Poslednú aktualizáciu dňa 15/01/2023 vykonal astromaïa

Februárový spln v Levovi prináša najviac erotického iskrenia v roku 2022

Tu nájdete všetky informácie, aby ste čo najlepšie využili tento ohnivý iskrivý okamih.

Keďže sviatok sv. Valentína pripadol tento rok na naozaj málo romantický pondelok – presne po siedmich týždňoch retrográdnej Venuše, ktorá od 19. decembra do 29. januára poriadne pribrzdila všetky naše srdcové záležitosti – je pravdepodobné, že teraz potrebujeme niečo na povzbudenie, čo nám všetkým zlepší náladu a pozdvihne úroveň energie. A presne toto môžeme očakávať v dňoch okolo februárového splnu 2022 v znamení Leva.

V stredu večer 16. februára o 19:56 hod. stredoeurópskeho času bude Luna v splne žiariť úplne najviac v sebavedomom kráľovskom znamení Leva, čo nám umožní podniknúť kroky, ktoré môžu premeniť aj tie naše najdivokejšie sny na niečo skutočne konkrétne.

Tu sú všetky podrobnosti pre najlepšiu orientáciu v situáciách spojených s februárovým splnom 2022 v Levovi.

Luna 05 Leo Lev AnteAr

Čo znamená spln

Najprv si povedzme niekoľko základných vecí o astrologickom význame splnu:
Pretože Luna funguje ako váš emocionálny kompas, ktorý ovláda vašu intuíciu a pocit bezpečia – keď je v splne a žiari úplne najviac – má tendenciu zosilňovať všetky tieto témy.

Či už sa potýkame s vyšinutým správaním neurotických šoférov, príliš hlučnými susedmi, alebo sa jednoducho ocitneme uprostred situácie, ktorá nás dokáže totálne rozhodiť, energia splnu môže v niektorých ľuďoch podnietiť sklon k takmer šialenému správaniu.

Skutočným problémom však je, že spln zvyšuje intenzitu našich emócií – najmä tých pocitov, ktorým sme venovali len veľmi málo pozornosti a ktoré potrebujeme určitým spôsobom vyjadriť. Z tohto dôvodu dramatické okamihy pri splne často pramenia z toho, že sa ľudia otvárajú a dávajú svetu najavo svoju dovtedy zadržiavanú bolesť, stres alebo traumu.

Splny sú tiež kulminačnými bodmi pravidelných astrologických cyklov. Rovnako ako v našich obľúbených filmových drámach, aj v našom živote sa v každom okamihu dejú rôzne „zápletky“. A podľa toho, ktorý príbeh sa začal okolo príslušného lunárneho novu (opak splnu, keď z nášho pohľadu nebeské teleso nie je osvetlené Slnkom a javí sa ako úplne tmavé) v rovnakom znamení môže dôjsť k finále práve počas splnu. Napríklad tento spln Mesiaca 16. februára v Levovi súvisí s lunárnym novom 8. augusta 2021.

Splny bývajú intenzívne – najmä ak výrazne zasahujú do vášho natálneho horoskopu – ale často slúžia ako hodnotné kontrolné body pre pohľad na hlboko precítené emócie a konečné úpravy na jednej časti vášho príbehu, skôr ako začnete ďalšiu.

Aké témy prináša spln v Levovi vo februári 2022

Pevné ohnivé znamenie symbolizované Levom, je ovládané Slnkom, ktoré dohliada na imidž, sebadôveru a základnú identitu. Piate znamenie zverokruhu vládne aj piatemu domu romantiky, sebavyjadrenia, kreativity a potešenia. Akčné, hrdé, lojálne, teatrálne, asertívne a optimistické, také sú vrodené vlastnosti Levov, ktorí veria v samých seba a majú tendenciu konať nebojácne a sebaisto. Uprednostňujú lásku, flirt, sex a zdieľanie toho, čo majú na srdci, svojich najdrahších veľkoryso zaplavujú trblietavým svetlom a často aj množstvom darčekov.

Vo všeobecnosti platí, že splny, ku ktorým dochádza pod vplyvom tohto pevného ohnivého znamenia, vás postrčia, aby ste prejavili svoje pocity priamym a sebavedomým spôsobom Leva. Pravdepodobne budete premýšľať o tom, ako ďaleko ste sa dostali od 8. augusta 2021 – možno v zmysle romantického vzťahu, vášho vlastného imidžu, kreativity alebo toho, že si stojíte za svojím a hlasno, drsne a dramaticky proklamujete svoju pravdu ako Lev – a oslavujete kulminačný bod vašej cesty.

Spln Mesiaca v Levovi je sám o sebe nastavený tak, aby vám pomohol vstúpiť do svojej sily, no tento rok je nabitý romantickou energiou vďaka konjunkcii medzi planétou lásky Venušou a planétou sexu Marsom. V stredu, len niekoľko hodín pred úplným splnom Mesiaca, sa Venuša a Mars spoja v pracovitom cieľavedomom kardinálnom zemskom znamení Kozorožca

Aj keď polovica februára zvyčajne býva najchladnejším obdobím roka, môžete očakávať, že títo dvaja hráči na poli vzťahov nám prinesú najhorúcejší deň v roku, pokiaľ ide o láskyplné a zmyselné energie. Ak chcete vedieť, čo môžete očakávať, spomeňte si na 13. júl 2021, keď sa Venuša a Mars naposledy stretli – vtedy v znamení Leva. Ich spolupráca zvyčajne podporuje schopnosť naladiť sa a konať v zmysle vašich túžob a uprednostniť lásku, romantiku, hravosť a fyzické prejavy náklonnosti.

A keďže spojenie tejto dvojice sa tentoraz odohráva v Kozorožcovi, umocní to našu ochotu prepracovať sa cez akékoľvek výzvy, ktoré by sa teraz mohli objaviť v našich romantických životoch. Je to preto, že Kozorožec je znamenie, ktorému vládne strohý, prísny a nad mieru seriózny Saturn. A práve ten nás vyzýva vysúkať si rukávy a urobiť všetko potrebné, aby sme dostali to, o čom snívame.

Mesiac tiež vytvorí napätú aktivačnú väzbu k uzlom osudu – matematickým bodom, ktoré predstavujú cestu, z ktorej sme sem prišli, a tú, po ktorej sme predurčení ísť. Severný uzol je budúcnosť; južný uzol je minulosťou. 18. januára 2022 sa presunuli z Blížencov a Strelca do Býka a Škorpióna. (Lunárne uzly sa pohybujú dozadu a sú vždy v opačných alebo sesterských znameniach.)

A práve 16. februára bude spln v napätom postavení k obidvom uzlom, čo znamená osudovú príležitosť. V závislosti na tom, kde a ako tieto disharmonické väzby zasiahli váš vlastný osobný horoskop, môžete byť prinútení konať spôsobom, ktorý sa zdá byť takmer predurčený. V takomto prípade by ste mali hlavne naslúchať svojej intuícii.

Koho najviac ovplyvní spln v Levovi

Ak ste sa narodili v znamení Leva – približne od 23. júla do 22. augusta – alebo máte svoje osobné planéty ( Slnko, Luna, Merkúr, Venuša alebo Mars ) v Levovi (môžete to zistiť zo svojho natálneho horoskopu ), budete energie tohto splnu Mesiaca vnímať viac než ostatní. Presnejšie povedané, ak máte osobnú planétu, ktorá sa nachádza do piatich stupňov od splnu (28 stupňov Leva), s väčšou pravdepodobnosťou sa budete cítiť mimoriadne emocionálne, asertívne a pripravení zdieľať to, čo máte na srdci, sebaisto a bez akýchkoľvek ospravedlnení.

Podobne, ak ste sa narodili v niektorom z aktívnych mužských znamení – alebo máte v niektorom z týchto znamení Ascendent: Býk (pevné zemské), Škorpión (pevné vodné), Vodnár (pevné vzdušné) – mohli by ste pocítiť intenzívnu silu tohto splnu vo vašom desiatom dome kariéry (Býk), siedmom dome partnerstva (Vodnár), alebo štvrtom dome domáceho života (Škorpión).

Záver: Živočíšna vášeň, erotické iskrenie, hrdosť a sebavedomie

Splny často naštartujú energiu okamihu až do tej miery, že emocionálne výbuchy a drámy sú takmer nevyhnutné. Ale keď k splnu dôjde v sebavedomom znamení Leva, ponúka vám šancu nasmerovať tieto silné vibrácie tak, aby ste dali priestor svojmu vnútornému hlasu, prejavili sa otvorene a hrdo. A s Venušou a Marsom zapojenými do tejto hry – najmä v pragmatickom, cieľavedomom Kozorožcovi – pocítite sebaistotu a súčasne budete plní nadšenia, keď vykročíte smerom k naplneniu vašich najvášnivejších túžob.

Váš astrológ
Mgr. Ľubomír Drozd

Astrologické služby AnteAr
email: drozd@antear.com
tel.: 0944 630 062

Páčia sa vám moje horoskopy? Píšem ich pre vás s láskou
Podporte ich tvorbu tým, že kliknete na „Zdieľať“ alebo „Páči sa mi to“
Ďakujem za všetky prejavy vašej priazne!

Súvisiace témy:

Luna v znameniach zverokruhu

Luna v Levovi

Spln a Nov

Zdieľajte so svojimi priateľmi!
Categories: Spln a Nov

Zdieľajte so svojimi priateľmi!