Poslednú aktualizáciu dňa 26/09/2023 vykonal astromaïa

Saturn v Synastrii: Aspekty so Slnkom, Lunou, Venušou a Marsom

Saturn je tvrdý kritik a ešte drsnejší učiteľ. Rovnako ako náš natálny Saturn predstavuje miesto, kde musíme vynaložiť vytrvalé úsilie, aby sme dosiahli ďalšiu úroveň osobného rastu, v aspektoch synastrie symbolizuje, ako vo vzťahu budujeme naše základy, hodnoty, záväzky a ako sa staviame k zodpovednosti.

Jednou z prvých planét, ktorú by ste mali venovať pri posudzovaní karmických zmlúv a vzťahov spriaznených duší, je Saturn.

V synastrii môže Saturn predstavovať staršieho alebo zrelšieho partnera vo vzťahu. Harmonické aspekty Saturna sa bežne nachádzajú v základoch dlhodobých vzťahov, manželstiev a zmlúv duší.

S ťažšími aspektmi môžete mať vo vzťahoch pocit, že narazíte na tehlovú stenu. Je to preto, že energia, ktorú Saturn vnáša do lásky, je často limitujúca a reštriktívna. V týchto prípadoch môžu byť naznačené problémy, ako sú blokády vo vzťahoch, karma z minulých životov a emocionálna nezrelosť.

Bez ohľadu na to, spojenie Saturna s planétami iných ľudí vždy odhalí neoceniteľné informácie o minulých karmických lekciách, ako aj o budúcich príležitostiach na rast. Preskúmajme ich podrobne:

Aspekty Saturn-Slnko v synastrii (konjunkcia, sextil, trigón, opozícia, kvadratúra)

Karmické spojenia Saturn-Slnko predstavujú prácu smerom k spoločnému cieľu a zároveň rešpektujúc sebavyjadrenie toho druhého.

Vzťah Saturn v konjunkcii so Slnkom má zmysel pre rast, zrelosť a rešpekt. Saturnov človek cíti inšpiráciu vybudovať pevné základy so Slnkom a pomôcť mu cítiť sa bezpečne. Slnečný človek je prvkom radosti a vitality, ktorý zjemňuje Saturnovu vážnosť. Tento aspekt sa často vyskytuje v osudových manželstvách, spriaznených dušiach a dlhodobých záväzkoch.

Ďalším vynikajúcim aspektom pre dlhodobé vzťahy je Saturn v trigóne / sextile so Slnkom. S trigónom stráca Saturn časť svojej strnulosti, čo pomáha človeku Slnka otvorenejšie sa vyjadrovať. Dynamika v tomto vzťahu môže pripomínať „učiteľ – študent“.

Slnko v kvadratúre / v opozícii so Saturnom naznačuje trenie spôsobené rozdielmi v spôsobe, akým uprednostňujete svoje povinnosti, túžby a potreby. Pod neustálou Saturnovou kritikou Slnka sa človek cíti obmedzený. Pre Saturnovho človeka je Slnko „kráľovnou drámy“, zatiaľ čo Slnko má často plné zuby Saturnovej pochmúrnosti.

Aspekty Saturn-Luna v synastrii (konjunkcia, sextil, trigón, opozícia, kvadratúra)

Vo všetkých aspektoch Saturn-Luna sa osoba Saturna učí robiť kompromisy. Kľúčovou karmickou lekciou pre oboch je dopracovať sa k dôslednému a vzájomnému porozumeniu.

Aspekt Saturn v konjunkcii / v opozícii s Lunou vo vzťahu pôsobí vážne a mocne už od začiatku. Toto je dlhotrvajúce emocionálne / karmické puto, ktoré môže začať ako priateľstvo. Pre človeka s Lunou je bezpečné vyjadriť svoje najhlbšie emócie. Saturn sa voči Mesiacu cíti prudko ochranársky a zodpovedný, čo sa občas môže zmeniť na žiarlivosť.

So Slnkom v opozícii / v kvadratúre so Saturnom, napriek silnému putu, ktoré obaja cítite, je rozdiel v tom, ako spracovávate a vyjadrujete svoje emócie. S týmito aspektmi sú vnútorné problémy oloby Luny spustené tvrdou kritikou Saturna.

Saturn v trigóne / v sextile s Lunou predstavuje harmonickú a trvalú emocionálnu výmenu. Ak emócie nie sú vyjadrené otvorene, náladovosť a spoluzávislosť sa tu stávajú bežnými problémami.

Saturn synastries AnteAr

Aspekty Saturn-Venuša v synastrii (konjunkcia, sextil, trigón, opozícia, kvadratúra)

Aspekty Saturn-Venuša často môžu byť pociťované ako karmické alebo osudové kvôli pocitu hlbokej oddanosti, ktorý predstavujú. Saturn aj Venuša by mali byť ochotní sa jeden pre druhého obetovať, aby prekonali ťažké časy.

Ak je Saturn v konjunkcii s Venušou, láska je jemným vánkom, ktorý zahrieva Saturnov zdanlivý chlad. Aj keď ide o podivný pár, Saturn nasleduje svoje srdce a zvedavosť voči Venuši. Tento aspekt môže naznačovať spriaznenú dušu, manželstvo alebo dlhodobý záväzok. O tom, či tento vzťah bude alebo nebude trvalý, rozhoduje Venušin zmysel pre integritu a lojalitu.

Aspekty keď je Venuša v opozícii / v kvadratúre so Saturnom častejšie predstavujú karmické zmluvy duše. S týmito tvrdými aspektmi môže osoba Saturna so svojimi rigidnými princípmi odoprieť Venuši potešenie a náklonnosť, po ktorej túži. V mnohých aspektoch sa tento vzťah môže zdať príliš zaťažujúci na to, aby pokračoval.

Vzťahy keď je Saturn v trigóne / v sextile s Venušou sa vyznačujú pocitom záväzku a vzájomného zisku. Hoci je možné ľahké karmické spojenie, tieto aspekty sú dobré pre dlhotrvajúcu lásku a priateľstvá.

Aspekty Saturn-Mars v synastrii (konjunkcia, sextil, trigón, opozícia, kvadratúra)

V karmických spojeniach Saturn-Mars sa obe strany učia byť ohľaduplné voči základným odlišnostiam toho druhého.

Mars v konjunkcii so Saturnom má veľmi veľký potenciál pre rast, ak Saturn dokáže tolerovať impulzívnosť Marsu a na oplátku Mars zmierni svoju agresívnu povahu. Je tu možné karmické spojenie, aby sa naučili spolupráci a trpezlivosti.

Saturn v opozícii / v kvadratúre s Marsom sú ťažké aspekty, ktoré sa môžu zmeniť od vzrušujúcich až po otravné naozaj rýchlo. Namiesto doktrinárskeho prístupu by sa obaja partneri mali zamerať na sebakontrolu.

Energie prúdia ľahšie ak je Saturn v trigóne / v sextile s Marsom, kde Saturn pôsobí ako kotva pre impulzívnu povahu Marsu. Tieto aspekty môžu pôsobiť ako dynamika „mentor-mladý učeň“. Saturn môže poskytnúť plánovanie a kontinuitu toho, čo chce osoba Marsu dosiahnuť.

Váš astrológ
Mgr. Ľubomír Drozd

Astrologické služby AnteAr
email: drozd@antear.com
tel.: 0944 630 062

Páčia sa vám astrologické články? Píšem ich pre vás s láskou
Podporte ich tvorbu tým, že kliknete na „Zdieľať“ alebo „Páči sa mi to“
Ďakujem za všetky prejavy vašej priazne!

Súvisiace témy:
Odhalia vašu pravú tvár: Sila vonkajších planét na hlavných osiach v synastriách
Jupiter v Synastrii: Aspekty so Slnkom, Lunou, Venušou a Marsom
Uránsky blesk: Urán v Synastrii
Pasca karmy: Vzťahy z minulých životov, ktorým sa treba vyhnúť
Päť najlepších aspektov v synastriách pre významný vzťah
Váš profil príťažlivosti: Koho priťahujete a prečo
Sexuálna charizma z pohľadu astrológie
Karmické vzťahy a osudová príťažlivosť
Kompatibilita vzťahu a Synastrie
Partnerský horoskop
Osobný horoskop
Zdieľajte so svojimi priateľmi!
Categories: BlogAstro Vzťahy