Poslednú aktualizáciu dňa 15/01/2023 vykonal astromaïa

Spln v Rakovi 18. januára 2022 nás pozýva zaplávať si vo svojich pocitoch

S opozíciou k mocnému temnému Plutu by táto lunárna udalosť mohla byť emocionálne vysoko náročná.

Ak ste mali pocit, že štart do nového roka bol pomerne ospalý, nie ste sami. S retrográdnou Venušou od 19. decembra do 29. januára a retrográdnym Merkúrom od 14. januára do 3. februára hviezdy jednoznačne odporúčajú, aby sme tento mesiac všetci spomalili a pozreli sa späť, kým sa naplno pustíme do záležitostí roku 2022. A keď na chvíľku zostanete pokojní alebo ak si aktívne pripomeniete minulosť, je ľahšie uvedomiť si, že skutočne vnímate všetky tieto pocity.

V utorok 18. januára po polnoci o 00:48 hod. nastane spln v sentimentálnom, výrazne senzitívnom, vodnom znamení Raka a zvýši hlasitosť všetkých pocitov, ktoré sa v nás v poslednej dobe vynárajú na povrch.

Tu sú všetky podrobnosti a ako sa môžete najlepšie orientovať v januárovom splne 2022 v Rakovi.

Spln v Rakovi 18. január 2022

Čo znamená spln

Po prvé, niekoľko základov o astrologickom význame splnu: Pretože Mesiac funguje ako váš emocionálny kompas, ktorý ovláda vašu intuíciu a pocit bezpečia – keď je v splne a žiari úplne najviac – má tendenciu zosilňovať všetky tieto témy.

Či už sa potýkame s vyšinutým správaním neurotických šoférov, príliš hlučnými susedmi, alebo sa jednoducho ocitneme uprostred situácie, ktorá nás dokáže totálne rozhodiť, energia splnu môže v niektorých ľuďoch podnietiť sklon k takmer šialenému správaniu. Skutočným problémom však je, že spln zvyšuje intenzitu našich emócií – najmä tých pocitov, ktorým sme venovali len veľmi málo pozornosti a ktoré potrebujeme určitým spôsobom vyjadriť. Z tohto dôvodu dramatické okamihy pri splne často pramenia z toho, že sa ľudia otvárajú a dávajú svetu najavo svoju dovtedy zadržiavanú bolesť, stres alebo traumu.

Splny sú tiež kulminačnými bodmi pravidelných astrologických cyklov. Rovnako ako v našich obľúbených filmových drámach, aj v našom živote sa v každom okamihu dejú rôzne „zápletky“. A podľa toho, ktorý príbeh sa začal okolo príslušného lunárneho novu (opak splnu, keď z nášho pohľadu nebeské teleso nie je osvetlené Slnkom a javí sa ako úplne tmavé) v rovnakom znamení môže dôjsť k finále práve počas splnu. Napríklad tento spln Mesiaca 17. januára v Rakovi súvisí s lunárnym novom 10. júla 2021.

Splny bývajú intenzívne – najmä ak výrazne zasahujú do vášho natálneho horoskopu – ale často slúžia ako hodnotné kontrolné body pre pohľad na hlboko precítené emócie a konečné úpravy na jednej časti príbehu, skôr ako začnete ďalšiu.

Aké témy prináša spln v Rakovi v januári 2022

Kardinálne vodné znamenie Rak je ovládané samotnou Lunou, ktorá podľa astrológie dohliada na intuíciu, bezpečnosť a naše pocity. Vzhľadom na to, že Raci sú najznámejší tým, že sú vrodene starostliví, citliví a trávia čas vo svojich emóciách, tento spln môže byť mimoriadne intenzívny, keď zápasíte s tým, čo máte na srdci.

Znamenie Raka sa tiež vzťahuje k záležitostiam rodinného života, takže Raci sú neuveriteľne emocionálne naladení na svojich najbližších. Raci sú orientovaní na rodinu a veľmi veľa svojej energie investujú do väzieb, ktoré sú spojené s ich zmyslom pre vnútorný pokoj. Luna je úzko prepojená s našimi pocitmi. A Raci sa dokážu veľmi rýchlo naladiť na energiu každého okamihu. Vzhľadom k týmto skutočnostiam by negatívny zvrat udalostí mohol viesť k tomu, že sa budú správať až príliš citlivo – niekto by povedal, že sú mrzutí – a stiahnu sa naspäť do svojej ulity. Avšak treba povedať, že takto sa správajú iba kvôli tomu, aby sa nejaký čas starali len o seba, čo im pomôže nájsť stratenú rovnováhu a opäť sa dostať do pohody.

To znamená, že bez ohľadu na to, do akých interakcií vstupuje Luna s inými planétami, každý spln v znamení Raka vždy vyžaduje, aby ste rozpoznali a spracovali svoje najhlbšie pocity. Keďže Rak je základným vodným znamením, dobrou správou je, že tieto lunárne udalosti nie sú len o sedení a „rochnení si“ vo vašich emóciách. Namiesto toho ponúkajú prirodzenú podpornú energiu, ktorá umožňuje skutočne niečo urobiť s tým, ako sa cítite.

To, čo by ste mohli urobiť – a ako by ste to mohli urobiť – môže byť ovplyvnené a podfarbené aspektami, ktoré tento spln vytvára k ostatným planétam. Jeho najbližším aspektom je opozícia voči mocnému Plutu, planéte smrti, znovuzrodenia, regenerácie, kontroly a podsvetia. Znie to husto, pretože to také aj skutočne je.

Tento spln od vás žiada, aby ste sa zoznámili nielen so svojimi pocitmi, ale aby ste boli otvorení aj hlbokým zmenám v spôsobe správania, ktoré nie je s vami v súlade, a odvádza vás z vášho vlastného stredu. A pretože Pluto podnecuje obsedantné myšlienky a boj o moc, môžete sa s nimi stretnúť na ceste k vlastnej vnútornej premene.

Luna tvorí aj príjemnú harmonickú väzbu s Neptúnom v Rybách, zosilňuje tvorivú energiu a podporuje schopnosť vážiť si všetko romantické, duchovné a krásne. Neptún vám ponúkne ružové okuliare, ktoré vám umožnia ľahšie čeliť temnote, ktorú predstavuje Pluto – možno tak, že svoje ťažko zvládnuteľné pocity vložíte do umeleckého projektu alebo duchovne napĺňajúcej aktivity (napr. meditácia, nabíjanie kryštálov, vytvorenie nových zápisov do svojho denníka, atď.).

Tiež je potrebné poznamenať, že Venuša ako vládkyňa vzťahov ešte stále pokračuje vo svojej retrográdnej fáze v znamení Kozorožca, čo sa odzrkadľuje spomaľovaním vývoja záležitostí súvisiacich s romantikou, peniazmi a krásou. A aj Merkúr vo Vodnárovi je teraz retrográdny, čo si vyžaduje, aby sme sa zamýšľali nad našimi platonickými a kolegiálnymi vzťahmi a dlhodobými želaniami. Sebareflexia okolo týchto záležitostí by mohla byť jadrom toho, s čím sa vyrovnávate práve v týchto dňoch okolo aktuálneho splnu.

Koho najviac ovplyvní spln v Rakovi

Ak ste sa narodili v znamení Raka – približne od 21. júna do 22. júla – alebo máte svoje osobné planéty (Slnko, Luna, Merkúr, Venuša alebo Mars) v Rakovi (môžete to zistiť zo svojho natálneho horoskopu), budete energie tohto splnu Mesiaca vnímať viac než ostatní. Presnejšie povedané, ak máte osobnú planétu, ktorá sa nachádza do piatich stupňov od splnu (27 stupňov Raka), budete mimoriadne pohrúžení do svojich myšlienok a odhodlaní využiť túto neutíchajúcu energiu.

Podobne, ak ste sa narodili v niektorom z aktívnych mužských znamení – alebo máte v niektorom z týchto znamení Ascendent: Baran (kardinálny oheň), Váhy (kardinálny vzduch), Kozorožec (kardinálna zem) – mohli by ste pocítiť intenzívnu silu tohto splnu vo vašom desiatom dome kariéry (Váhy), siedmy dom partnerstva (Kozorožec), alebo štvrtý dom domáceho života (Baran).

Záver: Venujte dostatok pozornosti sami sebe

Každý mesiac, bez ohľadu na to, v akom znamení to nastane, lunárny spln prináša astrologické okamihy ktoré vytvárajú priestor na uvoľnenie. Ale keď k splnu dôjde v Rakovi, v znamení ovládanom samotnou Lunou, zdôrazňujú sa intuitívne a emocionálne vibrácie, ktoré ohromne naberajú na intenzite. Dávajte pozor na to, aby ste sa nenechali strhnúť svojimi pocitmi. Dobrou správou je, že vzhľadom na schopnosť Raka prevziať iniciatívu budete presne vedieť, čo musíte urobiť, aby ste sa starali nielen o druhých – niečo, čomu Rak jednoducho nemôže odolať, a neustále to robí – ale aby ste venovali náležitú pozornosť a starostlivosť aj sami sebe.

Nakoniec už len pripomeniem, že v týchto dňoch máme hneď dve retrográdne planéty – Venušu a Merkúr. Práve preto sa rok 2022 zatiaľ rozbieha len veľmi veľmi pomaly. Tento spln je ďalšou pripomienkou, aby ste si oddýchli, dobili si energiu a venovali plnú pozornosť vášmu vnútornému hlasu – a hlasu vášho srdca.

Váš astrológ
Mgr. Ľubomír Drozd

Astrologické služby AnteAr
email: drozd@antear.com
tel.: 0944 630 062

Páčia sa vám moje horoskopy? Píšem ich pre vás s láskou
Podporte ich tvorbu tým, že kliknete na „Zdieľať“ alebo „Páči sa mi to“
Ďakujem za všetky prejavy vašej priazne!

Súvisiace témy:

Luna v znameniach zverokruhu

Luna v Rakovi

Spln a Nov

Zdieľajte so svojimi priateľmi!
Categories: Spln a Nov

Zdieľajte so svojimi priateľmi!