň s ňou súperiť, ale je to stratégia, ktorú budete potrebovať. Nikdy ju nenechajte predstihnúť vás vo varení a domácich záležitostiach. Naučte sa od nej jej citrónový koláč. Bude sa mu to páčiť – že obe jeho dievčatá spolu tak dobre vychádzajú. Potom ho nečakane prekvapte a pripravte výborné hovädzie ála Stroganov podľa vlastného receptu. Musíte ho rozmaznávať aspoň tak, ako to robievala ona, a to mohlo byť naozaj dosť. Asi je zvyknutý, že ho od malička chovala ako oko v hlave. Keď ho budete obletovať, pravidelne kŕmiť, ošetrovať v chorobe a večer ho budete nežne ukladať do postele, môže z neho byť veľmi roztomilý Rak. Títo muži to nikdy nepriznajú, ale zbožňujú, keď sa o nich ženy starajú.

Majú však tiež vlastnosti, ktoré môžu vo vašom vzťahu vyrovnať skóre. Napríklad budú sami dobrými kuchármi. Prekvapí vás šikovnosťou uvariť gurmánske jedlo. Keď vás tento muž pozve k sebe domov na večeru, obvykle to myslí vážne. Nemusí mať však žiadne postranné úmysly, keď vás požiada, aby ste sa pozrela na jeho motýle. Typický muž Rak je ctiteľom vybraných vecí v živote. Rád sa baví o kultúre. Môže pokojne vlastniť nejaké vzácne grafiky alebo aspoň senzačnú zbierku platní. Pokiaľ sa rozhodnete podniknúť návštevu jeho skalnej jaskyne bez sprievodu, celkom ni4 vám nehrozí, pretože typický muž v tomto znamení je so ženami stelesnenou galantnosťou. Bude sa správať ako gentleman, kým sa vy neprestanete chovať ako dáma. Tak to bolo za babičkiných čias a pre neho to boli staré dobré časy. ( Tá fotografia na krbe je pravdepodobne babička. ) Spýtajte sa na jeho rodinných predkov. S potešením vám o nich povie. Väčšina Rakov sa vyžíva v rodinnej histórii a rodokmeňoch. Má rád staré veci od babičky samotnej až po stolík z osemnásteho storočia, ktorý kúpil pri prvej ceste do Európy.

Keď vás bude chcieť vyfotografovať, nemusíte hneď utekať preč. Fotografovanie je bežným koníčkom Rakov a len málo z nich prežije život bez toho, aby vlastnili aspoň jeden fotoaparát. Samozrejme môže mať Venušu v Levovi, alebo Mesiac v Škorpiónovi, takže než budete s niečím súhlasiť, radšej si skontrolujte jeho horoskop. Len mu povedzte: „Ja by som strašne rada, drahý, ale nebude ti vadiť, keď najskôr zavolám svojmu astrológovi? Potrebujem tvoje narodeniny.“ Keď si bude myslieť, že si robíte srandu, hneď ho vyveďte z omylu. Povedzte mu, že J.P. Morgan takmer nikdy vykonával obchody na burze bez toho, aby sa poradil s astrologičkou Evangelinou Adamsovou, ktorá bola vnučkou Johna Quincyho Adamsa a pravnučkou Johna Adamsa. Kombinácia histórie a peňazí v ňom zaručene vzbudia záujem.

Tomuto mužovi môže chvíľu trvať, než vás pozve prezrieť si jeho zbierku motýľov alebo starožitný stôl. Hoci môže sem tam ľahko flirtovať, často mu trvá celá roky, než sa skutočne zamiluje, pretože pre neho nie je ľahké nájsť ženu, ktorá je hodná jeho záujmu. Až ju nájde, bude rozkošne sentimentálny a zahrnie ju darčekmi i obdivom. Ale má vysoké požiadavky. Nie každé dievča im vyhovie. Väčšina Rakov má strach, že sa spáli, a nie bez príčiny. Nefungujúci vzťah, ktorý pre priemerného muža znamená len pár týždňov smútku, môže byť pre Raka katastrofou. Keď ho niečo odlúči od partnerky, s ktorou sa zblížil, môže sa trápiť nešťastnou láskou mnoho rokov.

Má prirodzený ostych vnucovať sa, ale ak si je raz istý, nedá sa ľahko odradiť. Raci hrajú obratne rolu romantického milenca. Keď sa vám vyznajú a majú nádej, že vás získajú, ich opatrnosť sa cez noc premení vo vytrvalosť a bude sa vám dvoriť úprimný odhodlaný muž, ktorý sa neuspokojí so zápornou odpoveďou na žiadnu ponuku, ktorú vám urobí. Nepochybne sa vám napchá do poštovej schránky ( obrazne, samozrejme ), bude nocovať na vašej rohožke a bude okupovať váš telefón. Vykĺznuť z Rakových klepiet nie je ľahké. Pochopiteľne asi ani nebudete chcieť. Mnoho dievčat hľadá mesiacom ožiarený svet, v ktorom by snívali, kde by ich niekto pevne držal a chránil ich pred veľkým zlým vlkom na zápraží. Teraz, keď viete, že sa neoblieka nedbalo, ani príliš neutráca, že skvelo varí, má vynikajúci vkus, hľadá staromódne dievča podobné tej, s ktorou sa oženil jeho dedo, a že dokáže byť nežný ako hrdlička ( ak práve nemá hryzavú náladu ), akú informáciu by ste si ešte mohla želať? Akým je otcom? To je najlepšia správa zo všetkého. Raci sú všetci v jadre matkami. Dokonca aj muži.

V skutočnosti tým chcem povedať, že bude dobrým rodičom, pretože má miernu, starostlivú a chápavú povahu, pre ktorú ste si ho zamilovala. Bude mať s deťmi nekonečnú trpezlivosť, bude sa naozaj zaujímať o každý nakopnutý palec, rozbitú hračku alebo boľavý zub. Na ich narodeniny bude nosiť papierovú čapicu, bude robiť šaška pre všetky deti z okolia a bude ich baviť veľa a veľa hodín. Otcovia Raci sú hrdí na svojich synov a urputne chránia svoje dcéry. Pokým budú deti malé, bude najlepším otcom, akého si môžete predstaviť. Pravdaže dospievanie možno trochu skalí vody. Chcel by, aby sa o neho milované osoby opierali večne, a keď prejavia známky samostatnosti, na čas sa z neho môže stať mrzutý Rak, ktorý sa búri proti ich túžbe experimentovať s vonkajším svetom.

Keď bude Henry jazdiť vonku autom ešte po polnoci alebo keď pekná Lucy zostane na tanečnej zábave dlhšie, než jej dovolil, bude prechádzať sem a tam, až prešliape koberec. Spomínate, ako ho zaujímajú čísla? Použite obyčajné počty, aby ste mu ukázala, kde robí chybu. „Je to takto, miláčik. Teraz máme dve deti. Až sa vydajú a oženia, budeme mať šesť alebo osem vnukov, ako dividendy v banke. Šesť alebo osem znamená viac šťastia než dva, nie?“ ( A už ste ho dostala. ) „Som tak rada, že so mnou súhlasíš, láska. Tak a teraz nám, prosím ťa, povedz, kam si schoval Lucyine svadobné šaty, a mohol by si Henrymu zrušiť domáce väzenie, aby si mohol zariadiť svadbu?“ Neskúšajte to za splnu. Nemusel by vás správne pochopiť. Okrem toho žiaden Rak nedokáže normálne myslieť, ak na neho pôsobia silné lunárne vibrácie. Je pre neho ťažké vzdať sa kontroly, ale keď mu pripomeniete, že má stále ešte vás, povolí. To všetko je však budúcnosť.

Váš momentálny problém je zaujať Raka, aby šiel priamo vpred a čím skôr vás požiadal o ruku, miesto aby šikovne kľučkoval zo strany na stranu a vyhýbal sa téme. Mohla by ste predstierať, že ho opustíte kvôli odvážnejšiemu mužovi jaskynného typu. Rak obvykle prestane cúvať, keď daný objekt – to ste vy – javí známky úniku. To pravdaže vyžaduje nájsť iného muža, ktorý by ho prebudil. A to môže byť pekná otrava, pretože vás nespustí z očí.

Najľahší spôsob, ako ho priviesť k tomu, aby vás pevne chytil a prestal sa hrať na skrývačku, je zapôsobiť na jeho city, ktoré sú vždy hneď pod povrchom jeho kalkulujúcej mysle. Hudba, poézia, kvetiny, krásne šaty, striedmo použitý drahý parfém, nežné slová a sladké maznanie sú všetko zbrane, ktoré by mali zlomiť jeho už aj tak slabú odolnosť voči romantike. Neprehliadnite priame spojenie medzi jeho srdcom a žalúdkom. Vystrihnite z časopisov obrázky bábätiek, nechajte kosačku na trávu vonku na očiach, skráťte si o pár centimetrov sukne a trochu ho rozmaznávajte. Noste náramky z mincí cudzích krajín. To udrie na dve citlivé struny – cesty do vzdialených krajov a peniaze. Jedného večera sa náhle impulzívne spýta, či by ste chcela spoznať jeho matku. Ďalšie ráno už môžete pokojne objednať pozvánky na svadbu a chystať si výbavu. Získala ste srdce náladového muža s tisícami tajných snov – a súhlas jeho matky. Potom sa spolu môžete vydať na cesty a tancovať za mesačného svitu. Šťastnú cestu! Nezabudnite – nikdy nevyhadzujte jeho starý klobúk, obnosené tenisky, zbierku známok alebo vysvedčenia zo školy. Sú to jeho poklady. A vezmite si so sebou dáždnik. Niekedy sú noci daždivé. Môžem vám povedať, že vám to v tom činčilovom kožuchu veľmi sluší? Ale iste …

Žena je krásna, len keď je milovaná – a vy ste.