Poslednú aktualizáciu dňa 15/01/2023 vykonal astromaïa

Spln v Baranovi je prebudením, aby ste dali svoje potreby na prvé miesto

Ohnivý lunárny okamih odhalí všetky konflikty, ktoré sa skrývajú pod povrchom – a bude vás inšpirovať, aby ste si presadili svoju nezávislosť.

Ak ste prišli na tento svet, keď sa Slnko, Luna alebo iná planéta našej slnečnej sústavy pohybovala cez ohnivé znamenie Barana, máte dynamické, odvážne – a často veľmi súťaživé – vyžarovanie. Ľudia narodení v znamení Barana sú energickí, impulzívni, zvedaví, priami, niekedy tak trochu naivní a môžu byť výrazne zameraní sami na seba – v dobrom aj zlom zmysle.

Za tento ohnivý tón vďačia vládcovi znamenia Marsu, ktorý dohliada na energiu, akčnosť, agresivitu a sex. A schopnosť Barana presadzovať samého seba a ísť do boja za čokoľvek, v čo verí, je niečo, čo by mohlo byť zvýraznené počas tohto nadchádzajúceho splnu.

Spln v znamení Barana bude presný v nedeľu 9. októbra 2022 o 23:54 hodine stredoeurópskeho letného času. Luna bude stáť oproti Venuši, planéte lásky, vzťahov a peňazí, a vytvorí príjemný sextil so strohým konzervatívnym Saturnom.

Preto bude v tomto okamihu všetko o tom, ako zosúladiť svoje potreby s potrebami ostatných vo svojom živote a rozhodnúť sa, či urobíte čo treba, aby ste dosiahli rovnováhu.

Spln v Baranovi 20. oktober 2021 AnteAr WP

Spln v Baranovi upriami pozornosť na vaše potreby

Spln – ku ktorému dochádza, keď sa intuitívna Luna postaví oproti sebavedomému Slnku – vždy predstavuje príležitosť na ukončenie projektov, ktoré ste začali buď pred šiestimi mesiacmi alebo len pred dvoma týždňami. Sú to kulminačné body, body zlomu a šanca uvoľniť čokoľvek, čo vám už neslúži.

A keďže tento spln Mesiaca nastane v iniciatívnom, impulzívnom a netrpezlivom Baranovi – ktorý je tiež prvým z 12 znamení zverokruhu – možno vás ovládne neodolateľná túžba zahodiť minulosť, aby ste mohli vykročiť v ústrety budúcnosti s väčšou vervou, než ste vôbec tušili, že v sebe máte.

Je pravdepodobné, že teraz sa veľmi silno stotožníte s tým, o čo vám ide, čo je dôležité pre práve vás. Vaše potreby, vaše sny, vaše vízie sú teraz v popredí, sú zvýraznené a žiadajú o to, aby ste ich zdieľali so svetom – alebo možno ešte pravdepodobnejšie s partnerom, priateľom, kolegom.

Preto myslite na to, že tento spln stavia Lunu do opozície voči Slnku vo vzdušných Váhach, takže sme nútení zvážiť ciele oboch znamení. A zatiaľ čo Luna v ohnivom Baranovi chce, aby ste si ctili svoju vlastnú nezávislosť, identitu a osobné ciele, Slnko (a vlastne aj Venuša) zdôrazňuje krásu a dôležitosť reciprocity, rovnosti a rovnováhy vo vnútri v našich vzťahoch jeden na jedného.

Opozícia Luny voči romantickej Venuši vynesie na povrch skryté napätie

Luna v splne na 16 stupňoch Barana vytvorí opozíciu voči vzťahovo orientovanej Venuši, ktorá si šťastne hovie na 13 stupňoch Váh, čo znamená, že je vo svojom domovskom znamení a preto sa tu cíti dobre. Slovo „opozícia“ síce znie dosť drsne, ale Venuša je v astrológii považovaná za jednu z planét, ktoré prinášajú šťastie, takže to nie je až také zlé, ako to vyzerá na prvý pohľad.

„Priama konfrontácia Luny s Venušou odhalí všetky konflikty, ktoré by sa mohli skrývať pod povrchom vo vašich osobných vzťahoch – alebo možno v súvislosti s krásou, hodnotami a peniazmi.“

Priama konfrontácia Luny s Venušou odhalí všetky konflikty, ktoré by sa mohli skrývať pod povrchom vo vašich osobných vzťahoch – alebo možno v súvislosti s krásou, hodnotami a peniazmi, ktoré sú tiež pod vládou Venuše. A pretože hlavným cieľom Venuše vo Váhach je podporovať harmóniu, mohli by ste byť celí žeraví, len aby ste sa už pustili do rozhovoru o akýchkoľvek nezhodách, ktoré sú pre vás teraz dôležité.

Bonus: Slnko a Venuša smerujú do svojej vzájomnej konjunkcie (stretnú sa 22. októbra 2022 tesne predtým, ako sa Slnko na druhý deň presunie do Škorpióna), čo vnáša do tohto splnu aspekt veselej a sebavedomej atmosféry. Takže, zatiaľ čo opozícia dáva jasne najavo, že vy a váš milovaný partner, najlepší kamarát alebo šéf nie ste práve na rovnakej vlne, veríte, že si to vzájomne vyjasníte.

Saturn zdôrazňuje schopnosť vykonávať prácu

Saturn, planéta odhodlania, tvrdej práce a hraníc, je na 18 stupňoch Vodnára, čo znamená, že tvorí priateľský sextil k splnu a zároveň vytvára krásny trigón k Slnku a Venuši. Saturn znamená povinnosti a keď nás obmedzuje, určite to môže byť trochu skľučujúce. Ale keď sa Saturn šťastne harmonizuje s inými planétami, ponúka schopnosť stáť nohami pevne na zemi.

Zdieľanie vašej ohnivej pravdy a spracovanie záležitostí, v ktorých vládnu nezhody, sa môže premietnuť do zaslúženej, avšak ťažko vydrenej odmeny, ako je pocit sústredenia a posilnenie vzájomného porozumenia v rámci partnerstva.

Nezabudnite, že počas týchto náročných dní splnu je Mars takmer v presnej kvadratúre s Neptúnom

Mars vo vzdušných Blížencoch teraz smeruje do napätej, ale potenciálne aktivačnej kvadratúry s Neptúnom, planéte spirituality, snov a ilúzií. Tento náročný aspekt sa skončí 12. októbra 2022. Zatiaľ čo Mars chce šliapnuť na plyn, Neptún je ako hustá hmla, kvôli ktorej je ťažké vedieť, ako vyzerá cesta pred ním. Navyše Merkúr sa ešte stále pohybuje v šedej zóne svojej nedávnej retrogradity, čo znamená, že v našej komunikácii je teraz vyššia pravdepodobnosť chýb.

Z týchto dôvodov urobíte dobre, ak v dňoch okolo aktuálneho splnu budete predvídať či počítať s možnosťou nejasností a zmätkov – a s akýmikoľvek veľkými, odvážnymi krokmi nabitými energiou ohnivého Barana zatiaľ ešte počkáte, kým nebude cesta pred vami úplne jasná.

Váš astrológ
Mgr. Ľubomír Drozd

Astrologické služby AnteAr
email: drozd@antear.com
tel.: 0944 630 062

Páčia sa vám moje horoskopy? Píšem ich pre vás s láskou
Podporte ich tvorbu tým, že kliknete na „Zdieľať“ alebo „Páči sa mi to“
Ďakujem za všetky prejavy vašej priazne!

Súvisiace témy:

Luna v znameniach zverokruhu

Luna v Baranovi

Spln a Nov

Zdieľajte so svojimi priateľmi!
Categories: Spln a Nov