Poslednú aktualizáciu dňa 15/01/2023 vykonal astromaïa

Marcový spln v Panne nás donúti venovať plnú pozornosť svojim pocitom

Táto lunárna udalosť, ktorú riadi Merkúr, planéta komunikácie, je príležitosťou pre sebareflexiu a sebavyjadrenie.

Ak ste sa v posledných týždňoch cítili zasnene, romanticky, empaticky a možno ako keby ste sa pohybovali životom s ružovými okuliarmi, môžete za to poďakovať obdobiu vlády znamenia Rýb. Ryby ako premenlivé vodné znamenie, ktorému vládne Neptún, planéta spirituality, sa zaujímajú o všetko, len nie o logiku, zatiaľ čo ich opačné – alebo sesterské – znamenie, premenlivá zemská Panna, je ovládaná Merkúrom, planétou informácií a komunikácie. Takže keď sa blížime ku koncu obdobia Rýb, spln v Panne zdôrazňuje dôležitosť dosiahnutia rovnováhy medzi racionálnym myslením a hrou zvodných ilúzií.

Hoci energie splnov možno zvyčajne pociťovať niekoľko dní pred a po ich výskyte, marcový spln v Panne nastane presne v piatok 18. marca 2022 o 08:17 hod. stredoeurópskeho času a povzbudí nás, aby sme sa naladili na svoju intuíciu a vyjadrili svoje potreby.

Tu nájdete všetky informácie, aby ste čo najlepšie využili tento komunikačný spln 18. marca 2022.

Spln Mesiaca v Panne Marec 2022 AnteAr

Čo znamená spln

Najprv si povedzme niekoľko základných vecí o astrologickom význame splnu:
Pretože Luna funguje ako váš emocionálny kompas, ktorý ovláda vašu intuíciu a pocit bezpečia – keď je v splne a žiari úplne najviac – má tendenciu zosilňovať všetky tieto témy.

Či už sa potýkame s vyšinutým správaním neurotických šoférov, príliš hlučnými susedmi, alebo sa jednoducho ocitneme uprostred situácie, ktorá nás dokáže totálne rozhodiť, energia splnu môže v niektorých ľuďoch podnietiť sklon k takmer šialenému správaniu.

Skutočným problémom však je, že spln zvyšuje intenzitu našich emócií – najmä tých pocitov, ktorým sme venovali len veľmi málo pozornosti a ktoré potrebujeme určitým spôsobom vyjadriť. Z tohto dôvodu dramatické okamihy pri splne často pramenia z toho, že sa ľudia otvárajú a dávajú svetu najavo svoju dovtedy zadržiavanú bolesť, stres alebo traumu.

Splny sú tiež kulminačnými bodmi pravidelných astrologických cyklov. Rovnako ako v našich obľúbených filmových drámach, aj v našom živote sa v každom okamihu dejú rôzne „zápletky“. A podľa toho, ktorý príbeh sa začal okolo príslušného lunárneho novu (opak splnu, keď z nášho pohľadu nebeské teleso nie je osvetlené Slnkom a javí sa ako úplne tmavé) v rovnakom znamení môže dôjsť k finále práve počas splnu. Napríklad tento spln 18. marca v Panne je spojený s lunárnym novom v Panne 6. septembra 2021.

Splny bývajú intenzívne – najmä ak výrazne zasahujú do vášho natálneho horoskopu – ale často slúžia ako hodnotné kontrolné body pre pohľad na hlboko precítené emócie a konečné úpravy na jednej časti vášho príbehu, skôr ako začnete ďalšiu.

Aké témy prináša spln v Panne v marci 2022

Premenlivé zemské znamenie symbolizované Pannou, je ovládané Merkúrom. Šieste znamenie zverokruhu vládne aj šiestemu astrologickému domu každodennej rutiny a starostlivosti dobré zdravie. Ľudia, ktorí sa narodili so svojím Slnkom alebo inou osobnou planétou v Panne, sú racionálni, analytickí, na služby orientovaní, perfekcionistickí a pracovití super-komunikátori. Často sú najspokojnejší, keď zbierajú informácie a zdieľajú ich spôsobom, ktorý je užitočný pre ostatných.

Pravdepodobne ste už počuli, že Panny sú až nad mieru organizovanými bifľošmi, ktorí „slintajú“ nad tabuľkami a zoznamami. A hoci to tak z času na čas naozaj môže byť, ľudia narodení v znamení Panny sa cítia najviac v pohode, keď sa venujú svojim rutinným činnostiam, ako napríklad pravidelné cvičenie jogy na upokojenie ich príliš aktívnej mysle. Aj keď sú rovnako úprimní ako aj ochotní a schopní pomáhať, ich jazykom lásky sú skôr skutky, služby, alebo verbálne uistenia. A tento spln mesiaca 18. marca 2022, ktorý nastane pod vládou premenlivého zemského znamenia, nás bude motivovať k tomu, aby sme svoje emócie preskúmali detailným spôsobom, takým typickým pre znamenie Panny.

To znamená, že splny, ktoré nastávajú pod vplyvom šiesteho znamenia zverokruhu, majú intelektuálnu kvalitu, ktorá posilňuje našu schopnosť spojiť sa s ostatnými na mentálnej úrovni. Ale ani spiritualita nie je úplne vynechaná. Hoci vodné znamenia často získavajú uznanie za to, že sú zo zverokruhu tými najintuitívnejšími, racionálne Panny nachádzajú pocit vnútorného pokoja, keď zdokonaľujú spojenie medzi svojou mysľou a telom. Oddane pracujú na emocionálnom sebazdokonaľovaní, majú schopnosť veľmi jemne sa naladiť – a počúvať – svoj vnútorný hlas. To znamená, že táto lunárna udalosť je pre nás príležitosťou urobiť to isté.

Keď už hovoríme o duchovnosti, tento rok 18. marca 2022 spln v Panne vytvorí opozíciu s Neptúnom, planétou snov, ktorá má tendenciu zahmlievať racionálne myslenie. Mohlo by to pôsobiť trochu ako retrográdny Merkúr v tom zmysle, že pohľad na svet cez optiku nabitú emóciami a imagináciou sťaží určenie jednoznačných faktov. Namiesto presadzovania konkrétnych informácií môže byť najlepšie zamerať sa na využitie svojej fantázie, kreativity a emócií.

Tento tón je podčiarknutý skutočnosťou, že Jupiter, planéta šťastia a príležitostí pre rozvoj, je teraz v blízkosti Neptúna, zdôrazňuje všetky jeho témy a zároveň svojou opozíciou voči Lune zosilňuje emócie, ktoré nás teraz zaplavujú.

Pripomeňme si, že všetka táto intenzívna aktivita, ktorá sa odohráva v našej hlave i v našom srdci, je v skutočnosti pre väčšie dobro našich dlhodobých hlbokých vnútorných zmien, a to vďaka harmonizujúcemu spojeniu medzi Lunou a Plutom, ktorý vládne smrti, znovuzrodeniu, moci a regenerácii. Toto je okamih, v ktorom zosilnené emocionálne zážitky môžu posunúť naše vzťahy na vyššiu úroveň.

Koho najviac ovplyvní spln v Panne

Ak ste sa narodili v znamení Panny – približne od 23. augusta do 22. septembra – alebo máte svoje osobné planéty ( Slnko, Luna, Merkúr, Venuša alebo Mars ) v Panne (môžete to zistiť zo svojho natálneho horoskopu ), budete energie tohto splnu Mesiaca vnímať viac než ostatní. Presnejšie povedané, ak máte osobnú planétu, ktorá sa nachádza do piatich stupňov od splnu (27 stupňov Panny), s najväčšou pravdepodobnosťou sa vďaka vplyvu Pluta spojíte so svojou duchovnou stránkou mocným, potenciálne transformačným spôsobom..

Podobne, ak ste sa narodili v niektorom z premenlivých znamení – alebo máte v niektorom z týchto znamení Ascendent: Blíženci (premenlivé vzdušné), Strelec (premenlivé ohnivé), Ryby (premenlivé vodné) – možno máte pocit, že nastal čas na kontrolu reality súvisiacu s vašimi osobnými a profesionálnymi vzťahmi. Spln ovplyvní váš štvrtý dom domáceho života (Blíženci), desiaty dom kariéry (Strelec) alebo siedmy dom partnerstva (Ryby).

Na záver intuitívne zhrnutie:

Splny často naštartujú energiu okamihu až do tej miery, že emocionálne výbuchy a drámy sú takmer nevyhnutné. Ale keď spln nastane v zemskom racionálnom znamení, akým je Panna, mohlo by to byť skôr niečo ako produktívny katalyzátor sebazlepšovania. Je dôležité zapamätať si, že Panny ako premenlivé znamenie majú vrodenú schopnosť prispôsobiť sa a tešiť sa z osobného rastu v tomto procese – možno najmä vtedy, keď sú naše emócie vygradované.

Nech už tento rok prežívate akýmkoľvek spôsobom, spln v Panne 18. marca 2022 je príležitosťou zhromaždiť informácie – intelektuálne a intuitívne – a potom si ujasniť najdôležitejšie detaily, ktorých je potrebné sa držať, keď sa po tejto kapitole opäť posuniete ďalej.

Váš astrológ
Mgr. Ľubomír Drozd

Astrologické služby AnteAr
email: drozd@antear.com
tel.: 0944 630 062

Páčia sa vám moje horoskopy? Píšem ich pre vás s láskou
Podporte ich tvorbu tým, že kliknete na „Zdieľať“ alebo „Páči sa mi to“
Ďakujem za všetky prejavy vašej priazne!

Súvisiace témy:

Luna v znameniach zverokruhu

Luna v Panne

Spln a Nov

Zdieľajte so svojimi priateľmi!
Categories: Spln a Nov

Zdieľajte so svojimi priateľmi!