Poslednú aktualizáciu dňa 15/01/2023 vykonal astrovia

Spln v Býkovi a zatmenie Mesiaca 8. novembra 2022 môže vyvolať chaos

Vitajte v jednom z astrologicky najintenzívnejších okamihov celého roka 2022. Pred dvoma týždňami 25. októbra ste pravdepodobne pocítili vlnu zmien a vyburcovaných emócií, ktoré sa prihnali na breh, keď sa na oblohe objavilo zatmenie Slnka a lunárny Nov v pevnom vodnom znamení Škorpióna. Táto lunárna udalosť odštartovala druhú sezónu zatmení v roku 2022. Teraz sa k slovu dostane aj jej náprotivok, Spln a úplné zatmenie Mesiaca – posledné v tomto roku.

Spln spojený so zatmením Mesiaca nastane v utorok 8. novembra o 12:02 hod. stredoeurópskeho času v Býkovi, v pevnom zemskom znamení, ktorému vládne Venuša, planéta lásky a krásy. Témy tohto lunárneho Splnu sa budú zameriavať na vzťahy, bezpečnosť, majetok a hodnoty. S Lunou, ktorá teraz vstúpi do vzájomnej interakcie s množstvom planét – najtesnejšie so vzpurným Uránom – sú prekvapujúce zmeny a zvraty vo vývoji nevyhnutné.

Spln v Býkovi a zatmenie Mesiaca 08. novembra 2022

Čo znamená spln

Najprv si povedzme niekoľko základných vecí o astrologickom význame splnu:

Pretože Luna funguje ako váš emocionálny kompas, ktorý ovláda vašu intuíciu a pocit bezpečia – keď je v splne a žiari úplne najviac – má tendenciu zosilňovať všetky tieto témy.

Či už sa potýkame s vyšinutým správaním neurotických šoférov, príliš hlučnými susedmi, alebo sa jednoducho ocitneme uprostred situácie, ktorá nás dokáže totálne rozhodiť, energia splnu môže v niektorých ľuďoch podnietiť sklon k takmer šialenému správaniu.

Skutočným problémom však je, že spln zvyšuje intenzitu našich emócií – najmä tých pocitov, ktorým sme venovali len veľmi málo pozornosti a ktoré potrebujeme určitým spôsobom vyjadriť. Z tohto dôvodu dramatické okamihy pri splne často pramenia z toho, že sa ľudia otvárajú a dávajú svetu najavo svoju dovtedy zadržiavanú bolesť, stres alebo traumu.

Splny sú tiež kulminačnými bodmi pravidelných astrologických cyklov. Rovnako ako v našich obľúbených filmových drámach, aj v našom živote sa v každom okamihu dejú rôzne „zápletky“. A podľa toho, ktorý príbeh sa začal okolo príslušného lunárneho novu (opak splnu, keď z nášho pohľadu nebeské teleso nie je osvetlené Slnkom a javí sa ako úplne tmavé) v rovnakom znamení môže dôjsť k finále práve počas splnu. Napríklad tento spln 08. novembra 2022 v Býkovi je spojený s lunárnym novom z 30. apríla 2022.

Splny bývajú intenzívne – najmä ak výrazne zasahujú do vášho natálneho horoskopu – ale často slúžia ako hodnotné kontrolné body pre pohľad na hlboko precítené emócie a finálne úpravy na jednej kapitole vášho príbehu, skôr ako začnete písať ďalšiu.

Luna v splne a zatmenie Mesiaca v Býkovi je šancou urobiť prielom v našom živote

V kalendári je 08. november 2022 len bežným dátumom splnu. Ale keď je lunárny spln sprevádzaný zatmením Mesiaca, ktoré je v tesnom spojení s nepredvídateľnými energiami rebelujúceho Uránu, môžeme očakávať, že v tomto super intenzívnom, super výkonnom a super transformačnom období našim vnútrom určite aspoň trochu otrasie seizmická aktivita! Zmienil som sa už, že prejavy retrográdneho Marsu sú tiež v plnom prúde? Keď na 16. stupňoch znamenia Býka kulminuje zatmenie Mesiaca v splne, môžete sa spoľahnúť, že zmena visí vo vzduchu.

Ak viete, čo prinášajú zatmenia podľa astrológie, budete si až príliš vedomí ich ohromnej schopnosti urýchliť veci – či už sme na to pripravení, či nie. So všetkými dynamickými hviezdnymi signatúrami, ktoré sa v tomto momente odohrávajú, existuje zreteľná možnosť nepredvídaných okolností i sopečných erupcií. Alebo – ešte pravdepodobnejšie – záležitosti, ktorým sme nechceli venovať pozornosť alebo ich riešiť, pretože sme slepo dúfali, že sa z nich nestane problém, sa môžu zmeniť na plne rozvinutú situáciu, vyžadujúcu náš zásah v štýle intervencie.

A s Merkúrom v tesnom spojení so Slnkom očakávajte, že osvetlenie a odhalenie toho, čo bolo predtým skryté, ponorené v tajomných hlbinách znamenia Škorpióna, vyjde na svetlo. Obdobie vlády znamenia Váh je už dávno za nami a Škorpión je pripravený ukázať vám žihadlo vo svojom chvoste.

Myslite na to, že so Splnom 08. novembra 2022 v znamení Býka je to predovšetkým o dôležitosti jednoduchosti a precvičovaní starostlivosti o samých seba. Počas tohto intenzívneho obdobia buďte k sebe mimoriadne láskaví, ako pri každom energiou nabitom Splne, akým je aj tento. Vonkajšie dramatické udalosti alebo prekvapivé odhalenia môžu otriasť naším vnútrom a vyvolať hlboké pocity a poriadne rozbúriť emócie. Ak sa cítite povolaní tento Spln jednoducho prečkať, pokojne tak urobte v pohodlí vášho domova. Pritúľte sa k vašim milovaným, oddávajte sa pôžitkom, vychutnajte si dobré jedlo a sledujte drámu a chaos, ktorý sa rozvíja za bezpečnými bránami vašej svätyne.

Váš astrológ
Mgr. Ľubomír Drozd

Astrologické služby AnteAr
email: drozd@antear.com
tel.: 0944 630 062

Páčia sa vám moje horoskopy? Píšem ich pre vás s láskou
Podporte ich tvorbu tým, že kliknete na „Zdieľať“ alebo „Páči sa mi to“
Ďakujem za všetky prejavy vašej priazne!

Súvisiace témy:

Horoskop na týždeň od 07. novembra 2022

Luna v znameniach zverokruhu

Luna v Býkovi

Spln a Nov

Zdieľajte so svojimi priateľmi!
Categories: Spln a Nov