Poslednú aktualizáciu dňa 15/01/2023 vykonal astromaïa

Spln Mesiaca vo Vodnárovi v spojení so strohým Saturnom môže byť pekelne ťažký

Každý, kto sa narodil s planétami vo vzdušnom znamení Vodnára, je známy tým, že má výrazné duševné schopnosti, je motivovaný k dynamickým zmenám, často sa stavia do názorovej opozície a je najväčším fanúšikom boja proti konvenciám. Za túto – na budúcnosť orientovanú, progresívnu a svojráznu – atmosféru vďačí vládcovi tohto znamenia, Uránu, ktorý dohliada na revolúcie, inovácie a elektrizujúce zmeny. A to je len niekoľko tém, ktoré sa objavia v súvislosti s tohtoročným lunárnym Splnom pod vládou Vodnára.

Nadchádzajúci Spln vo Vodnárovi nastane v piatok 12. augusta o 03:36 hod. stredoeurópskeho letného času. Tento inšpiratívny okamih s dôrazom na súboj medzi tvrdohlavými a slobodu milujúcimi energiami môže podporiť posilnenie vášho zmyslu pre samých seba a zároveň prijať možnosť zapojiť sa do tímovej práce.

Spln Mesiaca vo Vodnárovi podnecuje nápaditý brainstorming

Spln – ku ktorému dochádza, keď sa sebavedomé Slnko presne postaví proti intuitívnej Lune – vždy predstavuje príležitosť na ukončenie projektov, ktoré ste začali buď pred šiestimi mesiacmi, alebo len pred dvoma týždňami. Sú to kulminačné body, body zlomu a šanca uvoľniť čokoľvek, čo vám už neslúži. A keďže tento spln Mesiaca nastane v racionálne zmýšľajúcom, humanitárne orientovanom sympatickom Vodnárovi, mohli by ste cítiť potrebu zapojiť sa do nejakého charitatívneho, sociálneho, či dokonca aj vedeckého úsilia alebo skupinových projektov.

Aj keď sú Splny od prírody obdobím, kedy si jednoducho nemôžeme pomôcť a musíme sa venovať svojim pocitom, Vodnár by sa radšej držal faktov, než aby plával v hlbokých vodách náročných emócií. Je teda možné, že budete náchylnejší zápasiť s čímkoľvek, čo príde, vedomejším a emocionálne dištancovaným spôsobom, než ako by to prebiehalo počas Splnu v inom znamení.

 Treba tiež poznamenať, že Vodnár je jedným z pevných znamení – je to rozhodná, ale aj tvrdohlavá posádka zverokruhu – takže môže byť ťažšie než zvyčajne uvoľniť zo zovretia to, čo vám už neslúži. Pretože akonáhle sa Vodnári zaviažu k určitému prístupu, tak jednoducho idú do toho naplno. Vodnár je znamenie ovládané Uránom, ktorý prináša nečakané zmeny, prekvapujúce situácie, náhle búrky a prielomy. Urán môže inšpirovať Vodnára, aby vecami otriasol a zmenil kurz. Takže by ste mali dávať dobrý pozor v okamihoch, keď sa vám v hlave rozsvieti a vám konečne docvakne, že všetko, čo sa vám deje, má svoj dôvod a pomáha vám viesť svoj život lepším spôsobom.

A keďže tento spln zvýrazňuje protiklad medzi Vodnárom a jeho sesterským znamením Levom, ktorým práve prechádza Slnko, môžete tiež pociťovať rozpoltenosť medzi túžbou urobiť to najlepšie pre tím (Vodnárova intuícia) verzus nárokovať si pozornosť na vlastnú päsť (Levov kráľovský majestát).

Spln Mesiaca 12. august 2022 AnteAr

Konjunkcia Mesiaca so Saturnom udáva vážny tón

S Lunou na 19 stupňoch Vodnára a retrográdnym Saturnom, planétou obmedzení, hraníc, záväzkov a štruktúr, aktuálne na 22 stupňoch Vodnára, má tento spln výrazné Saturnovské vibrácie. Nielen že sme náchylnejší racionalizovať si to, ako sa cítime, ale je tu navyše ešte aj pocit tiaže a atmosféra zodpovednosti, ktorý dolieha na naše emócie. Spln je vždy o dosiahnutí rovnováhy medzi starostlivosťou o seba a našimi väzbami s ostatnými. A so Saturnom v spojení s Lunou sa od nás teraz vyžaduje, aby sme sa ukázali a urobili všetko potrebné pre zvládnutie náročných emócií, ktoré sa premietajú do našich vzťahov.

V závislosti od toho, ako tento Spln zasiahne váš osobný horoskop (viac o tom nižšie), možno budete musieť zabojovať a buď sa vyrovnať s pretrvávajúcou nezdravou situáciou týkajúcou sa vašich najbližších, alebo sa rozhodnúť, že nadišiel čas, ísť do toho naplno. Alebo sa odhodlať a využiť príležitosti pre profesionálny rast.

Spln v kvadratúre s Uránom znovu aktivuje nestabilné energie, ktoré sprevádzali začiatok augusta

Len 11 dní pred aktuálnym splnom sa Mars, planéta akcie, energie a hnevu, spojil s Uránom – planétou náhlych zmien, revolúcií a vzbury – v pevnom zemskom znamení Býka. A tieto agresívne sršiace a elektrizujúce energie môžu byť týmto splnom Mesiaca opäť spustené, pretože spln bude v tesnej kvadratúre s Uránom. A s impulzívnym, ohnivým Marsom, ktorý sa len pred pár dňami vymanil z frustrujúcej väzby so Saturnom (ktorý to chce hrať na istotu a hlavne pokojne), môžete mať celkom určite pocit, že jednou nohou dupete na plyn a druhou súčasne na brzdu, keď sa chcete čím skôr zaradiť do premávky … v ktorej je nárazník na nárazníku.

Ak by sa tento pocit počas aktuálneho splnu stal mimoriadne výrazným, zvážte prijatie posolstva jediného pevného znamenia, ktoré práve teraz nespôsobuje problémy: Škorpióna, pevného vodného znamenia, ktoré je o všetkom, čo sa skrýva pod povrchom. Rozpoznanie a usadenie sa v emóciách, ktoré stále viac a viac podnecujú akúkoľvek frustráciu, môže zabrániť – alebo vám pomôže aspoň lepšie sa s nimi vyrovnať – okamihom, ktoré spôsobujú bolesť hlavy najviac.

Tu sa dozviete, ako vás ovplyvní tento lunárny Spln vo Vodnárovi podľa vášho znamenia:

(Pro-tip: Nezabudnite si prečítať svoje slnečné a aj vychádzajúce znamenie (Ascendent), ak ho poznáte. Ak neviete, v ktorom znamení máte Ascendent, nájdete to v grafickom znázornení vášho natálneho horoskopu alebo prostredníctvom tejto kalkulačky na stránkach AstroTheme.)

Baran (21. marca – 19. apríla)

So splnom, ktorý nastane vo vašom jedenástom dome networkingu, máte práve teraz na mysli významné tímové úsilie. Uprednostnenie spolupráce nad svojimi vlastnými impulzmi posilňuje pocit spojenia a spokojnosti.

Býk (20. apríla – 20. mája)

Keď spln rozsvieti váš desiaty dom kariéry, budete na konci jednej profesionálnej kapitoly, ale pravdepodobne už jednou nohou vstupujete do ďalšej. Kvadratúrou s Uránom vo vašom druhom dome príjmov môžete byť inšpirovaní, aby ste urobili skok vo viere a postavili sa za svoje hodnoty a sebaúctu.

Blíženci (21. mája – 20. júna)

Spln je vo vašom deviatom dome vyššieho vzdelania, takže oslobodenie sa od svojej typickej rutiny podporí váš zmysel pre dobrodružstvo. So Saturnom môže aj prelomenie hraníc viesť k osobnému rastu.

Rak (21. júna – 22. júla)

Pretože spln nastane vo vašom ôsmom dome emocionálnych väzieb, je čas hovoriť o tom, čo potrebujete z hľadiska spoločných zdrojov a intimity. Stále sa môžete starať o svojho milovaného a zároveň sa postaviť za to, čo vám najviac vyhovuje.

Leo (23. júla – 22. augusta)

Spln mesiaca vo vašom siedmom dome partnerstva, označuje koniec jedného spôsobu bytia vo vašich vzťahoch jeden na jedného a vytvára priestor pre novú cestu vpred. Vyváženie svojich potrieb s potrebami inej významnej osoby alebo drahého partnera posilňuje zrelosť a vaše vzájomné puto.

Panna (23. august – 22. september)

Tento spln bude vo vašom šiestom dome každodennej rutiny a wellness, čo znamená, že môžete mať pocit, že teraz už narazíte do steny, keď sa rútite do stavu vyhorenia, po ktorom upadnete do zabudnutia. A najlepším riešením tohto stavu nie je vypracovanie nejakej ďalšej tabuľky v Excelli, milé Panny – je to viac starostlivosti o seba a vnímanie toho, čo vám hovorí vaša intuícia.

Váhy (23. september – 22. október)

Umelecké sebavyjadrenie a romantická spontánnosť sa vám vždy páčili, šarmantné Váhy, ale okolo tohto splnu budete najviac sústredení, ak sa vykašlete na akýkoľvek stanovený plán a oddáte sa tomu, čo vám v danej chvíli vyhovuje. Urán vo vašom deviatom dome dobrodružstva vás vyzýva akceptovať nepredvídateľné, čo môže byť pre vás obzvlášť inšpiratívne.

Škorpión (23. október – 21. november)

S týmto splnom, vo vašom štvrtom dome domáceho života, je čas bojovať s emocionálnymi ranami z minulosti. A môžete zistiť, že vás partner, priateľ alebo milovaná osoba podporuje ešte viac, ako ste si mysleli.

Strelec (22. november – 21. december)

So splnom mesiaca vo vašom treťom dome komunikácie stúpa váš smäd po intelektuálnej stimulácii. Rozhovory o nápaditých návrhoch alebo formou brainstormingu s priateľmi alebo kolegami je posilňujúce.

Kozorožec (22. decembra – 19. januára)

So splnom mesiaca vo vašom druhom dome príjmov ste v cieli snahy o zarábanie peňazí. Keď sa budete posúvať vpred, zvážte, aký úžitok z každodennej zábavy, spontánnosti a sebavyjadrenia prospeje vášmu bankovému účtu.

Vodnár (20. januára – 18. februára)

Keď spln nastane vo vašom znamení a prvom dome vás samotných, je dôležité čeliť akýmkoľvek ťažkým emóciám, ktoré na vás prichádzajú. Iste, vašou tendenciou je získať všetko logické a vecné a možno sa zamerať na riešenia. Ale namiesto toho radšej zvážte možnosť posadiť sa a zamyslieť sa nad svojimi tvrdými uvedomeniami a pocitmi, čo môže viesť k zvýšeniu vašej sebadôvery.

Ryby (19. február – 20. marec)

Spln vo vašom dvanástom dome spirituality, môže byť pre vás mystický a psychologicky nabitý. Pripravuje pôdu pre meditáciu, živé sny a prácu na sebe. Je ideálny na zistenie toho, ako ďaleko ste zašli – a kam chcete ísť

Váš astrológ
Mgr. Ľubomír Drozd

Astrologické služby AnteAr
email: drozd@antear.com
tel.: 0944 630 062

Páčia sa vám moje horoskopy? Píšem ich pre vás s láskou
Podporte ich tvorbu tým, že kliknete na „Zdieľať“ alebo „Páči sa mi to“
Ďakujem za všetky prejavy vašej priazne!

Súvisiace témy:

Luna v znameniach zverokruhu

Luna vo Vodnárovi

Spln a Nov

Zdieľajte so svojimi priateľmi!
Categories: Spln a Nov

Zdieľajte so svojimi priateľmi!