Poslednú aktualizáciu dňa 24/01/2023 vykonal astromaïa

Spln Mesiaca v Blížencoch 8. decembra 2022 najviac ovplyvní tieto 4 znamenia zverokruhu

Po 28 dňoch sa na nočnej oblohe objaví Spln, ktorý odhalí celú svoju nebeskú krásu. Keď zaplavuje vesmír svojím žiariacim, éterickým svetlom, doslova cítime jeho silu prúdiacu cez vašu dušu. A ak patríte medzi znamenia zverokruhu, ktoré spln Mesiaca najviac zasiahne, je vysoká pravdepodobnosť, že vďaka tomuto zážitku vám to pomôže určitým spôsobom sa zmeniť!

Spln v Blížencoch 19. december 2021 AnteAr

Čo znamená spln

Najprv si povedzme niekoľko základných vecí o astrologickom význame splnu:

Pretože Luna funguje ako váš emocionálny kompas, ktorý ovláda vašu intuíciu a pocit bezpečia – keď je v Splne a žiari úplne najviac – má tendenciu zosilňovať všetky tieto témy.

Či už sa potýkame s vyšinutým správaním neurotických šoférov, príliš hlučnými susedmi, alebo sa jednoducho ocitneme uprostred situácie, ktorá nás dokáže úplne rozhodiť, energia splnu môže v niektorých ľuďoch podnietiť sklon k takmer šialenému správaniu.

Skutočným problémom však je, že Spln zvyšuje intenzitu našich emócií – najmä tých pocitov, ktorým sme venovali len veľmi málo pozornosti a ktoré potrebujeme určitým spôsobom vyjadriť. Z tohto dôvodu dramatické okamihy pri Splne často pramenia z toho, že sa ľudia otvárajú a dávajú svetu najavo svoju dovtedy zadržiavanú bolesť, stres alebo traumu.

Splny sú tiež kulminačnými bodmi pravidelných astrologických cyklov. Rovnako ako v našich obľúbených filmových drámach, aj v našom živote sa v každom okamihu dejú rôzne „zápletky“. A podľa toho, ktorý príbeh sa začal okolo príslušného lunárneho novu (opak splnu, keď z nášho pohľadu nebeské teleso nie je osvetlené Slnkom a javí sa ako úplne tmavé) v rovnakom znamení môže dôjsť k finále práve počas splnu. Napríklad tento spln 08. novembra 2022 v Býkovi je spojený s lunárnym novom z 30. apríla 2022.

Splny bývajú intenzívne – najmä ak výrazne zasahujú do vášho natálneho horoskopu – ale často slúžia ako významné kontrolné body pre pohľad na hlboko precítené emócie a finálne úpravy na jednej kapitole vášho príbehu, skôr ako začnete písať ďalšiu.

Spln je vždy, keď Mesiac, vládca vášho vnútorného ja, svojou opozíciou so Slnkom – vládcom vášho vonkajšieho ja – vytvára vnútorný nepokoj a núti nás konať. Nie je nezvyčajné, že hlboko zakorenené emócie vystúpia na povrch ako výbuch sopky, taktiež nie je nezvyčajné, že sa v tomto období odohrávajú veľké odhalenia. Keďže Spln je zároveň vrcholnou fázou lunárneho cyklu, je to často čas, ktorý vyvoláva veľké zmeny a objavné okamihy. Či sa nám to páči alebo nie, Spln nás vždy určitým spôsobom oslobodí!

8. decembra 2022 dosiahne spln v Blížencoch svoj vrchol o 05:07 SEČ. Pretože Blíženci – dvojčatá zverokruhu – sú známe tým, že sú znamením komunikácie, spoločenského prepojenia a obojstranných perspektív, tento Spln nám určite otvorí myseľ (a ústa). Očakávajte, že konverzácie, ktoré menia hru nápadmi z iného sveta, prídu tak, ako to najmenej čakáte, pretože Blíženci sú schopní nasávať informácie, ktoré by väčšina ľudí ignorovala. Ale práve to robí toto znamenie zverokruhu tak brilantným! Posúďte obe strany príbehu, pretože pravda sa „stráca v preklade“, keď ste príliš stotožnení so svojou perspektívou.

astrologické štúdio AnteAr

Počas tohto Splnu však možno dostaneme viac, ako sme očakávali. Koniec koncov, Spln vytvorí presnú konjunkciu s retrográdnym Marsom, čo znamená, že môžeme očakávať, že sa veci trochu zamotajú. Mars – planéta konfliktov, vášne a sexuality – už od októbra cúva v znamení Blížencov a prináša problémy, ktoré nás stavajú do konfrontácie a odporu, vyžadujúceho si našu pozornosť.

Hoci sa môžete cítiť frustrovaní hádkami, ktoré nikam nevedú a projektami, ktoré sa ukážu byť náročnejšie, ako by mali, tento retrográdny Mars vás v konečnom dôsledku učí, ako odložiť svoju hrdosť, keď komunikujete. Blíženci sú znamením zverokruhu, ktoré miluje byť najmúdrejším a najbystrejším človekom v uprostred skupiny ostatných ľudí, je trápne chodiť okolo horúcej kaše a myslieť si, že máte pravdu, keď sa v skutočnosti mýlite. Dovoľte si mýliť sa! Urobte krok a prehodnoťte, či sa naozaj cítite na to, aby ste urobili drastické rozhodnutie, alebo sa len cítite impulzívne v tej chvíli, keď to na vás príde.

Ak vaše slnečné alebo lunárne, prípadne vychádzajúce znamenie spadá do niektorého z nasledujúcich znamení zverokruhu, nadchádzajúci Spln vám poskytne určitú katarziu pre trochu toho zadržiavaného hnevu. Tu je dôvod, prečo sa tieto znamenia zverokruhu budú cítiť obzvlášť otrasené:

Tieto znamenia zverokruhu budú cítiť spln najintenzívnejšie

Blíženci

Milí Blíženci, tento Spln je celý o vás. Ste hviezdou šou a všetci sa chystajú vypočuť si, čo chcete povedať! Pretože tento Spln osvetľuje váš prvý dom „Ja“, povzbudí vás, aby ste sa zahľadeli hlboko do svojho vlastného obrazu a pozreli sa zblízka na osobu, akou sa prezentujete. To, že ste v minulosti urobili chyby, neznamená, že ste rovnakým človekom, akým ste boli predtým. Dovoľte, aby vám tento Spln ukázal všetky spôsoby, akými ste rástli (a všetky spôsoby, akými ste sa vyvíjali). Pripravte sa na to, že sa rozvinie vrcholný okamih vo vašom živote, pretože Spln je vždy okamihom zmeny a dokončenia. Možno uvoľňujete hnev a výčitky, o ktorých ste si vôbec neuvedomili, že ich vôbec máte. Blíženci, netrestajte sa za to, že ste nahnevaní. Hnev znamená len to, že vám na tom naozaj záleží!

Panna

Čo chcete dosiahnuť, Panny? Čím chcete byť známi? Luna v Splne v Blížencoch vnáša silu do vášho 10. domu kariéry a povesti a osvetľuje vaše spoločenské postavenie. Možno prehodnocujete svoje profesionálne ciele a uvedomujete si, že niečo nefunguje. Otočiť loď, keď sa vychýli z kurzu, nie je nikdy ľahké, ale je to lepšie, ako pokračovať nesprávnym smerom. Máte obrovský potenciál urobiť niečo neuveriteľné so svojou kariérou, najmä ak začnete práve teraz! To však neznamená, že skončíte len vtedy, keď ide do tuhého. Cesta pred vami je plná prekážok, výziev a reálnych sklamaní, no ak nie ste ochotní prekonať búrku, ako inak budete môcť dokázať, ako veľmi si to zaslúžite?

Strelec

Prebieha váš solárny návrat, ktorý vám pripomína, aby ste si boli istí sami sebou a verili vo svoju schopnosť stať sa lepším človekom. Spln mesiaca v Strelcovi však upriamuje vašu pozornosť na vaše vzťahy jeden na jedného. Táto lunárna udalosť, ktorá sa odohráva vo vašom siedmom dome spojencov, nepriateľov, manželov a obchodných partnerov, vás núti rozpoznať, čo funguje a čo nie, pokiaľ ide o dynamiku vášho vzťahu. Ak je základ vzťahu slabý a nespoľahlivý, tento Spln môže byť slabým miestom, ktoré zlomí ťave chrbát. Milí Strelci, ak ste však vy a váš partner ochotní prevziať zodpovednosť a stretnúť sa kdesi uprostred, tento Spln vám umožní uvedomiť si, aký silný je váš vzťah. A pamätajte – v každom páre sú občas spory,

Ryby

Pracovali ste veľmi usilovne, aby ste získali väčší vplyv vo svojej kariére a posunuli sa ešte ďalej smerom k úspechu. Víťazstvo v hre však nie je to najdôležitejšie vo vašom živote, najmä ak sa pod rúškom workoholika vyhýbate problémom v osobnom živote. Zamerajte sa na svoj štvrtý dom rodiny a vašej pokrvnej línie, Spln v Baranovi od vás požaduje, aby ste pochopili, že nemáte žiadnu kontrolu nad tým, odkiaľ pochádzate alebo s kým ste príbuzenskom vzťahu. A hoci sa doma môžete cítiť uviaznutí a pod tlakom, máte možnosť vybudovať si vlastnú predstavu domova, bez ohľadu na to, kde by to mohlo byť. Ak nie ste spokojní so svojou adresou alebo sa s rodičmi nezhodnete, tento Spln vás bude inšpirovať, aby ste s tým začali niečo robiť (takto či iným spôsobom).

„Myseľ býva očarená prísľubmi „kozmického vedomia“ a zmysly učičíkané alebo očarované neustálym opakovaním toho, že keď roztiahneme krídla a vzlietneme, dokážeme v jedinom živote dosiahnuť najvyššie vesmírne sféry. Ale skutočne si tí, ktorí tak nadšene hovoria o osvietení, tí, ktorí sa so zdanlivou ľahkosťou vyhýbajú averzným stranám silových zón, ktorých znalosťou sa vystatujú, skutočne sa domnievajú, že existuje iba jedna strana? Je povrchné a falošné predstavovať si mincu s jednou stranou. Jedine po zvládnutí sveta tieňov v podobe démonov hnevu, chtivosti a domýšľavosti v sebe samom sa môže človek skutočne prehlásiť pánom žiariacich kolies čiže diskov.“

Váš astrológ
Mgr. Ľubomír Drozd

Astrologické služby AnteAr
email: drozd@antear.com
tel.: 0944 630 062

Páčia sa vám moje horoskopy? Píšem ich pre vás s láskou
Podporte ich tvorbu tým, že kliknete na „Zdieľať“ alebo „Páči sa mi to“
Ďakujem za všetky prejavy vašej priazne!

Súvisiace témy:

Horoskop na týždeň od 07. novembra 2022

Luna v znameniach zverokruhu

Luna v Býkovi

Spln a Nov

Zdieľajte so svojimi priateľmi!
Categories: Spln a Nov