Poslednú aktualizáciu dňa 25/09/2023 vykonal astromaïa

Úvod k dvanástim slnečným znameniam zverokruhu

12 slnečných znamení zverokruhu AnteAr

Raz určite budete chcieť získať svoj kompletný horoskop narodenia, ale prvým dôležitým krokom k tomu je štúdium vášho znamenia. To by ste však nemali zamieňať s čítaním horoskopov v časopisoch a novinách. Často vás síce ohromia svojou presnosťou, ale rozhodne majú ďaleko k neomylnosti.

Jedine horoskop zostavený podľa presnej hodiny a minúty vášho narodenia je v tejto špeciálnej náuke dostatočne spoľahlivý. Na druhej strane neverte častým obvineniam, že tieto horoskopy sú len „kôpkou všeobecných fráz, ktoré sú zlepené dohromady, aby sa hodili na každého.“ To je rovnaká nepravda.

Tieto tlačené predpovede platia individuálne pre osobu narodenú v Býkovi, Rybách alebo v Panne. Nevzťahujú sa hlava-nehlava k ľubovoľnému z dvanástich znamení. Píšu ich kompetentní profesionáli podľa matematických výpočtov aspektov, ktoré tvorí Slnko vo vašom znamení s pohybujúcimi sa planétami, a vyznačujú sa značnou mierou presnosti.

Slnečné znamenie jednotlivca má približne osemdesiatpercentnú, niekedy až deväťdesiatpercentnú presnosť. Nie je to oveľa lepšie než nevedieť nič? Ale pokiaľ poznáte znamenie určitého človeka, ste podstatne lepšie informovaní než tí, ktorí o ňom vôbec nič nevedia.

Tak či tak pokiaľ nie je kompletný rozbor k dispozícii, každý môže ťažiť zo štúdia slnečných znamení, a táto znalosť môže prispieť k lepšej vzájomnej tolerancii. Keď pochopíte, ako hlboko vryté sú určité postoje v ľudských povahách, budete k chovaniu týchto ľudí zhovievavejší.

Znalosť slnečných znamení napríklad môže pokojným a vyrovnaným rodičom Škorpiónom byť trpezlivejšími s nepokojnou inteligenciou dieťaťa Blíženca, ktorú by inak považovali za nervóznu neposednosť. Pomôže extrovertným študentom pochopiť introvertných učiteľov a naopak.

Človeku v znamení Panny odpustíte jeho puntičkárstvo, ak viete, že sa narodil, aby mal každý vlások na svojom mieste a aby riešil problémy skúmaním každého detailu.

Je ľahšie zmieriť sa s bezstarostnosťou Strelca, keď si uvedomíte, že je príliš zamestnaný hľadaním ideálov, ktoré by vzal za svoje a bojoval za nich, než aby sa každú minútu obzeral, kam ide alebo komu šliape na päty. Jeho úprimnosť vás zasiahne menej, ak poznáte jeho nutkanie hovoriť pravdu za každú cenu.

Nebude vás toľko bolieť, že sa Kozorožec nerozplýva nad vašim darčekom, ak si spomeniete, že je vám nesmierne vďačný, ale nie je schopný prejaviť svoje nadšenie otvorene. Jeho trvanie na plnení povinností vás bude dráždiť menej, keď budete vedieť, že je k sebe rovnako tvrdý ako k ostatným.

Nekonečné argumenty a váhanie osôb narodených vo Váhach je ľahšie prijímať s vedomím, že sa len snažia byť spravodliví a dosiahnuť nestranné rozhodnutie. Vodnár strkajúci nos do vášho súkromného života sa nebude zdať taký nezdvorilý, keď si uvedomíte, že bol stvorený s neovládateľnou túžbou preskúmať motívy druhých ľudí.

Nikdy sa pri rozpoznávaní slnečných znamení nedajte oklamať povrchným dojmom. Nie všetci Kozorožci sú poslušní, nie všetci Levi sú panovační a nie všetky Panny sú rýdze.

Občas stretnete šetrného Barana s bankovým kontom, pokojného, mĺkveho Blíženca alebo dokonca praktickú Rybu. Ale pozrite sa pod povrch týchto rysov, ktoré vás vyviedli z miery. Pristihnete okázalého Kozorožca, ako tajne nakúka do zoznamu významných osobností, hanblivého Leva naštvaného kvôli urážke jeho ješitnosti a vzácnu flirtujúcu Pannu, ktorá nakupuje insekticídy vo veľkom, pretože tak je to lacnejšie.

Pokojný Blíženec nemusí hovoriť rýchlo, ale jeho myseľ zrejme pracuje na plné obrátky. Výnimočne šetrný Baran príde do banky v jasne červenom plášti alebo odsekne hrubému úradníkovi a praktická Ryba tajne píše básne alebo na každý sviatok Vďakyvzdania pozve na večeru šesť sirôt.

Kým máte oči a uši otvorené, nikto pred vami nedokáže úspešne zakryť svoje slnečné znamenie. Dokonca i u vášho domáceho zvieraťa sa prejavia nezameniteľné rysy jeho znamenia. Nedávajte misku s jedlom mačke Panne na neznáme miesto a nikdy neskúšajte ignorovať psa Leva.

Začnite študovať svoje slnečné znamenie, zachovajte rozumnú dávku opatrnosti pri jeho aplikácii a všetci sa budú čudovať, kde sa vo vás vzala tá nová jasnozrivosť, až začnete odhaľovať ich skutočné povahy. Porozumenie dvanástim slnečným znameniam doslova zmení váš život. Ste na ceste zblíženia s neznámymi ľuďmi rovnako ako s priateľmi.

Nie je to nádherné?

Muž Baran | Žena Baran

Muž Býk | Žena Býk

Muž Blíženci | Žena Blíženci

Muž Rak | Žena Rak

Muž Lev | Žena Lev

Muž Panna | Žena Panna

Muž Váhy | Žena Váhy

Muž Škorpión | Žena Škorpión

Muž Strelec | Žena Strelec

Muž Kozorožec | Žena Kozorožec

Muž Vodnár | Žena Vodnár

Muž Ryby | Žena Ryby

Zdieľajte so svojimi priateľmi!
Categories: Blog