Poslednú aktualizáciu dňa 15/01/2023 vykonal astromaïa

Spln v Baranovi 1. október 2020

Stručný súhrn: Necelú hodinu pred polnocou zo štvrtka na piatok vytvorí Luna v znamení Barana opozíciu so Slnkom vo Váhach. Nastane teda lunárny Spln na 9°08 znamenia Barana. Aktuálny Spln bude významný najmä pre tých, ktorí majú vo svojom natálnom horoskope na 9° – 10° základných znamení Barana, Váh, Raka a Kozorožca niektorú z osobných planét – Slnko, Lunu, Merkúr, Venušu, Mars. alebo os Ascendent / Descendent.

Najvýraznejšie sa energie septembrového Splnu v Baranovi môžu odzrkadliť u ľudí narodených v dňoch 30. marca – 1. apríla, 1. – 3. júla, 3. – 5. októbra a 31.decembra – 2. januára.

Spln v Baranovi 1.10.2020 AnteAr

Horoskop októbrového lunárneho Splnu v znamení Barana nadväzuje a dopĺňa Horoskop na týždeň od 28.09.2020.

Baran je jedným z najsilnejších znamení. Prejavuje sa rozhodnosťou, vodcovskými schopnosťami, ale súčasne aj prílišnou priamočiarosťou a popudlivosťou. Dodáva planétam, ktoré ním prechádzajú, vysokú hladinu energie.

Čas Splnu sa zvyčajne odzrkadľuje v našej väčšej náladovosti, vnímavosti a prudšími reakciami aj na nepatrné podnety.

Stačí si dať dohromady typické prejavy znamenia, ktorým práve teraz prechádza Luna. Doplniť k nim sprievodné prejavy spojené s touto lunárnou fázou. A dostaneme celkom jasný obraz o tom, čo Spln v Baranovi prináša pre nás všetkých.

K tomu všetkému je Mars – ako vládnuca planéta Barana – vo svojom vlastnom domovskom znamení. Vôbec nezáleží na tom, že je teraz retrográdny. A vôbec nezáleží ani na tom, že sa postupne uvoľňuje z napätej väzby so Saturnom, ktorý blokoval prejavy jeho energie.

Podstatné je, že Mars teraz smeruje do ďalšieho napätého postavenia s Plutom. A táto konštelácia stále viac naberá na sile.

Konštelácie, do ktorých je zapojená energia Pluta, sa odzrkadľujú v situáciách plných nátlaku a ultimatívnych požiadaviek. Typickým prejavom sú návrhy, ktoré sa zvyčajne dajú len ťažko odmietnuť.

Chcete príklad? Určite si mnohí z vás pamätajú nezabudnuteľný výrok z kultovej knihy Krstný otec, kde na otázku, ako don Corleone dosiahol výhodnú zmluvu, jeho syn Michael odpovedá: „Predložil mu ponuku, ktorá sa neodmieta“. „Čo to znamená?“, ďalšia zvedavá otázka. „Buď bude na zmluve Tvoj podpis, alebo Tvoj mozog, povedal“, znela odpoveď.

Takže nie je to len samotný Spln v Baranovi, ktorým vrcholí vývojový cyklus od lunárneho Novu 17.09.2020. Je tu ešte jeden cyklus. Ten začal 24. marca 2020 a súvisí s pohybom Slnka po ekliptike.

V ten deň nastal lunárny Nov v Baranovi. A v priebehu nasledujúcich dvoch týždňov sa u nás začali diať veci, na ktoré sa dá len ťažko zabudnúť.

Spln v Baranovi 2020 AnteAr

V týchto dňoch je Slnko vo Váhach, teda v opozičnom znamení voči Baranovi a tento solárny vývojový cyklus je teraz na svojom vrchole. Všetko nasvedčuje tomu, že situácie z konca marca a začiatku apríla 2020 sa teraz môžu nielen zopakovať, ale aj naberať na svojej intenzite.

V horoskope Splnu je Luna v spojení s Chironom v netrpezlivom bojovnom znamení Barana. Slnko v protiľahlých Váhach sa zatiaľ snaží udržiavať rovnováhu a harmóniu vo vzťahoch – to je celkom dosť zložitá úloha.

Niektorí z vás sa možno snažili potešiť ostatných alebo zabrániť konfliktu. Niektorí museli hrať politické hry alebo pristúpiť na kompromis. A niektorí boli počas predchádzajúcich týždňov a mesiacov jednoducho príliš pohltení príjemnými zážitkami, než aby si uvedomili, o čo skutočne ide.

Teraz už nemôžeme hrať diplomatické hry na dve strany a byť za milých a pekných! Toto je konfrontačný Spln!

Pravdou je, že sme príliš dlho boli nútení znášať obmedzenia a požiadavky, aby sme sa zmierili aj s niečím menším. Nikdy viac! Mars je vo svojom znamení retrográdny a je vládcom toho Splnu v Baranovi – búrime sa! Luna je v spojení Chironom, takže máme svojho mentora, máme svoju vlastnú múdrosť.

Čo teda chceme? Nie je to vôbec komplikované. Keď prehovorí Baran, je to vždy jednoduché. Povedzte, čo chcete. A urobte to aj napriek tomu, že máte strach!

Keď budete pripravení urobiť krok vpred, otvoria sa vám nové príležitosti pre rast a zlepšenie. Ten čas nastane o dva týždne, keď nastane lunárny Nov vo Váhach.

Aký je význam Splnu v Baranovi?

O čom je teda tento spln v znamení Barana? Baran je bojovník zverokruhu. Nebojácny priekopník. Všetci sa práve teraz cítime tak trochu ako Barani. Je čas čeliť svojim obavám, tlačiť sa dopredu a prekonávať všetky prekážky, ktoré nám stoja v ceste.

Bolo toho na vás v prvom kole príliš veľa? Chcete aj naďalej ignorovať to, po čom vaše srdce skutočne túži? Je na čase vstať a ukázať, že s vami treba počítať! Buďte bojovníkmi, nie tými, čo radšej zutekajú. Baran je iniciatívny a nebojí sa ísť si za svojím cieľom.

Horoskop Splnu v Baranovi 1. október 2020

Luna v Baranovi – bojovníkovi zverokruhu – nás vyzýva, aby sme sa začali presadzovať a spoliehať sami na seba. A urobili všetko pre dosiahnutie toho, čo chceme. Ale Slnko v diplomatických Váhach nás súčasne žiada, aby sme mysleli aj na ostatných a dodržiavali svoje záväzky a dohody.

Aké konflikty, výzvy a akčné plány pre vás v súčasnosti prichádzajú do konfliktu? Nahliadnite do svojho osobného horoskopu a pozrite sa, v ktorej z jeho dvanástich oblastí nastane lunárny Spln na 9° znamenia Barana. Táto oblasť vášho života si teraz vyžaduje plnú pozornosť. Práve tam by ste mali nájsť odpoveď na tieto otázky 😉

Želám nám všetkým veľa šťastia 😉

Váš astrológ Mgr. Ľubomír Drozd

www.AnteAr.com
email: drozd@antear.com
tel.: 0944 630 062

Páčia sa vám moje horoskopy? Píšem ich pre vás s láskou ♥
Podporte ich tvorbu tým, že kliknete na „Zdieľať“ alebo „Páči sa mi to“
Ďakujem za všetky prejavy vašej priazne! ♥

Súvisiace témy:

Luna v znameniach zverokruhu

Luna v Baranovi

Spln a Nov

Zdieľajte so svojimi priateľmi!
Categories: Spln a Nov