Poslednú aktualizáciu dňa 30/07/2021 vykonal astrovia

Retrográdne planéty v roku 2021

Poznačte si v kalendári

Stručné zhrnutie: Pohyb planét na oblohe nie je vždy taký priamočiary, ako sa zdá byť. V určitých obdobiach menia planéty svoj pohyb do takzvanej retrogradity, čo tendenčne nachádza svoje odzrkadlenie v nepríjemnom zabrzdení iniciatív, ktoré si plánujeme. Z tohto dôvodu je vhodné vziať na vedomie dátumy retrogradity pri plánovaní špeciálnych záležitostí ako je napríklad nákup auta, začiatok podnikania alebo podpisovanie zmlúv.

Retrográdne planéty 2021 AnteAr

Skutočne sa planéty niekedy pohybujú dozadu?

To určite nie. Ak by ste sa z diaľky pozerali na našu Slnečnú sústavu, nevideli by ste žiadnu z planét, že by sa náhle zastavila, potom sa obrátila … a nakoniec by opäť pokračovala dopredu.

Avšak, z nášho pohľadu zo Zeme sa nám zdá, že sa planéty v určitom čase pohybujú smerom dozadu. Aby ste si to vedeli predstaviť, pozrite sa na túto animáciu, v ktorej sme použili Mars ako príklad, aby sme vám ukázali, ako k tomu môže dôjsť.

Zo Zeme, ktorá sa pohybuje okolo Slnka rýchlejšie ako Mars, sa pozrieme na Mars na pozadí zverokruhu.

Astrológovia kreslia tento pohyb so symbolom Marsu (v hornej časti animácie) pozdĺž dráhy zverokruhu tak, ako to môžete vidieť aj na svojom grafickom znázornení vášho osobného horoskopu.

Retrogradita Mars 2003 AnteAr
Ukážka retrográdneho pohybu – Retrográdny Mars r. 2003

Na tejto animácii, v dobe keď sa pohybujeme okolo Marsu, zdá sa nám na chvíľu, že Mars na pozadí zverokruhu sa naozaj pohybuje pospiatky. Toto je známe ako retrográdny pohyb.

Retrográdny pohyb nabáda k retrospektíve, rekvalifikácii, revízii, reorganizácii, redukcii a rekonštrukcii. Je to obdobie vhodné na vykonanie kontroly a prehodnocovanie zámerov.

Nahliadnite do termínov retrogradity v roku 2021

Prajem všetkým čitateľom šťastnú ruku pri výbere a rozhodovaní v podstatných záležitostiach v roku 2021 … a to nie len pri retrográdnom pohybe planét.

Retrográdny Merkúr v r. 2021

Vyhnite sa podpisovaniu dôležitých zmlúv, nakupovaniu finančne náročných strojov a zariadení, začiatok podnikania naplánujte na vhodnejší termín.

Ako môžete najlepšie využiť tieto obdobia? Retrográdny Merkúr je priaznivo naklonený už rozbehnutým transakciám. V tejto dobe môžete získať späť starých zákazníkov, vybaviť nevybavenú korešpondenciu alebo zaslať daňové priznanie na finančný úrad.

Je to výborný čas na dokončenie rozpracovaných projektov, na osvieženie svojich získaných vedomostí a na usporiadanie nakopeného neporiadku – napríklad vo vašej kartotéke, či vo vašom počítači.

Ak si neviete dať uspokojivú odpoveď na otázku, či má pre vás ešte stále hodnotu niečo, čo ste mali v úmysle vyhodiť, odložte si to bokom a prehodnoťte hodnotu tejto veci zas po ukončení retrogradity.

S trochou pozornosti, nadhľadu a dôslednosti môžete z týchto období vždy získať pár výhod a keď sa Merkúr otočí a zase začne putovať svojou cestou tak, ako má, potom môžete pokračovať vo svojom postupe úspešne vpred.

Zaujala vás táto téma? Prečítajte si aj článok Retrográdny Merkúr

Retrográdny Merkúr – termíny r. 2021

Prvá perióda:

Merkúr 15. január 2021 – 11°01´ Vodnár – vstup do tieňovej zóny
Retrográdny Merkúr 30. január 2021 – 26°09´ Vodnár – začiatok retrogradity
Retrográdny Merkúr 21. február 2021 – 11°01´ Vodnár – koniec retrogradity
Merkúr 12. marec 2021 – 26°09´ Vodnár – ukončenie prechodu cez tieňovú zónu

Druhá perióda:

Merkúr 15. máj 2021 – 16°07´ Blíženci – vstup do tieňovej zóny
Retrográdny Merkúr 29. máj 2021 – 24°43´ Blíženci – začiatok retrogradity
Retrográdny Merkúr 22. jún 2021 – 16°07´ Blíženci – koniec retrogradity
Merkúr 07. júl 2021 – 24°43´ Blíženci – ukončenie prechodu cez tieňovú zónu

Tretia perióda:

Merkúr 06. september 2021 – 10°07´ Váhy – vstup do tieňovej zóny
Retrográdny Merkúr 27. september 2021 – 25°28´ Váhy – začiatok retrogradity
Retrográdny Merkúr 18. október 2021 – 10°07´ Váhy – koniec retrogradity
Merkúr 03. november 2021 – 25°28´ Váhy – ukončenie prechodu cez tieňovú zónu

Čo je to tieňová zóna v súvislosti s retrograditou?

Planéta, v tomto prípade Merkúr, prechádza pred zastavením a obratom do retrográdneho pohybu takzvanou tieňovou zónou. To je úsek zodiaku, v ktorom vytvára situácie a definuje problémy, ktoré potom budeme mať za úlohu v samotnej retrogradite znovu otvoriť, venovať im dôkladnú pozornosť, a hlavne ich skutočne vyriešiť.

.

Retrográdna Venuša v r. 2021

Pokiaľ sa zoznámite s novým partnerom – partnerkou, tak buďte opatrní. Väčšinou zostane sen o naplnenom partnerstve len nenaplneným snom. Maximálne prežijete skvelé rande, ale sklamanie čaká už za prvým rohom.

Uspokojte sa s pekným, možno vášnivým večerom a odsuňte ďalšie stretnutie na dobu, keď sa dá Venuša opäť do priameho (direktného) pohybu. Nebojte sa vyhovoriť na kalendár preplnený termínmi a trpezlivo vyčkajte, čím si ušetríte horké slzy sklamania.

Retrográdna Venuša – termíny r. 2021

Venuša 17. november 2021 – 11°01´ Kozorožec – vstup do tieňovej zóny
Retrográdna Venuša 19. december 2021 – 26°29´ Kozorožec – začiatok retrogradity
Retrográdna Venuša 29. január 2022 – 11°04´ Kozorožec – koniec retrogradity
Venuša 12. marec 2022 – 26°29´ Kozorožec – ukončenie prechodu cez tieňovú zónu

.

Retrográdny Mars v r. 2021

Vyhnite sa operáciám i pobytu v nemocnici. Pokiaľ je Mars retrográdny, hrozí prílišná strata krvi. Núdzové operácie sú samozrejme nevyhnutné. Návšteva zubára sa tiež neodporúča, presuňte termíny mimo obdobie retrográdneho Marsu.

Túžite po nákupe nového auta? Zostaňte, prosím, len pri prehliadke katalógov, váš nový miláčik by sa mohol stať obeťou škrabancov a možných nehôd.

Počkajte tiež s termínom opravy auta, nakoľko by sa porucha z „nevysvetliteľných” dôvodov mohla opakovať a zostali by ste visieť na lane. Je zmysluplné vyhnúť sa extrémnym športom, aj tu hrozia úrazy.

Retrográdny Mars – termíny r. 2021
počas celého roku 2021 sa Mars bude pohybovať priamym smerom

.

Retrográdny Jupiter v r. 2021

V prípade retrográdneho Jupitera vyškrtnite zo slovníka slovo rozvoj a rozkvet. Prestavbu firmy alebo bytu presuňte na vhodnejší termín. Nie je zmysluplné začínať štúdium ani rekvalifikačné kurzy, pravdepodobnosť ich uplatnenia v budúcnosti je mizivá.

Retrográdny Jupiter – termíny r. 2021

Jupiter 27. máj 2021 – 22°19´ Vodnár – vstup do tieňovej zóny
Retrográdny Jupiter 20. jún 2021 – 02°11´ Ryby – začiatok retrogradity
Retrográdny Jupiter 18. október 2021 – 22°19´ Vodnár – koniec retrogradity
Jupiter 04. január 2022 – 02°11´ Ryby – ukončenie prechodu cez tieňovú zónu

.

Retrográdny Saturn v r. 2021

Zabudnite na súboje so šéfom alebo inými autoritami. Vybavovanie na úradoch sa rovná hádzaniu hrachu o stenu.

Tešíte sa na finančný podiel z dedičstva? Neradujte sa predčasne, doba je vskutku nepriaznivá. V tejto kvalite času môžete zdediť len horu dlhov alebo problémov.

Nespisujte závet a vyhnite sa obchodu so starožitnosťami. Kupovať pozemky by mohlo viesť k nemilým prekvapeniam.

Tieňová zóna retrográdnej fázy Saturna vo Vodnárovi, do ktorej vstúpime 14. februára, je vymedzená 6° – 13° Vodnára. Časovo to zodpovedá týmto dátumom:

Retrográdny Saturn – termíny r. 2021

Saturn 14. február 2021 – 06°52´ Vodnár – vstup do tieňovej zóny
Retrográdny Saturn 22. máj 2021 – 13°31´ Vodnár – začiatok retrogradity
Retrográdny Saturn 11. október 2021 – 06°52´ Vodnár – koniec retrogradity
Saturn 15. január 2022 – 13°31´ Vodnár – ukončenie prechodu cez tieňovú zónu

.

Retrográdny Urán v r. 2021

Urán bol retrográdny na začiatku roku až do 14. januára 2021. To znamená, že síce borí všetky prekážky a bloky, ktoré stoja v ceste nášmu vývoju, ale nejde o bloky vonkajšie. Borí ich v nás, V NAŠOM VNÚTRI!

To si totiž tak radi myslíme, že chceme slobodu, že chceme nezávislosť, že chceme to a ono, že chceme krídla a vzniesť sa do oblakov, zamieriť až ku hviezdam, ale nejde to!

A zrejme za to môže niekto alebo niečo tam vonku. Často rodina, hypotéka, povinnosti, práca. Tiež nedostatok príležitostí, peňazí, šťastia. Alebo epidémia, vláda, medzinárodná situácia. Aj gravitácia, to je pekná mrcha!

Skrátka, dokážeme vymenovať desiatky dôvodov, ktoré nám bránia vzlietnuť či realizovať svoje projekty. Lenže nie sme nakoniec svojim spôsobom radi za to, že tieto bloky existujú?

Keby totiž padli, mohlo by sa ukázať, že na to, aby sme vzlietli, jednoducho nemáme. A presne toto sa bude diať počas štyroch mesiacov, keď Urán bude cúvať znamením Býka a barbarsky rozbíjať ilúzie našej mysle a duše jednu za druhou.

Postupne nám tak ukáže, že ak ešte stále neletíme, môžeme si za to sami. A nie, nenabáda nás, aby sme skočili z balkóna a jednoducho tomu dali šancu. Ešte nie! Ale dôjde na to, hneď ako sa zase obráti do priameho smeru.

Zatiaľ nám len hovorí „prestaňte klamať sami sebe!“. Urobíte lepšie, keď zistíte, kto naozaj ste a krídla nasadíte tomuto svojmu úžasnému, zatiaľ ešte stále uväznenému či spiacemu ja.

Chcete príklad? Jedna moja kolegyňa vždy túžila byť astronautom. Potom astronómom a nakoniec jej z toho zostala vysmievaná astrológia. Avšak ten sen!
Sama o sebe povedala: “Ještě nedávno, když NASA otevřela nábor do týmu Mars One jsem se doma cukala a vykřikovala, že kdybych neměla rodinu, poletím! A teprve teď, nedávno, při sledování filmu First Man mi to došlo. Z čista jasna a úplně najednou, nulový podnět zvenčí, prostě jsem to uviděla a pochopila: nikdy nepoletím, protože na to nemám koule! Ale! Nevadí, jelikož to není moje téma, můj úkol, moje poslání, moje cesta. Fascinaci a nadšení si smím ponechat, jen už se nemusím vyčerpávat dalším úsilím o oklamání sebe sama. Řekla bych i druhých, ale ti to věděli dávno …”

Teraz trochu praktických odporúčaní:
V dobe retrográdneho Uránu buďte na pozore pred napätím. Nekupujte elektrické prístroje a vyčkajte s inštaláciou elektrického vedenia na odborníkov. Zakladať astrologickú poradenskú prax je v tomto termíne nevhodné, mohli by ste byť prekvapení nezáujmom verejnosti.

Retrográdny Urán – termíny r. 2021

Urán 03. máj 2021 – 10°49´06 Býk – vstup do tieňovej zóny
Retrográdny Urán 20. august 2021 – 14°47´34 Býk – začiatok retrogradity
Retrográdny Urán 18. január 2022 – 10°49´06 Býk – koniec retrogradity
Urán 05. máj 2022 – 14°47´34 Býk – ukončenie prechodu cez tieňovú zónu

.

Retrográdny Neptún v r. 2021

Každá liečba stávajúcich závislostí (alkohol, drogy, prášky) v tomto období je predurčená k neúspechu. Obráťte sa na astrologického poradcu, ktorý vám určí vhodný termín pre začiatok liečby. Pod retrográdnym Neptúnom je stratou času aj začiatok psychoterapie, pretože vás nakoniec dovedie späť k závislosti.

Retrográdny Neptún – termíny r. 2021

Neptún 04. marec 2021 – 20°24´ Ryby – vstup do tieňovej zóny
Retrográdny Neptún 25. jún 2021 – 23°11´ Ryby – začiatok retrogradity
Retrográdny Neptún 01. december 2021 – 20°24´ Ryby – koniec retrogradity
Neptún 22. marec 2022 – 23°11´ Ryby – ukončenie prechodu cez tieňovú zónu

.

Retrográdne Pluto v r. 2021

Nástup či povýšenie do vedúcej pozície nemožno v tomto časovom období odporúčať. Všeobecne platí, že budeme pri retrográdnom Plute neľútostne konfrontovaní so stavmi moci a bezmocnosti. Tlačiť na pílu, či vzdorovať sa nevypláca.

Je nanajvýš vhodné vziať pod lupu rodinných príslušníkov, ktorým máme v úmysle odkázať náš majetok – dedičstvo.

Terapeutické aktivity smerujúce do minulosti (regresné terapie) neprinesú očakávané výsledky.

Retrográdne Pluto – termíny r. 2021:

Pluto 04. január 2021 – 24°18´ Kozorožec – vstup do tieňovej zóny
Retrográdne Pluto 27. apríl 2021 – 26°48´ Kozorožec – začiatok retrogradity
Retrográdne Pluto 06. október 2021 – 24°18´ Kozorožec – koniec retrogradity
Pluto 27. január 2022 – 26°48´ Kozorožec – ukončenie prechodu cez tieňovú zónu

.

Zaujala vás táto téma? Prečítajte si aj článok o najvýznamnejšej kombinácii energií roku 2021 – Kvadratúra Saturn Urán

Váš astrológ
Mgr. Ľubomír Drozd

Astrologické služby AnteAr
email: drozd@antear.com
tel.: 0944 630 062

Páčia sa vám moje články? Píšem ich pre vás s láskou
Podporte ich tvorbu tým, že kliknete na „Zdieľať“ alebo „Páči sa mi to“
Ďakujem za všetky prejavy vašej priazne!

Categories: Astro Aktuality

AnteAr | astrologické horoskopy | Ľubo Drozd | Košice