Poslednú aktualizáciu dňa 15/01/2023 vykonal astromaïa

Spln v Panne: 27. február 2021

Spln v Panne sa snaží vzdorovať logike, pretože jeho energie nás ťahajú súčasne smerom k faktom i pocitom

Stručný súhrn: V sobotu ráno o 09:17 hod. vytvorí Luna v znamení Panny opozíciu so Slnkom v Rybách. Nastane lunárny Spln na 8°57’ znamenia Panny. Aktuálny Spln bude významný najmä pre tých, ktorí majú vo svojom natálnom horoskope na 8° – 10° pohyblivých znamení Panny, Rýb, Blížencov a Strelca niektorú z osobných planét – Slnko, Lunu, Merkúr, Venušu, Mars, alebo im týmito stupňami prechádza os Ascendent / Descendent.

Najvýraznejšie sa energie februárového Splnu v Panne môžu odzrkadliť u ľudí narodených v dňoch 26. – 29. februára, 27. – 30. mája, 31. augusta – 3. septembra a 29. novembra – 2. decembra.

Spln v Panne 27. február 2021 AnteAr

Fakty versus Pocity

Každá minca má dve strany, ako sa to ukazuje aj pri februárovom splne v Panne, ktorý vrcholí 27. februára 2021. Tentokrát budeme mať možnosť pozrieť sa na viacero vecí zo stránky vecnej a logickej (Panna), i zo stránky emocionálnej (Ryby). To sa stáva vždy, keď planéty v dvoch opozičných znameniach Panny a Rýb stoja oproti sebe.

Vďaka Merkúru, ktorý sa už od nedele 21. februára 2021 pohybuje priamym smerom, tento Spln poskytuje vhodný čas na to, aby sa veci, o ktorých sme premýšľali posledné 3 týždne, konečne spojili do jedného celku. O to sa už postará Panna, znamenie, o ktorom je známe, že si dokáže všimnúť i tie najmenšie detaily.

Niekedy však chceme prehliadať fakty a ich jemné odtiene, a radšej dávame prednosť hlasu svojho srdca. To všetko sa veľmi zreteľne a do najmenších podrobností ukáže v plnom svetle práve počas splnu, keď sa Luna v Panne dostane do opozície voči Slnku v mimoriadne vnímavých a emocionálnych Rybách.

V tomto zaujímavom príbehu o splne nám znamenie Rýb umožní pozrieť sa na veci emocionálne, v protiklade k racionálnemu uvažovaniu Panny.

Naša hlava nám hovorí, že sa nemôže stať to, po čom túži naše srdce. Je to pokus o dosiahnutie stavu vratkej rovnováhy, ktorú je ťažké udržať. Všetko však naznačuje, že k tejto rovnováhe predsa len dospejeme, keď sa lunárny spln v Panne začne rýchlo blížiť k svojmu záveru.

Panna je znamenie, v ktorom vládne logika, usporiadanosť, presnosť a detaily. Silnou stránkou tohto zemského znamenia je skvelá schopnosť všímať si detaily a organizovať veci. Ryby naopak venujú podrobnostiam oveľa menej pozornosti, milujú oddávanie sa záplave pocitov a svoju tvorivú energiu nechávajú voľne plynúť. Toto znamenie je vždy ochotné poskytnúť svoju pomocnú ruku, prísť na pomoc niekomu v núdzi a nájsť krásu v nedokonalosti. V mysli Rýb je všetko perfektne nedokonalé!

Zakaždým, keď nastáva spln, dostaneme príležitosť stretnúť sa s dvoma úplne odlišnými energiami a znova uviesť veci do rovnováhy. Faktom je, že na to, aby veci fungovali harmonicky, sú potrebné obe energie.

Spln Mesiaca je ideálnym časom, aby sme sa spojili s tým, čo nám chýba – mám na mysli hybné sily nášho vedomia a podvedomia. Naša schopnosť vidieť veci ostro a zreteľne v ich celistvosti je vždy vyššia, keď je Mesiac najjasnejší.

Energia tohto splnu privedie do popredia našej pozornosti podstatu oboch znamení a bude na nás vyvíjať tlak, aby sme našli v našom živote správnu rovnováhu. Niektorí z nás môžu mať väčšiu tendenciu preskakovať do sféry logiky, pretože robiť praktické veci je jednoduchšie. Zatiaľ čo iní len ťažko dokážu zvládnuť svoje komplikované pocity a nechajú sa celkom vtiahnuť do toho, po čom túži ich srdce.

Nech už to bude tak alebo tak, iba činy nám umožnia posunúť sa ďalej. To je zrejmé s akčne naladeným Marsom, ktorého harmonicky podporuje mocné Pluto.

V dobe aktuálneho splnu sa budú všetky planéty pohybovať priamym smerom. To znamená, že aj my – napriek záplave našich pocitov – pôjdeme ďalej. Cesta, ktorou musíme ísť, sa stane pre nás ešte zreteľnejšou. Na to, aby sme sa dostali tam, kam potrebujeme, je však potrebné urobiť jednoznačné rozhodnutia. A pre mnohých môžu byť takéto rozhodnutia pomerne náročné.

Kľúčom k zvládnutiu energií februárového splnu je sebaovládanie. Kým začnete reagovať na situácie, radšej sa niekoľkokrát zhlboka nadýchnite. Dávajte pozor, aby vás nepohltila záplava emócií. Pripomínajte si, že pocity sú iba pocity, a hoci je dôležité rešpektovať ich, predsa len nejde o fakty.

Ideálny čas na zmeny

Spln v znamení Panny v sobotu 27. februára je spojený s komplikovanou energiou, ktorú po celý rok 2021 bude do nášho života vnášať kvadratúra medzi Saturnom s Uránom. Takže duchovný význam aktuálneho splnu z hľadiska astrológie súvisí s uskutočňovaním alebo zvládaním zložitých zmien.

Treba však povedať aj to, že energie februárového splnu umožnia ľahšiu realizáciu pozitívnych zmien. Je ideálny čas na zmeny, ktoré sme mali urobiť už dávno.

Záverečné zhrnutie: Aktuálny spln Mesiaca je vhodný na to, aby sme sa zbavili bremien, ktoré už nie sú našou zodpovednosťou. Týmto vytvoríme priestor nielen pre nové vzrušujúce príležitosti a pozitívne zmeny, ale aj pre svoju väčšiu nezávislosť a slobodu voľby.

Účinky splnu 27. februára budú pretrvávať ešte dva týždne, až do lunárneho novu 10. marca 2021.

Kliknite sem a získajte viac informácií o tom, čo môže priniesť februárový Spln pre vás osobne, akým témam vo vašom živote bude potrebné venovať pozornosť po celý rok 2021 v súvislosti s vibráciami komplikovanej kvadratúry Saturna s Uránom.

Želám nám všetkým veľa šťastia 😉

Váš astrológ
Mgr. Ľubomír Drozd

Astrologické služby AnteAr
email: drozd@antear.com
tel.: 0944 630 062

Páčia sa vám moje horoskopy? Píšem ich pre vás s láskou ♥
Podporte ich tvorbu tým, že kliknete na „Zdieľať“ alebo „Páči sa mi to“
Ďakujem za všetky prejavy vašej priazne! ♥

Súvisiace témy:

Luna v znameniach zverokruhu

Luna v Panne

Spln a Nov

Zdieľajte so svojimi priateľmi!
Categories: Spln a Nov