Poslednú aktualizáciu dňa 12/03/2023 vykonal astromaïa

Spln Mesiaca v Panne 7. marca 2023

Cítite sa citlivejší alebo sebakritickejší ako zvyčajne? Nie ste sami, pretože Luna v Panne je práve teraz na svojom vrchole plnosti. Skôr než si rozoberieme, ako bude spln v Panne v marci 2023 ovplyvňovať jednotlivé znamenia zverokruhu, pozrime sa bližšie na význam tejto lunárnej fázy spolu s archetypom tohto premenlivého zemského znamenia zverokruhu.

Full Moon manifestation AnteAr WP
Mars v napätom postavení so Slnkom a Lunou v splne

Luna nás neustále berie na cestu všetkými svojimi ôsmimi tajomnými fázami. V astrológii je Luna symbolom nášho vnútorného sveta a emocionálnych základov, a práve preto jej neustále sa meniace cykly zohrávajú v našom osobnom živote takú kľúčovú úlohu.

Slnko – symbol ega a vašej fyzickej reality – sa počas fázy splnu nachádza priamo v opozícii voči Lune. Vtedy Luna žiari najjasnejšie, rovnako ako naše emócie spolu s tým, čo bolo skryté v našom nevedomí.

Splny sú tiež kulminačnými bodmi pravidelných astrologických cyklov. Rovnako ako v našich obľúbených filmových drámach, aj v našom živote sa v každom okamihu dejú rôzne „zápletky“.

A podľa toho, ktorý príbeh sa začal okolo príslušného lunárneho novu (opak splnu, keď z nášho pohľadu nebeské teleso nie je osvetlené Slnkom a javí sa ako úplne tmavé) v rovnakom znamení môže dôjsť k finále práve počas splnu.

Napríklad tento spln v Panne 7. marca 2023 je spojený s lunárnym novom v Panne 27. augusta 2022.

Splny bývajú intenzívne – najmä ak výrazne zasahujú do vášho natálneho horoskopu – ale často slúžia ako hodnotné kontrolné body pre pohľad na hlboko precítené emócie a konečné úpravy na jednej časti vášho príbehu, skôr ako začnete ďalšiu.

Spln ozdobí oblohu 7. marca a dosiahne svoj vrchol o 13:39 SEČ na 16 stupňoch Panny. Pozrite si, kde to nájdete vo svojom horoskope.

Aktuálnemu Splnu v Panne vládne bystrý Merkúr – planéta komunikácie, logistiky a myšlienkových procesov – a jeho ortuťovitá povaha ožíva, keď ide o „komunikáciu“, ktorá prebieha medzi vašou mysľou, telom a dušou.

Toto premenlivé zemské znamenie sa usiluje o poriadok, produktivitu a predovšetkým o výsledky. Práve tu nás Luna nabáda, aby sme preverili sami seba, najmä pokiaľ ide o také témy, ako zodpovednosť, štruktúra a vynaliezavosť.

Panna tiež hovorí o našej celkovej pohode, či už fyzickej, alebo tej ktorá sa týka našich každodenných rituálov a bežných rutinných činností. To znamená, že je to skvelý čas na to, aby ste si naplánovali každoročnú návštevu vášho lekára, ak cítite, že by ste mali.

Overte si tiež, kde sa vo vašom natálnom horoskope nachádza 16 stupňov Panny, pretože to vám poskytne jasnejší obraz o možných účinkoch tejto lunárnej fázy.

Merkúr (vládca Panny) bude prechádzať znamením Rýb, ktoré je znamením jeho výrazného oslabenia, čo býva pre túto „spravodajskú“ planétu trochu náročné obdobie. Prečo?

Nuž, pri plávaní v mystických hlbinách tohto premenlivého vodného znamenia je Merkúr nielenže najviac vzdialený od svojho domovského znamenia (Ryby sú polárnym opakom Panny), ale tiež nemá veľmi rád zameranie na detaily, ktoré sú pre Pannu tak veľmi typické.

Naopak, Merkúr v Rybách má tendenciu byť viac roztržitý a tvorivý na rozdiel od všetkého praktického a zemského.

Súčasne v čase splnu v Panne bude Mars v Blížencoch presne uprostred medzi Slnkom a Lunou (na vrchole T-kvadratúry), čo ešte viac zvýši premenlivý „chaos“, preto je dôležité, aby ste v tomto období zostali flexibilní a otvorení.

Rozhodnutia nebudú ľahké, preto sa snažte vyhnúť prílišnej kritickosti alebo impulzívnosti – mali by ste prehodnotiť svoje možnosti. Našťastie, s pomocou slobodu milujúceho Uránu – v harmonickom spojení so Slnkom a Lunou – čím viac budete ochotní vykročiť zo svojej komfortnej zóny, tým je pravdepodobnejšie, že zažijete prelom.

Ako ovplyvní spln Mesiaca v Panne jednotlivé znamenia zverokruhu

Baran

Pomaly a pokojne, Barani. Aj keď ste povzbudzovaní k tomu, aby ste sa zorganizovali a uzemnili, stále vás môže podvedome trápiť určitá neistota. V každom prípade si ujasníte nový systém, denný režim a/alebo pracovný plán, ktorý je potrebné zaviesť do vášho každodenného života. S pomocou nekonvenčného Uránu sú vám k dispozícii novinky a experimenty, takže sa nebojte preskúmať svoje možnosti, ktoré vás posúvajú vpred.

Býk

Uvažujete nad projektom, ktorý je vašou vášňou? Tento spln v Panne vám prinesie uvedomenie si všetkého od systému vašich koníčkov až po detaily kreatívneho podnikania. Ak ide o rozvíjanie vašich zručností, pravdepodobne si uvedomíte, ktoré z nich je potrebné zlepšiť. Avšak s Marsom, ktorý nabíja váš druhý dom sebadôvery, by ste mohli o sebe pochybovať alebo vám jednoducho chýba trpezlivosť. Našťastie, s Uránom vo vašom znamení existujú netradičné spôsoby, ako využiť vaše geniálne vlastnosti a jedinečnú originalitu.

Blíženci

Čistota je má blízko k posvätnosti, milí Blíženci. Napriek túžbe, aby boli veci vo vašej domácnosti súdržné a „dokonalé“, systém, po ktorom túžite, si vyžiada čas a trpezlivosť. Pravdou je, že horkokrvný Mars vo vašom znamení vám nemusí nevyhnutne pomáhať, pretože okrem toho, že je výzvou pre Slnko a Mesiac (v premenlivých znameniach), je u vás v tomto období aj väčšia pravdepodobnosť, že budete konať impulzívne alebo jednoducho zažijete väčší nepokoj. Urán však vnáša svetlo do nevedomých vzorcov a/alebo energií, ktoré sa môžu vznášať nad vašou mysľou a duchom. Venujte tomu pozornosť.

Rak

Ako kardinálne znamenie vždy prichádzate s nápadmi a spôsobmi, ako byť vynaliezavejší, a tento spln určite nie je výnimkou. Či už ide o štýl komunikácie, alebo o spôsob myslenia, ktorý nie je komplementárny s úrovňou vašej produktivity, tento Spln v Panne prináša riešenia pre vaše každodenné záležitosti. Iní z vás sa však môžu rozhodnúť pre reorganizáciu vecí so súrodencami, rovesníkmi a/alebo v rámci miestnej komunity. A hoci Mars v Blížencoch je náchylný vyvolávať vo vašom 12. dome pocity nepokoja, Urán prináša nečakané pochopenie a potenciálne príležitosti, ktoré môžete objaviť vo vašom širšom spoločenstve.

Lev

Práve teraz sa uzemňujete, pokiaľ ide o všetko od vašich schopností zarábať peniaze až po vaše zvyky v oblasti výdavkov, milí Levi. Či už ide o systém, ktorý ste si vytvorili okolo svojich finančných záležitostí, alebo o to, čo treba zlepšiť, tento Spln v Panne prináša niečo na svetlo. V čom je háčik? Keďže váš 11. dom sociálnych kontaktov nabíja cieľavedomý Mars, mohli by ste pociťovať nedostatok trpezlivosti, ak nie dokonca túžbu hnať sa vpred… a pritom stále nemáte jasno v základoch svojich osobných/profesionálnych záväzkov. Využite slobodu milujúcu podstatu Uránu, keď príde na to, aby ste sa ujali vedenia.

Panna

Pre vás, milé Panny je to šťastný spln. Spomeňte si na lunárny nov vo vašom znamení, ktorý nastal 27. augusta 2022: Čo sa od vtedy zlepšilo, pokiaľ ide o vašu myseľ, telo a dušu? Vzhľadom na to, že Merkúr (vládca vášho znamenia) bude prechádzať cez Ryby a váš siedmy dom záväzných vzťahov, dohôd a kompromisov a významných partnerstiev, ste povzbudzovaní, aby ste rozlišovali medzi svojimi osobnými potrebami v porovnaní s potrebami druhých. Mars môže roznietiť oheň, pokiaľ ide o záležitosti týkajúce sa kariéry a/alebo vášho zmyslu pre autoritu, ale s pomocou Uránu by ste sa mohli začať pozerať na veci z inej perspektívy, na rozdiel od prílišného premýšľania o záležitostiach vašej povesti a spoločenského postavenia.

Váhy

Milé Váhy, starostlivosť o vašu pohodu je pre vás prioritou, najmä počas tohto splnu v Panne. Možno dokonca pocítite potrebu stiahnuť sa do ústrania a dohnať resty napriek tomu, že sa musíte venovať každodenným povinnostiam. Ak máte deti alebo kreatívny projekt, na ktorom práve pracujete, môže to byť vďaka Marsu v Blížencoch, ktorý je ohnisku napätej väzby medzi Slnkom a Lunou. Pozitívne však teraz pôsobí Urán, ktorý otriasa situáciou vo vašom ôsmom dome dôverných vzťahov, čo by mohlo vyústiť do toho, že pocítite nutkanie vymaniť sa z nejakého zväzku alebo spoločných investícií. Spýtajte sa sami seba, či to stojí za tú obeť.

Škorpión

Pre Škorpiónov by bolo vhodné pozrieť sa bližšie na základy spoločných záležitosti, ak nie na logistiku okolo vašej vízie budúcnosti. Niektorí z vás by mohli rozpoznať, čo je potrebné v tejto oblasti vášho života zlepšiť, ak nezískajú povedomie o možnom riešení od priateľov. Háčik by však mohol spočívať z postavenia Marsu v Blížencoch (prostredníctvom vášho ôsmeho domu spoločných zdrojov), keďže bude v kvadratúre so Slnkom a Lunou. Aj keď to nie je dôvod na stres, mohlo by to vytvoriť napätie, pokiaľ ide o zmluvné dohody, najmä u tých z vás, ktorí majú záujem preskúmať možnosti, kde môžete využiť svoj tvorivý talent, zručnosti a schopnosti.

Strelec

Ujasnite si svoje dlhodobé ciele, aby ste si mohli vytvoriť pevný akčný plán, optimistickí Strelci. Radšej pôjdete s prúdom, než by ste sa mali riadiť učebnými osnovami, ale tento spln v Panne vám prináša uvedomenie si záležitostí týkajúcich sa kariéry, teda konkrétne vášho zmyslu pre autoritu. Ak ste túžili nájsť vhodné riešenie alebo sa jednoducho snažíte vypestovať zdravú rovnováhu medzi prácou a životom, teraz môžete získať prehľad o ďalších krokoch. Jediný problém by však mohol prameniť z toho, že Mars v Blížencoch nabíja sektor vašich vzťahov, takže s kolegami v práci a s dôležitými osobami máte teraz menej trpezlivosti než zvyčajne.

Kozorožec

Zvážte iné možnosti, milí Kozorožci. Bez zbytočného premýšľania nad logistikou buďte otvorení informáciám, ktoré dostanete pod vplyvom tohto splnu v Panne. Mohlo by ísť o súrodencov alebo niekoho z vášho najbližšieho okolia, zatiaľ čo iní z vás sa dozvedia viac o tom, kde sú na tom vaši kolegovia. Mars v Blížencoch však prináša množstvo energie do vášho šiesteho domu produktivity a každodenných rutinných záležitostí, čo by mohlo potenciálne spochybniť „stratégiu“ a/alebo „postup“, o ktorý sa snažíte. Nestrácajte trpezlivosť – sústreďte sa na to, čo treba urobiť, postupne krok za krokom.

Vodnár

Milí Vodnári, predtým, než sa k niečomu odhodláte, sa určite bližšie pozrite na detaily týkajúce sa súčasných alebo budúcich zmien. Určite získate vhľad do logistiky, ktorá sa týka vašich partnerských vzťahov. Možno si uvedomíte, čo je potrebné v tejto oblasti vášho života zlepšiť. Vzhľadom na to, že Mars je stredovým bodom T-kvadratúry tohto splnu, je dôležité uvedomiť si, kde by vaše „srdcové záležitosti“ mohli potenciálne stáť v ceste vašim záväzkom voči pre vás dôležitému človeku. Či už z finančného hľadiska, alebo z hľadiska vášho pocitu bezpečia, ste nabádaní, aby ste na pol cesty vyšli v ústrety tejto významnej osobe, alebo si aspoň udržali priestor v záujme udržania poriadku.

Ryby

Všetky vzťahy si vyžadujú istú dávku kompromisov, či už v osobnom alebo pracovnom živote, milé Ryby. Spln v Panne sa dotkne vášho siedmeho domu záväzných vzťahov, ale jeho vládca bude sedieť spolu s Neptúnom a Slnkom vo vašom znamení. A hoci zvyčajne nie ste náchylní zaviazať sa k praktickému akčnému plánu – ale namiesto toho zvažujete nekonečné more možností -, ste povzbudzovaní k tomu, aby ste ctili a/alebo vytvorili produktívne riešenie, ktoré vás posunie vpred. Ak to súvisí s rodinou, Mars (ako stredový bod v T-kvadratúre) by mohol spôsobiť trenice vo vašom osobnom živote, či s vašimi blízkymi príbuznými. Stanovte si zdravé hranice bez toho, aby ste strácali chladnú hlavu.

Mgr. Ľubomír Drozd

Astrologické služby AnteAr
email: drozd@antear.com
tel.: 0944 630 062

Páčia sa vám moje horoskopy? Píšem ich pre vás s láskou
Podporte ich tvorbu tým, že kliknete na „Zdieľať“ alebo „Páči sa mi to“
Ďakujem za všetky prejavy vašej priazne!

Súvisiace témy:

Kde to nájdem vo svojom horoskope?

Ezoterická škola tradičnej astrológie

Horoskop na týždeň od 6. marca 2023

Luna v znameniach zverokruhu

Luna v Panne

Spln a Nov

Astrológia

Zdieľajte so svojimi priateľmi!
Categories: Spln a Nov