Slnečné znamenie Škorpión

Škorpión – Žena

V žene narodenej v znamení Škorpióna je hlboká, tajomná krása. Je príťažlivá, hrdá a plne sebavedomá. Jednu vec však tajne ľutuje. Že sa nenarodila ako muž.

Skoro cítim rozhorčenie, ktoré v ženách tohoto znamenia vyvolalo moje odhalenie. Žiadna žena Škorpión si nemyslí, že nie je celkom ženská, a vy sám sa asi divíte, o čom to hovorím, keď ste do jednej takej zamilovaný. Toto dievča má rozhodne dostatok osobitého kúzla a je neobyčajne zvodná. Ale ja som nepovedal, že vyzerá ako chlapec, ani som nemal v úmysle naznačiť, že nevykonáva poslanie ženy prvotriedne. Ide len o to, že podvedome by dala prednosť tomu byť mužom. Menej obmedzení – viac príležitostí. Je to tajomstvo, ktoré tají aj sama pred sebou, a vidieť ho odhalené jej určite nerobí dobre.

Akonáhle dievčatko v Škorpiónovi odhalí rozdiel medzi modrými a ružovými topánočkami, zmieri sa s nosením ružových, pretože vždy dokáže vyťažiť z danej situácie maximum. Avšak ružová nie je jej prirodzená farba. Skutočná farba jej povahy je tmavo fialová alebo bordová, čo vôbec nie sú ženské farby. Tak či tak, aby sme jej priznali kredit, ona vo vás vzbudí dojem, že sú. Poznám jednu, ktorej sa skvelo darí predstierať, že je krehkým mačiatkom s nadýchanou srsťou. Pradie tak spokojne, že väčšina mužov si myslí, že patrí k superženským Rybám. Spadnú do jej pasce a preberú sa neskoro. Smutní, ale múdrejší. Ona nie je žiadne mačiatko.

Tieto ženy opovrhujú príslušníčkami svojho pohlavia, ktoré neuspejú v roliach milenky, manželky a matky, ktoré im boli prisúdené. Dievča Škorpión drží na uzde svoju túžbu dominovať, a zatiaľ geniálne predvádza svoju ženskosť. Robí to s väčšou rafinovanosťou než dievčatá narodené v Baranovi, Levovi a Strelcovi, ktoré majú v sebe tiež určitý mužský element. Aspoň to tak bude robiť počas „balenia“. Môžu nastať prípady, keď je nič netušiaci manžel kruto prekvapený, keď si vyklepáva svadobnú ryžu z topánok a ilúzie z očí. Napríklad na rozdiel ženských Baranov táto žena potlačí svoju silu a energiu a dovolí mužovi, aby jej zapálil cigaretu. Pritom ho zmagnetizuje ťažkým parfémom a exotickými pohľadmi. To je omnoho zvodnejšie, než si sama zapáliť cigaretu zápalkou a vyfúknuť mu dym do tváre – a ona to vie. Vie toho omnoho viac. Iné dievča by sa vám možno vrhlo do náručia a vykrikovalo svoju lásku do sveta. Dievča Škorpión k vám však bude kráčať zvoľna, zvodne a ticho vám odovzdá svoju intímnu správu. Je to neuveriteľné, ale tieto ženy dokážu vyzerať sexy v džínsoch, jazdeckých nohaviciach alebo teniskách. Možno je to ich zastrený hlas, ktorý vytvára ten dojem. Poznám jednu, ktorá nosila baseballovú čapicu ( vážne ) po celú dobu, keď si ju jej budúci manžel nahováral a strávila množstvo času rozprávaním o baseballe. Ale práve tak bola zvodná ako Mata Hari a svojho muža dostala. ( Ako obvykle bol zhypnotizovaný. )

Ak máte o ňu záujem, nečakajte, že sa hneď kôli vám pretrhne. Nebude na vás žmurkať dlhými riasami a slepo vás zbožňovať. Veľa dievčat v tomto znamení sú divošky s krátkymi ježatými riasami. Okrem toho s tými krásnymi tajomnými očami, ktoré dokážu tak jasne čítať vaše myšlienky, sa nepotrebuje nijako prikrášľovať. Zašepkajte jej do ucha niečo romantické, čo by iné dievča zbavilo zmyslov, a ona na vás zameria prenikavý pohľad, ktorý odhalí vaše pravé úmysly. Dievča Škorpión je ľudský rentgen, takže s ňou radšej nešpásujte. Ak to s ňou nemyslíte vážne, iba strácate čas a urážate ju. Neradil by som vám, aby ste urazil Škorpióna. Nie je to zdravé. Ak neviete, čo tým myslím, spýtajte sa niekoho, kto to vie. Možno má v zásobe nejaké historky, pri ktorých vám budú vstávať vlasy na hlave.

Som si vedomý, že táto nebezpečná femme fatale dokáže skrývať svoju silu odplaty pomocou plachého úsmevu, jemného chovania a anjelského hlasu. Ale od astrológov sa čaká, že sú informovaní. Pre vás je dôležitejšie to vedieť. Nakoniec ste to vy, kto ju chce skrotiť – alebo sa pred ňou ochrániť – čokoľvek. Pravdepodobne oboje.

Uisťujem vás, že nebesia nepoznajú horšie besnenie, než keď žena Škorpión stratí svoju obvyklú kontrolu nad svojimi vo vnútri kypiacimi emóciami. Dokáže byť spupná a despotická, sarkastická a ľadová – a odrazu sa rozpáliť ako rúra pri dvestopäťdesiatich stupňoch Celzia. Dokáže zúrivo nenávidieť aj vášnivo milovať. Dokáže vrieskať ako poplachová siréna alebo šepkať ako zamilovaná hrdlička. Jedným si môžete byť istý – nikdy to nie je len odvar.

Táto žena má znepokojujúci talent, ktorý vo vás môže vyvolať mrazenie. Je to zvláštna forma čiernej mágie, ktorú spriada tak dokonale, že to môže vyzerať ako skutočné čarovanie. Akonáhle sa vaše oči stretnú s jej, máte malú šancu utiecť. Svojim tajomným šiestym zmyslom dokáže často rozoznať budúceho druha na prvý pohľad a nejakým spôsobom mu tento poznatok okamžite odovzdá. Môžete reagovať dvojakým spôsobom. Buď beznádejne prepadnete jej kúzlu a omámene sa poddáte, alebo sa vydesíte tak, že budete mať chuť bežať po pomoc. Ale načo ten chvat?

Zostaňte ešte chvíľu. Možno sa dozviete mnoho o živote. Ona to vie. A naučí vás to. V každom prípade by vám malo lichotiť, že vás uznala hodného svojho prapodivného pohľadu. Táto žena nedokáže mužovi odpustiť slabosť. Hľadá v ňom ctižiadosť a odvahu.

Chce druha, ktorý by ju ovládal, a pritom v nej podnietil hrdosť bez toho, aby obmedzoval jej skrytú individualitu. Musí byť silný, mužný a pohľadnejší než priemerní muži. Požaduje vysoký stupeň inteligencie, ktorý by sa vyrovnal jej prenikavému intelektu, teda viac, než povrchné znalosti abstraktnej filozofickej múdrosti. Takže neutekajte a začnite trénovať očarujúci úsmev. Všetci vaši známi, muži i ženy, si budú myslieť, že keď ste upútal jej pozornosť, musíte byť fantastický. Keď sa nad tým zamyslíte, môže vám to otvoriť nové obzory. Vaše osobné akcie môžu vyletieť o niekoľko bodov vyššie, než boli predtým, ako si vás všimla.

Akonáhle sa vám podarí nastoliť tesný či intímny vzťah so ženou v znamení Škorpióna, môžete si byť istý, že ste jedinečný a neobyčajný muž. Tiež si môžete byť istý, že jej láske sa nevyrovná žiadna, akú kedy zažijete – a to platí v niekoľkých rovinách. Budete pre ňu v živote tým najdôležitejším. Ak je typický Škorpión, bude vás verne podporovať a bude sa snažiť vás potešiť s náruživou intenzitou. Ak nie je ľahké potešiť vás, prejaví svoju frustráciu vášnivými pokusmi prekonať váš nezáujem.

Slovo „vášnivý“ pravdepodobne upútalo vašu pozornosť. Väčšina mužov asi začula vzrušujúce povesti o vášni novembrových žien. Je to pravda. Táto žena prekypuje vášňou, aj keď ju dôkladne skrýva chladným, vyrovnaným prístupom, najmä k neznámym ľuďom, a povrchnou uhladenosťou, ktorá pripomína čierny zamat. Ale mužské pohlavie má prílišný sklon vzťahovať vášeň striktne k milostným záležitostiam. Tým ju podceňujete, pretože Plutónova definícia tohoto slova je omnoho širšia. Zahŕňa jej pocity voči všetkému, čoho sa dotkne. Nikdy nemá len mierny záujem. Pre ňu je nemožné byť odťažitou alebo laxnou. Málokedy sa jej hra, kniha, náboženstvo, nábytok či ľudia páčia alebo nepáčia. Buď ich priamo neznáša, alebo ich doslova uctieva. Pokiaľ v nej niečo nevzbudí jednu z týchto vášní, ľadovo to ignoruje. Napriek tomu všetkému zostáva citovými búrkami v podstate nedotknutá, súdiac aspoň podľa pokojného vystupovania, do ktorého sa vždy zahalí po každej menšej či väčšej jadrovej explózii. Asi bude ťažké presvedčiť vašu svokru, že jej dcéra skutočne rozbila všetok ten riad a roztrhala záclony na kúsky, keď dcérina zlosť medzitým vyprchala a namiesto nej sa vrátila hladkosť čierneho zamatu. Ľudia sa na vás môžu pozerať ako na blázna. Čo tým myslíte? Že sa nehanbíte obviňovať to mierne, pokojné a príjemné dievča z takéhoto výstupu. Ak vám to pomôže, máte môj súcit.

Má tak fantasticky dobré vlastnosti, že asi tušíte, že nebude malicherne šetriť ani tými zlými. Takže radšej myslite na jej kladné stránky. Dobre, tak myslite na jej kladné stránky, až sa vám zahojí tá hrča na hlave.

Pretože ju láka preskúmavať tienisté zákutia, zo začiatku sa môže zdať byť niečím ako zakázaným ovocím a tento dojem znásobuje zvláštny hlboký výraz jej očí. Je pravdou, že v úsilí poznať život, dievča Škorpión niekedy zabrúsi do nebezpečných vôd, a pretože v sebe nemá ani stopu strachu ( ak nepôsobí u nej vplyv Mesiaca, keď je plná bezmennej hrôzy ), jej pátranie ju môže zaviesť do prapodivných postranných uličiek. Ale typický Škorpión sa vráti z akejkoľvek výpravy silný a očistený. Pokiaľ táto žena dovolí, aby jej jej cesta poškvrnila dušu, Pluto ju potrestá krutými výčitkami a pocitom viny; napriek tomu však dokáže vyburcovať veľkú silu svojho charakteru a znova sa povzniesť, ako fénix, z popola svojich experimentov. V písomnostiach Kahlila Gibrana odpovedá Prorok na otázku o Zle: „O Dobre v tebe môžem hovoriť, ale o Zle nie. Veď čo iné je Zlo než Dobro, mučené vlastným hladom a smädom? Keď má Dobro hlad, hľadá potravu, dokonca i v temných jaskyniach, a keď má smäd, pije aj z mŕtvych vôd.“ Dokonalý popis Škorpióna.

Možno bola fascinovaným divákom milióna ľudských slabostí a okúsila množstvo zážitkov, aby vychutnala poznanie. Ale dokáže sa obdivuhodne vynoriť zo všetkých svojich prieskumov a striasť všetky podozrenia. I tak stále predčí takmer každú ženu, ktorú poznáte. Zrejme v sebe nosí mnohé tajomstvá. Prekvapuje, koľko temných skutkov je zverených Škorpiónom, napriek tomu, že ich vlastné vnútorné životy sú označené: „Súkromné – nevstupujte.“ Rada vypočuje tajomstvá, ale málokedy prezradí iným, čo jej bolo zverené, dokonca ani vám ( pokiaľ v jej natívnom horoskope nepôsobí vplyv Merkúra ). Tiež možno očakávať, že bude mať pár tajomstiev, ktoré sa budú týkať jej samotnej, ale neskúšajte ich z nej dostať. Táto žena má súkromné teritórium, ktorého sa nikdy nedotknete, časť jej mysle a duše, ktorá patrí len jej, a nikto nesmie na toto územie vkročiť. Nie že by klamala, častejšie je skôr brutálne úprimná, ale vždy bude mať tieto zvláštne myšlienky a pocity, s ktorými sa nezverí vám ani nikomu inému.

Žena Škorpión je neuveriteľne loajálna k tým, čo sú silní a zaslúžia si to, ale slabosi nebudú nikdy hodní ani jej pohľadu. Jej dôstojnosť vo vzťahoch k ľuďom môže navodzovať dojem, že je nadradená a snobská. Svojim spôsobom určite je, pretože praktikuje svoj osobný kastovný systém, ktorý je ešte zreteľnejší než systém jej sestier v Levovi a Kozorožcovi. Všetci Škorpióni sú v priateľstve nesmierne vyberaví. Tých, čo za to stoja, si udržia celý život, zatiaľ čo povrchných a obyčajných ľudí zmrazia. V povahe každej ženy v tomto znamení sú obrovské zásoby vytrvalosti a odhodlania, ktoré môže privolať na pomoc vždy, keď potrebuje zvládnuť pokušenie k excesom, či už je to alkohol alebo drogy, sebazničujúca, bezohľadná pomsta a nebezpečná depresia. Skôr či neskôr zrejme preštuduje nejakú formu okultných vied a nakoniec si jej úctu získajú pradávne tajomstvá a neobjavené svety, aj keď Škorpióni môžu počas života oscilovať od náboženského fanatizmu až k úplnému ateizmu.

Táto žena nemusí byť legálnou manželkou, aby mužovi poskytla lásku a oddanosť. Pokiaľ okolnosti, ktoré nie sú vo vašej moci, znemožnia svadbu, bude vás rovnako milovať až za hrob a vôbec ju nebude zaujímať, čo si myslia susedia. Vo väčšine takýchto nezvyklých situácií je jej vzťah skutočnejší a úprimnejší než plytká sebecká láska mnohých legitímnych manželstiev. Pokrytectvo spoločnosti nikdy neodradí túto odvážnu ženu od hľadania výslnia. Nedodržiava žiadne zákony okrem vlastných a v srdci má viac pochopenia pre manželský sľub „dokým nás smrť nerozdelí“, než dobrá polovica neviest, ktoré túto frázu blažene odriekajú.

Napriek silnému individualizmu nechá typická žena narodená v Škorpiónovi svojho muža mať hlavné slovo. Namiesto aby ho zatienila svoju silou a energiou, využije svoj talent, aby mu pomohla dosiahnúť vytýčené ciele. Vaša budúcnosť bude pre ňu dôležitá a s najväčšou pravdepodobnosťou nebude po svadbe trvať na pokračovaní vo svojej kariére ( za predpokladu, že ste ju hlboko nesklamal, alebo pokiaľ nemusí do práce vzhľadom k dočasnej finančnej kríze ). Doma vám možno bude zúrivo oponovať, ale na verejnosti vás bude plamenne obhajovať. Neznesie, aby vás niekto očierňoval alebo využíval. Tí, čo to skúsia, pocítia silu jej spravodlivého hnevu. Vaše šťastie je vždy na prvom mieste. Ak nemá jej znamenie alebo ascendent nepriaznivé aspekty, bude vám trpezlivo pomáhať, až kým nedosiahnete, čo chcete, a nebude si pri tom sťažovať ani nebude nervózna, aj keď môže trochu zatrpknúť, keď na ceste za svojim cieľom stratíte odvahu. Očakáva od vás, že budete mieriť tak vysoko, kam až dosiahnu vaše schopnosti. Čokoľvek menšie môže vyvolať pekne sarkastické posmešky a výčitky, zvlášť keď tu pôsobí nepriaznivý vplyv Merkúra.

Tieto ženy milujú svoj domov, ktorý obvykle žiari čistotou a je typický vkusom a pohodlím. Jedlá servíruje včas a vcelku má domácnosť pod kontrolou. Ak je opak pravdou, musí byť z niečoho veľmi nešťastná, pretože má prirodzený sklon ku kráse a systematičnosti. Pre typickú ženu v tomto znamení je jarné upratovanie ako dovolenka. Rada prelieza kútmi a skrýšami, či niečo nenájde. Len si dajte pozor, aby vám tá vaša pri upratovaní nenašla vo vrecku starého saka nejaké tajné poznámky voňajúce parfémom. Škorpión je nezriadene podozrievavý, aj keď žiadny dôvod k podozrievavosti nemá, takže si dokážete predstaviť, čo sa stane, keď nájde reálny dôkaz vašej možnej nevery. Predstavte si hríbovitý mrak a budete vedieť, čo vám hrozí – obrazne povedané. Nemá však cenu podozrievať ju, bez ohľadu na to, koľko príležitostí sa k tomu naskytne, a bude ich dosť, pretože ona nikdy neprezradí svoje najvnútornejšie pocity. To môže prirodzene vyvolať pár otáznikov na vašej strane. Všetky otázky jednoducho prehltnite. Niektoré veci sú u nej proste nedobytné, rovnako ako zásuvka, ktorú si zamyká už od detstva. Vyzvedať vám nijako nepomôže. Plne si uvedomujem, že to nie je fér. Ona tiež. Ale to na veci nič nemení. Jednoducho je to tak. Buď ju príjmite takú, aká je, alebo ju nechajte tak. Pravdepodobne ju príjmete. Je takmer nemožné nechať ju tak. Keď nič iné, bude vás strašiť po zvyšok života. Prispôsobiť sa zvláštnostiam jej povahy je ľahšie než trpieť nočnými morami, ktoré vás dozaista postihnú, ak ju opustíte. Nikto neodchádza od Škorpiónov. To ste nevedel? Tí, čo to skúsili, vás môžu poučiť. V každom prípade máte mimoriadnu ženu.

Aj keď potrebuje bezpečie domácich koreňov, presťahuje sa, ak je to nutné vzhľadom k vášmu zamestnaniu, a nebude sa viditeľne snažiť z toho vykrútiť. Je vynikajúcou ženou pre muža slúžiaceho v armáde alebo v námorníctve a skutočný klenot pre politika. Neexistuje nikto, koho by neprehliadla, neunikne jej žiaden klam či podvod. Žena Škorpión vám môže presne povedať, komu môžete dôverovať a na koho si máte dať pozor. Manželka v znamení Rýb má rovnakú schopnosť, ale môže byť príliš mäkká, aby kritizovala, príliš ochotná ospravedlňovať chyby a neúspechy druhých. U Škorpióna to tak nie je. V skutočnosti bude musieť často krotiť svoj ostrý jazyk a zmierniť svoju krutú analýzu.

V oblasti financií sú tieto ženy celkom nevyspytateľné. Niekedy šetria každý halier, a potom odrazu prepadnú záchvatu utrácania. Jedno je však isté. Majú rady peniaze, či ich ukladajú do prasiatka alebo ich utrácajú za luxusné veci. Vždy však silne tiahnu k prestíži a nedovolia, aby mali peniaze kompromitujúci vplyv. Vaša partnerka bude spokojná, keď budete mať menší plat, pokiaľ budete svojim pánom a budete mať možnosť postupu smerom k vplyvnému postaveniu. Žena Škorpión má rada moc a obetuje pre ňu veľa. Vaša moc postačí, pretože Pluto jej dovoľuje žiť prostredníctvom druhých, ak jej to vyhovuje. Pamätajte si, že aj keď pre naplánovaný cieľ obetuje a znesie veľa, je príliš hrdá, aby žila v nedôstojných podmienkach nastálo, a ak je k tomu nútená nerozumne dlhú dobu, stane sa zatrpknutou a nespokojnou. Buď sa po čase pokúsi pre rodinu zvrátiť šťastenu, alebo sa postupne stiahne do skľučujúceho sveta šedých jašteríc, keď bude navonok prijímať chudobu a zdanlivo sa z nej takmer tešiť, ale vo vnútri bude hlboko rozčarovaná.

Bude mať majetnícke sklony, ale sama sa privlastniť nedá. Jedným z najhorších rysov ako ženských, tak mužských Škorpiónov je odmietanie vziať v citovej sfére do úvahy iné stanovisko okrem vlastného. Je treba celé týždne introspekcie, aby ju človek prinútil aspoň k náznaku pokory. Prirodzený záujem tejto ženy o opačné pohlavie, aj keď zostane platonický, vám môže poskytnúť rovnaké dôvody k žiarlivosti ako jej. Celkom iste bude fascinovať každého muža v dohľade a vy budete musieť nečinne sedieť, zatiaľ čo ona ich hypnotizuje. Málokedy to síce vedie k niečomu vážnemu, ale môžu z toho vzniknúť nepríjemné situácie. Tiež to môže viesť k prudkým nezhodám. Vo vyhni boja sa vyplatí spomenúť si, že jej túžba vyrovnať skóre ju obvykle činí víťazom v každej šarvátke. Vždy má posledné slovo. Keď jej poviete jednu lož, povie vám dve. Pokiaľ tvrdošijne odmietnete pobozkať ju ráno po vašej „výmene názorov“, môže vám odmietať bozk na dobrú noc celý mesiac. Ak necháte svoju matku ( alebo matku kohokoľvek iného ) kritizovať jej kuchárske umenie, vaša manželka Škorpión ju zabudne pozvať na obed niekoľko nedieľ za sebou. Neúmyselné ublíženie však odpustí. Zmysel pre spravodlivosť je u Škorpiónov rovnako silný ako zmysel pre odplatu. Väčšina ľudí na toto zabúda. Bude si pamätať každú láskavosť a dvakrát vám ju vráti. Rovnako tak to platí i opačne.

S deťmi môže niekedy jej láska postrádať určitú nehu a otvorené prejavy náklonnosti, ale potomstvo asi aj tak vycíti jej hlbokú oddanosť a bude sa cítiť citovo uspokojené. Táto matka nenechá prejsť talent svojich detí bez povšimnutia či nevyužitý. Bude ich neustále povzbudzovať k dosiahnutiu vyšších cieľov a bude ochotná im poskytnúť všemožnú podporu, akú potrebujú. Keď budú mať problémy, poskytne im svoju silu a pomoc, pretože znalosť ľudskej povahy z nej robí múdreho poradcu. Svojou vlastnou odvahou ich bude učiť postaviť sa prekážkam. Môže však byť slepá k ich chybám, čo je postoj, ktorý môže spôsobiť mnoho problémov, ak nie je včas rozpoznaný a zmenený. Každý, kto podľa nej predstavuje pre deti čo i len najmenšiu hrozbu, bude rozdrvený a obávam sa, že to zahŕňa aj manžela. Nebude sa jej páčiť, keď bude otec na deti prísnejší, než si myslí, že je vhodné.

Žena Škorpión vás niekedy skoro utopí vo svojej vášni pre život, napriek tomu bude v skutočnej búrke jej chladný rozum a oceľová sila fungovať ako záchranná plť. Navzdory podivnému magickému pôsobeniu sa na vás budú jej pôsobivé oči vždy pozerať úprimne, a to aj vo chvíli, keď je ľudským chápaním nedostižná. Je možno trochu nebezpečná, ale bezpochyby vzrušujúca. Nech sa ostatní manželia trápia s prelietavými dievčatami. Vy poznáte podmanivé tajomstvo ľúbeznej čarodejky, ktorá vám uvarí šálku dobrého čaju a nikdy vám nespáli hrianku ( no, skoro nikdy ). Keď je šálka prázdna, nechajte ju veštiť vám z čajových lístkov. Vie to – pokiaľ chce. Tvrdíte, že ste to nevedel?

Hovoril som vám, že sú veci, ktoré si necháva pre seba …