Poslednú aktualizáciu dňa 27/09/2023 vykonal astromaïa

Astrológia sexuálnej charizmy

Čo vám napadne, keď si prečítate slovné spojenie „sexuálna charizma“? Je ťažké to definovať, ale ide o oveľa viac, než len vyzerať príťažlivo. Ľudia s touto kvalitou „to“ majú v sebe a vyžarujú to bez toho, aby sa o to snažili. Ich energia priťahuje ľudí a inšpiruje k oddanosti alebo obdivu (spomeňte si na niektoré celebrity, ktoré majú tento sexuálny X-faktor). Jedným zo spôsobov, ako sa pokúsiť zachytiť túto neuchopiteľnú energiu, je pozrieť sa na to optikou astrológie.

Zatiaľ čo natálne aspekty v tomto článku sú spojené so sexuálnou charizmou, sú len indikátormi a nehovoria nič o zámeroch osoby (pozitívnych alebo negatívnych). To isté platí pre úroveň milostných zručností.

Prísľub

Natálna Venuša v konjunkcii s Ascendentom

Tento aspekt obmedzujem na Ascendent (ale nie na celý 1. dom), pretože som zistil, že dosah natálnej Venuše nie je taký veľký ako u vonkajších planét (ako Pluto alebo Neptún) v 1. dome. Všimnite si, že spojenie s Ascendentom sa kvalifikuje s orbisom približne 6 stupňov.

Venuša nie je striktne o sexe, ale o zvádzaní. Venuša sa chce stýkať s ľuďmi; zdieľať. Na Ascendente sa táto energia stáva hlavnou súčasťou identity človeka. Tento aspekt je však o niečom viac, než že títo ľudia veľmi pravdepodobne vyzerajú dobre. Osoba s Venušou na Ascendente vie, ako sa ukázať v tom najlepšom možnom svetle. Vždy je tu prísľub niečoho viac (niečoho intímneho), ak ich spoznáte. Či sa však tento prísľub splní alebo nie, závisí od zvyšku natálneho horoskopu. Vychádzajúce znamenie priamo zafarbí výraz Venuše. Venuša na Ascendente v Levovi vyjadrí svoje čaro s vrúcnosťou, bujarosťou a sebadôverou. Venuša na Ascendente vo Vodnárovi sa prejaví zvláštnym (alebo niekedy chladným) spôsobom. Bez ohľadu na znamenie, energia Venuše to premietne zvodným spôsobom.

Temná príťažlivosť

Natálne Pluto v 1. dome

Pluto (ktoré predstavuje silu a hlbokú vnútornú premenu) je planétou magnetickej energie. V kombinácii s ich stratégiou a programom prežitia sú títo ľudia profesionálmi pri lákaní ostatných. Ten náznak zakázanej intenzity, ktorý vyžarujú, ani nebolí. Niektorí by ich mohli nazvať manipulatívnymi, ale ľudia s Plutom v 1. dome (z väčšej časti) to robia inštinktívne. Musia, pretože ich to vedie k tomu, aby sa akýmkoľvek spôsobom priblížili k ostatným. Pluto je planéta evolúcie a v 1. dome identity tlačí niekoho, aby zažíval nové veci (a nových ľudí), aby sa mohol vyvíjať. Toto nie je okázalé kúzlo; Ľudia s Plutom v 1. dome si intenzívne chránia svoje súkromie, čo ich robí ešte príťažlivejšími. Tí, ktorí sa k nim priblížia, sa cítia byť výnimoční tým, že boli vyvolení.

Filmové plátno

Natálny Neptún v 1. dome

Keď planéta ilúzií (Neptún) sedí v 1. dome, je to ako umiestniť prázdnu obrazovku, na ktorú môžu iní ľudia premietať svoje fantázie. Tieto fantázie sú často sexuálne, najmä ak si Neptún uvedomuje ich silu a používa ich obraz na lákanie. Neptún je vyššou oktávou Venuše; berie energiu pozemskej lásky a krásy a povyšuje ju na niečo nadpozemské. Títo ľudia majú sexuálnu charizmu, ale je zmiešaná s nedotknuteľnou (takmer božskou) energiou. Nie je nič príťažlivejšie ako niekto, koho nikdy nemôžete mať. Marilyn Monroe mala Neptún (v Levovi) vo svojom 1. dome; mnohí ju považovali za sexuálnu „bohyňu“.

Marilyn Monroe AnteAr
Marilyn Monroe

Očarujúci rebel

Natálny Mars v Strelcovi, v akomkoľvek aspekte k Uránu

Keď je planéta sexuality (Mars) v znamení dobrodružstva a neskrotného optimizmu, všetko ide. Títo ľudia neváhajú vyštartovať po komkoľvek, kto im padne do oka. Vhoďte do toho aspekt k riskantnému Uránu a máte niekoho, komu je jedno, čo si myslia ostatní. Strelec je však také dobromyseľné znamenie, že je nemožné ich nemilovať (aj keď sa správajú bláznivo). Ľudí priťahuje kombinácia rizika, odvahy a nádeje, že ich človek s Marsom v Strelcovi vezme na sexuálne dobrodružstvo.

Iskrivý šarm

Natálna Venuša v akomkoľvek aspekte k Uránu alebo Venuša vo Vodnárovi

Vodnár (a jeho vládca Urán) dodáva Venuši šmrnc originality a živosti, vďaka čomu sú títo ľudia znepokojivo sympatickí. Často hľadajú novú skúsenosť, ktorá nemusí byť sexuálna (hoci sa dokážu veľmi rýchlo zaľúbiť a odmilovať). Nekonvenčný spôsob, akým sa prejavujú (a túžba po slobode) ich robí fascinujúcimi. Ľudia ich nachádzajú mierne „mimo dosahu“ (Urán je planéta nezávislosti), čo môže byť veľmi atraktívne. Tiež, keď stretnú niekoho, kto vzbudí ich záujem (čo sa môže stať bleskovo), oslnia objekt svojej náklonnosti.

Plameň sviečky, ktorý vábi nočné motýle

Natálna Venuša v akomkoľvek aspekte k Plutu alebo Venuša v Škorpiónovi

Planéta lásky a vzťahov v sexi Škorpiónovi (alebo aspekte s vládcom znamenia Škorpióna) vnáša do všetkých interakcií s týmito ľuďmi ohromnú hĺbku. Nič z toho, čo robia (keď ich niekto priťahuje), nie je ľahkovážne. Zatiaľ čo pre niektorých ľudí môže byť zvládnutie ich energie trochu náročnejšie, erotická atmosféra a intenzívne sústredenie Venuše môže byť veľmi zvodné. Iní cítia prísľub Škorpióna/Pluta, že veci dotiahnu až na doraz, ako aj prísľub extázy (alebo obetovania). Títo ľudia vyžarujú tajomné temné čaro, a často priťahujú takých, o ktorých vôbec nemajú záujem.

Všimnite si, že som do Škorpióna nezahrnul natálny Mars ani aspekty medzi natálnym Marsom a Plutom. Zmes agresivity Marsu s ohromnou silou Škorpióna/Pluta môže pôsobiť príťažlivo asi ako buldozér v kameňolome (niekedy je to motivované skrytým hnevom, najmä s aspektami Mars/Pluto). Je to skutočne veľmi intenzívna energia, ale bez akéhokoľvek náznaku charizmy.

Cielené flirtovanie

Natálna Venuša v konjunkcii s Marsom

Vyjadrenie lásky (Venuša) sa tu spája so sexuálnym pudom (Mars), čo naznačuje niekoho, kto chce zdieľať svoju silnú vášeň s ostatnými a má na to inštinktívny talent. Títo ľudia majú zvyčajne intenzívne túžby a neváhajú hľadať sexuálneho partnera. Natálna Venuša tiež naznačuje, aký vzťah všeobecne má niekto k ľuďom, a keď je nabitá energiou Marsu, máte niekoho, kto môže flirtovať agresívnejším spôsobom. Ak však táto konjunkcia nie je ovplyvnená drsnými natálnymi aspektmi (ako napríklad kvadratúrou k Plutu), Venuša by mala vyhladiť niektoré ostré hrany Marsu. Ich sexuálna intenzita sa javí skôr ako lákavá než ohromujúca (alebo odstrašujúca).

Individualista

Natálny Chirón v 1. dome

Chirón nie je len o bolesti a ochromujúcich pochybnostiach. Jeho celé spektrum zahŕňa akceptovanie akýchkoľvek rán, ktoré vyvoláva, a vedenie/príťažlivosť druhých, ktoré vyplývajú z tohto prijatia. Chirón je outsider; predstavuje pocit, že nepatríte alebo nie ste taký dobrý ako všetci ostatní. Ale ak niekto ovládne svoju energiu Chiróna, z neistého outsidera sa stane fascinujúci individualista. Títo ľudia vedia, že nie sú len jednými zo skupiny, a preto sú žiadúci. Predtým, ako bol zranený, bol podľa mýtu kentaur Chirón učiteľom. Napriek svojim vedomostiam sa nedokázal úplne vyliečiť. Toto je jadro Chirónovho osudu: prijatie toho, čo bolí.

Keď je táto planétka v popredí a jej vyžarovanie sa premieta do domu identity, Chirónova energia sa často prejavuje ako sexuálna charizma. Ľudia uznávajú, že osoba s Chirónom v prvom dome je výnimočná. Chirónova zmes individuality a náznak utrpenia vytvára silnú fascináciu. Ostatní cítia, že osoba s Chirónom v dome osobnosti tam bola/urobila to a má ich niečo naučiť (na intímnej úrovni). James Dean a Heath Ledger sú dva príklady Chiróna v 1. dome (v obidvoch prípadoch Chirón v Býkovi). Mali sexuálny magnetizmus so základným náznakom zraniteľnosti.

Záver

Akokoľvek je ťažké definovať sexuálnu charizmu, väčšina ľudí vie, kedy sa s ňou stretne. Spoločné so všetkými natálnymi aspektmi v tomto článku je, že niečo odlišuje charizmatickú osobu od ostatných. Keď takýto človek kráča po miestnosti, ľudia spozornejú a všímajú si to.

Zameral som sa na Ascendent/1.dom, pretože podstatou charizmy je vyžarovanie, ktoré vychádza zvnútra, extrémny šarm, schopnosť očariť a 1.dom naznačuje, ako sa javíme ostatným. Nie je to o nič menej skutočné ako ostatné natálne energie, ale naznačuje to, že sexuálna charizma je len prvou kapitolou v našom osobnom príbehu.

Po zostavení týchto informácií pre váš vlastný osobný horoskop by vás mohlo zaujímať, aký charakter má vaše osobné vyžarovanie a či bude vždy rovnako intenzívne. Rozhodne nie. Astrológia neurčuje váš osud, je to nástroj, ktorý vám pomôže preskúmať trendy vo vašom živote. Odhaľte alternatívy vo svojom horoskope, tie informácie sú len prvým krokom: zvyšok je na vás.

Váš astrológ
Mgr. Ľubomír Drozd

Astrologické služby AnteAr
email: drozd@antear.com
tel.: 0944 630 062

Páčia sa vám astrologické články? Píšem ich pre vás s láskou
Podporte ich tvorbu tým, že kliknete na „Zdieľať“ alebo „Páči sa mi to“
Ďakujem za všetky prejavy vašej priazne!

Súvisiace témy:
Váš profil príťažlivosti: Koho priťahujete a prečo
Tenká čiara medzi rozkošou a bolesťou: Venuša-Pluto
Osobný horoskop
Zdieľajte so svojimi priateľmi!
Categories: BlogAstro Vzťahy