Retrográdne planéty v roku 2020

Poznačte si v kalendári

Stručné zhrnutie: Pohyb planét na oblohe nie je vždy taký priamočiary, ako sa zdá byť. V určitých obdobiach menia planéty svoj pohyb do takzvanej retrogradity, čo tendenčne nachádza svoje odzrkadlenie v nepríjemnom zabrzdení iniciatív, ktoré si plánujeme. Z tohto dôvodu je vhodné vziať na vedomie dátumy retrogradity pri plánovaní špeciálnych záležitostí ako je napríklad nákup auta, začiatok podnikania alebo podpisovanie zmlúv.

Retrográdne planéty 2021 AnteAr

Skutočne sa planéty niekedy pohybujú dozadu?

To určite nie. Ak by ste sa z diaľky pozerali na našu Slnečnú sústavu, nevideli by ste žiadnu z planét, že by sa náhle zastavila, potom sa obrátila … a nakoniec by opäť pokračovala dopredu.

Avšak, z nášho pohľadu zo Zeme sa nám zdá, že sa planéty v určitom čase pohybujú smerom dozadu. Aby ste si to vedeli predstaviť, pozrite sa na túto animáciu, v ktorej sme použili Mars ako príklad, aby sme vám ukázali, ako k tomu môže dôjsť.

Zo Zeme, ktorá sa pohybuje okolo Slnka rýchlejšie ako Mars, sa pozrieme na Mars na pozadí zverokruhu.

Astrológovia kreslia tento pohyb so symbolom Marsu (v hornej časti animácie) pozdĺž dráhy zverokruhu tak, ako to môžete vidieť aj na svojom grafickom znázornení vášho osobného horoskopu.

Retrogradita Mars 2003 AnteAr
Retrográdny Mars r. 2003

Na tejto animácii, v dobe keď sa pohybujeme okolo Marsu, zdá sa nám na chvíľu, že Mars na pozadí zverokruhu sa naozaj pohybuje pospiatky. Toto je známe ako retrográdny pohyb.

Nahliadnite do termínov retrogradity v roku 2020

Prajem všetkým čitateľom šťastnú ruku pri výbere a rozhodovaní v podstatných záležitostiach v roku 2020 … a to nie len pri retrográdnom pohybe planét.

Retrográdny Merkúr v r. 2020

Vyhnite sa podpisovaniu dôležitých zmlúv, nakupovaniu finančne náročných strojov a zariadení, začiatok podnikania naplánujte na vhodnejší termín.

Ako môžete najlepšie využiť tieto obdobia? Retrográdny Merkúr je priaznivo naklonený už rozbehnutým transakciám. V tejto dobe môžete získať späť starých zákazníkov, vybaviť nevybavenú korešpondenciu alebo zaslať daňové priznanie na finančný úrad.

Je to výborný čas na dokončenie rozpracovaných projektov, na osvieženie svojich získaných vedomostí a na usporiadanie nakopeného neporiadku – napríklad vo vašej kartotéke, či vo vašom počítači.

Ak si neviete dať uspokojivú odpoveď na otázku, či má pre vás ešte stále hodnotu niečo, čo ste mali v úmysle vyhodiť, odložte si to bokom a prehodnoťte hodnotu tejto veci zas po ukončení retrogradity.

S trochou pozornosti, nadhľadu a dôslednosti môžete z týchto období vždy získať pár výhod a keď sa Merkúr otočí a zase začne putovať svojou cestou tak, ako má, potom môžete pokračovať vo svojom postupe úspešne vpred.

Retrográdny Merkúr – termíny r. 2020
Prvá perióda: 17. február – 10. marec 2020
Druhá perióda: 18. jún – 12. júl 2020
Tretia perióda: 14. október – 03. november 2020

.

Retrográdna Venuša v r. 2020

Pokiaľ sa zoznámite s novým partnerom – partnerkou, tak buďte opatrní. Väčšinou zostane sen o naplnenom partnerstve len nenaplneným snom. Maximálne prežijete skvelé rande, ale sklamanie čaká už za prvým rohom.

Uspokojte sa s pekným, možno vášnivým večerom a odsuňte ďalšie stretnutie na dobu, keď sa dá Venuša opäť do priameho (direktného) pohybu. Nebojte sa vyhovoriť na kalendár preplnený termínmi a trpezlivo vyčkajte, čím si ušetríte horké slzy sklamania.

Retrográdna Venuša – termíny r. 2020
13. máj – 25. jún 2020

.

Retrográdny Mars v r. 2020

Vyhnite sa operáciám i pobytu v nemocnici. Pokiaľ je Mars retrográdny, hrozí prílišná strata krvi. Núdzové operácie sú samozrejme nevyhnutné. Návšteva zubára sa tiež neodporúča, presuňte termíny mimo obdobie retrográdneho Marsu.

Túžite po nákupe nového auta? Zostaňte, prosím, len pri prehliadke katalógov, váš nový miláčik by sa mohol stať obeťou škrabancov a možných nehôd.

Počkajte tiež s termínom opravy auta, nakoľko by sa porucha z „nevysvetliteľných“ dôvodov mohla opakovať a zostali by ste visieť na lane. Je zmysluplné vyhnúť sa extrémnym športom, aj tu hrozia úrazy.

Retrográdny Mars – termíny r. 2020
10. september – 14. november 2020

.

Retrográdny Jupiter v r. 2020

V prípade retrográdneho Jupitera vyškrtnite zo slovníka slovo rozvoj a rozkvet. Prestavbu firmy alebo bytu presuňte na vhodnejší termín. Nie je zmysluplné začínať štúdium ani rekvalifikačné kurzy, pravdepodobnosť ich uplatnenia v budúcnosti je mizivá.

Retrográdny Jupiter – termíny r. 2020
14. máj – 13. september 2020

.

Retrográdny Saturn v r. 2020

Zabudnite na súboje so šéfom alebo inými autoritami. Vybavovanie na úradoch sa rovná hádzaniu hrachu o stenu.

Tešíte sa na finančný podiel z dedičstva? Neradujte sa predčasne, doba je vskutku nepriaznivá. V tejto kvalite času môžete zdediť len horu dlhov alebo problémov.

Nespisujte závet a vyhnite sa obchodu so starožitnosťami. Kupovať pozemky by mohlo viesť k nemilým prekvapeniam.

Retrográdny Saturn – termíny r. 2020
11. máj – 29. september 2020
.

Retrográdny Urán v r. 2020

Urán práve teraz je a ešte stále bude retrográdny až do 14. januára 2021. To znamená, že síce borí všetky prekážky a bloky, ktoré stoja v ceste nášmu vývoju, ale nejde o bloky vonkajšie.

Borí ich v nás, V NAŠOM VNÚTRI!

To si totiž tak radi myslíme, že chceme slobodu, že chceme nezávislosť, že chceme to a no, že chceme krídla a vzniesť se do oblakov, zamieriť až ku hviezdam, ale nejde to!

A pravdepodobne za to môže niekto alebo niečo tam vonku. Často rodina, hypotéka, povinnosti, práca. Tiež nedostatok príležitostí, peňazí, šťastia. Alebo epidémiia, vláda, medzinárodná situácia. Aj gravitácia, to je pekná mrcha!

Skrátka, dokážeme vymenovať desiatky dôvodov, ktoré nám bránia vzlietnuť či realizovať svoje projekty. Lenže nie sme nakoniec svojim spôsobom radi za to, že tieto bloky existujú?

Keby totiž padli, mohlo by sa ukázať, že na to, aby sme vzlietli, jednoducho nemáme. A presne toto sa deje posledné štyri mesiace, keď Urán cúva znamením Býka a barbarsky rozbíja ilúzie našej mysle a duše jednu za druhou.

Postupne nám tak ukazuje, že ak ešte stále neletíme, môžeme si za to sami. A nie, nenabáda nás, aby sme skočili z balkóna a jednoducho tomu dali šancu. Ešte nie! Ale dôjde na to, hneď ako sa zase obráti do priameho smeru.

Zatiaľ nám len hovorí „přestaň si lhát do kapsy!“. Urobíš lepšie, keď zistíš, kto naozaj si a krídla nasadíš tomuto svojmu úžasnému, zatiaľ ešte stále uväznenému či spiacemu ja (*).

Chcete príklad? Jedna moja kolegyňa vždy túžila byť astronautom. Potom astronómom a nakoniec jej z toho zostala vysmievaná astrológia. Avšak ten sen!
Sama o sebe povedala: „Ještě nedávno, když NASA otevřela nábor do týmu Mars One jsem se doma cukala a vykřikovala, že kdybych neměla rodinu, poletím! A teprve teď, nedávno, při sledování filmu First Man mi to došlo. Z čista jasna a úplně najednou, nulový podnět zvenčí, prostě jsem to uviděla a pochopila: nikdy nepoletím, protože na to nemám koule! Ale! Nevadí, jelikož to není moje téma, můj úkol, moje poslání, moje cesta. Fascinaci a nadšení si smím ponechat, jen už se nemusím vyčerpávat dalším úsilím o oklamání sebe sama. Řekla bych i druhých, ale ti to věděli dávno …“

Teraz trochu praktických odporúčaní:
V dobe retrográdneho Uránu buďte na pozore pred napätím. Nekupujte elektrické prístroje a vyčkajte s inštaláciou elektrického vedenia na odborníkov. Zakladať astrologickú poradenskú prax je v tomto termíne nevhodné, mohli by ste byť prekvapení nezáujmom verejnosti.

Retrográdny Urán – termíny r. 2020
15. august 2020 – 14. január 2021

.

Retrográdny Neptún v r. 2020

Každá liečba stávajúcich závislostí (alkohol, drogy, prášky) v tomto období je predurčená k neúspechu. Obráťte sa na astrologického poradcu, ktorý vám určí vhodný termín pre začiatok liečby. Pod retrográdnym Neptúnom je stratou času aj začiatok psychoterapie, pretože vás nakoniec dovedie späť k závislosti.

Retrográdny Neptún – termíny r. 2020
23. jún – 29. november 2020
.

Retrográdne Pluto v r. 2020

Nástup či povýšenie do vedúcej pozície nemožno v tomto časovom období odporúčať. Všeobecne platí, že budeme pri retrográdnom Plute neľútostne konfrontovaní so stavmi moci a bezmocnosti. Tlačiť na pílu, či vzdorovať sa nevypláca.

Je nanajvýš vhodné vziať pod lupu rodinných príslušníkov, ktorým máme v úmysle odkázať náš majetok – dedičstvo.

Terapeutické aktivity smerujúce do minulosti (regresné terapie) neprinesú očakávané výsledky.

Retrográdne Pluto – termíny r. 2020:
25. apríl – 04. október 2020
.

Váš astrológ
Mgr. Ľubomír Drozd

www.antear.com
email: drozd@antear.com
tel.: 0944 630 062

Páčia sa vám moje články? Píšem ich pre vás s láskou
Podporte ich tvorbu tým, že kliknete na „Zdieľať“ alebo „Páči sa mi to“
Ďakujem za všetky prejavy vašej priazne!