Slnečné znamenie Ryby

Ryby – Muž

William Shakespeare bol Býk, ale zanechal túto správu pre všetky ženy, ktoré zamýšľajú začať si niečo s mužom v znamení Rýb:

V záležitostiach mužov je prúd, ktorý, zachytený za prílivu, vedie ku šťastiu; však ak je premeškaný, celá plavba ich života je odsúdená k plytčinám a útesom.

Ak máte v úmysle sa zamilovať do muža narodeného v Rybách, mala by ste si tieto verše nalepiť na zrkadielko, kde by ste ich videla zakaždým, keď si chcete prepudrovať nos. Môžu totiž rozhodnúť o vašej budúcnosti.

Skúste rozlúštiť povznesený stav svojej mysle a uistite sa, že Ryba, s ktorou sa chystáte zaplávať si za svitu Luny, vie, kedy nastáva príliv. Pokiaľ ho využije, máte šťastie ako máloktoré dievča. Čaká vás sláva a bohatstvo! Ale pokiaľ tento muž nevidí príliv, pretože má oči zalepené hviezdnym prachom, musím vás varovať, že neptúnovské plytčiny môžu vyústiť do veľmi skľučujúceho trápenia, aké si ťažko dokážete predstaviť.

Muž v znamení Rýb dokáže byť všetkým, čo si želáte – alebo všetkým, čo nechcete. Príliv je u neho synonymom pre príležitosť. Vyžaduje pevné rozhodnutie, rázne činy a schopnosť utopiť všetky staré bezduché sny, ktoré mu bránia v úspechu. Problém je, že niektorí muži nikdy nerozoznajú, kedy príliv vrcholí, a to ani vtedy, keď sa im prelieva cez nohy.

Muž Ryba nie je slabý. Môže len príliš dlho zotrvávať na vyblednutej hviezde a premeškať jasnú slnečnú žiaru úspechu. Nie všetky Ryby sú nežní rojkovia. Ale väčšina z nich je. Ale aj tak máte nádej. Kde je život, tam je vždy nádej. Napriek tomu, že svet zúfalo potrebuje úžasnú predstavivosť Ryby, príde čas, keď si tento muž musí začať zarábať na chlieb. Akonáhle sa do toho dá, je to pre neho hračka, pretože kombinácia intuície a bystrého mozgu ho nasmeruje k reálnym cieľom, ktoré mu môžu priniesť slávu a uznanie – a dokonca bohatstvo a nesmrteľnosť. Ak nie toto všetko ( zakaždým človek nevyhrá ), potom aspoň úctyhodnosť a slušné zabezpečenie. Dúfajme, že práve s týmto typom Ryby plávate. Prakticky žiadne iné znamenie nemôže za týchto okolností zbrzdiť jeho potenciál.

Pravdaže ak do veku, povedzme, dvadsaťpäť rokov nerozpozná svoj príliv, úprimne povedané, jeho budúcnosť nie je veľmi nádejná. Myslíte, že to je nespravodlivé? Dobre, zmeňme to na tridsaťpäť, ale je to riziko. Keď som povedal, že jeho budúcnosť nie je veľmi nádejná, myslel som budúcnosť s vami. Ako s manželkou a všetkými tými rodinnými záležitosťami. Jeho osobná budúcnosť môže byť viac-menej uspokojivá. Mnohí muži v tomto znamení, ktorí nedokážu pochovať vyvanulé sny a načerpať čerstvé nápady na úspech, žijú celkom spokojným životom. Je to preto, že všetko, čo potrebujú, je práve ten sen, napriek tomu, že je už tak trochu hrdzavý. Pridajte džbánok vína a bochník dobrého žitného chleba a je šťastný ako väčšina ostatných stratených existencií. Asi ste si všimla, že som vynechal jednu položku. Správne je to bochník chleba, džbánok vína a Ty – všakže? Som rád, že tu indiánsku báseň poznáte. Ale slovko „Ty“ som vynechal úmyselne. Zasnená, citlivá, umelecky založená Ryba môže pokojne existovať len s chlebom a vínom, ba dokonca prospievať. Takáto diéta však nestačí uživiť manželku, jeden až päť uzlíčkov radosti a, kto vie, možno aj nejaké rybičky v akváriu ( s prihliadnutím k jeho znameniu ). Potrebujete veci ako pančuchy, kozmetiku, topánky, špenát, peniaze na nájom, zeler, mlieko, žiarovky a – no, však viete, čo myslím.

S týmto druhom Ryby existuje jediné východisko: staňte sa dedičkou veľkého majetku. Nie, je tu ešte jedno. Zožeňte dve zamestnania – jedno pre seba a jedno pre neho a v oboch pracujte sama ako čert.

Netvrdím, že v romantických chvíľach nebudete šťastná. To je jedna vec, ktorá žiadnej Rybe nikdy nechýba – romantika. Takmer ju dýchajú. Ide len o to, že vám nenahradí špenát a obuv pre deti a vaše duševné zdravie. Planéty vo svojej múdrosti riešia takéto životné komplikácie poskytovaním mora príležitostí tomuto typu nadzemskej Ryby, aby sa stal niečím chránencom. Ak nájde patróna, či patrónku ( pravdepodobnejšie je to druhé, ale môže byť oboje ), môže sa z neho stať význačný maliar, spisovateľ, skladateľ, hudobník – alebo jednoducho len výnimočný človek. Ale ako nájde patróna, nie to ešte patrónku, keď má vás a tie uzlíčky radosti a rybičky a to všetko ničí umeleckú jednoduchosť jeho existencie?

Musíte priznať, že to proste nemôže fungovať. Radšej sa s ním rozlúčte hneď. Trochu si poplačete a asi to bude bolieť, možno dosť hlboko. Ale nie toľko, ako keď budete vydatá za chodiaci a hovoriaci sen a domácemu nebudete môcť ponúknuť viac, než prázdne želanie v peňaženke. To naozaj bolí.

Teraz, keď sme sa statočne a rozumne vysporiadali s typom chlieb a víno, môžeme hovoriť o druhom type Ryby, ktorá sa vrhne do prílivu, keď je najvyšší. To je pre každé dievča naozajstný úlovok. Vždy máte šancu, že sa z tohoto muža stane druhý Einstein alebo George Washington, čo by bolo jednoducho skvelé. Nemohla by ste chcieť viac, aj keď mám podozrenie, že Einstein bol cez víkendy trochu priveľmi zaujatý svojimi rovnicami a George zrejme večer riešil pracovné problémy aj doma. Ale nemusíte hľadať dokonalosť. Dokonca aj super praktický Kozorožec alebo priebojný energický Baran môže mať pár chýb. Vtip je v tom, že Ryba, ktorá sa derie proti prúdu, bude mať spústu príležitostí zložiť vám k nohám slávu aj bohatstvo. A v iných smeroch je tiež chlapík.

Muž Ryba nemá žiadne predsudky. Nikdy neposudzuje indiána, kým neprejde pár míľ v jeho mokasínach, alebo nudistu, pokým neskúsi ísť naboso. Aj potom bude chápavý a nebude kritizovať. Ani nemá záľubu v chladných obvineniach a má spústu láskavej tolerancie.

Dokonca sa pokúsi porozumieť svojej svokre, a koľko mužov to urobí? Má v sebe vzácnu sympatiu ducha. Priatelia sa mu zdôverujú bez toho, aby sa museli obávať, že ho šokujú. Šokovať Rybu totiž vyžaduje skutočnú detonáciu. Keby som s vami a vašou Rybou sedel v miestnosti a vošiel by muž, ktorý by nám povedal, že má trochu starosti, pretože je bigamistom a má štyri manželky v rôznych štátoch krajiny, asi by ste sa na neho zamračila a myslela si, že si zaslúži ísť do väzenia. Iná by ho zlostne nazvala darebákom, ale váš partner by sa asi spýtal: „V ktorých štyroch štátoch? Miloval ste niektorú z nich?“ Ryba je zvedavá, ale úplne neotrasiteľná. Podľa jej názoru ten chlapík potrebuje skôr súcit a tiež čertovsky dobrého advokáta.

Čírou náhodou vám niekedy prezradí nejaké tajomstvo, ale nikdy nie zámerne. Ryby občas prehovoria skôr, než si uvedomia možnú škodu. Je pre nich dosť ťažké pochopiť, že to, čo hovoria, by mohlo byť videné v zlom svetle jedincami s menej tolerantným postojom. ( Napríklad by mali problém pochopiť, prečo ľudia ako jeho sestra alebo vaša matka majú ťažkosti porozumieť domácim problémom toho chudáka bigamistu.) Tak či onak, ak je Ryba požiadaná, aby si nechala určitú informáciu pre seba, bude spoľahlivo držať jazyk za zubami a môžete jej zveriť svoje najtemnejšie tajomstvá.

Občas niektorý jedinec, ktorý je obeťou nepriaznivého vplyvu Merkúra, hovorí veľmi rýchlo, plynule a často. Ale typické Ryby rozprávajú pomaly, myslia mierumilovne a pokúšajú sa hľadieť si svojho, aj keď sa bez prestania musia zaoberať problémami priateľov, príbuzných a susedov, ktorí sa k nim uchyľujú, pretože naslúchajú s takým porozumením. Budete tiež v pokušení zveriť sa partnerovi s drobnými ťažkosťami, ako je pokazený sušič vlasov, otcove problémy s nosnými dutinami a vaše prečerpané bankové konto, ale nepreháňajte to. Pokiaľ niečo manžel alebo priateľ Ryba nepotrebuje, tak je to počúvať ešte viac smútkov. Ostatní ich na neho nakladajú celý deň. Spústy. Keď je s vami, potrebuje si trochu odpočinúť. Ľudia nemajú v úmysle Ryby zaťažovať. Málokedy si totiž uvedomia, že sú také prístupné a vnímavé, že jednoducho vsiaknu všetky vibrácie v okolí, dobré aj zlé, radostné alebo naháňajúce strach, temné či jasné. Život duševnej špongie, ktorá všetko absorbuje, môže byť dosť únavný, čo vám iste potvrdí ktorýkoľvek špiritista. ( Mnohí z nich sú v znamení Rýb. ) Fakt, že je tento človek taký senzitívny, znamená, že živo preciťuje emócie všetkých tých, ktorí hľadajú poslucháča a zmocnia sa jeho srdca. Preto musí často dlho odpočívať. Jeho duša potrebuje niekedy samotu, aby v nej mohol svieži vetrík zahojiť rany spôsobené všetkými vypočutými ťažkosťami a navodiť späť pokojnú, čistú osobnosť. Takže svojmu partnerovi nikdy neupierajte chvíle pokoja. Nutne ich potrebuje. Ak má chuť byť sám alebo ísť na prechádzku, nechajte ho ísť. Prílišná pospolitosť môže pokaziť krásu lásky s Rybou. Potrebuje priestor, aby sa mohla priaznivo rozvíjať.

Pamätajte, že muž Ryba je citlivý a ľahko zraniteľný. Jeho hanblivosť vyplýva z bolestného vedomia svojich vlastných obmedzení. Potrebuje vedieť, že jeho dobré vlastnosti registruje niekto, koho obdivuje. Vy. Nikdy nešetrite uznaním.

Možno bude skúšať jógu alebo zen buddhizmus alebo experimentovať s okultnými vedami a pravdepodobne ho bude zaujímať astrológia a numerológia, ba dokonca aj prevteľovanie. Narodil sa – rovnako ako Škorpión – s pochopením ezoterických princípov a tieto veci sú pre neho obvykle prospešné. Pomáhajú mu udržať emócie v rovnováhe a poskytujú akúsi kotvu pre jeho živú predstavivosť. Títo muži sa občas rozhnevajú, ale ich hnev je málokedy prudký alebo dlhodobý. Keď pominie, hladina vody sa zase upokojí a život je rovnaký ako predtým. Niektorí si doma niekedy pokričia, ale to je neškodné. Pre Rybu je takmer nemožné naozaj revať ako napríklad Býk. Vidíte, aké máte šťastie?

I keď má muž Ryba niekedy problémy porozumieť sám sebe, nerobí mu ťažkosti vidieť jasne nuancy druhých. Je ťažké ho oklamať; dovidí bez problémov na druhú stranu. Môže však oklamať vás, ak si zmyslí, že chce držať svoje osobné záležitosti bezpečne z dosahu nežiaduceho sondovania.

Jeden známy doviedol tento rys do takého extrému, že sa mu podarilo oklamať aj vládu, čo nie je žiadna hračka. Pri každom sčítaní ľudu dokázal nejako prekĺznuť. Daňový úrad o ňom vie menej než o domorodcoch na ostrove Pago Pago. Vždy mu to prejde, pretože je spisovateľom. V telefónnom zozname je uvedený pod fiktívnym menom. Okrem toho nikdy nežiadal o kartu sociálneho poistenia ani o vodičský preukaz. Má hrôzu z toho, že by ho niektorý úradník premenil na štatistické číslo a poznal by všetky jeho tajomstvá.

Váš partner možno nie je až taký neurotický, ale zrejme zažijete prípady, keď vám povie, že bol v čistiarni, zatiaľ čo si v skutočnosti kupoval cigarety. Prečo? To naozaj neviem. On tiež nie. Je to istý druh mierneho podvádzania, ktoré Rybám ( a tiež Blížencom ) robí dobre. Cíti sa bezpečnejšie, keď má zelené traky a ľudia si myslia, že nosí oranžové – alebo žiadne. Keďže ho to robí šťastným, dovoľte mu mať svoje malé tajomstvá. Prečo z toho robiť vedu? Aj keď viete, že nebol v čistiarni, pretože ste ho sama videla v trafike, spýtajte sa ho, či už mal nohavice hotové. Keď vám povie, že budú až v pondelok, poznamenajte, že personál pracuje slimačím tempom, a tým by to malo skončiť. Mohol by mať omnoho horšie zvyky, než cvičiť sa v neškodných výmysloch, aby udržal svoju živú predstavivosť v hladkom chode.

Nebude nadmerne žiarlivý. Pokiaľ niekedy podľahne záchvatu žiarlivosti, je tak vynikajúcim hercom ( ak ho necháte trénovať ), že bude robiť akoby nič. Ale aj napriek poetickej, nežnej povahe je mužom, takže od vás bude očakávať vernosť. Tak či onak, možno to budete skôr vy, kto bude musieť potlačiť žiarlivosť, pretože bude mať blízkych priateľov oboch pohlaví a bude im niekedy prejavovať sympatie v nie príliš vhodný čas. Povahou je spoločenský. Nemôže si pomôcť. Ak máte silné vlastnícke sklony, číha tu nebezpečenstvo. Dievčatá v znamení Barana alebo Leva by radšej mali hľadať iný objekt záujmu. Tento muž obdivuje krásu a čas od času sa zahľadí na pekné nohy. Ale s trochou úsilia dokážete túto tendenciu udržať nevinnou a v medziach a odmenou vám bude láskavý manžel, ktorý je ako romantický milenec tak spoločník, ktorý dokáže rozprávať o čomkoľvek pod slnkom.

Až na neho doľahne obdobie samoty a depresie, odhoďte zásteru do kúta za akvárium, oblečte si žlté šaty, nasaďte žiarivý úsmev a kúpte lístky na nejaké veselé predstavenie, aby ste ho z toho dostala. Ryby sú obzvlášť citlivé na narážky. Asi nebude ľahké naučiť ho šetriť a byť opatrným na peniaze. Títo ľudia nemajú na finančné záležitosti bunky ( pokiaľ nemajú napríklad ascendent v Kozorožcovi alebo silné planéty v Býkovi, Vodnárovi alebo Rakovi ). Síce sa naučí, ale pokiaľ to pôjde, nezhoršujte situáciu tým, že budete sama rozhadzovať. Jeden márnotratník v rodine stačí a mohla by ste zle skončiť. Potrebuje dobrý príklad. Je zaujímavé, ako sa charakter Rýb dokáže prispôsobiť konceptu: nasleduj vodcu. To jest, pokiaľ je mu vodca dostatočne blízky a je to niekto, koho si váži. Rybia povaha je neobyčajne vnímavá voči vibráciám okolo nich, zvlášť ak sú zosilnené citom.

Deti si s ním užijú spústu srandy. Pravdepodobne ich vezme na výlet loďou či plávať alebo potápať sa. Sám sa bude hrať trebárs na zlého krokodíla a budú spolu oživovať rozprávky a detské riekanky. Niekedy ich okorení svojráznou filozofiou, bude im spievať trochu chúlostivé balady alebo ich naučí stáť na hlave ako jogíni. Nepochybne ho budú zbožňovať a vyrastú z nich vyrovnaní a prispôsobiví dospelí, vďaka otcovej vzácnej schopnosti držať malého vtáčka v dlani bez toho, aby ho poranil alebo vyľakal. Výprasky budú na vás, zatiaľ čo on bude načúvať ich detským problémom. Vy im budete utierať nosy a prať šaty a on bude zamestnávať ich mozgy. Malo by to fungovať.

Nikdy nepošliapte sny tohto muža – neodpustí vám to ani nezabudne. Dajte mu príležitosť premeniť ich v realitu tým, že mu pomôžete nájsť solídnu pevnú hviezdu, ku ktorej by pripojil svoj voz – takú, ktorá bude žiariť, namiesto aby zhasla pri zatmení zdravého rozumu. V láske sa muž Ryba potrebuje o niekoho citovo oprieť, čo znamená, že potrebuje neustále uisťovanie o vašej viere v neho, ale tiež to znamená, že ho nesmiete zaťažovať imaginárnymi sťažnosťami. Jeho nadšené nádeje potrebujú byť zalievané chápavou náklonnosťou a musíte im zaistiť úrodnú prsť šťastného rodinného života. Odháňajte od ich koreňov škodlivý hmyz sekírovania a kritizovania a jedného dňa sa tieto nespútané bláznivé nádeje premenia z neužitočnej buriny na statné stromy rodiace peniaze, ktoré budú dosť vysoké, aby dosiahli k niektorým z vašich tajných snov. Nádej v srdci Rýb nikdy neumiera. Nezničte ju. Ak ju budete nežne pestovať, možno vás zasype ohromujúcim a nečakaným šťastím.

Možno ste počula alebo čítala, že Ryby sú znamením sebazáhuby, čo vás asi znervóznilo, ale nenechajte sa tým vyľakať. Je pravda, že vo všetkých mužoch narodených v Rybách je trocha autodeštrukcie, ale vy ho jednoducho zase „dajte dohromady“ ako balíček, ktorý príde rozviazaný. Ak zaviažete uzly dostatočne pevne, nestane sa to často. Na raňajky mu naservírujte sen, na obed umnú anekdotu a na večeru Chopina a niečo na spláchnutie v podobe Browningovej. Potom už všetko záleží len na vás …

… Nebojte sa skočiť. Voda je príjemná.