Poslednú aktualizáciu dňa 15/01/2023 vykonal astromaïa

Spln Mesiaca v Blížencoch 19. december 2021

Vďaka príjemnému spojeniu so šťastným Jupiterom v priateľsky orientovanom vzdušnom znamení Vodnára má táto lunárna udalosť spoločenský, optimistický tón.

Či už bola sezóna nedávnych zatmení pre vás hračkou alebo v podstate prevrátila váš život naruby, niet pochýb o tom, že rok 2021 bude aj naďalej prinášať zvraty, ktoré až do poslednej chvíle budú stáť v pozadí situácií, ktoré menia hru. Avšak posledný spln roka 2021 by sme mohli vnímať ako čas príjemného oddychu od všetkých tých dramatických situácií, ktoré sa teraz dejú. Tento spln v premenlivom vzdušnom znamení Blížencov prináša množstvo duševnej a sociálnej energie. Energiu aktuálneho splnu môžete nasmerovať do spojenia s ľuďmi, ktorí sú pre vás skutočne dôležití.

Táto lunárna udalosť, ktorej vládne Merkúr, planéta komunikácie, nastane v nedeľu 19. decembra 2021 nadránom o 05:35 hod. SEČ v znamení Blížencov. Spln v tomto pohyblivom vzdušnom znamení prináša vzrušujúcu zvedavosť, posilnenú schopnosť spájať sa s ostatnými a šťastnú dávku optimizmu a oslavných vibrácií.

Tu sú všetky podrobnosti, ako sa najlepšie orientovať v energiách Splnu Mesiaca v Blížencoch v decembri 2021.

Spln v Blížencoch 19. december 2021 AnteAr

Čo znamená lunárny Spln

Po prvé, niekoľko základov o astrologickom význame splnu: pretože Luna funguje ako náš emocionálny kompas, ktorý ovláda našu intuíciu a pocit bezpečia, má tendenciu zosilňovať všetky tieto témy, keď je v splne a žiari úplne najviac.

Či už sa potýkame s vyšinutosťou neurotického vodiča, príliš hlučnými susedmi, alebo sa jednoducho ocitneme uprostred situácie, ktorá nás dokáže totálne rozhodiť, môže energia splnu v niektorých ľuďoch podnietiť sklon k takmer šialenému správaniu. Skutočnou dilemou je však to, že spln zvyšuje intenzitu našich emócií – najmä tých pocitov, ktorým sme venovali zanedbateľnú pozornosť a ktoré potrebujeme určitým spôsobom vyjadriť. Z tohto dôvodu dramatické okamihy pri splne často pramenia z toho, že sa ľudia otvárajú a dávajú svetu najavo svoju dovtedy zadržiavanú bolesť, stres alebo traumu.

Splny sú tiež kulminačnými bodmi pravidelných astrologických cyklov. Rovnako ako v našich obľúbených filmových drámach, aj v našom živote sa v každom okamihu dejú rôzne „zápletky“ a podľa toho, ktorý príbeh sa začal okolo príslušného lunárneho novu (opak splnu, keď z nášho pohľadu nebeské teleso nie je osvetlené Slnkom a javí sa ako úplne tmavé) v rovnakom znamení môže dôjsť k záveru počas splnu. Napríklad tento spln 19. decembra v Blížencoch súvisí s novom Mesiaca sprevádzaným zatmením Slnka 10. júna 2021.

Splny bývajú intenzívne – najmä ak výrazne zasahujú niektoré prvky vo vašom natálnom horoskope – ale často slúžia ako hodnotné kontrolné body pre pohľad na hlboko precítené emócie a dokončenie jedného príbehu skôr, ako začnete ďalší – čo je bežne známe ako uzavretie.

Témy Splnu v Blížencoch v decembri 2021

Premenlivé vzdušné znamenie Blížencov je ovládané Merkúrom, planétou komunikácie, dopravy, technológií a obchodu. Práve táto planéta podfarbuje tón, ktorým sa vyjadrujete, premýšľate a zbierate informácie. Niet divu, že ľudia narodení počas obdobia Blížencov prichádzajú na svet, keď prechádzame z jari nabitej očakávaním do žoviálneho, ešte spoločenskejšieho leta. Táto atmosféra hovorí o zvedavých, sympatických Blížencoch, ktorí bývajú neustále na cestách.

Merkúr vládne aj technológiám, takže Blíženci môžu ľahko vstúpiť do role povedzme technického čarodejníka alebo hviezdy médií či sociálnych sietí. Prinajmenšom môžete očakávať, že budú najaktívnejší v skupinovom chate. Menej príjemné stránky hviezdnych Dvojčiat: môžu byť dualistickí, príliš „štrajchnutí“ Merkúrom, vrtošiví flákači, ktorí niečo povedia a potom zrazu zaujmú opačný postoj, rozprávajú len kvôli rozprávaniu samotnému a zneužívajú svoje závideniahodné komunikačné schopnosti ako skutočne nebezpečnú zbraň, ktorou dokážu škaredo manipulovať alebo v horšom prípade niekoho spáliť na popol.

Bez ohľadu na aspekty k iným planétam nás každý spln v znamení Blížencov vyzýva, aby sme boli zvedaví, zbierali informácie a nadväzovali spojenia s ostatnými. Vo všeobecnosti sú tieto splny vzdušné, spoločenské a skôr intelektuálne nabité, než hlboko emocionálne a ťažké. A keďže hlavným aspektom tohto konkrétneho Splnu v decembri 2021 je krásny trigón s Jupiterom – planétou šťastia, hojnosti, rozvoja a rastu, ktorý sa pohybuje pevným vzdušným znamením Vodnára – je ešte benevolentnejší ako väčšina ostatných splnov.

Harmónia medzi Lunou v splne a Jupiterom prispieva k posilneniu optimizmu a radosti, najmä pokiaľ ide o priateľstvá a kolegiálne vzťahy, pretože Blíženci aj Vodnár sú výrazne platonicky orientovaní. V dňoch okolo decembrového splnu by ste sa mohli cítiť obzvlášť vrúcne a láskyplne, určite nás bude napĺňať príjemne strávený čas v spoločnosti tých, na ktorých nám najviac záleží alebo dokonca aj interakcia s náhodnými známymi.

Aj keď to môže znieť celkom v rozpore s intuitívnymi očakávaniami, Venuša, planéta lásky a krásy, vnáša na túto žúrku pri splne Mesiaca trochu napätia a zmätku. Pretože sa momentálne nachádza v Kozorožcovi, pracovitom, kardinálnom zemskom znamení, tvorí nezvyčajné spojenie k splnu, ktoré môže potenciálne vyvolať nervozitu vo vzťahoch. Spôsob, akým sa cítite (známy ako lunárny terén), môže byť v rozpore so spôsobom, akým vyjadrujete alebo prijímate náklonnosť (to všetko je pod vládou Venuše). Na druhej strane: akékoľvek okamihy, v ktorých cítite nátlak alebo prvky manipulácie, vám môžu otvoriť oči, aby ste si uvedomili problémy vo vzťahoch – konkrétne nerovnováhu – ktoré budete chcieť riešiť.

Môžete byť obzvlášť motivovaní vyjadriť ich, pretože Venuša sa teraz pohybuje po ekliptike v tesnej blízkosti Pluta, planéte sily, ovládania, transformácie a vášne, ktorá prudko zvyšuje intenzitu vašich túžob. Splnenie týchto túžob si však vyžiada o niečo viac času ako zvyčajne, pretože planéta romantiky začína svoj retrográdny chod len niekoľko hodín po decembrovom splne a pohybuje sa späť cez znamenie Kozorožca, čo si bude vyžadovať vnútornú prácu na vašich vzťahoch až do 29. januára 2022.

Zároveň mystický Neptún, planéta snov, spirituality a mystiky, v premenlivom vodnom znamení Rýb vytvorí disharmonickú väzbu s Lunou v splne, ktorá môže pripraviť pôdu pre zmätok a únikové tendencie – ale aj príležitosť pre prepojenie predstavivosti znamenia Rýb so sklonom Blížencov k intenzívnej komunikácii, aby vytvorili čarovné, nezabudnuteľné chvíle s priateľmi a blízkymi.

Spln v Blížencoch 19. december 2021 AnteA WP

Koho decembrový Spln v Blížencoch ovplyvní najviac

Ak ste sa narodili, keď bolo Slnko v znamení Blížencov – každoročne približne od 21. mája do 20. júna – alebo máte svoje osobné planéty (Slnko, Luna, Merkúr, Venuša alebo Mars) v Blížencoch (môžete to zistiť zo svojho natálneho horoskopu), budete energie tohto Splnu Mesiaca vnímať viac než ostatní.

Presnejšie povedané, skontrolujte si, či máte osobnú planétu, ktorá spadá do okruhu piatich stupňov od Splnu Mesiaca (27 stupňov Blížencov). Ak áno, vaša zvedavosť, túžba komunikovať a byť v spojení s ostatnými budú teraz mimoriadne zvýraznené.

Podobne, ak Ascendent vo vašom natálnom horoskope spadá do iného pohyblivého znamenia — Panna (pohyblivé zemské), Ryby (pohyblivé vodné) a Strelec (pohyblivé ohnivé) — budete inšpirovaní, aby ste si stanovili zámery súvisiace so vzťahmi a pocitom bezpečia. Ak ste sa narodili so Slnkom v Panne, Luna ovplyvní váš desiaty dom kariéry, ak máte Slnko v znamení Rýb, hlavné témy sa budú týkať štvrtého domu domáceho života, pre ľudí so Slnkom v znamení Strelca to budú záležitosti siedmeho domu partnerských vzťahov.

Tiež stojí za to skontrolovať si svoj natálny horoskop, aby ste zistili, či niektorá z vašich osobných planét nespadá do pohyblivého znamenia a medzi 22 -30 stupňami, pretože v takom prípade budete tento Spln Mesiaca vnímať citlivejšie než ostatní.

Zaujímavé kľúčové fakty, ktoré by ste si mali zapamätať

Každý mesiac, bez ohľadu na to, v akom znamení nastáva lunárny Spln, prináša astrologické okamihy ktoré vytvárajú priestor na uvoľnenie. Ale keď k Splnu dôjde vo vzdušnom, ľahkomyseľnom, komunikatívnom znamení, akým sú Blíženci, mohli by ste to vnímať ani nie tak veľmi ako pozvanie plávať v hĺbke svojich emócií, ale aby ste sa uistili, že všetku tú extra vysokú mentálnu energiu vynakladáte na veci, ktoré sú vášmu srdcu skutočne blízke.

Sila Blížencov – ako znamenia, ktoré Merkúr ovplyvňuje azda najviac – nespočíva len v ich neutíchajúcej zvedavosti, ale aj v ich slobodomyseľnosti a prispôsobivosti. Hoci Spln nám nemôže pomôcť s náročnejšími okamihmi plnými emócií, táto konkrétna lunárna udalosť slúži ako pripomienka, že nie každý kulminačný bod musí byť taký dramatický. Môže byť ľahký, vzdušný a temperamentný. Môžete do neho vletieť so zvedavosťou, hravosťou, otvorenou mysľou, iskrivým optimizmom – a v ideálnom prípade obklopení ľuďmi, ktorých milujete 😉

Váš astrológ
Mgr. Ľubomír Drozd

Astrologické služby AnteAr
email: drozd@antear.com
tel.: 0944 630 062

Páčia sa vám moje horoskopy? Píšem ich pre vás s láskou
Podporte ich tvorbu tým, že kliknete na „Zdieľať“ alebo „Páči sa mi to“
Ďakujem za všetky prejavy vašej priazne!

Súvisiace témy:

Luna v znameniach zverokruhu

Luna v Blížencoch

Spln a Nov

Chcete vedieť o každom novom článku?

Potom zadajte svoj email nižšie a získajte prehľad o udalostiach na stránkach AnteAr.com

Zdieľajte so svojimi priateľmi!
Categories: Spln a Nov