Poslednú aktualizáciu dňa 15/01/2023 vykonal astromaïa

Úplné zatmenie a spln Mesiaca v Škorpiónovi 16. mája 2022

16. mája 2022 prichádza spln ako úplné zatmenie Mesiaca, ktoré prináša do jasného svetla reflektorov všetky tajomstvá a mystériá znamenia Škorpióna. Zatmenie a spln Mesiaca je vašou šancou ujasniť si, čo chcete dosiahnuť – a potom to uskutočniť.

Ak ste sa počas posledných týždňov cítili plní emocionálneho napätia, môžete poďakovať planétam a hviezdam. Je to jeden z najintenzívnejších astrologických okamihov roka: Prvé zatmenie v tomto období nastalo 30. apríla 2022 a potom sa 10. mája rozbehol retrográdny Merkúr. A 16. mája 2022 o 06:14 hod. stredoeurópskeho letného času, nastane zatmenie Mesiaca a spln v Škorpiónovi ( vášnivom, mocnom pevnom vodnom znamení ), udalosť, ktorá určite prileje ešte viac oleja do ohňa.

To, čo sa dá astrologicky popísať ako aktuálna konštelácia, je všeobecná energia okamihu. Jedným článkom sa však nedá vystihnúť jej dopad na individuálne horoskopy prítomných čitateľov. Na to slúži osobná konzultácia. Pre výklad vášho osobného horoskopu kliknite sem.

Väčšina splnov ponúka šancu spracovať svoje najhlbšie pocity, zamyslieť sa nad svojimi najbližšími väzbami – vrátane tých, ktoré máte sami so sebou – a uzavrieť jednu kapitolu svojho života, aby ste mohli začať ďalšiu v čistejšom priestore. Spln ako taký môže uľahčiť spojenie vášho srdca s telom, napríklad prostredníctvom meditácie, terapie, jogy, behu alebo všetkým vyššie uvedeným, čo vám pomôže ujasniť si veci a cítiť sa sústredenejšie.

Pretože zatmenia naštartujú introspektívnu energiu Luny v splne, existujú určité veci, ktoré by ste mali mať na pamäti, ak chcete prosperovať počas tejto – zmeny podnecujúcej – astrologickej udalosti.

Tu je váš sprievodca, ako čo najlepšie využiť zatmenie 16. mája 2022 a spln Mesiaca v Škorpiónovi.

Scorpio full Moon AnteAr

Toto je tretí diel série o zatmeniach na osi Býk/Škorpión, ktorá zmení naše životy od novembra 2021 do októbra 2023 – a prvý diel v transformačnom znamení Škorpióna.

Býk a Škorpión sú znamenia spojené s peniazmi, zmyselnosťou, vlastníctvom a mocou a tieto témy budú prevládať počas nasledujúcich 18 mesiacov.

Zatmenie Mesiaca prinesie aj rozuzlenie alebo kľúčový bod obratu v záležitostiach, ktoré vyvstali v čase zatmenia Slnka v Býkovi z 30. apríla, ako aj z lunárneho Novu v znamení Škorpióna 4. novembra 2021.

Aký je význam Splnu a zatmenia Mesiaca podľa astrológie

Najprv si povedzme o astrologickom význame splnu a zatmenia Mesiaca. Je dôležité si uvedomiť, že astrologická Luna slúži ako náš emocionálny kompas, ktorý ovláda našu intuíciu a pocit bezpečia – a dosiahnutie tej časti mesačného cyklu, v ktorej je Luna najviac žiarivá, sa odzrkadľuje zvýraznením práve týchto tém. Primiešajte do toho zatmenie Mesiaca a intenzita nášho vnímania sa ešte zvýši.

Pravdepodobne už viete, že lunárne splny majú zlú povesť kvôli tomu, že vyvolávajú tendencie k divokému správaniu. Zamyslite sa: Váš vo všeobecnosti tichý sused sa zrazu začne správať ako zloduch, ktorého vystrájanie vám celú noc nedovolí spať, klient vám predloží zoznam nereálnych požiadaviek, alebo napríklad vyjde najavo nejaký základný rodinný problém a všetci kvôli tomu pôjdu do vývrtky. Akékoľvek správanie, ktoré vám dokáže pozdvihnúť obočie, je vo všeobecnosti odzrkadlením zosilnených emócií a otvárania sa predtým potláčanej bolesti, stresu alebo traumy.

To všetko platí pre každý spln, ale keď je spln spojený so zatmením Mesiaca – ku ktorému dochádza, keď sa Zem nachádza medzi Slnkom a Mesiacom a vrhá na Mesiac tieň – všetky tie zvýraznené emócie, ako aj boj medzi svetlom a temnotou môže podnietiť prielomy, dramatické zmeny a krízy.

Zmena vyvolaná zatmením nemusí byť očividná hneď od začiatku. Môžete cítiť nutkanie poslať e-mail vášmu mentorovi a kúpiť si od neho balík osobných tréningov, alebo povedať svojmu terapeutovi, že práve začínate premýšľať o tom, že sa s niekým rozídete. Alebo by ste si mohli pripraviť pôdu pre akcie, ktoré sa objavia úplne znenazdania a zmenia doterajší vývoj, ako je napríklad presťahovanie sa do nového mesta alebo podanie žiadosti o rozvod.

A na rozdiel od novu alebo splnu, ktoré môžu pripraviť pôdu pre pohyb vpred, ale vyžadujú si z našej strany viac vedomého úsilia, zatmenie má tendenciu si tento problém vynútiť. Inými slovami, je to príležitosť do určitej miery zložiť nohu z pedálu a umožniť tak vesmíru, aby vás nasmeroval na cestu, ktorou máte ísť. Takže tentoraz nie je potrebné vyťahovať denník, sviečky, kryštály, meditačný vankúš atď. Najlepšie je nechať zatmenie urobiť, čo urobiť má.

Každé zatmenie je súčasťou série zatmení, ktoré sa odohráva v priebehu približne dvoch rokov a hovorí o prebiehajúcom vývoji vo vašom živote, ktorý môžete cítiť viac či menej intenzívne v závislosti od toho, kde to zasiahne váš natálny horoskop. Aktuálne zatmenie Mesiaca 16. mája 2022 je súčasťou série vyskytujúcej sa v Škorpiónovi a Býkovi, ktorá sa začala 19. novembra 2021 zatmením Mesiaca v Býkovi.

Témy tejto série o zatmení Mesiaca zahŕňajú rozvíjanie vášho pocitu bezpečia a pohodlia, zamyslenie o otázkach intimity a spoločných zdrojov a prehodnocovanie toho, čo si ceníte. Inými slovami, toto zatmenie Mesiaca v Škorpiónovi vás povzbudí k vnútornej, hlbokej emocionálnej práci, ktorá je nepochybne potrebná na dosiahnutie akýchkoľvek cieľov mysle a tela.

Témy spojené so zatmením a splnom Mesiaca v Škorpiónovi 16. mája 2022

Pevné vodné znamenie Škorpióna, ktorému spolu vládnu Mars (planéta akcie a energie) a Pluto (planéta sily a transformácie), je jedným z najzaujímavejších a hlboko vnímavých znamení.

Znamenie Škorpióna, jedinečne previazané s tienistými stránkami života, záležitosťami spojenými s mocou a ovládaním a prirodzeným cyklom smrti a znovuzrodenia, je známe svojou magickou, intuitívnou, magnetickou, sexuálnou a okultnou povahou. Je to znamenie spojené aj s posadnutosťou, žiarlivosťou a tvrdohlavosťou, keďže Škorpión je v osobnom horoskope vládcom ôsmeho astrologického domu citových väzieb a intimity. A všetky tieto témy by teraz mohli dostať výrazne väčší priestor, vzhľadom na zvýšenú energiu okamihu.

Splny – a určite aj zatmenia Mesiaca – ku ktorým dochádza pod vplyvom znamenia Škorpióna majú tendenciu týkať sa vášho vnútorného života, emocionálnej zraniteľnosti a toho, ako vám toxické vzťahy môžu brániť v dosiahnutí vášho plného potenciálu. Sú šancou lepšie pochopiť, aké potreby, túžby, obavy a traumy ste skrývali pod povrchom.

Aj keď spln v znamení Škorpióna nastáva každý rok, planetárne aspekty sa z roka na rok menia. Okrem toho, že v roku 2022 je spln sprevádzaný zatmením Mesiaca, Luna vytvára harmonické spojenie s Marsom, ktorý sa momentálne pohybuje éterickým vodným znamením Rýb.

Astrologické znamenie Rýb, ktoré hľadá rozptýlenie, úľavu a únik od nepríjemnej reality, najmä vo forme zábavy alebo fantázie, je o tom, že sa ľahko nechá strhnúť svojou imagináciou a mystikou. A pretože Neptún (planéta snov) sa tiež pohybuje v znamení Rýb, možno sa pristihnete pri fantazírovaní o tom, že sa prihlásite na školenie učiteľov jogy, pôjdete na rekondičný pobyt zameraný na uvoľnenie mysle a tela alebo sa rozhodnete absolvovať kurz meditácie, po ktorom ste vždy túžili.

Pretože zatmenie Mesiaca podporuje konkrétne zmeny a energia Marsu je predovšetkým o odvážnych činoch, je veľmi pravdepodobné, že vám nebude stačiť iba premýšľať o tom, čo chcete robiť ďalej. Je čas naladiť sa na svoju intuíciu a potom ísť do toho.

Znamenia zverokruhu, ktoré zatmenie Mesiaca a Spln v Škorpiónovi najviac ovplyvní

Ak ste sa narodili, keď bolo Slnko v znamení Škorpióna – každý rok je to približne od 23. októbra do 22. novembra – alebo máte svoje osobné planéty ( Slnko, Luna, Merkúr, Venuša alebo Mars ) v Škorpiónovi ( môžete to zistiť zo svojho natálneho horoskopu ), budete tento spln a zatmenie vnímať intenzívnejšie než väčšina ostatných.

Jedným článkom sa nedá vystihnúť dopad aktuálnej energie okamihu splnu v Škorpiónovi na individuálne horoskopy prítomných čitateľov. Na to slúži osobná konzultácia. Pre výklad vášho osobného horoskopu kliknite sem.

Presnejšie povedané, ak máte osobnú planétu, ktorá sa nachádza do piatich stupňov od splnu (25 stupňov Škorpióna), mohli by ste cítiť, že na obzore sú obrovské zmeny. ( mimochodom, váš osobný horoskop vám napovie, v ktorej oblasti to nájdete. )

Podobne, ak ste sa narodili vo fixnom znamení – alebo máte v niektorom z týchto znamení Ascendent – Býk (fixné zemské znamenie), Vodnár (fixné vzdušné znamenie) alebo Lev (fixné ohnivé znamenie) – môžu to byť produktívne okamihy na overenie si vzťahov a záležitostí týkajúcich sa pocitu bezpečia.

Pre vysvetlenie: Tento spln v znamení Škorpióna ovplyvní váš štvrtý dom domáceho života (Lev), desiaty dom kariéry (Vodnár) alebo siedmy dom partnerských vzťahov (Býk).

Tiež stojí za to nahliadnuť do vášho natálneho horoskopu, aby ste zistili, či niektorú z vašich osobných planét ( vaša Luna, Merkúr, Venuša alebo Mars ) máte v pevnom znamení; ak áno, budete tento spln cítiť viac ako ostatní.

Astrologické záverečné zhrnutie: zatmenie a spln Mesiaca v Škorpiónovi 16. máj 2022

Vzhľadom k tomu, že splny často dávajú priestor výbušnosti a dramatickým situáciám a zatmenia Mesiaca môžu byť ešte viac skľučujúce než priemerný spln, táto astrologická udalosť bude skutočne ohromujúca a môže zmeniť ďalší vývoj udalostí.

To znamená, že sa môžete stiahnuť do svojho vnútra, naladiť sa na stabilné, rozhodné, veliteľské vibrácie znamenia Škorpióna a zachovať si otvorenú myseľ.

Myslite na to, že keď sa zvírený prach usadí, môžete začať čeliť nastávajúcim nezastaviteľným zmenám – ale určite budete mať väčšiu silu, aby ste si s tým mohli poradiť.

Váš astrológ
Mgr. Ľubomír Drozd

Astrologické služby AnteAr
email: drozd@antear.com
tel.: 0944 630 062

Páčia sa vám moje horoskopy? Píšem ich pre vás s láskou
Podporte ich tvorbu tým, že kliknete na „Zdieľať“ alebo „Páči sa mi to“
Ďakujem za všetky prejavy vašej priazne!

Súvisiace témy:

Luna v znameniach zverokruhu

Luna v Škorpiónovi

Spln a Nov

Zdieľajte so svojimi priateľmi!
Categories: Spln a Nov

Zdieľajte so svojimi priateľmi!