Poslednú aktualizáciu dňa 15/01/2023 vykonal astromaïa

Spln v Kozorožcovi 05. júl 2020 & Zatmenie Mesiaca

Stručný súhrn: Necelých pätnásť minút po pol siedmej ráno (o 06:44 hod,) v nedeľu 5.júla 2020 vytvorí Luna v znamení Kozorožca opozíciu so Slnkom v Rakovi. Nastane teda lunárny Spln na 13°37 znamenia Kozorožca. Spln bude sprevádzaný zatmením Mesiaca, ktoré však bude viditeľné mimo nášho územia, v Severnej a Južnej Amerike a v západných častiach Afriky a Európy.

Spln v Kozorožcovi 05. júl 2020 AnteAr

Luna je v Kozorožcovi v exile, to znamená, že toto pragmatické zemské znamenie dáva citlivej náladovej Lune len minimum možností pre prejav jej typických vlastností. Luna však bude na ekliptike v napätom postavení s Marsom v ohnivom Baranovi a s retrográdnym Merkúrom v znamení Raka.

Dynamické prepojenie vibrácií Luny s energiou Marsu sa zvyčajne odzrkadľuje v našom správaní výraznými emocionálnymi reakciami, nervozitou, netrpezlivosťou a prchkosťou. Všetky tieto prejavy môžu byť teraz zosilnené.

Navyše ten retrográdny Merkúr v kvadratúre s Marsom zvykne tiež bez nejakého premýšľania povedať všetko „čo mu slina na jazyk prinesie“ … Ešte dobre, že tieto konštelácie sa vybijú už v sobotu večer a lunárny Spln nastane až na druhý deň ráno 😉

Spln v Kozorožcovi 05. júl 2020 PW AnteAr

Pozitívnou správou je, že do aktuálneho lunárneho Splnu sú začlenené vibrácie stálice Sírius na 14°21 znamenia Raka. Spojenie Slnka a Síria zvyčajne stojí v pozadí úspechu v podnikaní, ale súčasne sa odzrkadľuje aj súladom a vzájomným porozumením v rodinných vzťahoch.

Sírius podľa tradičnej astrológie dáva vysoké ambície, ale aj pýchu a lásku k moci. Prináša česť, slávu, bohatstvo, vernosť, oddanosť a vášeň.

Astrologický vplyv Slnka v konjunkcii so Síriom je celkom určite silnejší, než všetky ostatné aspekty, ktoré teraz sprevádzajú lunárny Spln v Kozorožcovi.

Znamená to teda, že napriek tým menej príjemným záležitostiam, typickým pre zatmenie Mesiaca v aktuálnych konšteláciách, ďalšie dni by mohli prebiehať pomerne prijateľným spôsobom. Veď vždy záleží len na nás samotných, kam zameriame svoju pozornosť a ako budeme reagovať na podnety v konkrétnych situáciách 😉

Týmto komentárom by sme mohli tému lunárneho Splnu a zatmenia Mesiaca v Kozorožcovi uzavrieť. Ak vás však zaujíma, ako by sa mohli tieto aktuálne energie odzrkadliť vo vašom živote, pokračujte ďalej.

Nazrite do svojho osobného horoskopu, pozrite si, v ktorom astrologickom dome Spln nastane a prečítajte si príslušnú interpretáciu v nadväzujúcom článku:

Zatmenie Mesiaca 05. júl 2020 & Význam pre každé znamenie


Váš astrológ Mgr. Ľubomír Drozd

www.antear.com, email: drozd@antear.com, tel.: 0944 630 062

Páčia sa vám moje horoskopy? Píšem ich pre vás s láskou ♥
Podporte ich tvorbu tým, že kliknete na „Zdieľať“ alebo „Páči sa mi to“
Ďakujem za všetky prejavy vašej priazne! ♥

Súvisiace témy:

Luna v znameniach zverokruhu

Luna v Kozorožcovi

Spln a Nov

Zdieľajte so svojimi priateľmi!
Categories: Spln a Nov